Skoči na vsebino

Slabost na motorju


jemcek

Priporočene objave

23 minutes ago, smasher said:

Ha, moja sopotnica ima večkrat problem da zaspi, na pikniku se naješ, al pa kakšna pica po parih urah bluzenja. Pol z polnimi želodci na motor pa seveda bol u izi komu se da s polnim želodcem divjat pa jo skoraj zgubim ki zadrema :lol1:

Meni se je tudi to dremanje začelo dogajat, ko je bivši, kjer sem bila sopotnica, menjal naked z večjo potovalno kravo s kufri in vsem... Pa sem to rešila tako, da mam zdej svojega nakeda :cool:

Z Dramino zna bit pa res problem z zaspanostjo potem, mogoče za zihr najprej na kakšni krajši lokalni turi preverit. Ko pomislim nazaj, je blo pa tudi meni občasno rahlo slabo na nakedu, dokler se nism navadila menjat stran gledanja - pač nisem videla preko njegove čelade, in sem bla skoz na eno stran nagnjena..

Popravljeno . Popravil lucif3rka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, KARMEN1 said:

Mislim, da se Dramino vzame pol ure pred odhodom, preveri v navodilih.

Jaz sem jo vedno uporabljala na morju in v letalu, nikoli nisem imela nobenih stranskih učinkov.

 

drži, dramina je cca 1h pred potjo .. deluje super, ampak bi rajši kako drugače odpravila problem, kot pred vsako potjo tableta, ker nikoli ne veš ali bo slabost ali ne ....

1 hour ago, motolover said:

Najprej naredita analizo prehrane. Mogoče na poti jesta in pijeta take reči, ki ji povzročajo slabost. Vračata se najbrž s polnimi želodci.

Preden se začne basati z zdravili (mimogrede vsa imajo stranske učinke), naj poskusi tudi s "tapkanjem" ali "tappingom". Rešuje mnogo težav.

 

od same hrane nisva opazila kakšnih razlik, razen to, da slabost pride prej, če je želodec prazen .. z (pre)polnimi se pa ne voziva, ker je vseskup za nikamor .. ;)

1 hour ago, stuhec said:

Zdaj če nekomu ne pasejo vibracije in zarad tega slabo. Naj gre mal na hard enduro in bo videl potem kako. 

Kako se upa se naprej peljat,  lahko postane želi nevaren.  Pojdite k zdravniku in povejte težave.  Premislite kaj se lahk zgodi, in poskrbite za sebe. 

Al pa res na cross stezo in manjša verjetnost da se zelo poškodujete 

Hmm .. če se voziva z XTjem (enovaljnik/vibrator) nima nekih težav .. je pa res, da z XTjem ne delava daljših fur oziroma gre rajši na tracerja sedet .. :)

1 hour ago, motolover said:

Mani je bilo dostikrat slabo na VTRki, ker sem se s trebuhom dotikal rezervoarja. Na zadnjem sedežu najbrž nima stika z deli motorja, ki bi ji na trebuh prenašali vibracije. Razen, če se mogoče naslanja na top case in ji ta povzroča prenos vibracij.

Hmmm .. topcase .. to pa ja, je skoz naslonjena nanj .. hm hm, bo treba testirat brez naslanjanja ..

1 hour ago, Snecer said:

off topic:

od wobblanja ji je slabo :fredyjecar:

to pa drži .. predvsem od tega, ko prebira, kolko križev in težav imajo eni z tem wobblanjem, pa tracerja sploh nimajo .. ;)

21 minutes ago, lucif3rka said:

Meni se je tudi to dremanje začelo dogajat, ko je bivši, kjer sem bila sopotnica, menjal naked z večjo potovalno kravo s kufri in vsem... Pa sem to rešila tako, da mam zdej svojega nakeda :cool:

Z Dramino zna bit pa res problem z zaspanostjo potem, mogoče za zihr najprej na kakšni krajši lokalni turi preverit. Ko pomislim nazaj, je blo pa tudi meni občasno rahlo slabo na nakedu, dokler se nism navadila menjat stran gledanja - pač nisem videla preko njegove čelade, in sem bla skoz na eno stran nagnjena..

+ njega si očitno menjala, in ti zdaj ni več slabo .. ;) bova testirala učinke dramine na motorju tudi, tolko, da vidiva kako in kaj ..

Bad je namreč, ko vidiš krasne ovinke pred sabo, ti pa moraš lepo počasi turistično .. sicer slabost ne nastopi naenkrat, ampak se počasi stopnjuje .. postanek in počitek (najbolje v ležečem stanju) z zaprtimi/priprtimi očmi pomaga .. nad zdravstvom sva oba že obupala, no pri ORLju bomo pa vsekakor omenili ..

ps.: thnx vsem za predloge/mnenja/izkušnje ..

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja mi za sedaj še ni pojamrala o kaki slabosti, je pares, da aktivno sodeluje pri vožnji.

Če gre ovinek v desno, je že pred ovinkom z glavo na desni strani, pravtako za levi ovinek.

Če zabluziva na AC,potem pa po občutku menjava strani.

Sicer papravi, da ji je lažje gledat na levi strani. 

Še dobro, da imava interkom, ker včasih predolgo molči, pa se ostrašim, da je zaspala...

Res pa je, da se na vožnjo nikoli ne odpraviva s polnimi želodci. Raje vmes kak postanek več in nekaj pomalicat.

Aja, ima tudi težave s ščitnico,vendar zgleda, da jo ne moti, vsaj kar setiče slabosti med vožnjo na motorju...

Srečno vsem

C eagle

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ce ji je vedno slabo zaradi voznje, potem dvomim, da se to da kej dosti narest.

Edino v avto solo pa na svoj motor.

Je pa zadaj vedno ful slabsi. Midva sva sla skupi zelo malokrat, pa sm mu vedno tezila kako vozi, pa je bil odgovor prou isto ku ce gres ti sama (ampak dvomim da je to res, itak da je bolj divjal :P ). Tko da skupi sva mogla it ful pocasi (sm hotla napisat kot upokojenca, ampak oni so šele ta hujš divjaki), ker sm zadi kr mižala :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. mah ta ščitnica je cela štala .. tolko enih drugih pizdarij prinese, nič v telesu ne funkcionira več kot bi moglo .. moja ima hašimotoja, ščitnica ne dela več nix ...

šele ko se malo poglobiš, vidiš, dejansko koliko ljudi trpi za takimi težavami in kako pogoste so težave z ščitnico ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja, ko se ji začne dremat, povečam tempo, da nima časa razmišljat o spanju!:P

Zdaj pa res: Texo, če ima samo vtoglavico, potem bi lahko to bilo od sinusov. Ušesa,nos in grlo je povezava in zna mit z omotico in ravnotežjem problem. Potem je tukaj še ta utesnjenost v čeladi in zna bit stvar dokaj neprijetna. Es je, tableti niso rešitev (sem nasprotnik jemanju medikamentov) . Naj za foro pokliče svojega osebnega zdravnika pa pove, da ima slabosti in naj vpraša, če je to možno od sinusov, ter kaj predlaga. 

P. S. 

Hehehe, mogoče pa je noseča:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Texo pravi:

 

Hmm .. če se voziva z XTjem (enovaljnik/vibrator) nima nekih težav .. je pa res, da z XTjem ne delava daljših fur oziroma gre rajši na tracerja sedet .. :)

 

Ni glih isto po cesti kot po terenu,  ko je vsaj meter 0.5 luknja

Probajta pa 1x se mal dlje peljat in bosta vidla,  če so problem vibracije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DL650 said:

Moja, ko se ji začne dremat, povečam tempo, da nima časa razmišljat o spanju!:P

Zdaj pa res: Texo, če ima samo vtoglavico, potem bi lahko to bilo od sinusov. Ušesa,nos in grlo je povezava in zna mit z omotico in ravnotežjem problem. Potem je tukaj še ta utesnjenost v čeladi in zna bit stvar dokaj neprijetna. Es je, tableti niso rešitev (sem nasprotnik jemanju medikamentov) . Naj za foro pokliče svojega osebnega zdravnika pa pove, da ima slabosti in naj vpraša, če je to možno od sinusov, ter kaj predlaga. 

P. S. 

Hehehe, mogoče pa je noseča:ras:

Kje je un-like gumb?!?! :angryrant2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DL650 said:

Moja, ko se ji začne dremat, povečam tempo, da nima časa razmišljat o spanju!:P

Zdaj pa res: Texo, če ima samo vtoglavico, potem bi lahko to bilo od sinusov. Ušesa,nos in grlo je povezava in zna mit z omotico in ravnotežjem problem. Potem je tukaj še ta utesnjenost v čeladi in zna bit stvar dokaj neprijetna. Es je, tableti niso rešitev (sem nasprotnik jemanju medikamentov) . Naj za foro pokliče svojega osebnega zdravnika pa pove, da ima slabosti in naj vpraša, če je to možno od sinusov, ter kaj predlaga. 

P. S. 

Hehehe, mogoče pa je noseča:ras:

Sam pomoje maš prov :D 

jah nč naslednjo sezono bo z vozičkom ovinke polagu :D moped bo pa za plenice zamenju 

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dremanje je relativno normalno, je pa lahko malo nevarno. Zmanjšaš tempo in jo pustiš, da oddrema eno kitico.:)

Glede želodčnih težav bi jaz predlagal, da poskusiš z zelo nežnim menjavanjem med prestavami. Poskusi menjavati kot da imaš avtomatika - čim manj sunkovito do zadnje prestave. Grobo pospeševanje in menjavanje lahko povzroča te težave. 

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da vozim svoj motor, dremam pa ponavadi doma :whistle:

Očitno se vaše boljše polovice na motorju noro zabavajo :lol1:

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, cikadina pravi:

Je pa zadaj vedno ful slabsi. Midva sva sla skupi zelo malokrat, pa sm mu vedno tezila kako vozi, pa je bil odgovor prou isto ku ce gres ti sama (ampak dvomim da je to res, itak da je bolj divjal :P ). Tko da skupi sva mogla it ful pocasi (sm hotla napisat kot upokojenca, ampak oni so šele ta hujš divjaki), ker sm zadi kr mižala :P

Moja v ovinkih menda rajši gleda zadnji del moje čelade, kot pa v ovinek. Jo je manj strah :huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ludiluka pravi:

meni pa dela slabo na motoju sam ka policaje alpa provido vidm :SS

men pa če ne grem na furco vsaj na vsake 10 dni, full mi rata slabo.

Pa še zgodbica, moja ma navado tut zaspat zadaj, sploh pri kakih dolgočasnih transferjih. In lani se spomnim nekje iz Livorna proti Benetkam na ac (brez kufra itak, sam stranski), se kar naenkrat spomnim, da je ne čutim več zadaj (valda, mal sm dremal, zarad dolgčasa) najprej me je zajela paranoja, pol strah, mal sm se skoraj usral, in instinktivno sem z roko zamahnil nazaj po njeni nogi, če je še. Nakar dobim krepek šus po betici nazaj. Nikol v lajfu se nisem še tok razveselil ženskih batin. :D

 

S slabostjo pa nimava težav, razn 1x ko je bilo res malce pregrobo med Karlobagom in Paklenico. (al pa slaba hrana) Med vožnjo (razn kadar drema) je pa vedno aktivna, tako da super sopotnik, po potrebi zna prenest težo, da se bolje odpelje ovinkek, pomagat na zaviranju, al pa brutalnem pospeševanju. I love my coopilote.

10151386_641363132599909_670348507_n.jpg11175039_853517701384450_8478856442271396115_n.jpg11205522_853917141344506_524855027041536014_n.jpg

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest nimam nobenih težav s sopotnico,imel pa sem izkušnjo ko mi je na poti zgodaj zjutraj po ene treh urah vožnje motor začel čudno obnašati-v ovinku ni hotel sodelovat.Ustavim ,da vidim kaj je,pa mi pravi,da malo drema:cry:.Od takrat imava komunikacijo in vse težave z motorjem so izginile:PMe pa včasih zaskrbi ko je predolgo tiho-pa dobim pod nos ,da ji zmeraj pravim naj malo manj ropota:inlove:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, KARMEN1 said:

Še dobro, da vozim svoj motor, dremam pa ponavadi doma :whistle:

Očitno se vaše boljše polovice na motorju noro zabavajo :lol1:

tis pravi dec - bajker :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na jadrnici dajem bolj občutljivim  ingverjeve tabletke, ki se poližejo. Dobijo se v privat lekarnah. Lahko pa probata kar košček gomolja od ingverja, samo okus je ogaben.

Lp,n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Texo pravi:

Hmm .. če se voziva z XTjem (enovaljnik/vibrator) nima nekih težav .. je pa res, da z XTjem ne delava daljših fur oziroma gre rajši na tracerja sedet .. :)

 

+ njega si očitno menjala, in ti zdaj ni več slabo .. ;) bova testirala učinke dramine na motorju tudi, tolko, da vidiva kako in kaj ..

 

moraš se zavedati , da vibracije na motorju večini žensk pašejo ..resno mislim ..

upam da tvoja ne bere foruma ... saj veš da ženske upoštevajo samo najbolj neumne moške nasvete .. :P

pred 16 urami, cikadina pravi:

 

Edino v avto solo pa na svoj motor.

 Tko da skupi sva mogla it ful pocasi (sm hotla napisat kot upokojenca, ampak oni so šele ta hujš divjaki), ker sm zadi kr mižala :P

Texo - to je ena od boljših rešitev . pri nas se lepo familjarno peljemo v izi .. etape so sicer skrajšane za polovico ali več ..smo pa skupaj .. 

zase se brigi..tud ti nis vsak let mlajš .. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, KARMEN1 pravi:

Kaj pa, če začne bruhat?

sej ma čelado :P

če je preveč pasivna na mopedu, naj jo da men en krog zapeljat, bo prec "aktivna" :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

sej ma čelado :P

če je preveč pasivna na mopedu, naj jo da men en krog zapeljat, bo prec "aktivna" :D

 

......al pa boš imel  polomljene rebre...... :P :whistle:

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

......al pa boš  polomljene rebre...... :P :whistle:

to ni smešno :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

:jezik: sej ni tak hudo..... :friend1:

rebre so hudo, ti prec nardi slabo :(

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!