Skoči na vsebino

BMW R 1100 GS vs BMW R 1150 GS


zigaturkster@gmail.com

Priporočene objave

Zdravo,

Odlocam se za nakup "novega" motorja, trenutno gledam dva, BMW R1100GS in R1150GS. Motor bi zelel predvsem za potovanja v dvoje na daljse relacije mogoce tudi v bolj samotne kraje.

V oci sta mi padla oba modela, vendar se mi zdi da je R1100GS bolj vzdrzljiv, oziroma se manj kvari kot R1150GS. Ravno tako je cena kasne 2000€ nizja.

Kasno je vase mnenje o obeh motorjih, o R1150GS je na forumu napisanega kar nekaj, vendra pa nisem nic nasel o drugem.

Vseh nasvetov in izkusenj z motorjem bom hvalezen.

Ziga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni bistvene razlike v ceni VEDNO kupi novejši model saj je že bila nakupna cena večja in motor ima novejšo tehnologijo ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče neumno razmišljam, ampak... če bi imel na izbiro R100GS in R1150GS, bi raje izbral starega dvoventilca. Ob predpostavki, da sta oba tovarniško nova. Vem, da jih ni že dolgo v proizvodnji, samo hipotetično pišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik oba omenjena motorja sta štiriventilca. Največja razlika je v menjalniku 5 in 6 prestav. Imel 1150 vozil pa tudi 1100-ko. Glede na princip vzmetenja, ki je pri obeh motorjih enak v samem obnašanju na cesti ni neke razlike. Ima pa 1150 nekaj sprememb, ki jih je narekoval čas. Vendar nič tako bistvenega.

Oba motorja sta odlična, jih pa že malo tepejo leta. Kaj čemo tudi nas .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bi/sem vzel 1150 verzijo, zaradi 6. prestave (ki resnično zbije obrate na avtocesti), močnejšega motorja in ker stari izgleda resnično že "močno zastarelo", 1150 pa le "malce zastarelo", hehe :OK:

razlika v ceni je bila večinoma manj kot 1000€ med obema modeloma in zame nikoli ni bilo dileme katerega vzeti

jaz ga lahko samo pohvalim, meni je delal super...kolega je s tem modelom naredil preko 130.000km (moj jih je imel okoli 100k pri prodaji) brez vsakih problemov

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej 1150 bi bil recimo boljsa izbira. Zanima me kako je z uvozom iz tujine, a je mozno uvozit 1100 ali pa 1150 ali so kaksne omejitve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej 1150 bi bil recimo boljsa izbira. Zanima me kako je z uvozom iz tujine, a je mozno uvozit 1100 ali pa 1150 ali so kaksne omejitve?

To se boš moral kje drugje pozanimat omejitev sigurno je,če ne pri letniku je pri izgorevanju EU-norme ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Je bila tole najbližja tema.

Imam BMW R1100GS rumene barve z nekaj opreme naprodaj. Motor je slovenski, izredno lepo ohranjen.

Če ga kdo ne reši, ga bom predelal v Diggerja.

20160413_163217_resized.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

kestl je po obeh straneh ubit. Motor pa je daleč od lepo ohranjenega. Sem ga gledal pri prejšnem lastniku par mescev nazaj.

Za to ceno dobiš že dobrega 1150 , ki ima menjalnik svetlobna leta pred tem na 1100 ki so imeli probleme z menjalniki...Poleg tega teče mnogo bolj gladko... To bo zgolj za kakega ljubitelja 1100tke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro da imam tako reklamo. Verjetno se spoznaš na BMW je. Kaj je ohranjen motor pa verjetno ne veš. Za to ceno dobiš lahko marsikaj, od bicikla do avtomobila ali celo delovnega stroja. Hvala še enkrat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, tomash pravi:

a me bo kdo poklical, da mu prodam motor, al ne!!

Jaz glasujem za Diggerja... Je prava uživancija gledat tvoje predelave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa v smeri, kot da ga je nekdo izkopal iz zemlje. Rezervoar pa še kakšne plehnate pokrove bi od zunaj pošprical s kislino (da bi izgledalo kot da je zarustano) in lakirano preko. Pa kakšni leseni detajli, kovice, kot pri gusarskih skrinjah...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

glede na to, da je nov Adventure cca 20 jurjev in da je lahko nezanesljiv ( imel kolega na novem že dva defekta) bom mojega starega kar obdržal. Vreden ni kaj dosti koristen pa zelo. Pa še škoda ga ni. Twinduro gume gor pa u brda. Ga bom spomladi registriral in ga sprobal po naših hostah. Ima da mu dušo izvadim. Če ga seveda slučajno kdo ne kupi. Pa to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Hvala sem že dobil. R-moto ma vse :)

Ebay je predrag ratal... Cene za ene dele so take da ni računice. Se ceneje dobi pri nas.

Imam sicer nekaj linkov nizozemsih dilerjev z deli, ampak sem pač dobil pri nas.

Zdaj imam vse... Če pa kdo rabi kaj delov imam nekaj od zadnjega konca GS- 1100.1150.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 11. 2016 ob 18:05, tomash pravi:

glede na to, da je nov Adventure cca 20 jurjev in da je lahko nezanesljiv ( imel kolega na novem že dva defekta) bom mojega starega kar obdržal.

 

Obdržati ali ne obdržati. To je zdaj vprašanje...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11810949&display=BMW R1100GS

Saj bi ga kar imel...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!