Skoči na vsebino

hahalolek

Priporočene objave

Imam težavo s motorjem Tomos A3 Avtomatik.

Vsakič ko ga probam užgt se mašine ''normalno zalaufa''...

Ampak težava je u tem da potem motor ne spelje in se zelo kadi iz avspuha...

Potem po nekajj poskusih mi rata da normalno dela ampak se useno ga zelim popravit k zakadim celo ulco xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo s motorjem Tomos A3 Avtomatik.

Vsakič ko ga probam užgt se mašine ''normalno zalaufa''...

Ampak težava je u tem da potem motor ne spelje in se zelo kadi iz avspuha...

Potem po nekajj poskusih mi rata da normalno dela ampak se useno ga zelim popravit k zakadim celo ulco xD

preveč olja si dou uli samo bencin pa bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preveč olja si dou uli samo bencin pa bo

Ja to bi mogoce pojasnl kajenje iz avspuha.

Kaj pa to da motor ne spelje tudi če je gas do konca????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Verjetno je zanič desni semering na glavni gredi, tako da motor vleče (in "kuri") olje ATF iz menjalnika ... Potrebno je sneti desni pokrov motorja, demontirati sklopki obeh prestav in zamenjati semering.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti res vleče olje iz menjalnika bi ga sigurno manjkalo,preveri nivo olja v menjaklniku in če je nivo normalen potem ti nevleče olja iz menjalnika kajti to je skoraj nemogoče.Predvsem pa sprazni tank in nalij frišno gorivo (benzin) z max. 3% tno mešanico se pravi na 5l benzina 1,5 dl olja dvotaktol,če še vedno kadi potem demontiraj dušilec in se probaj peljat brez,če bo motor laufal potem očisti dušilec (če se da razdreti) sicer ga najbolje očistiš, da v njega naliješ malo benzina preplajhaš in zažgeš, ko začne goreti vpihuješ v dušilec zrak in vse saje 100%no zgorijo.Seveda pazi, da se ne opečeš in zažgi malo z daljave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakič ko ga probaš užgat al samo ko ga prvič užgeš? Ker ko je motor mrzel ne potegne + malo bolj kadi se iz avspuha...

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vsakič ko ga probaš užgat al samo ko ga prvič užgeš? Ker ko je motor mrzel ne potegne + malo bolj kadi se iz avspuha...

ja samo na začetku. Zdaj sem ugotovil kaj je bilo narobe. Najverjetneje se boste smejal hh.

Ker sem kupil novo zajlo za gas in sem je hotel naštelat notr je bila prekratka. Zato sem jo odrezal in prispajkau nazaj xD.

Nisem si upau malo bol povleči da bi zaug spustu :D.

Mam pa drgač zdj se eno težavo. Motor mi cuka tam nekje od 20km/h do 30km/h potem pa neha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo na začetku. Zdaj sem ugotovil kaj je bilo narobe. Najverjetneje se boste smejal hh.

Ker sem kupil novo zajlo za gas in sem je hotel naštelat notr je bila prekratka. Zato sem jo odrezal in prispajkau nazaj xD.

Nisem si upau malo bol povleči da bi zaug spustu :D.

Mam pa drgač zdj se eno težavo. Motor mi cuka tam nekje od 20km/h do 30km/h potem pa neha.

Cukaa zatoo ker "menjaa" brzinooo xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

pozdravljeni!! :D

mam tomos avtomatic a3 ml,

k sm moped kurblu se mi je kurbl na druga stran prebrnu in mi je pomoje fedr preskoču a morm mašino odpret ali je še kšna bolj enostavna rešitev?

hvala!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!! :D

mam tomos avtomatic a3 ml,

k sm moped kurblu se mi je kurbl na druga stran prebrnu in mi je pomoje fedr preskoču a morm mašino odpret ali je še kšna bolj enostavna rešitev?

hvala!!

Rešitev je ODPRET ! ! in pogledat kaj je crknlo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!! :D

mam tomos avtomatic a3 ml,

k sm moped kurblu se mi je kurbl na druga stran prebrnu in mi je pomoje fedr preskoču a morm mašino odpret ali je še kšna bolj enostavna rešitev?

hvala!!

Kaj se ti ne vrača nazaj morde se je fedr zlomu! Ne razumem zakaj odpret mašino odšravfi kurbelj dol zaščito pol pa fedr nazaj al pa novga!

Popravljeno . Popravil franci12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je že taka tema, bi rad vprašal zakaj se meni pojavi ta problem:

Vedno ko ga zakurblam z čokom, mi normalno deluje tudi ko dam gas in se hladni vžik izklopi, nato v štant gasu drži, ampak ko dam gas, začne ugaševat, če pa spustim pa opet normalno dela, nato če dam ponovno gas zopet se začne vgaševat in če ne spustim gasa, se motor izklopi. Ta težava me že dolgo muči, mogoče ve gdo zakaj ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je že taka tema, bi rad vprašal zakaj se meni pojavi ta problem:

Vedno ko ga zakurblam z čokom, mi normalno deluje tudi ko dam gas in se hladni vžik izklopi, nato v štant gasu drži, ampak ko dam gas, začne ugaševat, če pa spustim pa opet normalno dela, nato če dam ponovno gas zopet se začne vgaševat in če ne spustim gasa, se motor izklopi. Ta težava me že dolgo muči, mogoče ve gdo zakaj ? :)

To je normalno, ko je mrzel, zato pa je čok. Malo dlje počakaj, da se malo ogreje pa bo bolje. Ko se segreje je verjetno vredu ane ? Drugače pa poglej razmak med mostičkom pa elektrodo na svečki (mora biti od 0,45-0,55mm).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo!

Imam avtomatika letnik 1984 in me samo zanima, če bi se lahko vozil brez izpita pod pogojem da gre samo 25km/h. Mašna ni nič predelana samo zadaj imam velik zobnik, ki hitrost omejuje na 25km/h. A bi to delovalo?

Hvala za vso pomoč.

BUREKKKK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

najbrš je kje že takšna tema odprta, ampak je noben ne gleda oz. je 8 let stara tako da preusmerite me ali pa tukaj odgovor :) danes sem si ogledal enega avtomatika KLS i guess(s sprednjo masko in okroglo lučjo, žmigavci,...). Dost lepo ohranjen, lepo teče, ampak kakor je že gospod, ki ga je prodajal povedal, težko vžge, šele v ene 20 poskusu. Potem teče uredu, ampak gospod je menjal izpuh pred kratkim iz lipnika("preglasen") na ta zelo zadušen izpuh od ta novih tomosov, pa še mislim da ni nekaj vredu naštiman, mislim da ima malo lufta? Pelje vredu, samo malo ga muči, duši, gre v višje obrate, neke hitrosti, ki bi jo od avtomatika pričakoval ni.. Je kriv izpuh? Če bi dal original od frčija gor bi bilo uredu? Ali je lahko kakšna resnejša težava? Upam da ste razumeli kaj mislim povedat?

Lp

+ zakaj težko vžge? Morda tudi izpuh ali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nenen ni original za tale moped. Za avtomatik KLS je original izpuh takšen : http://mopedist.si/download/file.php?id=8247&t=1&sid=fbb69e4e9ddc27b8b2cbc762bab9d778

za novejše tomose pa je tak standardni, in ta ga ma gor, izpuh pa baje zelo zaduši motor, zato grejo novi bolj počasi :

http://www.google.si/url?source=imglanding&ct=img&q=http://www.psckrmelj.si/shop/image/cache/data/tomos/4022-500x500.jpg&sa=X&ei=sACkUP7YNoeO4gT2o4CICw&ved=0CAkQ8wc4JA&usg=AFQjCNGM50DsHp6IWZepkC7KDxSkWtzn7g

nemorem odpirat motorja itd. ker motorja še nisem kupil , zanima me le, če lahko tako poveste, "na uč" če je kaj bolj resnega? da se ne zaj****, če ga kupim ? je lahko resnejši problem če težko vžge, potem pa vredu teče ali je samo izpuh?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za frčeka dobiš celo mašino za 20€, tako da nimaš kaj zajebat... Odšraufaj tiste 3 šraufe in odstrani izpuh potem pa probaj kako gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!