Skoči na vsebino

KTM 1190 Adventure in R


biker77

Priporočene objave

pred 4 urami, IKE pravi:

Res da je minilo že precej časa od te objave ... pa vseeno kratek dgovor ...

Ne gre za nikakršno spremembo politike obravnave kupcev. KTM vrši vpoklice že vrsto let tako kot to narekuje zakonodaja. 

Vsi trije, ki imamo v SLO Super advenčerje smo menjali prednjo feltno, tudi na tujih forumih je bilo ogromno napisanega v zvezi s tem pa ni bilo nobenega vpoklica. Tudi moj občutek je, da se KTM izogiba vpoklicem in računa, da bo strošek pač nižji, če obravnavajo določen problem individualno, kdor se pritoži ga pač rešujejo. In to traja u 3 PM. Trenutno je 12 dni odkar sem serviserju, po navodilu, poslal slike opozorila "Preload Adjuster" (ne morem nastavljati prednapetje vzmetenja) pa nobenega glasu od njega. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kwa se pa gres, ti Frenk67. Kupil si vecni izdelek, zdej bo pa tud en tok trajal, da boš rešil pritožbo. Če ti pa kej ni prov pa sam šramfi, je reku IKE.:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, IKE pravi:

Res da je minilo že precej časa od te objave ... pa vseeno kratek dgovor ...

Ne gre za nikakršno spremembo politike obravnave kupcev. KTM vrši vpoklice že vrsto let tako kot to narekuje zakonodaja. :kmet:.....

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/1/2017 at 0:57 AM, IKE said:

Res da je minilo že precej časa od te objave ... pa vseeno kratek dgovor ...

Ne gre za nikakršno spremembo politike obravnave kupcev. KTM vrši vpoklice že vrsto let tako kot to narekuje zakonodaja. 

Zgleda, da sem imel 1290 SA premalo časa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 7. 2017 ob 5:40, Frenk 67 pravi:

Vsi trije, ki imamo v SLO Super advenčerje smo menjali prednjo feltno, tudi na tujih forumih je bilo ogromno napisanega v zvezi s tem pa ni bilo nobenega vpoklica. Tudi moj občutek je, da se KTM izogiba vpoklicem in računa, da bo strošek pač nižji, če obravnavajo določen problem individualno, kdor se pritoži ga pač rešujejo. In to traja u 3 PM. Trenutno je 12 dni odkar sem serviserju, po navodilu, poslal slike opozorila "Preload Adjuster" (ne morem nastavljati prednapetje vzmetenja) pa nobenega glasu od njega. 

Res je, ogromno se je pisalo, vpoklica pa ni bilo in tu izogibanje nima nobenega vpliva.

Sem ravno v temi o servisih napisal kako enostavno je šimfat, da bi se pa do servisa odpravil je pa pravi podvig. Meni niso nobenega problema rešili po elektronski pošti. Bom malo preveril ali ostali delajo na daljavo.

Pa brez zamere glede te kritike.

Zanimivo ... ko na semaforju zagledamo rdečo luč je normalno da sutavimo, ko smo lačni jemo, ko smo žejni pijemo, ko pa imamo problem pa izberemo nam najlažjo pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, IKE pravi:

Res je, ogromno se je pisalo, vpoklica pa ni bilo in tu izogibanje nima nobenega vpliva.

Sem ravno v temi o servisih napisal kako enostavno je šimfat, da bi se pa do servisa odpravil je pa pravi podvig. Meni niso nobenega problema rešili po elektronski pošti. Bom malo preveril ali ostali delajo na daljavo.

Pa brez zamere glede te kritike.

Zanimivo ... ko na semaforju zagledamo rdečo luč je normalno da sutavimo, ko smo lačni jemo, ko smo žejni pijemo, ko pa imamo problem pa izberemo nam najlažjo pot.

Ne vem kaj pametuješ, moj motor je bil ene dva meseca na servisu zaradi feltne. In če ima  res ogromen delež motorjev problem z eno stvarjo in ni vpoklica, res ne razumem kako to ni izogibanje vpoklicu.

Pošiljanje slike je bilo navodilo serviserja. Zakaj bi motor vozil 50 km na servis, da serviser vidi, da je prižgano opozorilo in on to poslika namesto mene.

Ko nimamo nič pametnega napisat je mogoče bolje, da nič ne pišemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Frenk 67 pravi:

Ne vem kaj pametuješ, moj motor je bil ene dva meseca na servisu zaradi feltne. In če ima  res ogromen delež motorjev problem z eno stvarjo in ni vpoklica, res ne razumem kako to ni izogibanje vpoklicu.

Pošiljanje slike je bilo navodilo serviserja. Zakaj bi motor vozil 50 km na servis, da serviser vidi, da je prižgano opozorilo in on to poslika namesto mene.

Ko nimamo nič pametnega napisat je mogoče bolje, da nič ne pišemo.

Ne, ne pametujem, govorim o argumentih ... o tem kar je evidentirano.

Sem že napisal v temi o servisiranju, da se lahko umamknem, če vas moti moje mnenje, ki ne temelji na forumskih informacijah.

Če je bila poslana slika po navodilu serviserja, me čudi zakaj ne odgovori oziroma kaj ima v planu. Na osnovi poslane slike po mailu napake zagotovo ne bo mogel rešit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, IKE pravi:

Ne, ne pametujem, govorim o argumentih ... o tem kar je evidentirano.

Sem že napisal v temi o servisiranju, da se lahko umamknem, če vas moti moje mnenje, ki ne temelji na forumskih informacijah.

Če je bila poslana slika po navodilu serviserja, me čudi zakaj ne odgovori oziroma kaj ima v planu. Na osnovi poslane slike po mailu napake zagotovo ne bo mogel rešit.

Malo pred tem mi je naložil novo mapo za vzmetenje pa to ni rešilo problema. Upam, da ve kaj dela oz. kaj je potrebno narediti ali zamenjati.

Seveda lahko napišeš svoje mnenje, samo če nas obtožuješ, da smo lastniki KTM-ov preleni za na servis, smo pa mal "občutljivi", ker glede na majhno število serviserjev in precejšnje število obiskov, naredimo veliko kilometrov in zapravimo veliko časa za servisiranje svojih motorjev. Yamaho imam 9 let in je vidla serviserja samo za redne servise, KTM pa je skor več pri serviserju kot v garaži. Na to, da gori kakšno opozorilo na armaturi, sem se pa že skor navadu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Frenk 67 pravi:

Malo pred tem mi je naložil novo mapo za vzmetenje pa to ni rešilo problema. Upam, da ve kaj dela oz. kaj je potrebno narediti ali zamenjati.

Seveda lahko napišeš svoje mnenje, samo če nas obtožuješ, da smo lastniki KTM-ov preleni za na servis, smo pa mal "občutljivi", ker glede na majhno število serviserjev in precejšnje število obiskov, naredimo veliko kilometrov in zapravimo veliko časa za servisiranje svojih motorjev. Yamaho imam 9 let in je vidla serviserja samo za redne servise, KTM pa je skor več pri serviserju kot v garaži. Na to, da gori kakšno opozorilo na armaturi, sem se pa že skor navadu.

je pa tud lih mal razlika ko zajahaš KTM.ap pa Yamaha..............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Frenk 67 pravi:

Malo pred tem mi je naložil novo mapo za vzmetenje pa to ni rešilo problema. Upam, da ve kaj dela oz. kaj je potrebno narediti ali zamenjati.

Seveda lahko napišeš svoje mnenje, samo če nas obtožuješ, da smo lastniki KTM-ov preleni za na servis, smo pa mal "občutljivi", ker glede na majhno število serviserjev in precejšnje število obiskov, naredimo veliko kilometrov in zapravimo veliko časa za servisiranje svojih motorjev. Yamaho imam 9 let in je vidla serviserja samo za redne servise, KTM pa je skor več pri serviserju kot v garaži. Na to, da gori kakšno opozorilo na armaturi, sem se pa že skor navadu.

v prvi vrsti boš moral menjati serviserja, če se nič ne uredi..kdo je pa odgovoren za servisno mrežo pa tudi vemo.  Sej pravim, mogoče pa le gredo zadeve naprej. Nekateri, ki so se tu oglasili imajo kot kaže željo urediti stvari in opraviti svoje delo korektno.

ps. jaz bom tako storil, če bom imel probleme...zaenkrat jih še ni (k sreči) vsi ostali problemi so pa bili odpravljeni.

 

 

Sicer pa predlagam naslednje, ker so se sogovorniki oglasili, ali pa jih končno imamo, predlagam da se v točno določeni temi, tvoja je

SUPERADVENTURE 1290 postavi konkretno vprašanje za konkreten primer. Pa bomo videli, kake bomo dobili usmeritve in na koga se lahko obrnemo in seveda ali se držijo tega kar pišejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.s.

pa čakam, kako se bo 1190 obnesel na poti v Rusijo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

p.s.s.

pa čakam, kako se bo 1190 obnesel na poti v Rusijo

bi se lohk rekl dobesedno:Kmetijska Težka Mehanizacija na poti v Rusijo z Kmetom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testiramo , če bo vse zdržalo ......

19702349_1894265260896429_60827562033619

...še zadnji ček vsega  pod budnim očesom .....:P

19702228_1894265277563094_75546432795068

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

evo 1190 je vžgal...in že gre prot Rusiji :D

 

Samo da je vžgal....to se že bere perspektivno....:P

Upam samo da se od jakne ne bo kakšne svinjarije nalezel....;)

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zdravo.

Imam KTM ADV 1190, kupil sem ga v maja 2016, do sedaj sem z njim prevozil 20k km.  Uveljavljal sem reklamacije na obe platišči, ker sta mi puščali, ter na senzor za tlak v prednjem kolesu, ker mi občasno nekaj časa ni kazal vrednosti. Vse reklamacije so bile brez problema odpravljene pri servisu KTM Seleš, kjer sem tudi kupil motor. Priznam, da me je zaskrbelo, ker je bila hladilna tekočina na min, ko sem jo preverjal na cca.5k km, ko sem jo dolil je ostala na takem nivoju, tudi, ko sem se vrnil iz Maroka kjer smo se vozili tudi po 50 st., drugih težav nisem imel, letošnjo sezono sem prevozil slabih 15k km in motor je deloval bp. Precej sva se z ženo prevozila polno natovorjena, dva na motorju vsi trije kovčki, plus še kaj na njih, po AC tudi 180km/h (vem, da preveč a se je mudilo na že palčan trajekt  :) ) pa se peljal motor kot "raketa", tako, da sem z njim zelo zadovoljen, je tisot kar si želim in rabim.  V primeru, da bi sedaj kupoval, bi se odločil enako, sicer sedaj KTM ne dela več tega modela, bi bil pa ADV 1290 pravi  :)  Menim, da je v tem segmentu KTM glede na opremo in ceno "best buy"  pa, da ne podcenjujemo BMW GS, T Ex ali D Mul,  vsi so super motorji, polni tehnoloških novotarij, ki jih "nujno" rabimo in vsi imajo pluse in minuse in vsi se kvarijo zaradi takih ali drugaćnih razlogov........  in,  ker imajo "vsake oči sovjega malarja" vozimo različne motorje, kar je prav, pomembno je, da uživamo v vožnji z njimi.1.thumb.jpg.0673547febce828f725687455457eb8d.jpg

SREČNO VOŽNJO in obilo lepih trenutkov na dveh kolesih želim

Luka

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Luka66 pravi:

Zdravo.

Imam KTM ADV 1190, kupil sem ga v maja 2016, do sedaj sem z njim prevozil 20k km.  Uveljavljal sem reklamacije na obe platišči, ker sta mi puščali, ter na senzor za tlak v prednjem kolesu, ker mi občasno nekaj časa ni kazal vrednosti. Vse reklamacije so bile brez problema odpravljene pri servisu KTM Seleš, kjer sem tudi kupil motor. Priznam, da me je zaskrbelo, ker je bila hladilna tekočina na min, ko sem jo preverjal na cca.5k km, ko sem jo dolil je ostala na takem nivoju, tudi, ko sem se vrnil iz Maroka kjer smo se vozili tudi po 50 st., drugih težav nisem imel, letošnjo sezono sem prevozil slabih 15k km in motor je deloval bp. Precej sva se z ženo prevozila polno natovorjena, dva na motorju vsi trije kovčki, plus še kaj na njih, po AC tudi 180km/h (vem, da preveč a se je mudilo na že palčan trajekt  :) ) pa se peljal motor kot "raketa", tako, da sem z njim zelo zadovoljen, je tisot kar si želim in rabim.  V primeru, da bi sedaj kupoval, bi se odločil enako, sicer sedaj KTM ne dela več tega modela, bi bil pa ADV 1290 pravi  :)  Menim, da je v tem segmentu KTM glede na opremo in ceno "best buy"  pa, da ne podcenjujemo BMW GS, T Ex ali D Mul,  vsi so super motorji, polni tehnoloških novotarij, ki jih "nujno" rabimo in vsi imajo pluse in minuse in vsi se kvarijo zaradi takih ali drugaćnih razlogov........  in,  ker imajo "vsake oči sovjega malarja" vozimo različne motorje, kar je prav, pomembno je, da uživamo v vožnji z njimi.1.thumb.jpg.0673547febce828f725687455457eb8d.jpg

SREČNO VOŽNJO in obilo lepih trenutkov na dveh kolesih želim

Luka

 

Lep motor. Mož od sestre se zanima za takega vendar nevem kako mu bo višina (mislim da mu bo previsok). kako je tebi z višino? Želim ti pa velik varnih kilometrov s tem strojem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Hvala, enko tudi tebi.

Ja je precej visok, jaz imam 189cm, tako, da mi je ravno prav  :), sedaj k sem že v letih... hmm no tko zrelih.... sem "obsojen" na take enduro potovalnike, v mlajših letih sem bil na športno potovalnih cestakih, pa me je na daljših turah začela hrbtenica matrat zaradi sključenosti  :(   sedaj pa so bili zadnji trije motorji višji bolj travel  :)  

Zato mi ta tako sede, ker je lahko easy touring in tudi divji k se mi zahoče  :)

lp

L

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, GoranP pravi:

Lep motor. Mož od sestre se zanima za takega vendar nevem kako mu bo višina (mislim da mu bo previsok). kako je tebi z višino? Želim ti pa velik varnih kilometrov s tem strojem ;)

Jaz sem visok 175cm pa mi je 1190 previsok. Sem pa vozil Kmetovega 1050, ki je znižan in mi je 100% sedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, GoranP pravi:

Lep motor. Mož od sestre se zanima za takega vendar nevem kako mu bo višina (mislim da mu bo previsok). kako je tebi z višino? Želim ti pa velik varnih kilometrov s tem strojem ;)

Ga imam, (ga bom spomladi prodajal) sem visok 176 in sem na prstih. Bi bilo bolje če bi bil kakšen cm nižji ampak ni take panike. Težava bi bila, če bi bila to neka težka krava. Če je zadaj še sopotnica in kufri, se pa itak nekoliko posede in lažje dosežeš do tal.

Težava nastopi le pri premikanju nazaj, takrat bi bilo res bolje če bi bil na tleh s celima stopaloma.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovore. Sam sem dovolj velik (188), on je pa manjši od mene. In jaz imam varaderota in lepo dosežem s celim podplatom dol medtem ko on nima celega stopala na tleh. Sem pa po podatkih gledal da ima KTM višji sedež zato mu govorim naj prvo proba motor kako mu bo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Luka66 pravi:

Zdravo.

Hvala, enko tudi tebi.

Ja je precej visok, jaz imam 189cm, tako, da mi je ravno prav  :), sedaj k sem že v letih... hmm no tko zrelih.... sem "obsojen" na take enduro potovalnike, v mlajših letih sem bil na športno potovalnih cestakih, pa me je na daljših turah začela hrbtenica matrat zaradi sključenosti  :(   sedaj pa so bili zadnji trije motorji višji bolj travel  :)  

Zato mi ta tako sede, ker je lahko easy touring in tudi divji k se mi zahoče  :)

lp

L

spet se popolnoma strinjam s tabo...tudi evolucija modelov je pri meni podobna...iz sport na turing...:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!