Skoči na vsebino

PIAGGIO MP3 500 ie - LT BUSSINES modifikacija sprednjih smernikov


Priporočene objave

Ljubitelji in lastniki MP3-jev. Ponovno sem se lotil dodelave svojega scooterja saj sem imel večne probleme z vklopljenim smernikom. Lučka na armaturni plošči se ob sončnem vremenu skoraj ne vidi pa še pozicijo ima na dnu plošče tako da jo težje opaziš. Zato sem se odločil da dodam smernike v prazne prostorčke nad prikazovalniki in rezultat je zelo dober. Smernikov več ne pozabim izklopit!

Za samo predelavo sem potreboval cca. 10€ + 2 uri časa in malce dobre volje.

Potrebujete led trak 1 kos - http://www.ebay.com/itm/12V-30cm-Yellow-SMD-3528-waterproof-15led-LED-Car-Motors-Strip-Light-Black-PCB-/271020524925?pt=US_String_Lights_Fairy_Lights&hash=item3f1a15057d) katerega razrežete na cca. 5 cm koščke. Pazite, da režete na temu priporočljivem mestu katero je nakazano na led traku. Ko ste odrezali je potrebno iz kontaktov odstranit zaščitno plastiko in kontakte dodatno pocinat. nato spajkamo žice na kontakte in pazimo na + in - .

Potrebujemo seveda dva enaka trakca.

Nato odstranimo vetrobran in spodnjo plastiko da pridemo do originalnih smernikov. Pri obeh snamemo izolacijo in prispajkamo že pripravljena trakca. Bodite pozorni, da boste žico predhodno potegnili skozi odprtine za oddtok vode! Če želite izvrtajte novo luknjico za oddtok vode. Prilepite led trak na plastiko ter jo privijačite nazaj na ohišje. Prav tako privijačite vetrobransko steklo, vklopite smernike in učinek je več ko odličen.

Še video:

Pozdrav in uspešno dodelavo če se je lotite.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 let pozneje...

Pozdravljeni

Imam prošnjo, če mi kdo zna povedati kako bi bilo potrebno zvezati za sprednjo luč , da bi goreli obe spreja ker zdaj gori posamično kratka in dolga!??

 

Hvala v naprej za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 8. 2. 2016 at 10:17 AM, BRAČKO1977 said:

Pozdravljeni

Imam prošnjo, če mi kdo zna povedati kako bi bilo potrebno zvezati za sprednjo luč , da bi goreli obe spreja ker zdaj gori posamično kratka in dolga!??

 

Hvala v naprej za odgovore

Pozdravljen,

pokliče me, moj gsm je v mojem profilu, pa bova vidla kaj se da narest. Jest sem na mojem MP3ju sam zvezu, tko, da ni tak bau bau.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdravljeni,

 

Zanima me če je uspela prevezava luči, tudi meni je malo smešno da gori samo ena in bi bil vesel predelave da gorita obe?

 

lp

erik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pravici povedano se nisem lotilnše tega projekta! Sem razmisljal da s tem ko prebrikam vklopim dolgo luc na stalno in ko vozim s tem motim nasproti vozeča vozila posebno v mraku oz ponoči!?? Morda se motim vendar je po mojem parobola narejena za svetilnost kratke luči ter druga za dolgo.....,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 1. 2014 at 14:13, MP3500 pravi:

Postopek je enostaven in traja 5 minut. Odvil sem prvi vijak in tako snel konzolo stikal. Nato sem tesno porinil žico v konektor (ga sploh ni treba odklopiti) da sem naredil stik srednjih dveh žic v konektorju, kot je prikazano na sliki in fiksiral z vezico.

Slika konektorja:mod-kratke--dolge-luci-z.jpg

 

Vklop dolgih luči: mod-kratke.gif

 

Za tiste, ki ne vidite animirane slike:

mod-kratke-4forum.jpg mod-kratke--dolge-luci-4.jpg

 

Zvečer grem v službo, pa poročam razliko v razsvetljenosti.

 

Lp, MP3500.

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

notri se ti pač nebi smel nabrati prah ali voda,to pomeni da ti nekje ne tesni,če imaš garancijo je OK,

mislim pa da se steklo ne da odstraniti nisem pa 100%.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej če je zlepljeno ali s tesnilom skupaj dano. Če je s tesnilom, potem bi se mogoče dalo samo odstranit tesnilo, pa potem nazaj s silikonom zapreti.

Pa je res tako moteče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob ‎6‎.‎3‎.‎2016 ob 20:31, Andrejcer pravi:

 

A potem deluje obe dolgi pa potem ena kratka tako da za tehničnega ni težav.  hvala   lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!