Skoči na vsebino

Tricikli, trajki, trokolesniki :)


SiR

Priporočene objave

Kot sem rekel še slike.

izdelava okvirja

post-3515-1115731982_thumb.jpg

Okvir končan (v ozadju se vidi že končan trike)

post-3515-1115732013_thumb.jpg

Tu sta menjalnik in mašina(trenutno sta že v boljšem stanju)

post-3515-1115732049_thumb.jpg

Več slikc poslikam takoj ko se mi bo dalo :D . Tele so kar precej stare in nekatere stvari drugače zgledajo.

Crownless

Popravljeno . Popravil Crownless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pride čez kako leto. Za prvo leto pa tega da se navadim motorja (zadej bo kr široko). Pa tudi ko bom kupoval 1.6 mašino bom kupil novo(obnovljeno) kar pa tudi ni nevem kako poceni.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Približno 300ksit !!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Približno 300ksit !!! :OK:

Ja ta cena je :D . Včeraj sem pobarval še mašino čez vikend pa menjalnik. Slike bom probal zrihtat v najkrajšem možnem cajtu.

Crownless

Popravljeno . Popravil Crownless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je stric Janez? :?

Dej slike gor da vidmo ta stroj! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne stric ni Janez. Ime mu je Matej živi pa nad Trbovljami. Pa ubistvu ni stric ampak fant tete. Sam zame je že stric ratu:D

Tu je poštrihana mašina na srebrno(končna barva), tako da z mašino sem zaključil. Pridejo samo še krom m+dodatki in vse nazaj našraufat. Ampak to kasneje ko bo več končano.

post-3515-1116070635_thumb.jpg

Tu pa je še manjalnik (ravno menjam semeringe.) Pobarvan na čist navadno osnovno barvo. Končna barva bo nanešena takrat ko bomo štrihal motor.

post-3515-1116070724_thumb.jpg

Sedaj čakam za kakšno ugodno ponudbo zadnjih gum. Tko da če kdo ve za kakšne gume (295/55 R15 skupaj s feltnami) se priporočam .)

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj enkrat bom na avtu zamenjal gume. Zadnje so siroke 285 in so 19 colske.

Feltne seveda ostanejo na avtu. Ce rabis, jih podarim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nato sva morala naresti še okvir. Ker je stric naredil že kar nekaj triciklov s tem nisva imela težav in je bilo to končano v enem dnevu.

Tole je pa slisat čist enostavno,hehe :rolleyes:

A lahko kdo od vas,ki ste že sami naredil trajka,na kratko razloži,kaj vse je potrebno,da umetnina na koncu lahko opravi tudi A-test oz. dobi registrsko tablico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom mel 15 col pa 295 gume. Zanima pa me kolk morjo bit šroke feltne, da gredo 295 gume gor?

Crownless

8col kanal. Robi v Ribnici ima feltne pa gume tel.041770476.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pred dvemi leti sem prodal trajka, ki je bil eden redkih v Slo namenjen tudi hitri vožnji in ne le touring vožnji. Tako, da tisti ki menite, da je trajk za invalide se hudo motite in se še niste nikoli peljali na njemu. Težišče je prekleto nizko in večinoma teže na zadnjih gumah. Primerjava vožnje bi bila edinole s kakšnim gokartom ali dirkalnikom, nikakor pa z motorjem ali prikoličarjem. Moj je imel 1.7 long block motor in dva dvojna vplinjača, seveda ao zraven pasala še zračno hlajena diska, Trike je bil čist oskubljen in namenjen uživanju na cesti. Obračanje za 180 stopinj ali pa 360 je bilo enostavno in kontrolirano.

Udeležil sem se pa tudi ene od gorsko hitrostnih dirk in rezultat, 10 sekund za prvakom proge, le da je on imel 7 kegljev in raketoplan na dveh kolesih.

Veliko srečnih km in rumenčku veliko uspehov pri organizaciji zbora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Uf sem čist pozabu na tole. Ja ni kej moj motor je v tem času že kar napredoval. Kako pa boste zvedli ko naredim slike. Naj sam omenim da gume in geltne že imam, trenutno delam sedež. Edina res draga stvar, ki mi še manjka so vilice. Te bom dobil oz naročil nekje konec avgusta ali začetek septembra. Torej slikce dobite takoj ko usposobim digitalca in najdem čas za kako fotografijo.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo me spet.

Končno sem najdu cajt da sm sliku zadevo. Od zadnjič sem malo napredoval. No slika pove več kot tisoč besed .)

Tu vidite najnovejšo pridobitev.

post-3515-1126029354_thumb.jpg

Slika št. 2

post-3515-1126029439_thumb.jpg

Tu sediva jst in sopotnica

post-3515-1126029465_thumb.jpg

Trenutno moram končat z izdelavo sedeža in osi za vilice. Potem pridejo navrsto nosilci za stopalke, blatniki, tank itd. Dela imam še kar nekaj. Če pa še koga kaj zanima pa naj vpraša.

Crownless

p.s. slike so mal slabše kvalitete zaradi svetlobe. Bom naredu boljše sam da naredim plac in zapeljem ven na sonce :D

Popravljeno . Popravil Crownless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Crownless, kako daleč si z izdelavo?

Pred kratkim so napravili nekaj sprememb v predpisih glede predelave. med drugim morajo biti sprednje luči 2 ali 4, obvezni so tudi stranski loki ipd.. veš za te spremembe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo Jurij slike mojega napredovanja. Je rahlo naprej vse skupaj vendar še vedno deleč od konca. Kakšne stranske loke naj bi imeli? Pri mašini manjka veliko stvari saj trenutno potrebujem prostor pri izdelovanju sedeža. Tudi blatniki so samo začasni (za na A-test).

Tukaj vidite celoto .)

[attachmentid=65920]

Ravno ta vikend izdelana balanca

[attachmentid=65921]

Sedaj je možno tudi bremzati :D.

[attachmentid=65922]

In še pogled na tank.

[attachmentid=65923]

Crownless

post-3515-1142949361_thumb.jpg

post-3515-1142949393_thumb.jpg

post-3515-1142949435_thumb.jpg

post-3515-1142949480_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Crownless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepoooo...

Sem si dovolil kar malo po tvoji fotki risat (za razlago in boljšo predstavo):

ko sem omenil loke sem mislil tele bočne loke, običajno montirane nekje izpod tanka do štang za noge. sedaj so bojda obvezni. namenjeni so predvsem zaščiti nog, uporabne pa tudi za montažo svetilnih teles. kolega je pred par tedni (med drugim) zarad tega padu na homologaciji.

sprememba pri prednjih lučeh: od sedaj naprej obvezno 2, lahko tudi 4 luči. če sta 2 morata biti v razmaku 40cm položene horizontalno (širina). ne vem točno za dovoljena odstopanja od teh 40cm-a je to max ali min. ne vem.-lahk mal povprašam

če so spredaj 4 luči je potrebno zopet upoštevati razmak med lučmi in dovoljen odmik od skrajne stranske točke vozila (rob zadnjega blatnika).

vidim, da imaš zadnje blatnike montirane na polosovine.. lepo. premikanje skupaj z gumo, športno nizek izgled.. lepo.. na sliki vidim luknje za luči. je to nekoč bilo (si kupil od drugega take), ali maš namen gor luči montirat?

če bojo luči gor, bo problem z žarnicami - tresljaji. za spredaj (prednja pozicija+žmigavc) je primerna rešitev montaža dodatne luči in žmigavca na primerno mesto na (sedaj obveznem) bočnem loku. zadaj boš mel verjetno nosilec ali montažo na odbijač?

drgač pa zlo lepo. se bova enkrat zmenla k bom v bližini, prnesem ene par pirov u garažo, da malo bližje vidim..?

post-3863-1142957738_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena risbica za loke in luči...zelo impro-liga :)

post-3863-1142958520_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh ja spet komplikacije :SS . Torej loke bom mogu zgleda nardit. Če ne zarad druzga sam zarad A-testa in jih pol dol dat <_< . Luči itak mislm met 2 spredej in po eno na vsakem blatniku. Fajn bi blo če bi se lahko pozanimal ja ali je 40cm max ali minimalna razdalja med lučmi. Kot sm reku so tile blatniki samo za A-test. Potem pridejo poliestrski in veliko krajši. Zadnja luč bo najbrž montirana na blatnik ali odbijač. Mogoče celo oboje. Nevem se še nisem odločil. Luči in žmigavci bodo pritrjeni na način, kateri je prikazan na spodnji slikci. Zanima pa me tudi kako je z zadnjim blatnikom. Kako mora biti postavljen (koliko od tal in koliko širok). Ko pa boš na Škofljici me pa le kontaktirej pa se bomo kej zmenl.

Postavitev luči(zadaj, tu bi bila še ena dolga/kratka luč)

[attachmentid=65931]

Postavitev prvih luči

[attachmentid=65933]

Crownless

Torej govoril še z enim k bo v kratkim šel delat A-test. Ma že narejene loke. Ko naredi A-test bomo le te montirani na moj trike. Hehe pa mi ni treba skrbet za to:D

post-3515-1142959026_thumb.jpg

post-3515-1142959329_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Crownless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!