Skoči na vsebino

Cufa

Priporočene objave

Pozdravljeni. Imam težavo in sicer mi je razneslo zadnjo pnevmatiko. Zgodba pa je takšna.

Kupil sem novo gumo road smart Dunlop, z njo naredil okoli tisoč kilometrov, nakar jo je na neki izvenmestni vožnji na lepem razneslo pri okoli 100 km/h pri pospeševanju. Motor sem k sreči ulovil in šel seveda pogledat vzrok na cesto. Bila je lepa, brez enega kamenčka ali česarkoli. Guma je očitno počila v zarezi, profilu podolgem poškodba pa se nadaljuje pod manjšim kotom, bolj vodoravnim proti sredini gume. Ko bom lahko, bom pripel slike. Seveda sem jezen šel reklamirati gumo in po telefonskih razgovorih s mojstrom reklamacij, prepotentnim odločevalcem sem dobil sliko, da me bo Dunlop nategnil za 150 evrov, kolikor je bila guma. Že po telefonu mi je predlagal, naj kupim novo gumo in će bo reklamacijo ugodil, potem mi povrnejo denar. Seveda sem mu povedal, da jaz ne mislim kupovat vsak teden novo gumo in da bom počakal, da UGODIJO in mi vrnejo denar, ker Dunlop mene itak ne bo več videl.

In tako so mi sporočili, da je reklamacija zavrnjena... Očitno je gumo razneslo brez posebnega vzroka, vsaj ne zaradi ceste ali moje napake.  Tako zdaj ne vem kaj storiti, vendar storil nekaj bom, to je jasno. Hočem zadoščenje. Ker sicer bi kupil gumo, jo razrezal na pol in spet novo, ki bi jo vozil. Jezen sem, zelo sem jezen. In to bitko hočem dobit. Le ne vem kako naj jo bijem. Zato sprašujem za nasvet.

 

Gumo imam poslikano večkrat in imam priče, ki so videle, da je guma takšna, kot na sliki. Nazaj jo še nisem dobil ampak predvidevam, da bo uničena še bolj. Se oglasim, ko jo dobim, vmes pa upam, da pade kak pameten nasvet... Hvala vam.

Je mel en preprodajalec motorjev podoben problem prodal je motor novemu lastniku je pa gumo razneslo in sledil je padec vem da je dal gumo pregledati sodnemu izvedencu,.. pol so se pravdali,... ampak mislim da ni prišel do konca (če me spomin ne vara)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Imam težavo in sicer mi je razneslo zadnjo pnevmatiko. Zgodba pa je takšna.

Kupil sem novo gumo road smart Dunlop, z njo naredil okoli tisoč kilometrov, nakar jo je na neki izvenmestni vožnji na lepem razneslo pri okoli 100 km/h pri pospeševanju. Motor sem k sreči ulovil in šel seveda pogledat vzrok na cesto. Bila je lepa, brez enega kamenčka ali česarkoli. Guma je očitno počila v zarezi, profilu podolgem poškodba pa se nadaljuje pod manjšim kotom, bolj vodoravnim proti sredini gume. Ko bom lahko, bom pripel slike. Seveda sem jezen šel reklamirati gumo in po telefonskih razgovorih s mojstrom reklamacij, prepotentnim odločevalcem sem dobil sliko, da me bo Dunlop nategnil za 150 evrov, kolikor je bila guma. Že po telefonu mi je predlagal, naj kupim novo gumo in će bo reklamacijo ugodil, potem mi povrnejo denar. Seveda sem mu povedal, da jaz ne mislim kupovat vsak teden novo gumo in da bom počakal, da UGODIJO in mi vrnejo denar, ker Dunlop mene itak ne bo več videl.

In tako so mi sporočili, da je reklamacija zavrnjena... Očitno je gumo razneslo brez posebnega vzroka, vsaj ne zaradi ceste ali moje napake.  Tako zdaj ne vem kaj storiti, vendar storil nekaj bom, to je jasno. Hočem zadoščenje. Ker sicer bi kupil gumo, jo razrezal na pol in spet novo, ki bi jo vozil. Jezen sem, zelo sem jezen. In to bitko hočem dobit. Le ne vem kako naj jo bijem. Zato sprašujem za nasvet.

 

Gumo imam poslikano večkrat in imam priče, ki so videle, da je guma takšna, kot na sliki. Nazaj jo še nisem dobil ampak predvidevam, da bo uničena še bolj. Se oglasim, ko jo dobim, vmes pa upam, da pade kak pameten nasvet... Hvala vam.

kolikor mi je znano, moras dunlopu samo tezit.. skoz.. po trikrat na dan.. klicarit, pisat, kakrsnekoli moznosti kontakta imas. Po moznosti direkt zastopniku za dunlop in ne vulkanizerju, kjer si kupil/menjal. Vztrajaj in ne se pustit. Seveda potem zamenjas firmo. Je pa to info iz tretje roke, tako da ce se kdo kaj napise iz lastnih izkusenj, bo dobrodoslo. Pa srecno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Evo je že čas, da je še mene kaj doletelo očitno. Malo do Splita naprej sem imel na mokro/suhemo križišču zdrs gume, probal rešit ampak se ni izšlo in sem letel čez balanco. Motor na bok, dvignem, popraskana plsatika, zvita balanca in zvit smernik. Sem že klical zavarovalnico in če je motor v voznem stanju ter z mano vse vredu ni treba policije. Ok.

Dobro zdej sem že stacioniran in probam rešit kar se da. Balnco sem odtegnil in kakor kaže je šlo samo za udarec, ker ni opazit nekih zvitih delov. Sem sestavil nazaj in na uč kaže da je  ravno. Smernik isto odvil, dal nazaj na luknjo in privil nazaj. Špegli so vredu, plaslika popraskana amapk ni sile. Zdej ne bi rad prekinil dopusta zaradi tega. Je treba bi pozoren na še kaj? Motor bmw f800gt, tekočine zgledajo vredu, sem pa dal pod motor en karton, da vidim če slučajno iz kje kašna kaplja pade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi naredil testno vožnjo, če maš centralca bi tudi na mestu pogledal kako laufa zadnja guma in veriga (al jermen), če so tekočine ok, in ni videti nekih pok ali zlomov na balanci ne bo hudega. Pa srečno pot.

V nasprotnem maš asistenco do nekje 300km, ostalo pač plačaš sam. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marsikaj je odvisno pri kateri zavarovalnici si.

Pomoč na cesti je pri večini zavarovalnicah, ko pride do nesreče in je motor poškodovan ali se pokvari motor. Torej pogoj, da ti pomagajo je okvarjen motor. Če boš slučajno potreboval vleko moraš zavarovalnici povedati - da je motor v okvari, sicer se lahko zgodi, da plačaš vleko. Pač snameš nekaj kablov in to je to. Če nisi ziher glede motorja, je mogoče bolj pametno, naj ti ga odpeljejo domov. Vsekakor se prej pogovori z zavarovalnico in vprašaj, če ti zagotovijo prevoz zastonj. Pogovor se snema in potem ko je obljuba je to težko preklicati.

Pa srečno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testna vožnja mimo, motor gre naravnost, če se spusti balanca. Nivo bencina na armaturi mi je malo skakal najprej ampak se je sedaj ustalil. Jermen je vredu in lepo teče, balnca je razen tega, da je utež malo popraskana vredu. Sem sedajle še meril razliko do "tanka" če balanco obrnem skarjo desno in skrajno levo in je milimeter, dva razlike kar je verjento moja napaka.

Zdi se vredu edino tisto skakanje nivoja bencina me malo mede. Sem gledal z ledico in ni videti, da bi kaj puščalo, bom pa verjetno jutri zjutraj vedel točno, če bo v tanku še bencin ali ne :)

Mah sej ni prvi tak padec. Ranjen je sam ego mal, da se ti to nardi po 10 letih in več kot 150k kilometrih. Takle mamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, rkasteli pravi:

. Ranjen je sam ego mal, da se ti to nardi po 10 letih in več kot 150k kilometrih. Takle mamo.

Poglej z aspekta, da boš sedaj naslednjih 10 let in 150k km imel mir.

Kako šele boli ego, ko te prebrnejo s  5 tednov starim motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, rkasteli pravi:

Testna vožnja mimo, motor gre naravnost, če se spusti balanca. Nivo bencina na armaturi mi je malo skakal najprej ampak se je sedaj ustalil. Jermen je vredu in lepo teče, balnca je razen tega, da je utež malo popraskana vredu. Sem sedajle še meril razliko do "tanka" če balanco obrnem skarjo desno in skrajno levo in je milimeter, dva razlike kar je verjento moja napaka.

Zdi se vredu edino tisto skakanje nivoja bencina me malo mede. Sem gledal z ledico in ni videti, da bi kaj puščalo, bom pa verjetno jutri zjutraj vedel točno, če bo v tanku še bencin ali ne :)

Mah sej ni prvi tak padec. Ranjen je sam ego mal, da se ti to nardi po 10 letih in več kot 150k kilometrih. Takle mamo.

Glede na to kar si napisal, po mojem lahko mirno greš z mopedom domov, seveda, če se psihično dovolj dobro počutiš. Načeloma tudi bencin ne bi smel zmanjkati, če ni nobene luže pod mopedom. Če bi te pa bencin pumpa zajebavala bo v 20km (testna vožna) tudi moral videti, saj bi se moped ustavil. Vsaj na opisano, po mojem ni nič narobe z mopedom. Pa srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2016 at 20:40, rkasteli pravi:

Testna vožnja mimo, motor gre naravnost, če se spusti balanca. Nivo bencina na armaturi mi je malo skakal najprej ampak se je sedaj ustalil. Jermen je vredu in lepo teče, balnca je razen tega, da je utež malo popraskana vredu. Sem sedajle še meril razliko do "tanka" če balanco obrnem skarjo desno in skrajno levo in je milimeter, dva razlike kar je verjento moja napaka.

Zdi se vredu edino tisto skakanje nivoja bencina me malo mede. Sem gledal z ledico in ni videti, da bi kaj puščalo, bom pa verjetno jutri zjutraj vedel točno, če bo v tanku še bencin ali ne :)

Mah sej ni prvi tak padec. Ranjen je sam ego mal, da se ti to nardi po 10 letih in več kot 150k kilometrih. Takle mamo.

BMW ima neki trak s katerim meri nivo goriva v rezervoarju. Lahko, da se je ta premaknil, snel  ... ? Če ti normalno dozira bencin, se mašina odziva tako kot pred padcem, potem je v tem sklopu vse Ok.

Pa ne se preveč sekirat zaradi padca. Lahko, da je šlo za neki mastni izpust, pa te je splet okoliščin podlage presenetil.

Popravljeno . Popravil Whiskey
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 1. 2013 at 11:32, Cufa pravi:

Na pobudo forumskih moto popotnikov odpiramo temo, ki bo namenjena izključno pomoči moto popotnikom v težava. Sem lahko pišete, ko se na poti znajdete v situaciji ko vam jo zagode motor in potrebujete servisno storitev ali pa le rezervni del, se poškodujete, vas okradejo in ostanete goli in bosi sredi ničesar. Sem lahko pišete, če imate konkretno rešitev in lahko priskočite ne pomoč popotniku v težavah.

 

Opozorilo: Ker je tema namenjena pomoči, se vzdržite komentarjev in razpredanj ki niso v konkretno pomoč. Ker je tema namenjena reševanju zagat, bomo pri čiščenju in sankcioniranju kršiteljev ZELO strogi. Na voljo vam ponujamo tudi temo v kateri boste lahko izražali mnenja, mišljenja, prepričanja…in ostale kreativne izlive.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 6 minutami, Greencaj pravi:

Pozdrav, je kdo v okolici Razdrtega, ku bi mi lahko malo pomagal? Zgodila se je "smesna" nesreca.

Jaz službujem in tekam od ene prometne nesreče do druge. Sedaj sem na postaji. Kaj te muči, da vidim, če lahko kaj pomagam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešeno v glavnem, hvala Borutt za ponudbo vsekakor :) je Carman priskočil na pomoč.

V glavnem, z motoreto sem šel na Nanos malo gledat v horizont, pa je zapihal rafal vetra in se je kaciga skotalila po klancu in v prepad. To je to :) vse je uredu, samo denar je šel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ok so,

 

I'm a French biker and I have a friend (a girl) in Ljubljana now, and she try to come back in France (the end of the vacation) and she's actuali stuck near the train stop and she need some help.

 

She have a camping tent and she just need some power for her phone and wifi to search a way to come back because she have no money ^^'

 

Can you help her ? ^^'

 

Very thanks :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I would like to help you, but I'm not from Ljubljana.

if she needs power for her phone, then she could go in bar and ask someone for help.

i have no idea how to help her.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yes I think it's the better solution to reload phone.

 

I haven't any news about her since she arrive in the train stop. She tell me she have found kind people they have a spot to put the camping tent and have wifi, but no news yet.

 

I hope she's in security....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

i hope that to... kind people still exist, but you never know when someone will be bad :/ 

but how will she come back to france? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I search some blablacar and I have found one for this night but the guy say that there is no place...

 

The next is on the 26 august... And in Trieste -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh nice Maus, I don't think about that !!!

 

Thanks !!

 

Édit : I still have no news yet...

Popravljeno . Popravil Lyssorus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenia is still a pretty safe country. There should be no issues but frankly I'm surprised you still don't have any news.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

And I still have no news :/

 

Maybe she have no battery and she's in train... I hope...

 

Anyway thanks for your support, and I hope I can travel in your countrie one day to ride a bit.

 

I tell you if I have some news ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello,

 

Nothing change, no news...

 

Did you hear something about 26 - 28 years old redhead girl in Ljubljana ?

 

It's very strange :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!