Skoči na vsebino

Zakaj iz 1000+ ccm na manj?


rkasteli

Priporočene objave

Jaz bom šel na manjšo kubatoro, ko me bo vožnje z motorjem enkrat "strah" ! Zato gredo vsi nesigurni vozniki avtov na neke enoprostorce, Đipe,razne velike palaglaje, predvsem zaradi; pasivne varnosti,imiđa in straha pred karambolom v slučaju,da jih nekdo nabaše ne po njihovi krivdi,ker mislijo,da so najsigurnejši vozniki neglede na njihovo starost,reflekse,vid,sluh,itd.

Ps: dokler bo mal benzina v krvi ostanem na 1K ccm +,čeprav nisem več med mladimi !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... mogoče bo kdo skočil v luft, ampak... zakaj bi delal za policaje, če lahko denar namesto za kazni, namenim za bencin...?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, za policaje je ze 125ccm 2t preveč... tisto kar je med ušesi je najbolj učinkovito sredstvo proti policajem, in tudi proti obiskom na raznih neprijetnih oddelkih raznih zavodov. je pa res, tuki ni težko biti pameten... na cesti pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem bral temo... Rakete ? Imejte jih, dolocen odstotek motoristov ima motor samo zato da se lahko pohvali pred vsem zivim in nezivim. Dolocen odstotek za to, da grejo po opravkih, ostalo pa za uzitek, svobodo... Vsak pa vozi tistko kot mu pase.. Hmmm bmw, vsi ga hvalijo, kavasaki.........  vsak pa ceni tisto kar ima in kar si je zasluzeno kupil....

 

 

Imel sem 600, imel sem 1000, celih 14 dni, sel sem na eno bogo aprilio z enim cilindrom, 50 konji.. Zakaj, zato ker mi je vsec da se pocutim svobodnega.. Ta obcutek je trajal eno leto in bum, izsilil me je avtomobilist, ce po pravici povem, mu sploh ne zamerim. Tudi zelo izkusenemu  avtomobilistu, ali motoristu se lahko naredi, pa ceprav vedno vsi vozimo po ˇ" predpisih "... Pa kaj naj, obzalujem, nogo, roko, glavo imam celo, pleh pa se ze popravi...

Zelja do motorja me ni minila, po vprasanju, ali motor sploh rabim ? Me je minilo, motor imam razbit, od takrat se samo enkrat sel pogledat ce se vzge.. To je to..

 

Zelja se vedno obstaja, in motor bom tudi imel, istga kot sedaj, sli celo se sibkejsiga, ker enostavno za nase razmere ne rabim vec kot 50hp..

 

Motofrik, cisto prav imas.. zakaj bi delal za druge ? Ze tako ali tako ko uzivam placujem uzitek, ne da placam se policajem, placam pa lahko z 125, 250, 600 ali 1000+ najboljso raketo isto ? Cudno ali ni ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram nekaj pripomnit mi ne da miru :D trenutno moj kornet premore "samo" 600ccm pa prav tako ne boste verjeli prehitim avto tudi če moram tiste 2 prestavi nižje dat :O Še moj punto kak avto tu pa tam prehiti pa glih toliko, da ne dam v prvo, ko se zaženem :D Seveda če bi € sral bi si kupil BMW-ja, Ducatija pa še ne vem kaj, ki bi imeli vsi miljon ccm-jev,.. Ampak situacija je taka, da trenutno premorem 14let staro hondo, ki mi pa prav tako daje neko zadovoljstvo in veselje. Če bi šel iz 600 še na manj?! Seveda in tudi na več! Ker če po pravici povem bi imel vse povprek od 50ccm do 6000ccm bosshossa... Enga za drugim in z vsemi se bi vozil! :) Ampak pustimo sanje realno stanje je tako kakršno je pa če je treba 2 prestavi nižje dat jih bom pa dal :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

Bilo je pozno poletje 2012. Mrzel asfalt, pa vroča glava ter srce. Kljub 40+ na puklu sem velikokrat še otrok...ali pa vsaj mladenič, recimo. Baraba, Bandit 1250...vabi, hoče še, jaz pa tudi. Rjove po ravnini, rjove skozi ovinke. Malo oddrseva, pa kaj. Še bolj oddrseva...super. Ni boljšega na poti iz službe, kot popolna sprostitev. Samo mislim si lahko, kaj bi počel, če bi bil še bolj navit.

 

V naslednjem ovinku mi v pol sekunde oddrsevanja bliskne film. Vsi prebrani forumi, zgodbe Roberta, Milana, Sandija. Pa zgodbe vseh tistih, ki....zgodb sploh pisati več ne morejo. Ne vem, kaj je bil vzrok, zadnji kilometer sem se v smrtnem strahu peljal trideset in parkiral v garažo. Čez petnajst minut sem oddal oglas na avto.netu, v eni uri je bil prodan.

 

Če mi je žal za njim? Neskončno, a najino prijateljstvo je minilo v hipu. Zdaj sem že tri tedne ponosen lastnik skuterčka, kot mu pravim...čeprav naj bi bil neke vrste maxi. Recimo...midi :). Vozim se pri nuli, pa pri minus sedem, pri plus tri. Svet je povsem drugačen, adrenalina pa vseeno dovolj, če ga le hočem. Tudi drugje se najde. In nekako vem...da bova prijatelja na dolgi rok.

 

Fantje in punce...pamet v roke. Ne mislim sedaj, da je treba vsem po vrsti prodati rakete in kupiti "brenceljne"....nekaterim, katere sem konstantno srečeval na cestah, pa vsekakor priporočam kakšen drug hobi.

 

Ja, komot mi rečete pussy.

 

Lep pozdrav.

 

Mutasti

pussy :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz pristavim lonček. V teoriji manj je več je ogromno resnice. To sem opazil sam, ko sem se začel raje vozit z 749 kot 999. Razlika v moči je nekaj čez 50ks in zgleda je to dovolj, da se z manjšim lahko bolj kultivirano vozim v prometu in bolj brezbrižno odpiram gas na ovinkih. Drugače pa je to zagotovo debata, ki nima konca  :fight2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nikoli imel 1000-ke , imel 900 in prešaltal na 800 ... Dojel sem da mi v tem rangu motor daje največ , ima zadosti moči , navora , je lahek , ima majhno porabo in mi je najbolj uporaben v vseh aspektih (vsakodnevna vožnja v službo na relaciji Kranj - Ljubljana , izleti po bližnji in daljni okolici , možnost zaviti na makedam in kolovoze) Glede na to da imam tudi majhne otroke , bolj malo časa in je pot "okoli sveta" prestavljena za cca. 20 let , mi to povsem zadošča , oz. mislim da bi šlo prav fino , če ne najboljše tudi s tem motorjem ki ga imam sedaj ...  :grim  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se še kdaj vozil z mopedom, bi si zopet nabavil 1.000 "in +", da bi se po Dolomitih v klanec lahko prevežal s tretjo in četrto  :notworthy:  in se mi ne bi bilo treba s prvo ali drugo  :blush:   " + še in še"... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en moto rašomon. 100 motoristov - 105 zgodb.

Za hitro vožnjo ( 30 do 40 km nad predpisi) na cesti ne rabimo več kot 80 KM , kako je to zapakirano v ccm je stvar okusa. 

Osebno imam raje več navora - bigger iz better!  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... samo še mausova izjava bi bila...

..pa na vsakem motorju pokrov namest zadnjega zica..   :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej ni tako grozno. :smoke:

 

Sem iz 650ccm/50hp, prešaltal na 1150ccm/97hp. :smoke:

 

Razlika?

 

Leva noga manj trpi, na AC se 140/150 ni problem svaljkat...............in hitro in elegantno prideš do ..................... Dolomitov, Paga ali Krka, pa tudi Dubrovnik ni daleč! :OK:

 

Na mestih in krajih, kjer pa je point "easy rider" - lagano in sportski lagano - ob obali in po gorskih serpeninah, pa ............. no ja, tam pa roke mal trpijo, ker pri 650 niso. :smoke:

 

Če pa bi/bom še kdaj kaj kupoval, pod 1000 sigurno ne in manj kot 100 tudi ne. :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

600 ccm je za vožnjo v dvoje (sploh če je še tovor zraven) premalo...žal, zato spod jurja nikol več, razen kot drugi motor za se preganjat po ovinkih.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

600 ccm je za vožnjo v dvoje (sploh če je še tovor zraven) premalo...žal, zato spod jurja nikol več, razen kot drugi motor za se preganjat po ovinkih.

 

Kakor za koga, na splošno to ne velja. Konec koncev sem se tudi na tomosu vozil v dvoje...

Le kako se jih potem lahko pelje 5 v cliu z recimo 75 konji. Če je prestavljanje tak problem, potem si pač kupi avto z avtomatskim menjalnikom.

Ne vem od kje ta fama, da mora biti za vožnjo v dvoje vsaj 1000 ccm in 100 konjev. Z GPZ-jem v dvoje po avtocesti sem se peljal 160 kmh, kar je itak že preko omejitve, pa tudi vsak klanec zmore:). Le kako potem nekaterim ni premalo  bicikel in prtljaga, če je 600  premalo za dodatnih 20 kg prtljage...

 

Brez zamere, ampak smisel motorizma (vsaj zame) ni v kubikih in konjih, to je bolj marketinška finta trgovcev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne vem, kako preživim jaz, ki se vozim naokol samo z 15 konji...nekaj mesecev še...ali še boljša primerjava, kako je sploh preživel CAR Molotov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor za koga, na splošno to ne velja. Konec koncev sem se tudi na tomosu vozil v dvoje...

Le kako se jih potem lahko pelje 5 v cliu z recimo 75 konji. Če je prestavljanje tak problem, potem si pač kupi avto z avtomatskim menjalnikom.

Ne vem od kje ta fama, da mora biti za vožnjo v dvoje vsaj 1000 ccm in 100 konjev. Z GPZ-jem v dvoje po avtocesti sem se peljal 160 kmh, kar je itak že preko omejitve, pa tudi vsak klanec zmore:). Le kako potem nekaterim ni premalo  bicikel in prtljaga, če je 600  premalo za dodatnih 20 kg prtljage...

 

Brez zamere, ampak smisel motorizma (vsaj zame) ni v kubikih in konjih, to je bolj marketinška finta trgovcev...

otko  bravo       jst  se  z  mojo  ženo  čisto  lepo  peljem  z  er   5    kawasakijem.res  je   ne  trga  gat  ampak    najpočasnejši  tud  nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... veste kako je... ko se enkrat razvadiš lenarjenja z gasom in menjalnikom... pol greš s težavo nazaj...

 

Jaz sem s svojim stilom vožnje ugotovil, da konji res niso pomembni... kubiki pa zelo!  ...pod 1300 nazaj, me bo kdo težko prepričal, je preprosto preveč fajn "opravit" vse v 5. prestavi!

 

kdor ne verjame pa naj proba XJR 1300 in Fazer 600... oba imata 98 konjev... oba letita 220... zgodba je pa čist druga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bi imel kaj močnejšega, ampak. 

 

650 klasa je tam nekje 8 jurjev.

800 - 10 jurjev 

nad 1000 pa nad 12 jurjev.

Zgleda, da sem malo gorenca in mi je recimo 12 jurjev precej pretirano. Za razliko ga pa biksamo. Veste kaj se da narediti s 5 jurji.

To je to.

 

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor za koga, na splošno to ne velja. Konec koncev sem se tudi na tomosu vozil v dvoje...

Le kako se jih potem lahko pelje 5 v cliu z recimo 75 konji. Če je prestavljanje tak problem, potem si pač kupi avto z avtomatskim menjalnikom.

Ne vem od kje ta fama, da mora biti za vožnjo v dvoje vsaj 1000 ccm in 100 konjev. Z GPZ-jem v dvoje po avtocesti sem se peljal 160 kmh, kar je itak že preko omejitve, pa tudi vsak klanec zmore:). Le kako potem nekaterim ni premalo  bicikel in prtljaga, če je 600  premalo za dodatnih 20 kg prtljage...

 

Brez zamere, ampak smisel motorizma (vsaj zame) ni v kubikih in konjih, to je bolj marketinška finta trgovcev...

Ja tocno to? Vse je v dojemanju. Jez Sm z dvovaljnim 650ccm AVTOM prebluzil pol evrope. Drugo polovico pa s katro. Motor pa dojemam Drugace. Iscem en cist drug filing. Zdej, ajd, mal je pogojeno s tem de man 185cm in 120 kil, ampak mene v dvoje z GPZ500s ne spravis vec kot 10km v eno stran. Majke Mi, recimo u Pulo za vikend bi su raj z avtom!

parkat Sm se pelal z transalpom 600, 52 konj. Solo cist simpaticno kljuse. U dvoje....popolnoma bezveze. Popolnoma. Nobenga filinga. Pa to nima direktne povezave z mocjo Niti z brzino. Na enako mocnem burgmanu 650 sva se mela Fajn! Filing je Biu dober, na motorju pac ne. In zame je Motorizem iskanje tapravga Filinga. Cist Vsi motorji majo trenutke ko so perfektni, in momente ko so zgreseni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bi imel kaj močnejšega, ampak. 

 

650 klasa je tam nekje 8 jurjev.

800 - 10 jurjev 

nad 1000 pa nad 12 jurjev.

Zgleda, da sem malo gorenca in mi je recimo 12 jurjev precej pretirano. Za razliko ga pa biksamo. Veste kaj se da narediti s 5 jurji.

To je to.

 

Scarabeo

ne bo držalo

Če si že z Gorenjske

Motoland:

Bandit 1250 ABS L0 7.490,00 €

Bandit 1250 L0 7.190,00 €

Bandit 1250S ABS L1 7.990,00 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, noben ne govori da se s 600ccm ne da peljat, konec koncev sem 30000km le na 600ccmjih prevozil, ampak potem, ko imaš kamion pred sabo (ti pa v dvoje in vsemi kufri), tvoje zmožnosti prehitevanja so pa podobne polno naloženemu kombiju, si pa le zaželiš kak ccm več. Počas se naveličaš, da stalno preračunavaš a bo šlo al ne, da stalno mečeš v četrto ali tretjo in jo guliš, pol te pa zajeba en mulc z golfom TDI, k ga prehiti prej kot ti....in ti spet čakaš....in čakaš...in guliš tretjo. Tega pri 1000ccmjih ni. Si miren, lahko imaš v šesti, pa bo vseeno skočil.

 

Aja...ko sem prvi moped kupoval sem bil 100% prepričan, da je 80 konjev dovolj. Za eno osebo je čisto dovolj, za 2 pa občutno premalo. Pa ni potrebe po divjanju, le po varnem in hitrem prehitevanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne govorit, da motor z 80 KM ni dovolj za prehitevanje v dvoje. Sem imel staro tenerejko, ki ni imela niti 50 KM, pa je šla kot raketa mimo avtomobilov.

Nekateri z manjšo kubikažo zahtevajo več obratov, ampak, ko prime, mora it....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!