Skoči na vsebino

Supermoto šola


_luke_

Priporočene objave

Lepo pozdravljeni!

 

Že večkrat sem na youtubu, tujih forumih opažal da se organizirajo Supermoto šole (tečaji), ki so sestavljeni iz teorije in prakse. Mislim da kaka varna vožnja oz tečaj nebi škodil nobenemu motoristu ker največkrat vozimo hitreje in drzneje od svojih sposobnosti (govorim lahko samo zase, ampak uporabu sm množino, če se slučajno še kdo najde v mojih besedah).

 

Zato sem že večkrat vprašal če se je že kaj podobnega dogajalo v SLO oz se ima namen dogajat...odgovor je bil NE in SE VERJETNO NE BO KER NI DOVOLJ ZANIMANJA!!

 

Že tako ne moremo dobit svojega dirkališča, kaj šele kako manjšo progo namenjeno izključno motoristom...Zato sem se odloču in vprašal UROŠA NASTRANA, če je kdaj že razmišljal v smeri, da bi naredil kak tak tečaj. Vprašal sem ga kar preko FB, da bo čimbol enostavno....odgovor je bil sledeč:

 

˝Cau, če bi bilo v Sloveniji več kandidatov in voznikov supermota bi to z veseljem organiziral, ker pa je zanimanje slabo za ta šport pa to doma ne počnem. Ta teden grem ravno v Italijo na eno supermoto šolo, kjer bom malo svetoval. če si pa ti zainteresiran in mogoče tvoji kolegi se pa lahko dogovorimo in z veseljem si vzamem čas. Mora nas biti vsaj 5. Lp˝

 

Supermoto vozniki smo se že zmenli da v letošnjem letu naredimo eno srečanje v Slo! Zdej me pa zanima, kaj pa če bi se vsi skupaj dobili na enem srečanju in skupaj naredili še eno supermoto šolo (oz samo tisti ki bi hotel)??

 

Kakšni so Uroševi pogoji še nevem (kar se tiče motorja, opreme, znanja, časa, cene, kraja) še nevem nič ker se je karkoli BV pogovarjat prej ko vemo če nas je dovolj interesentov za eno tako srečanje oz šolo!

 

Js imam osebno veliko željo, zato sem se tudi lotu nekej delat na temu, čeprav so vse samo besede zaenkrat :)

 

Uglavnem, srečanje 100% bo, upam da bo tudi supetmoto šola! Js sm kandidat št.1!

 

LP Luka

Popravljeno . Popravil _luke_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni!

 

Že večkrat sem na youtubu, tujih forumih opažal da se organizirajo Supermoto šole (tečaji), ki so sestavljeni iz teorije in prakse. Mislim da kaka varna vožnja oz tečaj nebi škodil nobenemu motoristu ker največkrat vozimo hitreje in drzneje od svojih sposobnosti (govorim lahko samo zase, ampak uporabu sm množino, če se slučajno še kdo najde v mojih besedah).

 

Zato sem že večkrat vprašal če se je že kaj podobnega dogajalo v SLO oz se ima namen dogajat...odgovor je bil NE in SE VERJETNO NE BO KER NI DOVOLJ ZANIMANJA!!

 

Že tako ne moremo dobit svojega dirkališča, kaj šele kako manjšo progo namenjeno izključno motoristom...Zato sem se odloču in vprašal UROŠA NASTRANA, če je kdaj že razmišljal v smeri, da bi naredil kak tak tečaj. Vprašal sem ga kar preko FB, da bo čimbol enostavno....odgovor je bil sledeč:

 

˝Cau, če bi bilo v Sloveniji več kandidatov in voznikov supermota bi to z veseljem organiziral, ker pa je zanimanje slabo za ta šport pa to doma ne počnem. Ta teden grem ravno v Italijo na eno supermoto šolo, kjer bom malo svetoval. če si pa ti zainteresiran in mogoče tvoji kolegi se pa lahko dogovorimo in z veseljem si vzamem čas. Mora nas biti vsaj 5. Lp˝

 

Supermoto vozniki smo se že zmenli da v letošnjem letu naredimo eno srečanje v Slo! Zdej me pa zanima, kaj pa če bi se vsi skupaj dobili na enem srečanju in skupaj naredili še eno supermoto šolo (oz samo tisti ki bi hotel)??

 

Kakšni so Uroševi pogoji še nevem (kar se tiče motorja, opreme, znanja, časa, cene, kraja) še nevem nič ker se je karkoli BV pogovarjat prej ko vemo če nas je dovolj interesentov za eno tako srečanje oz šolo!

 

Js imam osebno veliko željo, zato sem se tudi lotu nekej delat na temu, čeprav so vse samo besede zaenkrat :)

 

Uglavnem, srečanje 100% bo, upam da bo tudi supetmoto šola! Js sm kandidat št.1!

 

LP Luka

kaj nej rečem, zelooooo pozdravljam tole opcijo

jest sicer še nimam motorja, ampak se pripravlja tut ta korak, drugač smo pa klapa štirih descov k se hodmo mal trajbat u Krško, pa u vrtojbo, pa še dva mladička sabo vlečemo, in nobnmu od nas nebi nč škodilo če bi nam kak tak profi kej namignu. Sm pa prepričan da smo vsi šterje za stvar, a ne Pero, Kasti pa Tone

 

Če se bo kej dogajalo moj mejl je golobicz@gmail.com, pa še cifra 041 623 852

 

če pa že druzga nau izpadl, se pa loh vsaj na kšn drink dobimo

 

ajd folk

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj nej rečem, zelooooo pozdravljam tole opcijo

jest sicer še nimam motorja, ampak se pripravlja tut ta korak, drugač smo pa klapa štirih descov k se hodmo mal trajbat u Krško, pa u vrtojbo, pa še dva mladička sabo vlečemo, in nobnmu od nas nebi nč škodilo če bi nam kak tak profi kej namignu. Sm pa prepričan da smo vsi šterje za stvar, a ne Pero, Kasti pa Tone

 

Če se bo kej dogajalo moj mejl je golobicz@gmail.com, pa še cifra 041 623 852

 

če pa že druzga nau izpadl, se pa loh vsaj na kšn drink dobimo

 

ajd folk

 

Jap!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa nas je že pet :D No lepo, dejmo se zbrat v čimvečjem številu in rečt nek okviren datum in kraj z Nastranom. Way to go! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa nas je že pet :D No lepo, dejmo se zbrat v čimvečjem številu in rečt nek okviren datum in kraj z Nastranom. Way to go! :)

Obstaja pa tudi opcija z večkratnim državnim prvakom Marko Škarjo; ga bom povprašal če je za!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm in če se naredi za kak dan  ta supermoto šola na kakmu od dirkališč v bližini,z tako vodjo...sam bi rad letos skušal zdrseti v ovinek..:P ja treba se zmenit za fiksn datum pa je to to ravnokar pa kupujem gume za svojga ktma najrajši bi uzel en komplet slick gum sam sem v dilemi ker ne poznam teh gum ma kdo kej izkušnj z temi gumami???

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne rabiš slikse za slajdat. za to je vsaka guma dobra :) drugače pa; 2 uri treninga s pravim mentorjem, da začneš slajdat, potem pa samo trening, trening, trening...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm in če se naredi za kak dan  ta supermoto šola na kakmu od dirkališč v bližini,z tako vodjo...sam bi rad letos skušal zdrseti v ovinek.. :P ja treba se zmenit za fiksn datum pa je to to ravnokar pa kupujem gume za svojga ktma najrajši bi uzel en komplet slick gum sam sem v dilemi ker ne poznam teh gum ma kdo kej izkušnj z temi gumami???

 

Lp

Dunlop... super guma ampak malo dražja, sicer pa Goldentyre.

Za slednje imam dobro navezo...   pošlji PM če te zanima.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to se mi dopade :D Folk se je začel zbirat in nekej še bo iz te moke kruha :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo povejte kje pa kda pa se vidimo!
Par kolegov sm zihr da bi tut pršvo


Glede slajdanja, js sm se (solidno) naučo ob nedelah na hoferjovem park placu, gre kr fajn, sploh v levi ovinek, desni je bol jeba :grim
je pa treba bit prpravlen na padce, me je enkrat vredo izstrelivo čez motor ko je guma prjela ko ne bi smela :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...je pa treba bit prpravlen na padce, me je enkrat vredo izstrelivo čez motor ko je guma prjela ko ne bi smela :grrr

A takole :smoke: :

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo povejte kje pa kda pa se vidimo!

Par kolegov sm zihr da bi tut pršvo

Glede slajdanja, js sm se (solidno) naučo ob nedelah na hoferjovem park placu, gre kr fajn, sploh v levi ovinek, desni je bol jeba :grim

je pa treba bit prpravlen na padce, me je enkrat vredo izstrelivo čez motor ko je guma prjela ko ne bi smela :grrr

Jz sem se riftat učil na Racelandu-tam na sredini,ko je gladek premaz zaradi ŠOLE VARNE VOŽNJE mi je tud v levo bolj šlo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr hoferju :) jst tud:

 

še malo hofer reklame na 7:22

 

 

drgač sem pa enkrat grdo highside-al ... gopro je snelo iz nosilca, polomilo ohišje, vrglo kamero ven pa še kartica je ven skočila...me je kakšen teden tolk vrat bolel, da nisem mogel glave obrnit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm tudi hoferjev parkirplac uporabljal za treninge :) Hofer CUP ;) Letos pozimi so zjebali edini ovinek ki se ga je dalo res hitro pelat in to z butasto bencinsko!

 

Mene je pa že enkrat downšiftanje rešlo kr konkretne nesreče. Pol sem bil kr presenečen kako sm odreagiral. V nekem nepreglednem ovinku sem sicer šel malo prehitro in ženska je iz dvorišča speljala brez pogledat. Kakega izhoda levo desno ni blo, samo grabn. Ko sm jo zagledou sm vrgu dve nižje in se bočno peljal proti nji. Škoda da nisem posnel fris od stare mame :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker na levi maš še 2,5m asfalta, na desni pa nič lepega. Mislim da ko neko cesto dost dobro poznaš ni nekih velikih razlik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker na levi maš še 2,5m asfalta, na desni pa nič lepega. Mislim da ko neko cesto dost dobro poznaš ni nekih velikih razlik...

Na racelandu imaš na obe strani plac pa si vseeno bolj korajžen v levo.Jz mam pač bolj občutek,če moram slučajno levo nogo dol dat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj že nam vsem boj  pašejo levi ovinki  ???   :grim

ker je na desni strani bremza :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na racelandu imaš na obe strani plac pa si vseeno bolj korajžen v levo.Jz mam pač bolj občutek,če moram slučajno levo nogo dol dat

Na pisti v Vrtojbi so z izjemo dveh, vsi ovinki desni...  nobenih težav, ležijo mi levi in desni!  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pisti v Vrtojbi so z izjemo dveh, vsi ovinki desni...  nobenih težav, ležijo mi levi in desni!  :smoke:

POWERSLAJDI ali vožnja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oboje.

SUPER.... No men vožnja isto.....Powerslajdi pa mi gredo bolj-so daljši v levo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa gle vse bolše v levo..pa to še ko sm motokros vozu sm dosti raje v levi ovinek zapeljau..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!