Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

Super, hvala za posnetek. Predvsem tale vaja me je zanimala, ne izgleda tako strašno snemana s te razdalje, ko si pa za krmilom se pa verjetno kar malo prestrašiš?

Ste imeli dva inštruktorja? Kot vidim je na posnetku 10 motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sebenc pravi:

@Belaglava Še nisem bil na tečaju. Za enkrat samo zbiram inf. pa sem slučajno naletel na ta posnetek, ker me je tale plošča zanimala kako zgleda. Ker bere se zlo :eek:.

 

lp.

Na racelandu je ploščat krog,ki se suče desno ali levo in je namenjen avtom..ne vem več točno a zunanji fi kroga se zasuče več ku 1m in bi bilo nemogoče gor zapeljati z motorjem in ostati na kolesih...predvidevam,da ta na Vranskem namenjen mopije...nisem klicu včeri...bom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Belaglava said:

Super, hvala za posnetek. Predvsem tale vaja me je zanimala, ne izgleda tako strašno snemana s te razdalje, ko si pa za krmilom se pa verjetno kar malo prestrašiš?

Ste imeli dva inštruktorja? Kot vidim je na posnetku 10 motorjev.

Situacija s to ploščo je podobna, kot v primeru peska, ki ga je nanesel kak potok na cesto. Zdrsne in potem prime. Smisel vaje je, da ne skušaš poravnati motorja ob zdrsu, ampak samo počakaš, da zdrs mine. 

Lani so šolali nove inštruktorje, zato je bil en star in en "vajenec". Normalno je en na skupino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, sebenc pravi:

@Belaglava Še nisem bil na tečaju. Za enkrat samo zbiram inf. pa sem slučajno naletel na ta posnetek, ker me je tale plošča zanimala kako zgleda. Ker bere se zlo :eek:.

 

lp.

tale ima očitno vse vaje posnete

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Smo danes v Postojni podirali stožce  :cool: Hvala organizatorjem za vse kar ste pripravili. :OK: Domov sem pa prišel suh :) se splača vstrajati do zadnjega :jezik:IMG_20180512_111204.thumb.jpg.74ce5139a978c838183dbd7782990dd8.jpg

Lp

Aleš

Popravljeno . Popravil ALEŠ M
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, ALEŠ M said:

Smo danes v Postojni podirali stožce  :cool: Hvala organizatorjem za vse kar ste pripravili. :OK: Domov sem pa prišel suh :) se splača vstrajati do zadnjega :jezik:IMG_20180512_111204.thumb.jpg.74ce5139a978c838183dbd7782990dd8.jpg

Lp

Aleš

Pa zastonj sladoled je biv vštet v panoramsko vožnjo... :lol1:

In ja, tudi jaz sem prišel popolnoma suh domov... Aja, pa ne mislim na tošl... :D

PS: je pa zanimivo peljat med stožci po popolnoma mokri podlagi. Takrat šele ugotoviš, kako res dobro držijo gume...

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda malo slabša napoved, vendar mislim, da ga ne bodo odpovedali.

Tudi prejšnjo rundo je malo deževalo, pa smo po mokrem telovadili...

Vsaj vidiš, da moker asfalt ni bavbav... :lol1: 

Mene kot kaže ne bo. Sem obležaž z bolečinami v križu :( 

Lepo se imejte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, C eagle pravi:

Zgleda malo slabša napoved, vendar mislim, da ga ne bodo odpovedali.

Tudi prejšnjo rundo je malo deževalo, pa smo po mokrem telovadili...

Vsaj vidiš, da moker asfalt ni bavbav... :lol1: 

Mene kot kaže ne bo. Sem obležaž z bolečinami v križu :( 

Lepo se imejte!

čeprav je umes padalo je blo fajn ... res lahko pohvalim DARS, Policijo in gasilce za odlično pripravljen tečaj ... :OK:

pa hambi je biu res dober :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.zurnal24.si/avto/intervju-vojko-safran-motoristi-310009

Citiraj

Če nekdo ni v stanju zvoziti ovinka s hitrostjo 90 km/h kljub temu, da je omejitev hitrosti 90 km/h, in je ta ovinek s to hitrostjo prevozilo na stotine motoristov pred njim, z rezervo, je težko reči, da gre na neprimerno hitrost.

v redu inštruktorji so tam, vidim ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ravno zaključil individualni trening pri Vojkot - sem se kar nekaj novega naučil in s popravljeno tehniko na koncu v skoraj vsakem ovinku podrsal s stopalko po tleh in vidim, da sem prej imel še kar nekaj rezerve - Vojko je  vseh pogledih  možakar in pol in samo kapo dol...

20180519_091759.thumb.jpg.9ae0624ca82a59defaa3998c46a760d8.jpg

Popravljeno . Popravil Erik99
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vidim logike niti potrebe po drsanju s stopalko po tleh. Sori, razn če se učiš hiter izogib oviri pri počasni vožnji in porivanje motorja. V nasprotnem je vsako drsanje po tleh s čimerkoli, destabilizacija motorja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

ZANIMIVA destabilizacija motorja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

ne vidim logike niti potrebe po drsanju s stopalko po tleh. Sori, razn če se učiš hiter izogib oviri pri počasni vožnji in porivanje motorja. V nasprotnem je vsako drsanje po tleh s čimerkoli, destabilizacija motorja.

Se absolutno strinjam - to sem napisal v smislu, da sem se upal toliko nagniti in da vidim, da sem imel prej še kar nekaj rezerve in da če bom vozil tako kot sem do sedaj, da lahko  kakšni krizni situaciji motor tudi še bolj nagnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Erik99 pravi:

Se absolutno strinjam - to sem napisal v smislu, da sem se upal toliko nagniti in da vidim, da sem imel prej še kar nekaj rezerve in da če bom vozil tako kot sem do sedaj, da lahko  kakšni krizni situaciji motor tudi še bolj nagnem.

potem se pa opravičujem, ker sem narobe razumel.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pršu sm u kontrolo in opazu, da je blo vse pod kontrolo ... sm kmau morau it, da ne bi kaplce kaplale na motorćka :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, maus pravi:

pršu sm u kontrolo in opazu, da je blo vse pod kontrolo ... sm kmau morau it, da ne bi kaplce kaplale na motorćka :huh: 

Kontrola mora biti :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

V tem letu moram v skladu z zakonom opraviti tečaj varne vožnje za motoriste. Sedaj me pa zanima čisto iz prakse in izkušenj za kateri poligon se odločiti: Vransko ali Blagomix? Logatec mi je sicer bližje, vendar bi se zapeljal do Vranskega če so inštruktorji/poligon/ razmere boljši. Kako so tej poligoni zasedeni, ste se morali veliko prej prijavljati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!