Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

150 €? Veliko? Malo?

Kako relativno ... kot vse ostalo, kajne?

Vse je odvisno od posameznikovega zornega kota. Zato bi bilo fajn, če bi ta tema služila svojemu namenu ... spoznavanju poligona, branju nasvetov tistih, ki ga bodo preizkusili in predvsem temu, da lahko vsak svobodno izrazi svoje mnenje. Jasno, v zvezi s témo samo.

Je pa res, da bi lahko (spet iz mojega zornega kota) kasirali tudi 200 €, če bi mi ob tem dali na razpolago še njihov moped, s katerim bi lahko preizkušala zmožnosti svojih reakcij ob vseh teh nevsakdanjih razmerah na cestišču, ki jih nudi poligon.

bravo :worship:

brez panike, javim kako in kaj je tam, pač sedaj ni bilo časa več zvedet o moto programim ker je bil cel kup VIP politikov tam. obstajajo tudi motorji z pomožnimi kolesi da se ne zvrneš - če jih imajo tu ne vem. vsekakor pa je pametno trenirat z svojim motorjem. kaj ti pomaga če se navadiš vse delat na drugem motorju, na tvojem pa so čisto druge zavore?

zato malo počakajte pa bomo potem vidli če se splača ali ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo :worship:

brez panike, javim kako in kaj je tam, pač sedaj ni bilo časa več zvedet o moto programim ker je bil cel kup VIP politikov tam. obstajajo tudi motorji z pomožnimi kolesi da se ne zvrneš - če jih imajo tu ne vem. vsekakor pa je pametno trenirat z svojim motorjem. kaj ti pomaga če se navadiš vse delat na drugem motorju, na tvojem pa so čisto druge zavore?

zato malo počakajte pa bomo potem vidli če se splača ali ne!

Bom z veseljem prebrala, kako je bilo, ker spomladi bi pa rada tudi jaz šla, razen če bodo še letos kaj ponavljali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in na marofu te kolega nauči kako pravilno odreagiras v taksni situaciji itn.....

take flance lahko tistim prvošolčkom prodajaš.

Zamislimo se koliko bi mogoče bilo manj nesrec če bi znali neko situacijo v delčku sekunde premislit in pravilno odreagirati. koliko vec bi jih prezivelo, ker ni samo hitrost tisti faktor.

aja čakam repliko bajker.

btw jaz sem avtomobilskega probal :unsure: pa je je sukalo ampak po parih poskusih pa sem spoznal stvari ki sem jih na internetu prebral

predvsem je veliko motoristov ki ne vejo kaj motor vse zmore..in nimajo filinga kaj lahko počnejo na njem..in je zato taka zadeva popolnoma priporočljiva ker se stvari dogajajo pri mali brzini..150 kolikor gre tam največ ni neka brzina..

treniraš zaviranja, vstope v ovinke, izhode, navoziš se v glavnem..

nisem rekel da je treniranje na poligonu manj vredno..

vemo pa koliko ljudi se bo takega treninga za 150 evrov udeležilo..nič, niks, njente..če gledamo celotno populacijo moto farerjev..

večina bo še vedno trenirala na ridah, mariji reki itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem je veliko motoristov ki ne vejo kaj motor vse zmore..in nimajo filinga kaj lahko počnejo na njem..in je zato taka zadeva popolnoma priporočljiva ker se stvari dogajajo pri mali brzini..150 kolikor gre tam največ ni neka brzina..

treniraš zaviranja, vstope v ovinke, izhode, navoziš se v glavnem..

nisem rekel da je treniranje na poligonu manj vredno..

Meni drajsanje po marofu ne pomaga preveč, ker se po cesti vozim bolj penzonistično in z dobršno rezervo.

Ali pa nebi vedel koliko imam še rezerve, če nebi prej varno sprobal. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar strinjam z bikerjem..

Medtem ko na Marof vseeno marsikdo od teh lokalnih racerjev vseeno gre, ker je kot prvo ceneje, ker je predvsem veliko bolj zabavno in adrenalinsko in ker se tam lahko izživiš. Poleg tega tudi od vožnje po pisti odneseš OGROMNO novega znanja, spoznaš svoje meje in meje motocikla, izboljšaš svoje čutenje motorja, predvsem pa se znoriš in vidiš, da cesta enostavni ni TO. Mene vedno ko pridem iz piste mine kakršno koli divjanje po cestah in sem za 14 dni dober :)

Ne razumet te objave kot nasprotovanje poligonu, zdaleč ne, se mi zdi da so tudi taki treningi super zadeva, katero bi bilo fajn, da bi VSI motoristi izkusili. Ampak če smo pa realni, je pa tako kot je rekel biker, tega se bo za 150eur udeležilo res minimalno število motoristov, oziroma tisti ki se bodo, bodo itak starejši, verjetno že tako in tako prekaljeni mački, ki vejo da je ta stvar dobra in si tudi lahko privoščijo, obenem pa nimajo več tiste žilce po tiščanju, ki je prisotna pri velikem deležu mlajše populacije, ki je tudi najbolj kritična, kar se tiče potrebe po znanju in novih izkušnjah.

Meni se predvsem zdi škoda, da niso ta poligon zasnovali tako, da bi se ga dalo kdaj zakupit in uporabit tudi v namen dirkališča, vsaj deloma in mislim, da bi veliko vfeč motoristev, predvsem tistih iz kritične populacije, odneslo precej več od tega, kakor od teh tečajev, ki se jih ne bodo udeležili.

Meni je čisto jasno, da je tak trenuing varne vožnje odličen, ipd, ampak če smo realni, si palhko priznamo, da se ga tisti iz kritičnih skupin po tej ceni najverjetneje ne bodo udeležili. Ajde, so si sami krivi, so oni na slabšem, vse res, ampak v končni fazi to nima veze, taki objekti bi morali biti usmerjeni k zvečevanju varnosti in to na tak način, da bi pritegnili čimveč motoristov, pametnih in odgovornih ter tudi "bedakov" in neumnih, konec koncev delamo na povečevanju splošne varnosti v prometu.

Nima veze zakaj gre kdo na poligon ali pisto, naj bo to z namenom izpopolnjevanjega znanja, kot bi nredil odgovoren motorist, ali pa iz lastnega sebičnega užitka, z namenom, da se bo zdivjal in stiščal kolikor mu duša in motor da, kot bo naredil en neodgovoren tišač.. V končni fazi bosta en in drugi na koncu imela več znanja in več izkušenj in bosta manj nevarna v prometu sebi in ostalim. In to bi moral biti primarni cilj vseh takih centrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar strinjam z bikerjem..

...

Ne razumet te objave kot nasprotovanje poligonu, zdaleč ne, se mi zdi da so tudi taki treningi super zadeva, katero bi bilo fajn, da bi VSI motoristi izkusili. Ampak če smo pa realni, je pa tako kot je rekel biker, tega se bo za 150eur udeležilo res minimalno število motoristov, oziroma tisti ki se bodo, bodo itak starejši, verjetno že tako in tako prekaljeni mački, ki vejo da je ta stvar dobra in si tudi lahko privoščijo, obenem pa nimajo več tiste žilce po tiščanju, ki je prisotna pri velikem deležu mlajše populacije, ki je tudi najbolj kritična, kar se tiče potrebe po znanju in novih izkušnjah.

...

Čeprav nisem niti preveč zagovornik AMZS d.d. niti se mi ne zdi najbolj OK da bi pridobljena znanja ukinjal pa glede na tarnanje o ceni (mimogrede, en Marof pride približno isto, pa nimaš nobenega instruktorja tam) močno upam, da bomo v kratkem dobili novelo prometnega zakona, ki bo enostavno ukinil veljavnost obstoječih vozniških dovoljenj in prislila vse voznike, da se do le-tega dokopljejo z šolo dobre vožnje.

Prehodni rok 1-2 let bi bil ravno pravi, mogoče še koga spodbudi za dodatni poligon.

Ak ne ide milom bu išlo silom press ...

PS. Sory Dex nič direktnega samo tvoj post je bil pač trenutno zadnji.

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem je veliko motoristov ki ne vejo kaj motor vse zmore..in nimajo filinga kaj lahko počnejo na njem..in je zato taka zadeva popolnoma priporočljiva ker se stvari dogajajo pri mali brzini..150 kolikor gre tam največ ni neka brzina..

treniraš zaviranja, vstope v ovinke, izhode, navoziš se v glavnem..

nisem rekel da je treniranje na poligonu manj vredno..

vemo pa koliko ljudi se bo takega treninga za 150 evrov udeležilo..nič, niks, njente..če gledamo celotno populacijo moto farerjev..

večina bo še vedno trenirala na ridah, mariji reki itd..

Mislim, da si malo temo falil . Tu se govori o treningu VARNE VOŽNJE ne pa o treningu vožnje skozi ovinke.

Da boš vedel, kako izgleda takšen trening, pa se ga le udeleži enkrat. Toplo priporočam. Sam sem se ga že udeležil in tudi plačal .

Tu ne gre za tehniko vstopanja in izstopanja iz ovinka, pač pa za mnogo mnogo več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da boš vedel, kako izgleda takšen trening, pa se ga le udeleži enkrat. Toplo priporočam. Sam sem se ga že udeležil in tudi plačal .

Upam, da z denarjem.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trening varne vožnje je sigurno super zadeva. Sam sem se že udeležil delavnic društva Maksi in je že taizkušnja bila zelo pozitivna. Že tukaj vidiš kaj zmoreš ti in tvoj motor, a pri majhnih hitrostih. To pride zelo prav pri vožnji v mestu, obračanju in podobnih situacijah. Trening varne vožnje je pa še bolj podroben, kjer se inštruktor lahko posveti tebi in tvoji vožnji in ti pomaga le to izboljšati. Vsekakor se bom sam udeležil treninga varne vožnje v bližnji prihodnosti, upam pa tudi da bo enkrat obvezen za vse voznike motornih vozil. Verjetno je veliko ljudi ki misli zakaj bi vrgel stran 150€, če pa bi blo obvezno bi pa verjetno vsak našel ta denar. Če se bo to kdaj zgodilo bodo mnogi dvignili okoli tega veliko prahu, ko se bodo pa enkrat izvlekli iz kritične situacije zaradi izkušenj ki jih bodo s treningom dobili bodo pa utihnili. To je moje mnenje, veliko se jih s tem ne bo strinjalo, tisti ki vam je pa 150€ preveč, pa se oglasite na delavnici Društva Maksi ali Policije pa si boste morda premislili.

Pa veliko varnih kilometrov!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty: bom pa se jaz dodal svoje mnenje.Vsi pravijo poligon Grobnik pojdi tja bos videl kaj motor zmore.Ni to to na poligonu ti ne predvidevas tam se peljes ker ves da je vse tko kot mora bit.Na cesti je pa drugace prvo asfalt polito olje pesek na cesti odlomljene veje razne stvari ki jih mecejo iz vozil avtobusna postajalisca razna dela na cesti kolesarji avti kamioni traktorji.Sicer pa vsi vemo kaj se vse dogaja na tej nasi cesti,mi pa malo pretiravamo z hitrostjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi zadeva odlična.

Nikomur, ampak res čisto nikomur ne škodi kakšen takšen preizkus na poligonu.

150 €? Veliko? Malo?

Kako relativno ... kot vse ostalo, kajne?

Zdi se mi, da mnogi med nami zmrznej(m)o ob prvem srečanju s kakšno kritično situacijo na cesti; če pa ti jo ponudi poligon, kjer ni nevarnosti v obliki ostalega prometa itd., pa je to odlična izkušnja, saj lahko spoznaš, da se da ohraniti mirno kri in s tem tudi zmožnost boljše reakcije.

Podpiram maksimalno!!!! Imam pa idejo. Kupiš lahko bon in ga daš prijatelju. Torej, praktično darilo za rojstni dan od prijateljev!!!!!!

Zaj pa grem v MB na pijačo (brezalkoholno) :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da si malo temo falil . Tu se govori o treningu VARNE VOŽNJE ne pa o treningu vožnje skozi ovinke.

Da boš vedel, kako izgleda takšen trening, pa se ga le udeleži enkrat. Toplo priporočam. Sam sem se ga že udeležil in tudi plačal .

Tu ne gre za tehniko vstopanja in izstopanja iz ovinka, pač pa za mnogo mnogo več.

ne boš vrjel..ampak sem bil na takem treningu..

in hotel sem povedati nekaj drugega..kar pa ali nočte ali pa nikoli ne boste razumeli..

mene pa kratko malo za to boli klinac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil na treningu varne vožnje v Izoli .... vse lepo in prav vendar je to bolj ali manj en kup nasvetov ki jih že cel lajf uporabljam ko vozim motor (25 let) ... morda je tak trening primeren za mlade voznike ki so "včeraj" dobili izpit in niso še nikoli bili v situacijah da se moraš naglo izogniti nepričakovani oviri, da moraš zavirati na polno, na mokrem ali suhem, če vsega tega ne znaš in ne veš kako reagira motor nimaš kaj iskati na cesti...

poligon je vsekakor pridobitev, mnenja pa sem da bi takšne poligone v manjših oblikah MORALA imeti vsaka občina, njegovo izgradnjo pa bi morala sofinancirati vsaka od številnih avtošol po občinah ki ponujajo izpite za motorna kolesa to je pa že druga zgodba....

Vransko je od Kopra oddaljeno cca 200 km. Predaleč... Bom pa šel enkrat na izlet, pogledat in se bom zapeljal po njem, če mi bojo dovolili, plačal pa sigurno ne bom... Bilo bi pa super, če bi bil tak poligon sestavni del dirkališča, tam pa bi z veseljem dal 150 € za se zdivjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mar ni govorilo, da bo poligon uporaben tudi za malce hitrejše vožnje v smislu relaksacije živcev? Kako je zdej s tem? Smo spet "skoz padli"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes sm dons poslušou na VAL202 k je bla oddaja o tem. Pa se je govorilo zgolj in samo o poligonu za varno vožnjo od tečajev za motoriste do kamijonou, tko da mislim da smo ga opleli za kakršnjekoli vožnje za sproščanje adrenalina ala Grobnik, Marof...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vransko je od Kopra oddaljeno cca 200 km. Predaleč... Bom pa šel enkrat na izlet, pogledat in se bom zapeljal po njem, če mi bojo dovolili, plačal pa sigurno ne bom... Bilo bi pa super, če bi bil tak poligon sestavni del dirkališča, tam pa bi z veseljem dal 150 € za se zdivjat

Iz Kopra do Vranskega je 155km. Koliko že imaš do Grobnika?? In koliko narediš v eni turici za svoj gušt?

A lahko še kdo vpraša zakaj dirkališča S POLIGONOM in bifejem, v katerem točijo NJEMU najljubših 16 vrst piva, niso zgradili lih v njegovi vasi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Kopra do Vranskega je 155km. Koliko že imaš do Grobnika?? In koliko narediš v eni turici za svoj gušt?

A lahko še kdo vpraša zakaj dirkališča S POLIGONOM in bifejem, v katerem točijo NJEMU najljubših 16 vrst piva, niso zgradili lih v njegovi vasi?

155 je še vedno cca 200 in je še vedno predaleč za trenirat to je point you geit it now :naughty: in če si prebral cel post sem napisal da bi MORALA imeti takšno stvar, magari v manjši obliki vsaka občina ali pa mestna občina boljše, vezal sem pa na avto šole ker naj bi po zakonodaji MORALE IMETI poligon

za 16 vrst piva pa ne bi imel nič proti, načeloma je pa dovolj Laško :grim

Popravljeno . Popravil bernardek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo za bernardeka ki jamra da mu je predaleč in da bi moralo biti takih poligonov več:

ta poligon je stal 11 mio € in stoji na 16 hektarjih. tudi če bi bil pol manjši bi vseeno stal ogromno. lahko prosiš važega župana za dirkališče in poligon, me zanima kako bo navdušen glede financiranja.

ostalim, ki očitno skoraj vse obvladate ali pa še boste po par treningih na marofu pa - predlagam da se zmenite z branetom leganom, ki je zdaj inštruktor na vranskem, da vam vrne denar če se ne boste naučili nič novega in uporabnega. rad bi videl frajerja ki vse obvlada. oziroma še boljša ideja, itak iščejo še nove inštruktorje, javite se in imate vredu službo takoj, ne pa tako kot nekateri ki so leta in leta svoje znanje pilili po tujini pri njihovih strokovnjakih.

no in ko ste že pri tem se ustavite še pri rossiju in mu pokažite kak trik da bo lahko še boljši. :alien1:

jebemti je tema že zaplavala, sami hard core profiji, ki delajo desettisoče km letno in jim je 200 km predeleč al pa 150 € tako ogromno, medtem ko gume in bencin nucajo za šalo kot da so zastonj. ko pa bo moker ovinek ali pesek ali kaj drugega nepredvidljivega bodo pa krive slabe gume ali asfalt, pa serviserji pa cestarji pa vsi ostali, samo oni ne. :headbang:

brezveze, kdor bo hotel bo šel in si bo zračunal če se mu splača, ostalih pa noben ne sili razen začetnikov, za te pa se celo strinjamo da je to koristno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ pervy

BTW sem dal marof kot predlog za še eno dodatno nabiranje znanja..

DODATNO..

ker bo večini tako nabiranje določenega znanja dosti bolj fino&fajn kot "drkanje" po poligonu..

ker poligon je drkanje..

in karkoli je boljše kot nič..ali pa drajsanje po ridah..

ah..brezveze..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak se naj pri sebi zamisli, koliko tistih 150€ dejansko pomeni, samo ego ne sme prevladati :rolleyes: Zase vem da spomladi definitivno ne bo ta denar preveč za takšen intenziven tečaj, najdražje se je učiti na napakah, in to lastnih (pa ne govorim o materialni škodi).

Lp, Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je vse res, ampak bodimo realni in si priznajmo, da bo tako kot je rekel biker77, po tej ceni ne bo šel skoraj nihče opravljat tega tečaja, oziroma tisti, ki bodo šli so verjetno že itak izkušeni in odgovorni motoristi, zato se bodo tudi odločili za to opcijo.

Kar se pa tiče raznih Marofov, ipd, pa je to poleg pridobivanja novega znanja tudi zelo zabavno in pritegne marsikoga, ki ga razni tečaji varne vožnje nebi, tudi če bi bili brezplačni. Zato bi bilo fajn, da bi na takem pologonu obstajala tudi občasna varianta "slovenskega Marofa", ker to nebi bistveno podražilo zadeve. Tako bi veliko širša populacija nekaj imela od tega, predvsem pa tista najbolj kritična, razni Rossiji na cestah..

Ker kot sem že prej rekel, v končni fazi nima veze zakaj, oziroma iz kakšnega razloga gre kdo na poligon ali pisto, v vsakem primeru tista oseba od tega nekaj odnese in je posledično bolj varna, oziroma manj nevarna v prometu do ostalih, kar je pa kolikor je meni znano, primarni cilj takih pologonov, zato tudi obstajajo. Povečevanje varnosti.

Pa zdaleč ne trdim, da lahko od enega dneva na Marofu odenseš več kakor od tega tečaja, prav tako ne gre za enak način vožnje in situacij v katerih se znajdeš, ampak tudi na dirkališču dobiš ogromno izkušen in znanja, ki so več kot uporabni tudi na cesti. In bolje to kot nič.

In ko vzameš za primer lokalnega Mirkota, ki je wannabe Rossi na svoji upiljeni r1, je bolje imet poligon, ki je deloma tudi pista in bo ta Mirko šel vsaj parkrat letno tja tiščat, pa ne zato ker se bo hotel nekaj naučit, ampak ker mu bo enostavno kul, kakor imet poligon, ki ponuja super kul, oh in sploh fajn in kvaliteten tečaj, pa Mirkotu še na pamet ne bo padlo, da bi šel tja. Ker v prvem primeru, bo vseeno nekaj odnesel od obiska in mogoče spoznal, da divjanje po cestah pa le ni tako super, medtem ko bo v drugem primeru stanje nespremenjeno.

In ravno taki lokalni tišači so največkrat glavni krivec pizdarij v prometu in nezgod in najbolj kritična skupina, zato bi bilo smiselno, da se tudi njim nekaj ponudi, konec koncev je namen poligona povečevati varnost v prometu in zakaj ne začet ravno pri največjih kršiteljih in jih nekako pritegnit. In en ne ravno poceni tečaj na poligonu ni nekaj, kar bi to skupino folka najbolj zanimalo..

Če bo pa kdaj kakšna skonto varianta, bom pa tudi jaz takoj šel sprobat in izpopolnit svoje znanje, do takrat bom pa za ta denar raje ostal pri Marofu, Maksijevih delavnicah in parkirišču pred Hoferjem :) Se mi zdi, da kljub vsemu že imam toliko izkušenj in kilometrov, da par ur tečaja ne bo bistveno zboljšalo mojih sposobnosti in reakcij. Da bi šel pa večkrat in streniral zadevo kot je treba, pa enostavno finančno nebi zneslo. Vsaj zaenkrat ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebemti je tema že zaplavala, sami hard core profiji, ki delajo desettisoče km letno in jim je 200 km predeleč al pa 150 € tako ogromno, medtem ko gume in bencin nucajo za šalo kot da so zastonj. ko pa bo moker ovinek ali pesek ali kaj drugega nepredvidljivega bodo pa krive slabe gume ali asfalt, pa serviserji pa cestarji pa vsi ostali, samo oni ne. :headbang:

brezveze, kdor bo hotel bo šel in si bo zračunal če se mu splača, ostalih pa noben ne sili razen začetnikov, za te pa se celo strinjamo da je to koristno.

ajde, bodi pošten.......a si kaj drugega pričakoval?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!