Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

ajde, bodi pošten.......a si kaj drugega pričakoval?

ne :rolleyes:

dragi dex (pa odgovarjam tebi čeprav je to mišljeno skupinsko vsem "predragim", ne vzet osebno), kako boš treniral pred hoferjem če ne veš kak bi sploh odregiral pravilno? recimo na desko v ovinku, ki jo moreš prevozit (a veš da moreš stisnit sklopko pa čim manj telovadit), pa kak tlak v gumah je pravilni ali sploh kake gume? itd.

v teoriji mi opiši pravilni postopek zaviranja na polno? če ne poznaš osnove nimaš kaj trenirat pred hoferjem.

marof je fajn za znoret, trenirat zaviranje in polaganje ampak vse pri lepih razmerah. še boljše je prava pista, iskanje linij, zavornih točk,... vse to je zabava!

poligon je preventiva za manj zabavne čase in če kdo misli da se bo vedno vozil samo po asfaltu ala marof se moti. poligon ni samo vozil med stožci, sploh pa ne na vranskem. to ni improvizirana šola varne vožnje na parkirišču.

sicer pa me čudi da vsi stari (po stažu vožnje) pravimo da je to fajn in ni predrago in da bomo šli, vsi "ne ravno začetniki a tudi ne stari mački" pa ugotavljate da tega ne rabite ali da sicer je vredu a predrago.

no ja, upam da bo čas pokazal da imamo prav in da boste mogoče to ugotovili brez škode na motorjih ali sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je vse res, ampak bodimo realni in si priznajmo, da bo tako kot je rekel biker77, po tej ceni ne bo šel skoraj nihče opravljat tega tečaja, oziroma tisti, ki bodo šli so verjetno že itak izkušeni in odgovorni motoristi, zato se bodo tudi odločili za to opcijo.

Ja, izkušeni in odgovorni . Žal, pa bodo tisti drugi neodgovorni, še vedno trenirali na Marofu (i.p.d.) in potem svoje bogato znanje prelivali v norenje na cestah :headbang: . In smo spet tam, kjer smo bili pred odprtjem tega poligona .

Pervy, tako kot si zapisal se popolnoma strinjam. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes sm dons poslušou na VAL202 k je bla oddaja o tem. Pa se je govorilo zgolj in samo o poligonu za varno vožnjo od tečajev za motoriste do kamijonou, tko da mislim da smo ga opleli za kakršnjekoli vožnje za sproščanje adrenalina ala Grobnik, Marof...

No, čisto brez dirk pa le ne bo .... Jeseni (mislim da oktobra) AMD Domžale organizira dirko Supermoto za državno prvenstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne :rolleyes:

dragi dex (pa odgovarjam tebi čeprav je to mišljeno skupinsko vsem "predragim", ne vzet osebno), kako boš treniral pred hoferjem če ne veš kak bi sploh odregiral pravilno? recimo na desko v ovinku, ki jo moreš prevozit (a veš da moreš stisnit sklopko pa čim manj telovadit), pa kak tlak v gumah je pravilni ali sploh kake gume? itd.

v teoriji mi opiši pravilni postopek zaviranja na polno? če ne poznaš osnove nimaš kaj trenirat pred hoferjem.

marof je fajn za znoret, trenirat zaviranje in polaganje ampak vse pri lepih razmerah. še boljše je prava pista, iskanje linij, zavornih točk,... vse to je zabava!

poligon je preventiva za manj zabavne čase in če kdo misli da se bo vedno vozil samo po asfaltu ala marof se moti. poligon ni samo vozil med stožci, sploh pa ne na vranskem. to ni improvizirana šola varne vožnje na parkirišču.

sicer pa me čudi da vsi stari (po stažu vožnje) pravimo da je to fajn in ni predrago in da bomo šli, vsi "ne ravno začetniki a tudi ne stari mački" pa ugotavljate da tega ne rabite ali da sicer je vredu a predrago.

no ja, upam da bo čas pokazal da imamo prav in da boste mogoče to ugotovili brez škode na motorjih ali sebi.

Ja, izkušeni in odgovorni . Žal, pa bodo tisti drugi neodgovorni, še vedno trenirali na Marofu (i.p.d.) in potem svoje bogato znanje prelivali v norenje na cestah :headbang: . In smo spet tam, kjer smo bili pred odprtjem tega poligona .

Pervy, tako kot si zapisal se popolnoma strinjam. :worship:

Hehe, pa a vidva prav nočeta razumet bistva. Jaz to vem in se strinjam z vama, čeprav sem rekel, da se pač zaenkrat tega ne bom udeležil. Jaz vem, da je to super, da je to potrebno, da je priporočljivo, ipd.

Ampak nehajmo si metat pesek v oči in pomislimo koliko osebkov iz tiste najbolj kritične situacije se bo udeležilo tega? Ok, tisti, ki se boste, ste veliko bolj modri, se strinjam, ampak to ne sprmeni dejstva, da se ostali manj modri tega ne bodo udeležili in od poligona ne bodo imeli nič znanja, medtem ko bi imeli, v primeru da bi bila stvar občasno uporabna kot "Marof" vsaj nekaj, ker bi vsaj tja prišli, pa mogoče bi jih nato tudi še kakšen tečaj pritegnil.

To hočem povedat. To, koliko je poligon koristen in da se tam počne drugačne stvari kot na Marofu, pred Hoferjem, ipd je pa meni popolnoma jasno in nikjer nisem tega zanikal, niti napisal, da jaz vse tiste zadeve obvladam, ker vem tudi brez probe na poligonu, da jih ne tako kot bi moral. Ampak vem tudi to, da par ur ne bo bistveno spremenilo mojega znanja izkušenj in reakcij. To pa zato, ker nisem začetnik, ker imam stil vožnje že zelo utrjen, prav tako svoje reagiranje v kritičnih trenutkih in če bi bil čisto frišen in bi mi nekdo nekaj rekel, pokazal, bi se me to bolj prijelo kakor sedaj. In par ur enostavno ne naredi bistvene razlike, je fajn, nič ne rečem, ampak če hočeš, da pa res odneseš nekaj od tega, bi bilo treba it večkrat in potrenirat večkrat. V tem primeru pa 150 eur niti ni več tako malo.

Še enkrat, kaj je bilo bistvo, ki ga hočem povedat. Poligon je fajn, tudi vsi tisti, ki boste šli se boste zagotovo prav in odgovorno odločili, bolj kot tisti, ki ne bomo šli. Ampak na koncu pa je važna samo številka in populacija folka, ki jim bo tak poligon koristil. V taki obliki kot je sedaj, bo ta številka žal manjša kot bi lahko bila in predvsem ne bo tam tiste populacije, ki je najbolj kritična. Medtem, ko bi v primeru, da bi stvar bila skombinirana s pisto, tudi veliko teh najbolj nevarnih pritegnili, jih navdušili mogoče takrat tudi za kakšen tečaj, ko bi stvar od blizu videli in na koncu dneva, bi več folka imelo nekaj od tega poligona, predvsem tisti iz kritičnih skupin. Za praktično enak vložek, ker mislim da to ne bi bistveno podražilo zadeve, če bi bil vmes zamišljen en krog, ki bi se ga dalo peljat.

@Bmwslo

Žal se ne morem strinjat s tabo glede povezave o pridobivanju znanja na pistah in norenjem po cestah. Ne bom rekel, da noben ne počne tega, ampak na večino mojih kolegov, vključno z mano, vpliva pista tako, da po cestah vozimo čedalje počasneje, predvsem pa, da nas nekaj časa po obisku piste mine kakršna koli agresivna vožnja po cesti. To ti lahko potrdi tudi veliko forumašev. Ker enostavno vidiš, da cesta, ni to to, ni zabavnega max gripa, ni idealne linije, ni vožnje 100% na nož ker imaš ograjo pri robu in posledično vidiš, da tudi nima smisla to prakticirat na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, izkušeni in odgovorni . Žal, pa bodo tisti drugi neodgovorni, še vedno trenirali na Marofu (i.p.d.) in potem svoje bogato znanje prelivali v norenje na cestah :headbang: . In smo spet tam, kjer smo bili pred odprtjem tega poligona .

to si pa ziher sam pogruntal, ko je tako lucidno. :winkiss:

jaz bom šla, upam samo da cena 150 € zdrži še nekaj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa me čudi da vsi stari (po stažu vožnje) pravimo da je to fajn in ni predrago in da bomo šli, vsi "ne ravno začetniki a tudi ne stari mački" pa ugotavljate da tega ne rabite ali da sicer je vredu a predrago.

Pervy, :worship: as usual.

Sam sem sicer v skupini "ne ravno začetniki a tudi ne stari mački" pa bom vseeno šel. Povsem tem pisanju, sem še bolj prepričan, da je to pametna odločitev.

Cela debata je, bolj kot kaj drugega, jamranje dirkališčnikov, ker je tole poligon in ne dirkališče in njih ne zanima šola varne vožnje ampak menijo, da je vsa pamet motorizma v športnem motorizmu. Hebat ga, ni tako. In dirkališča vam nihče ne bo podaril pa če ga bo kdo zgradil, ga bo zaradi ekonomskega interesa. Ampak vse to smo že premlevali (in prejamrali). Po mojem je najbolje, da se na Jankoviča obrnete. Če je profit v igri zna prisluhnit in je sposoben speljati ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak vem tudi to, da par ur ne bo bistveno spremenilo mojega znanja izkušenj in reakcij. To pa zato, ker nisem začetnik, ker imam stil vožnje že zelo utrjen, prav tako svoje reagiranje v kritičnih trenutkih in če bi bil čisto frišen in bi mi nekdo nekaj rekel, pokazal, bi se me to bolj prijelo kakor sedaj. In par ur enostavno ne naredi bistvene razlike, je fajn, nič ne rečem, ampak če hočeš, da pa res odneseš nekaj od tega, bi bilo treba it večkrat in potrenirat večkrat. V tem primeru pa 150 eur niti ni več tako malo.

motiš se, zelo se motiš. tistih par ur je dovolj, da ugotoviš napake ki jih delaš ali pa vsaj kaj bi lahko v svojem stilu izboljšal. nato pa to tudi sam vadiš, ponavljaš, si zapečeš v spomin in sčasom prilagodiš svoj stil ali pa vsaj to informacijo potegneš iz glave ko je nujno.

zakaj misliš da smučarji ali drugi športniki svoj "stil" analizirajo in potem z dosti vaje popravljajo če je treba? to je tako kot če bi rekel "trener sorry, tako sem smučal kot pionirček, moj stil je takšen in tu ni kaj za naredit, bom pač večno 40-ti namesto med prvih 10!"

se pa strinjam da tistih najhujših osebkov ta trening ne bo zanimal, pa saj je tudi brezveze. na vprašanje kako ustavit pri 150 km/h v naselju v 5 metrih ko ti avto zapre pot ali kako zvozit ovinek z 200 ko ugotoviš da je naenkrat olje na cesi ti ne zna noben inštruktor odgovorit. za te bo (by Kruse) poskrbela naravna selekcija :evilgrin:

ok zdaj pa dosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motiš se, zelo se motiš. tistih par ur je dovolj, da ugotoviš napake ki jih delaš ali pa vsaj kaj bi lahko v svojem stilu izboljšal. nato pa to tudi sam vadiš, ponavljaš, si zapečeš v spomin in sčasom prilagodiš svoj stil ali pa vsaj to informacijo potegneš iz glave ko je nujno.

:grim Se strinjam popolnoma, preizkušeno na lastni koži. Sem dal nekaj poligonov čez in na vsakem sem dobil nov filing (boljši) za motor.

Posebaj priporočljiva je takšna zadeva na začetku sezone, ko refleksi malo "zaspijo" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, :worship: as usual.

Sam sem sicer v skupini "ne ravno začetniki a tudi ne stari mački" pa bom vseeno šel. Povsem tem pisanju, sem še bolj prepričan, da je to pametna odločitev.

Cela debata je, bolj kot kaj drugega, jamranje dirkališčnikov, ker je tole poligon in ne dirkališče in njih ne zanima šola varne vožnje ampak menijo, da je vsa pamet motorizma v športnem motorizmu. Hebat ga, ni tako. In dirkališča vam nihče ne bo podaril pa če ga bo kdo zgradil, ga bo zaradi ekonomskega interesa. Ampak vse to smo že premlevali (in prejamrali). Po mojem je najbolje, da se na Jankoviča obrnete. Če je profit v igri zna prisluhnit in je sposoben speljati ;)

Ah lepo prosim, daj pokaži kdaj je kdo napisal, da je vsa pamet motorizma v športnem motociklizmu, ali celo samo namigoval na to. Saj vsi po vrsti priznamo, da so poligon varne vožnje in tečaji na njem ok zadeva, ampak pač ne bodo pritegnili tistih, ki bi najbolj rabili dograjevanja svojega znanja in percepcije vožnje z motorjem po cesti. In res ne vem zakaj bi bilo tako težko ubit dve muhi na en mah in po takem poligonu spreljat še en krog, da bi tudi tisti, ki na tečaj itak ne bi šli, imeli nekaj od tega in se nekaj navadili in se mogoče celo navdušili še za tečaj. Ni pa noben jokal, da bi moglo bit to dirkališče.

motiš se, zelo se motiš. tistih par ur je dovolj, da ugotoviš napake ki jih delaš ali pa vsaj kaj bi lahko v svojem stilu izboljšal. nato pa to tudi sam vadiš, ponavljaš, si zapečeš v spomin in sčasom prilagodiš svoj stil ali pa vsaj to informacijo potegneš iz glave ko je nujno.

zakaj misliš da smučarji ali drugi športniki svoj "stil" analizirajo in potem z dosti vaje popravljajo če je treba? to je tako kot če bi rekel "trener sorry, tako sem smučal kot pionirček, moj stil je takšen in tu ni kaj za naredit, bom pač večno 40-ti namesto med prvih 10!"

se pa strinjam da tistih najhujših osebkov ta trening ne bo zanimal, pa saj je tudi brezveze. na vprašanje kako ustavit pri 150 km/h v naselju v 5 metrih ko ti avto zapre pot ali kako zvozit ovinek z 200 ko ugotoviš da je naenkrat olje na cesi ti ne zna noben inštruktor odgovorit. za te bo (by Kruse) poskrbela naravna selekcija :evilgrin:

ok zdaj pa dosti.

Jaz sem bil že kar pakrat na tečajih varne vožnje, slišal teorijo, jo sprobal, vem kako se zavira v ovinku, vem kako se izogiba oviri, vem kako se pelje čez pesek, vem kako se zavira na mokrem, večkrat slišal, prebral in tudi probal in tudi sam potreniral. Mi je popolnoma jasno, da ta tečaj obsega še ostale vaje, ampak zgoraj našteto je nekako najbolj ključno, najbolj pomembno in tu teorijo poznam iz par delavnic že. In vem tudi to, da tam v par urah nisem nikoli nič spremenil, ampak so rezultati prišli postopoma, ko sem na te zadeve pazil po cesti in jih streniral in vbil v podzavest, kot si rekel sam. Ampak raznih drsnih plošč, pa desk, ipd, kar je tisto, ki daje temu poligonu presežek napram delavnici varne vožnje na enem parkirišču, pa itak potem ne bom imel. V tistih par urah pa tudi ne bom poskral vsega znanja in izkušenj od inšturktorja, ker to ne gre tako.

@Frips, na začetku sezone je pa splohpriporočljivo kaj takega, sva se ravno zadnjič z enim letečmanom pogovarjala, kako bi bilo super kaj takega speljat na pomlad tudi v naših koncih. Mogoče pa še bo kaj iz tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Frips, na začetku sezone je pa splohpriporočljivo kaj takega, sva se ravno zadnjič z enim letečmanom pogovarjala, kako bi bilo super kaj takega speljat na pomlad tudi v naših koncih. Mogoče pa še bo kaj iz tega.

No, če ne bo...te naslednjo sezono povabim na naš konc :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najverjetneje se bom udeležil tečaja, ker kljub ne zelenemu stažu, še vedno naredim kakšno »šolsko« napako, kiks, hvala bogu brez posledic. In cena, kot je rekla Mutika relativna, če primerjam s svojega stališča, 2 - 3 dobri motozbori, pa smo skupaj s ceno.

Reketaši bojo zagovarjali svoje, tako, da jih bo na takem tipu usposabljanja najverjetneje bistveno manj kot ostalih vrst motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče raznih Marofov, ipd, pa je to poleg pridobivanja novega znanja tudi zelo zabavno in pritegne marsikoga, ki ga razni tečaji varne vožnje nebi, tudi če bi bili brezplačni. Zato bi bilo fajn, da bi na takem pologonu obstajala tudi občasna varianta "slovenskega Marofa", ker to nebi bistveno podražilo zadeve. Tako bi veliko širša populacija nekaj imela od tega, predvsem pa tista najbolj kritična, razni Rossiji na cestah..

No, ja - na dirkališčih veljajo idealni pogoji ... in tam se nekega hudega znanja ne pridobiva ... Drkanje pač, do onemoglosti, enega in istega (več ali manj) kroga ... ;)

Je pa tudi vse odvisno od programa na teh tečajih ... Me prav zanima, kaj bo Pervy poročal, kaj se je delalo.

@Dex - sem prepričan, če bi ti šel na tečaj, da bi bil ves začuden, kaj vse ste počeli tam ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za te bo (by Kruse) poskrbela naravna selekcija :evilgrin:

Saj res. Jaz bi pa odprl vodeno 'delavnico' naravne selekcije ... :)

Ah lepo prosim, daj pokaži kdaj je kdo napisal, da je vsa pamet motorizma v športnem motociklizmu, ali celo samo namigoval na to. Saj vsi po vrsti priznamo, da so poligon varne vožnje in tečaji na njem ok zadeva, ampak pač ne bodo pritegnili tistih, ki bi najbolj rabili dograjevanja svojega znanja in percepcije vožnje z motorjem po cesti.

Seveda bodo - to je zakonsko določeno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najverjetneje se bom udeležil tečaja, ker kljub ne zelenemu stažu, še vedno naredim kakšno »šolsko« napako, kiks, hvala bogu brez posledic. I

Jaz tudi. Najpogostejša je, da se na gas obesim ko opica ... :( Žal pa se mi zdi, da sta za to samo dva primerna tečaja - enega vodijo v Kliničnem centru (ko ležiš v pojstli), drugega pa na psihiatriji. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa smo končno dobili poligon... super. Bil sem na dveh tečajih, kjer se nas je zaradi podobnega razmišljanja kot v tej temi, zbralo med 10-15 motoristov (tečaj pa zastonj). Čisto vsi smo bili deležni kritik in podrli kakšen stožec. Fora je v tem, da napake počnemo, pa tega sploh ne vemo in zato rabimo nekoga, da nas postavi na realna tla. Vaje na takšnih tečajih na prvi pogled nič posebnega. Zaviranje z zadnjo... znamo, zaviranje samo z sprednjo... ajnfak, obe skupi... tut ni problem, dajo še kakšen stožec v igro... nekak gre, izogibanje oviri... so že imel eni probleme, nenapovedano kričanje in mahanje z rokami obeh inštruktorjev, medtem ko se izogibaš oviri... totalna polomija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebemti je tema že zaplavala, sami hard core profiji, ki delajo desettisoče km letno in jim je 200 km predeleč al pa 150 € tako ogromno, medtem ko gume in bencin nucajo za šalo kot da so zastonj. ko pa bo moker ovinek ali pesek ali kaj drugega nepredvidljivega bodo pa krive slabe gume ali asfalt, pa serviserji pa cestarji pa vsi ostali, samo oni ne. :headbang:

Če se voziš po cesti in držiš omejitve 50 oz. 90, mislim, da se je vsaj večina zmožna kosati s peskom na cesti ali cesto ob dežju. Tisti, ki pa verjetno bodo šli na ta tečaj in se naučili položit ovinek pri višji hitrosti in to po dežju oz. mokri cesti, pa sem vsaj prepričan, da bo vsak, oz. vsaj tisti mlajši, ki so ciljna skupina, želel to slej kot prej preizkusiti na cestišču, takrat pa bo delala naravna selekcija. Opažam tudi, da se najbol zanimajo za te tečaje starejši motoristi, tudi sam verjamem, da ko si bom enkrat pričel ustvarjati družino, bom bolj gledal na tečaje varne vožnje in zadeve, ki naj bi pripomogle k moji varnosti v prometu. Malo mlajši motoristi, pa dvomim, da bodo želeli na tečaj, ki sploh ni poceni in to na nek wannabe poligon, na katerem po mojem mnenju niti "malo po gasu" ne boš smel dati.

V državi, bi veliko bolj rabili, kakšno dirkališče, kjer se v kolikor bi bila res potreba lahko nanj nameče tistih par desk in posuje peska, kot pa poligon varne vožnje, katerih je že tako kar nekaj in se od tega, ki naj bi bil oh in sploh, razlikujejo le v malenkostih.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa smo spet pri dirkališču :D

Btw...koliko takih, ki to zagovarja...so že bili recimo na Marofu...ki je idealen za učit.

BTW...:topic: Na Racelandu,če se ne motim, se je možno priključiti podobnemu tečaju, ki zavzema zaviranje v ovinku, športno vožnjo inp.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot pa poligon varne vožnje, katerih je že tako kar nekaj in se od tega, ki naj bi bil oh in sploh, razlikujejo le v malenkostih.

Naštej jih pet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah lepo prosim, daj pokaži kdaj je kdo napisal, da je vsa pamet motorizma v športnem motociklizmu, ali celo samo namigoval na to. Saj vsi po vrsti priznamo, da so poligon varne vožnje in tečaji na njem ok zadeva, ampak pač ne bodo pritegnili tistih, ki bi najbolj rabili dograjevanja svojega znanja in percepcije vožnje z motorjem po cesti. In res ne vem zakaj bi bilo tako težko ubit dve muhi na en mah in po takem poligonu spreljat še en krog, da bi tudi tisti, ki na tečaj itak ne bi šli, imeli nekaj od tega in se nekaj navadili in se mogoče celo navdušili še za tečaj. Ni pa noben jokal, da bi moglo bit to dirkališče.

Namigovanj je cel kup.

In kdo bi, po tvojem, najbolj rabil dograjevanje znanja in percepcije vožnje z motorjem, če ne ravno tisti, ki se vozijo po cesti in se želijo naučiti stvari, ki jim bodo pomagale preživeti? Tisti, ki se usmerjajo v športni motociklizem lahko trenirajo, na za to namenjenih objektih.

Zakaj niso naredili dirkališča lahko povprašaš AMZS. Kolikor vem, tudi oni niso človekoljubna ali dirkaškoljubna organizacija in ne delajo nekaj kar tako, za nek odstotek populacije. Ali si mogoče razmišljal o tem, da so morda pravila, dovoljenja in davki različni za poligon ali dirkališče; da je za "en krog" morda potrebno toliko več zemljišča; da bi potem morda bilo potrebno ločevanje ali usklajevanje učnih in športnih vsebin in da so že pri samem načrtovanju vedeli kako in zakaj se bo poligon uporabljal?? Ali si kot član (če si) AMZS in predstavnik populacije članov motoristov zainteresiranih za dirkališče vprašal, zakaj niso bili upoštevani vaši interesi? Ali si kaj od tega preveril, preden si o celotni zadevi začel pametovati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj samo da odgovorim na "2 muhi na 1 mah". za dirkališča obstajajo predpisi kako morajo biti urejena in katere vse pogoje morajo izpolnjevati da lahko obratujejo. če bi amzs zgradila še dirkališče in ga dajala v najem oz kasirala vožnje potem bi moralo biti vse po pravilih in najmanj kar je bi morali biti tam prisotni tudi reševalci pa še kup stvari. če tega ni potem upravitelj dirkališča pošteno najebe če se komu kaj zgodi in amzs menda ne more kar nekaj na črno oziroma pol legalno delat. če pa bi bilo vse po predpisih bi to dosti stalo in potem bi spet jamrali kako je marof par €za cel dan, tu pa cena taka kot na grobniku (ki je tudi baje full drag za nekatere) ali še višja.

pa ne zdaj marofa ven vlečt da bi lahko bilo tako, da ni treba več. to je hrvaška in marof je dirkališče na črno, vsaj v tistih dneh ko plačaš in se voziš pa ni nič organizirano. ko bo prva pizdarija na marofu bo imel lastnik oz tisti ki je od tebe kasiral za najem "proge" probleme.

kaj takega pri nas ne gre skozi oziroma samo do prvega sranja, potem pa inšpekcije, policija, tožbe,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, :worship: as usual.

Sam sem sicer v skupini "ne ravno začetniki a tudi ne stari mački" pa bom vseeno šel. Povsem tem pisanju, sem še bolj prepričan, da je to pametna odločitev.

Cela debata je, bolj kot kaj drugega, jamranje dirkališčnikov, ker je tole poligon in ne dirkališče in njih ne zanima šola varne vožnje ampak menijo, da je vsa pamet motorizma v športnem motorizmu. Hebat ga, ni tako. In dirkališča vam nihče ne bo podaril pa če ga bo kdo zgradil, ga bo zaradi ekonomskega interesa. Ampak vse to smo že premlevali (in prejamrali). Po mojem je najbolje, da se na Jankoviča obrnete. Če je profit v igri zna prisluhnit in je sposoben speljati ;)

No glede na to, da je bilo še pred gradnjo govora o poligonu tehnične kulture z dirkališčem, potem so projektz zmanjšali, a vseeno obljubljali možnost vožnje za trening, se seveda zdej menda le lahko upravičeno vprašamo, kaj je s temi obljubami? Torej še vedno me zanima odgovor na tole...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bila že planirana supermoto dirka po poligonu Vransko?

Zgleda napačna informacija, ker res ni nobenih izletnih con :BUA:

Po moje kdor vozi počasi pa previdno mu taki tečaji ne bodo kaj dosti pomagali, cestnih kamikazov tako ali tako ne bo blizu, edina uporabna varianta se mi zdi bolj tisto prisilno kao obvezni tečaj avtošol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No glede na to, da je bilo še pred gradnjo govora o poligonu tehnične kulture z dirkališčem, potem so projektz zmanjšali, a vseeno obljubljali možnost vožnje za trening, se seveda zdej menda le lahko upravičeno vprašamo, kaj je s temi obljubami? Torej še vedno me zanima odgovor na tole...

Nameni 5 minut svojega časa in se s tem vprašanjem pisno obrni na AMZS. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No glede na to, da je bilo še pred gradnjo govora o poligonu tehnične kulture z dirkališčem, potem so projektz zmanjšali, a vseeno obljubljali možnost vožnje za trening, se seveda zdej menda le lahko upravičeno vprašamo, kaj je s temi obljubami? Torej še vedno me zanima odgovor na tole...

mislim da gre za 2 različni stvari in da pri "projektu" dirkališča, vsaj tistem o katerem so govorili pred leti ni bil investitor AMZS. takrat se je celo govorilo o progi primerni za dirke F1, potem pa je vse potihnilo. sicer pa AMZS ni politična stranka in ti niso nič obljubili, torej ti niso nič dolžni :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namigovanj je cel kup.

In kdo bi, po tvojem, najbolj rabil dograjevanje znanja in percepcije vožnje z motorjem, če ne ravno tisti, ki se vozijo po cesti in se želijo naučiti stvari, ki jim bodo pomagale preživeti? Tisti, ki se usmerjajo v športni motociklizem lahko trenirajo, na za to namenjenih objektih.

Namigovanja so samo na to, da je škoda, da Vransko ne ponuja možnosti obojega in na nič drugega.

Po mojem bi najbolj rabili dograjevanje znanja in percepcije vožnje razni izstrelki, ki na cestah počnejo pizdarije, ker bi tako izboljšali lastno varost s tem pa tudi MOJO in TVOJO. In ti osebki so veliko bolj nevarni od tistih, ki se normalno vozijo po cestah in se želijo naučiti kaj novega, ti mene pa tebe ne ogrožajo tako zelo. Zato bi bilo bolje, če bi se tudi tiste prve nekako pritegnilo na kakšno tako zadevo in ena manjša pista integrirana v poligon bi to veliko bolje opravila, kot nek drag tečaj. Ali mogoče ne?

Zakaj niso naredili dirkališča lahko povprašaš AMZS. Kolikor vem, tudi oni niso človekoljubna ali dirkaškoljubna organizacija in ne delajo nekaj kar tako, za nek odstotek populacije. Ali si mogoče razmišljal o tem, da so morda pravila, dovoljenja in davki različni za poligon ali dirkališče; da je za "en krog" morda potrebno toliko več zemljišča; da bi potem morda bilo potrebno ločevanje ali usklajevanje učnih in športnih vsebin in da so že pri samem načrtovanju vedeli kako in zakaj se bo poligon uporabljal?? Ali si kot član (če si) AMZS in predstavnik populacije članov motoristov zainteresiranih za dirkališče vprašal, zakaj niso bili upoštevani vaši interesi? Ali si kaj od tega preveril, preden si o celotni zadevi začel pametovati?

Zato:

No glede na to, da je bilo še pred gradnjo govora o poligonu tehnične kulture z dirkališčem, potem so projektz zmanjšali, a vseeno obljubljali možnost vožnje za trening, se seveda zdej menda le lahko upravičeno vprašamo, kaj je s temi obljubami? Torej še vedno me zanima odgovor na tole...

Tudi jaz sem o tem pač bral v medijih in nevem zakaj bi moral delat nevem kakšne raziskave in preverjat nevem kaj, da bi s tem pridobil dovoljenje o tem debatirat na Motosvetu. :headbang: Če te pa tako moti moje pisanje, pa preskoči moj post.

naj samo da odgovorim na "2 muhi na 1 mah". za dirkališča obstajajo predpisi kako morajo biti urejena in katere vse pogoje morajo izpolnjevati da lahko obratujejo. če bi amzs zgradila še dirkališče in ga dajala v najem oz kasirala vožnje potem bi moralo biti vse po pravilih in najmanj kar je bi morali biti tam prisotni tudi reševalci pa še kup stvari. če tega ni potem upravitelj dirkališča pošteno najebe če se komu kaj zgodi in amzs menda ne more kar nekaj na črno oziroma pol legalno delat. če pa bi bilo vse po predpisih bi to dosti stalo in potem bi spet jamrali kako je marof par €za cel dan, tu pa cena taka kot na grobniku (ki je tudi baje full drag za nekatere) ali še višja.

pa ne zdaj marofa ven vlečt da bi lahko bilo tako, da ni treba več. to je hrvaška in marof je dirkališče na črno, vsaj v tistih dneh ko plačaš in se voziš pa ni nič organizirano. ko bo prva pizdarija na marofu bo imel lastnik oz tisti ki je od tebe kasiral za najem "proge" probleme.

kaj takega pri nas ne gre skozi oziroma samo do prvega sranja, potem pa inšpekcije, policija, tožbe,....

Na žalost imaš kar prav, ampak po tujini je najti kar nekaj takšnih poligonov, ki imajo v vse skupaj integrirano tudi eno progco, ki je primerna tako za testiranje vozil, kakor za del tečaja varne vožnje in tudi za občasen zakup ali organizacijo športnega dogodka za tiste, ki si pač tega želijo. Tako, da če bi imela naša država malce več posluha, bi se verjetno lahko naredilo en tak poligon, saj noben ne prosi za Grobnik, niti za objekt, ki je samo drikališče, le da se omogoči tudi to v sklopu poligona.

Po moje kdor vozi počasi pa previdno mu taki tečaji ne bodo kaj dosti pomagali, cestnih kamikazov tako ali tako ne bo blizu, edina uporabna varianta se mi zdi bolj tisto prisilno kao obvezni tečaj avtošol.

Se kar strinjam s tem, sicer tečaji gotovo pomagajo tudi previdnim ampak tisti najbolj rizični, kamikaze, pa pač ne bodo niti povohali poligona, če je vse kar jim ta poligon ponuja, le en tak tečaj..

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!