Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

pred 2 minutami, Bear pravi:

A kdo ve kako je z varno vožnjo z motorjem če si voznik začetnik ?

Enkratno, prvo vzemi začetni osnovni tečaj, ne bo ti žal !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj me zanima kiri tečaj rabim da mi podaljšajo vozniško pr 21, ker se mi ne mudi sz izpitom za avto da bi z njim šou delat varno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Ko-Ma said:

Moje mnenje glede teaserjev, kot da si lačen in gledaš hrano v vitrini.

Meni je bilo to bolj kot fura (do tam) in da vidim kaj to je. Od izkušenj pa... zgolj vidiš kaj se lahko naučiš. Če imaš čas greš, zamudiš pa nič, razen morda kosila :)

P.S. sem bil lansko leto na ta pravem avtomobilskem in teaser motorističnem, glede avtomobilskega mi ni žal (prav za prav nisem izvedel nič novega, razen da se pogonska kolesa vrtijo hitreje od dejanske hitrosti, in prizemljitve da le nisem tako dober v obvladovanju avtomobila kot sem si domišljal), glede motorističnega pa da bo treba na ta prav tečaj...

Popravljeno . Popravil .
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 23. 3. 2016 at 0:46 PM, Bear said:

bolj me zanima kiri tečaj rabim da mi podaljšajo vozniško pr 21, ker se mi ne mudi sz izpitom za avto da bi z njim šou delat varno vožnjo.

Pri meni je bila ista fora. Mi je potekla vozniška, podaljšati pa nisem morala brez tega tečaja varne vožnje.

Na Vranskem so bili nesposobni cel mesec mi zrihtati en k***** motor, ženska mi je po telefonu rekla, da pa sej lahko grem s skuterjem to delat ane, čeprov aja ne v bistvu ne morem ker jih trenutno nimajo... pa problem je bil ker ni bilo dovolj prijavljenih motoristov in so ene štirikrat preložili termin.. skratka nesposobni do amena. Sem po koncu vsega tega kravala poslala pismo direktorju AMZS-ja. (Svoj motor sem že prodala takrat in iskala novega, zato tak problem.) Ampak ok bom se kdaj drugič razpisala o tem če bo koga zanimalo.

Na koncu sem poklicala v Blagomix - Logatec. Termin sem dobila še isti vikend - prav tako ni bil problem najema motorja (hornetka). V petek (ali soboto nevemveč) sem šla na predavanje, ki je bil namenjen avtomobilistom, bila sem edina motoristka. Tako da oni so po predavanju šli direkt na poligon, jaz pa lepo domov in potem naslednji dan nazaj. Sem pa imela potem privat enourno predavanje, posebno prilagojeno za motoriste. (No zraven je bil še moj dragi, ki me je z avtom pripeljal in je gospod Samo prijazno rekel, da naj pride še on, se bo kaj naučil) In potem vožnja po praznem poligonu. Awww yisss. Po par standardnih vajah mi je Samo rekel, da tu sem, sama sem, motor imam, naj počnem kar me je volja na poligonu. S fantom sta pila kavo jaz sem se pa vozila gor in dol. Zadovoljna ful, in kapo dol Samo Repu. 


Aja no, da povem zdej bistvo po tem romanu, tečaj voznik začetnik bo kar pravi. :D

(pa jaz tudi nimam izpita za avto. vozit znam, če je kaj nujnega, to je pa to. itak imam motor, kaj mi bo avto :P)

Popravljeno . Popravil Yoghurt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Yoghurt pravi:

Pri meni je bila ista fora. Mi je potekla vozniška, podaljšati pa nisem morala brez tega tečaja varne vožnje.

Na Vranskem so bili nesposobni cel mesec mi zrihtati en k***** motor, ženska mi je po telefonu rekla, da pa sej lahko grem s skuterjem to delat ane, čeprov aja ne v bistvu ne morem ker jih trenutno nimajo... pa problem je bil ker ni bilo dovolj prijavljenih motoristov in so ene štirikrat preložili termin.. skratka nesposobni do amena. Sem po koncu vsega tega kravala poslala pismo direktorju AMZS-ja. (Svoj motor sem že prodala takrat in iskala novega, zato tak problem.) Ampak ok bom se kdaj drugič razpisala o tem če bo koga zanimalo.

Na koncu sem poklicala v Blagomix - Logatec. Termin sem dobila še isti vikend - prav tako ni bil problem najema motorja (hornetka). V petek (ali soboto nevemveč) sem šla na predavanje, ki je bil namenjen avtomobilistom, bila sem edina motoristka. Tako da oni so po predavanju šli direkt na poligon, jaz pa lepo domov in potem naslednji dan nazaj. Sem pa imela potem privat enourno predavanje, posebno prilagojeno za motoriste. (No zraven je bil še moj dragi, ki me je z avtom pripeljal in je gospod Samo prijazno rekel, da naj pride še on, se bo kaj naučil) In potem vožnja po praznem poligonu. Awww yisss. Po par standardnih vajah mi je Samo rekel, da tu sem, sama sem, motor imam, naj počnem kar me je volja na poligonu. S fantom sta pila kavo jaz sem se pa vozila gor in dol. Zadovoljna ful, in kapo dol Samo Repu. 


Aja no, da povem zdej bistvo po tem romanu, tečaj voznik začetnik bo kar pravi. :D

(pa jaz tudi nimam izpita za avto. vozit znam, če je kaj nujnega, to je pa to. itak imam motor, kaj mi bo avto :P)

23.04. pridi v Postojno. Ne bom preverjal izpita. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Yoghurt pravi:

Na Vranskem so bili nesposobni cel mesec mi zrihtati en k***** motor, ženska mi je po telefonu rekla, da pa sej lahko grem s skuterjem to delat ane, čeprov aja ne v bistvu ne morem ker jih trenutno nimajo... pa problem je bil ker ni bilo dovolj prijavljenih motoristov in so ene štirikrat preložili termin.. skratka nesposobni do amena.

Kolker vem, na Vranskem ne rentajo motorjev. Razen trialov za tečajnike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, Borutt said:

Ne bom preverjal izpita. 

Kakšen izpit bi lahko preverjal? Šele zdaj vidim, da imaš v mislih preverjanje vozniškega dovoljenja. Na poligonu ali dirkališču ga itak ne potrebuješ. 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

23.04. pridi v Postojno. Ne bom preverjal izpita. 

priporočam :OK:

će naujo kaplce kaplale se sigurno prkažm .. :ninja: 

pred 48 minutami, Kmet2 pravi:

A lahko pridem samo na pasulj :P

ne ti ne :ras:

pred 22 minutami, sunnygirl pravi:

Lahko tudi jaz pridem? :blush:

nj ti bo :ras: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, jskrablin said:

Kolker vem, na Vranskem ne rentajo motorjev. Razen trialov za tečajnike...

Meni je bilo rečeno, da načeloma raje vidijo, če prideš z lastnim motorjem, ampak da imajo pogodbo z nevemkomže, kjer jim rentajo motorje za na poligon. Sem potem direkt tja klicala, kjer so rekli da ne bo šlo, da včasih posodijo ampak zdaj nimajo nobenega frej (mhm, si kar mislim ja. očitno je imel pred očmi samo to kako bom motor po tleh metala :twak:), pa termina itak niso še potrdili itd. No potem sem spet nazaj klicala na Vransko, kjer mi je bilo rečeno, da lahko mi posodijo en p****** skuter. In sem rekla, da bom še kje drugje pogledala, če se da kje najeti motor (kar je očitno nemogoče, ko omeniš da moraš na varno vožnjo) in ko sva spet govorili z gospodično mi je povedala, da v bistvu pa ne ne morem niti skuterja dobiti, če lahko v bistvu pridem kar z avtom... :headbang: Potem sem dobila na telefon direktorja, kateri mi seveda tudi ni znal pomagati. Same cvetke. :winkiss:

No da to ne omenjam, da ko sem prvič vprašal so rekli ni problema, motor se dobi pri nas. Potem naslednjič so rekli, se bo zrihtalo. Kasneje smo pa do zgornjega prišli...

Popravljeno . Popravil Yoghurt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Yoghurt pravi:

No da to ne omenjam, da ko sem prvič vprašal so rekli ni problema, motor se dobi pri nas. Potem naslednjič so rekli, se bo zrihtalo. Kasneje smo pa do zgornjega prišli...

Mnja, tole jim je neresno izpadlo. No, sam da si pol zrihtala.

 

Jaz sem prijavljen za 6.4. na Vranskem. Da vidim, kako nas bojo ogrevali :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prebiram in sem videl, da nekateri mladi vozniki opravljate tečaj varne vožnje z motorjem. Tudi meni bo v začetku naslednjega leta potekel izpit, ker še nisem opravil tečaj varne vožnje za začetnike. Izpit imam za A2 in B kategorijo. Lahko ta tečaj opravim z motorjem in mi podaljšajo tudi izpit za kategorijo B?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Domen L pravi:

Malo prebiram in sem videl, da nekateri mladi vozniki opravljate tečaj varne vožnje z motorjem. Tudi meni bo v začetku naslednjega leta potekel izpit, ker še nisem opravil tečaj varne vožnje za začetnike. Izpit imam za A2 in B kategorijo. Lahko ta tečaj opravim z motorjem in mi podaljšajo tudi izpit za kategorijo B?

Si ob izdaji vozniškega dovoljenja poleg dobil tudi karton voznika začetnika ? Je mogoče kje omenjena kategorija ?

Zakon govori o dodatnem usposabljanju voznikov začetnikov, prav tako pravilnik, kjer je tudi program dodatnega usposabljanja za voznike začetnike. In nikjer ne piše, da se moraš dodatnega usposabljanja udeležiti z vozilom točno določene kategorije. Ker to dodatno usposabljanje za voznika začetnika je bolj ali manj nadgradnja že pridobljenega znanja in seveda srečanje s situacijami, katere nas čakajo na cesti. Čeprav ne bi škodilo imeti praktičen del z motorjem in z avtom, ker sta vendarle različni vozili z različnimi tehničnimi lastnostmi. 

Za vse ostalo imaš internet, zato vtipkaj AMZS Center varne vožnje. Telefon pa tudi mislim, da imaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DinDiin said:

Motolover, a si ti danes treniral na Jezici? :) 

Malo sem se zapeljal, ja.  Luštno, da imajo stalno postavljeno progo in če greš mimo se malo zapelješ po njej. Pa še enega simpatičnega forumaša sem spoznal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Predvidevanja tam ne učijo, obvladovanje pa je vedno povezano s hitrostjo in razmerami.

Predvidevanja se ni mogoče naučiti, ker je pogojeno z dano situacijo v danem trenutku.

Se pa je mogoče naučiti opazovati, da lahko prepoznaš nevarnosti in predvidiš optimalni način reševanja potencialne nevarnosti ali dejanske nevarne situacije. Torej, če se bližaš križišču in tam čaka avtomobil, da se bo vključil na prednostno cesto, ne moreš predvideti, ali bo izsilil prednost, lahko pa predvidiš kaj boš storil, če jo bo res izsilil (boš zaviral, se izognil levo, se izognil desno...). 

Obvladovanje motorja pa je veščina, ki se jo je mogoče naučiti. In to počnejo na Vranskem. Torej tečajnike učijo obvladovanja motorja v zavoju, pri zaviranju, pri izogibanju... torej v izrednih situacijah. Bolj ko motorist obvlada motor v različnih situacijah, manjša je verjetnost nesreče.

Mislim, da je Dark želel povedati ravno to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, motolover pravi:

Malo sem se zapeljal, ja.  Luštno, da imajo stalno postavljeno progo in če greš mimo se malo zapelješ po njej. Pa še enega simpatičnega forumaša sem spoznal.

A stalno progo imajo? Kje na Ježici pa je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!