Skoči na vsebino

Bobbers 503bobbers


503bobbers

Priporočene objave

ja samo litijeve baterije kot jes vem une iz modelarskih trgovin mkorejo bit polnjene s posebnimi polnilci, ali se motim, če je napetost npr paketa 14.8V in ga priključeim na moto štrom, je ne bo zjebalo?

 

ps: morda kupim drug tedn eno staro kripo (sam ne dost staro) in bom težil kolk me bojo jebali če je motr letnik 1992 torej ni oldtajmer samo če se ne motim je še pred časom ko je bil homologacijski kartonček baje obvezen, no več težim ko pripeljem zadevo v garažo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš cel kup litijevih akumulatorjev. Malo se bavim z modelarstvom... Če se le da se probaj izognit lotanju posameznih celic. Tele litijeve so precej zahtevne. Zadnjič je sodelavec imel podobne ideje (šlo se je za baterijski vrtalnik in LiFe akumulatorje), pa je, ker meni ni verjel preklicaril vse večje trgovine z akumulatorji. Že v osnovi je problem dobit posamezne celice, ki si po zmogljivostih enake. potem je tu še težava kvalitetne izvedbe in na koncu še skrb, da ne bojo celice pod obremenitvijo spustile dušo. Jaz bi raje kupil tovarniški paket (ludi je navedel eno firmo). Sicer malo dražje, ampak konec koncev tudi motor ni ravno poceni, da bi na njem delal eksperimente z celicami made by buhsigavedikdo.

btw kaj boš kaufnu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej motor lahko še podajo sam uprašu sm če so papirji pol če mi ga do srede ne prodajo bom začeu z poprauljanjem, sam qurc nima nožnega štarterja, takod a mora imet akumulator, sej paket sem že gledal v mibomodeli 14.8V, vemd a je link trgovine ,  ni v oglaševalkse namene le za primer: LINK

Samo takega paketa potem če se ne motim ne moreš kar z direktnim tokom in napetostjo polnit.

 

Pa bol estesko vprašanej ali eje možno da bi dovolili tako luč na motorju ki še ni starodobnik:

10033003_880_FR02_11.JPG

(link)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paket iz linka ne bo vredu. Prva težava so specifikacije. 2,2Ah je relativno mala cifra. Toliko imajo fotoaparati in žepne svetilke. Motorji cca 10Ah. Zagonski tok je premajhen in kabli so prešvoh. Kot si sam ugotovil je velika težava filanje. LiPo so tudi preveč "nestabilne" za uporabo na motorju. Poglej na youtube kaj sem mislil pod besedo nestabilne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se hecat z LiPo akumulatorji v motorju. Razen, če imaš dobro zavarovano hišo in motor proti požaru. :grrr 

 

Resno, če se vam ne sanja, kaj LiPo baterije so, se ne igrajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo yamaha SR125 je moja, sicer trenutno ne laufa, ideja je točno taka: 

 

kaj bi me "jebalo" če bi hotel kaj takega narest pri nas? motor je letnik 1991 takod a še ni oldtajmer ampak če se ne motim obvezne homolocacije so začele 1994 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Torej, uprašanje se ni spremenilo, motor je zalaufau in izvedel sem da je letnik 89 in nima homologacije, odgovor od uvznika da je homologacija obvezna od 93 in da je za ta motor niso izdali. Kaj to pomeni za estetsko predelavo?

(sem povprasal na amzsju ampak oni tega ne delajo in včasih je težko komu kaj povedat če ne iztavi računa za to )

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

LEPOTEC!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
pred 5 urami, 503bobbers pravi:

Nekaj Drave je preteklo od zadnjič pa je nastal DEP. Več fotk spet na http://www.503bobbers.yolasite.com/

Zgleda super. Ampak, za info me zanima, kako bi ti tole strokovno opisal v smislu tipa predelave? Morda nekaj v stilu Chopper style from the sixties?

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala in bravo! Začetek 60-ih,  ko še niso predelovali okvirja in je bil,  zaradi podaljšanih vilic,  okvir spredaj nekoliko dvignjen nad tlemi. Goli v sedlu ali easy rider s Peter Fonda,  Denis Hopper in Jack Nickolson. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, 503bobbers pravi:

...Začetek 60-ih,  ko še niso predelovali okvirja in je bil,  zaradi podaljšanih vilic,  okvir spredaj nekoliko dvignjen nad tlemi. Goli v sedlu ali easy rider s Peter Fonda,  Denis Hopper in Jack Nickolson. 

Ja, točno na tistega iz filma Easy rider me je tvoj bajk spomnil. S tem da je Fonda imel dvovišinski zic, zadaj je peljal Nickolson-a... 

V nedeljo je bilo pa tule kar nekaj lepih predelav za videt

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • Zaradi preusmeritve posla prodam vso potrebno opremo in dvižne mize za predelave motociklov in izdelavo in predelavo okvirjev. Zraven dam tudi ogromno delov, rezervoarje, vilice, krmila, blatnike, sedeže, luči...... ter vso potrebno znanje, inštrukcije ter info o nabavi potrebnih materialov in delov!!!
  • Za vse, ki ste zainteresirani me kontaktirajte na 031 51 81 61.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!