Skoči na vsebino

Pot okoli sveta


Ivana

Priporočene objave

 

Na poti sva spoznala ogromno različnih ljudi, ki prihajajo z različnih kultur ter z različnih držav.

In čeprav sva le na tem forumu zasledila marsikateri komentar nama v posmeh, na poti do sedaj nisva doživela ene same negativne izkušnje z ljudmi, tudi kar se ostalega tiče ne.

Na to, da so vsi prijazni, jih zanima najina zgodba, da naju vabijo na pivo ali večerjo sva se že navadila.

Se pa nekoliko težje privadiva na to, da nama ljudje, katere srečava na poti, ponudijo toplo ter udobno posteljo v njihovi hiši. 

Ko se ozreva po svetu, sva srečna, da sva odraščala ter živela v res lepi ter raznoliki pokrajini kot je Slovenija. Po drugi strani pa sva vseeno malo žalostna, da je v tej isti deželi vse prevečkrat prisotna zavist ter nevoščljivost.Tujec nama je dal ključ lastne hiše, slovenski sosed pa nama mogoče še kozarca vode ponudil ne bi.

 

Žal je tako pri nas. Kadarkoli sem se vrnil s potovanja z drugega kontinenta sem se spraševal kam sem se vrnil. Ja, v zagamani Slowenistan.

 

Tam pri tljulnjih je pa mogl fajn smrdet :)  Ko sem bil leta 2009 na Cape Cross-u, sem jih zaduhal že na 400 m. Res pa je, da je tam največja kolonija na južni polobli.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

:OK:me pa nekaj zanima,kakšen ima ta tvoja partnerka corduro,namreč jaz sem šel z bež barvo(ne belo kot jo ima ona) v Romunijo pa nazaj pa je bila črna od umazanije. Partnerica na slikah pa je vedno popolnoma bela čista,kljub dolgemu popotovanju,prahu in blatu...itd...

A sta mogoče kdaj vmes prala kombinezone,ali sta tako vestna in sta sproti čistila umazanijo?

Na fejsu sm zasledil da sta imela tudi nekaj problemov z motorjem preden sta prišla do servisa v kraju nekaj na S.......a lahko tudi kaj o tem poveš?

Sm firbčen ko baba že po naravi,zdej ko pa ležin v bolnici se pa moja radovednost poveča x3 :P

Uživajta še naprej,rad pogledam vajine slikce in komentarje,zato nam še kaj privoščita tu na MS :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet!

Vprašaj ju, kdo umiva kristalno čisto nebo nad Andi, ki je zglancano kot šajba??!

V J.A. to ni čarovnija. V Avstraliji enako. :yes:  V Evropi takšnega ne najdeš. :nono:

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:me pa nekaj zanima,kakšen ima ta tvoja partnerka corduro,namreč jaz sem šel z bež barvo(ne belo kot jo ima ona) v Romunijo pa nazaj pa je bila črna od umazanije. Partnerica na slikah pa je vedno popolnoma bela čista,kljub dolgemu popotovanju,prahu in blatu...itd...

A sta mogoče kdaj vmes prala kombinezone,ali sta tako vestna in sta sproti čistila umazanijo?

Na fejsu sm zasledil da sta imela tudi nekaj problemov z motorjem preden sta prišla do servisa v kraju nekaj na S.......a lahko tudi kaj o tem poveš?

Sm firbčen ko baba že po naravi,zdej ko pa ležin v bolnici se pa moja radovednost poveča x3 :P

Uživajta še naprej,rad pogledam vajine slikce in komentarje,zato nam še kaj privoščita tu na MS :)

 

Mene s helikopterjem prevažajo okoli in tu pa tam samo naredim kakšno slikco zraven motorja :P

No... če bi zdaj dobil v roke moj kombinezon, bi ostala sled na tvojih rokah.

Mi pa delata beli pesek ter prah uslugo, saj se ne vidita. Jih pa tudi pereva sproti, ker ne želiva, da se naju ljudje izogibajo na kilometer :) Blato pa pač takoj spucaš, ker drugače ne gre nikoli stran...

Z motorjem pa nič takega... brezplačen fitness :D

Je blo treba le krmilo razdret in ponovno namazat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Vidim, da sta imela nesrečo. Upam, da sta ok in ni nobenih prikritih poškodb.

Želim vama še veliko varnih kilometrov na vajini poti.

Srečno!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Bi se vama dalo spisati en krajsi review motorjev? Kako se obneseta na razlicnih podlagah, slabe in dobre stvari doticnega modela, kako se kaj giba poraba? Ko pade na tla ga lahko poberes s kufri ali jih je potrebno dol dajat? Majhne stvari sama popravita ali isceta lokalne mojstre? Je tezko najt koga, da ti kaj popravi? Karkoli vama se pride na um bo koristno :) Nevem koliko poznata BMWjev 650GS Sertao a mogoce se kaksno mnenje glede primerjave teh dveh modelov?

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ivana, ti imaš znižan motor in ne samo predelan sedež, je tako?

Zanimalo bi me, koliko si visoka in ali je znižanje motorja kaj poslabšalo njegovo obnašanje (v primerjavi s Simonovim, ki je standardni)? Sta znižana oba konca ali samo zadnji del in za koliko?

Vzmetenja nista predelovala?

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-1357-0-59370600-1413880900_thumb.jpg

 

Za pot okrog sveta je najboljši motor Honda C90. Vprašite mojga parjatla EDa MARCHa. Mudel je TAPRAU mudel.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ivana, ti imaš znižan motor in ne samo predelan sedež, je tako?

Zanimalo bi me, koliko si visoka in ali je znižanje motorja kaj poslabšalo njegovo obnašanje (v primerjavi s Simonovim, ki je standardni)? Sta znižana oba konca ali samo zadnji del in za koliko?

Vzmetenja nista predelovala?

 

Sedež je znižan, žal. Zaradi oblike oziroma širine sedeža v spodnjem delu se pri tem motorju z znižanjem sedeža ne pridobi kaj dosti tako da vsekakor odsvetujem. Na višini se zgubi cca 1 centimeter, kar je zanemarljivo.

Motor je prav tako znižan in sicer 3 cm zadaj. 

Vozne lastnosti so se z znižanjem nekoliko spremenile, kar se pozna predvsem na tistem zares slabem terenu.

Vzmetenje je original in ga nisva nič predelala.

Nisem ravno visoka, dobrih 170 cm.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...
Absolutno vaju podpiram in vama želim srečno pot. Sledita svojemu srcu in ne ozirajta se na razne godrnjače... Ima pa vsak tak potopisni projekt dandanes (ko je lahko vse takoj objavljeno na svetovnem spletu) prav zaradi tega tudi elemente "resničnostnega showa".  Tu imam v mislih drugo stran, se pravi gledalce. Ko nekateri pričakujejo vsak dan več in več. Ne moreš verjeti kako so se v Sloveniji v zadnjih nekaj letih razpasle debilne oddaje na televiziji. Razni Bar-i, pa Big Bumbar-ji, pa množica "razvedrilnih" showov, sanjskih porok... Mnogi gledalci poskušajo svojo notranjo praznino zapolniti s konzumiranjem teh bedastoč. In potem jim tudi dojemanje realnega počasi otopi. In potem tudi če berejo en tak potopis pričakujejo, kaj že?? Morda, da se bosta kar pred kamero dol dala ali zravsala, ali na eni nogi skakala in razgrajala po kakšnem budističnem svetišču??? 
Kar se pa vajinih fotografij tiče, dovolita mi en nasvet. Tehnično so fotke odlične. Ampak vedno, ko se fotografija nekam umesti moraš imeti pred očmi tudi njen kontekst. Če delaš fotke v smislu "turističnega kataloga" potem je v ospredju nek širši (kapitalni) pogled, se pravi najlepši, najbolj dopadljivi kadri. Če pa delaš fotografije v smislu "reportaže oz. potopisa" moraš nujno vključevati tudi manjše (bližnje) motive, pa kakšen portret v bližnjem kadru, kakšen mali predmet... Pa različne ure dneva moraš fotkati, če se le da zjutraj in pozno popoldan, pa ob somraku... Vsi ti mali bonbončki pripomorejo k dinamiki in barvitosti zapisa.  Pa pomembno je tudi editiranje, se pravi da jih razvrstiš v nekem dinamičnem zaporedju v kombinaciji s tekstom... 
V kolikor pa vse to (kar sem ti v zvezi fotkanja zapisal) že poznaš in prakticiraš na kakšnem svojem blogu ali Fejsbuku, vzemi kot neveljavno. Ne uporabljam Fejsbuka in ne vem...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NajinSvet prav je tako... Le nadaljujta po zastavljeni poti, varno in srečno...

Žal je res da nas nekatere zanima informacija o bedi in blišču na poti, vajina stvar je kaj bosta delila z nami...

Se pa strinjam da je na Ms prevec potopisov kateri so nefunkcionalni....

Sem pogledal slike, v današnjem času se pač večina odloča za obdelavo slik.....

Komu stran ni všeč, pač naj pokementira al pa tud ne in naj gre naprej...

Mene osebno recimo zanima ... Kako si pomagata na poti?

V primeru okvar/zdravstvenih tezav, finance?

Kako imata rešeno registracijo? .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zame sta enkratna! Upam trdit da le promil od promila doživi kaj takega (pa še to dojemajo na 7000 nacinov) + da je zapakirano v res lepe trenutke/fotke. Mislm da se ni potrebno prou za nič opravičvat....

Zanima pa tud mene kako oz. kolk je npr dnevni budzet po kontinentu, a kaj priložnostno vmes podelata?

odkrito lahko recem da sem vama fouš ker nism tud sam mal več prekruzal!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vajino pot spremljam že kar nekaj časa...mislim, da kar od samega začetka. Vajini zapisi na blogu so precej splošni in površni, le redkokdaj bralcu s podrobnostmi omogočita, da se vsaj delno vživi v vajino pot...in mislim, da je to tisto, kar moti večino teh, ki se tukaj pritožujejo nad vajinimi objavami. Ena redkih objav, ki sem si jih zapomnil ravno zaradi podrobnosti, je bila tista, ko je Simon nekje v J. Ameriki na spolzki cesti padel z motorjem. Tam je bilo res podrobno opisano dogajanje in je bralcu dalo možnost, da se vživi v samo dogajanje. To imamo bralci radi....večina uporabnikov foruma nikoli ne bo imela možnosti obiskati krajev, ki sta jih vidva in doživeti potovanja na način, kot ga vidva, zato razumem željo, da bi se lahko čim bolj potopili v vajine zgodbe.

 

Po drugi strani pa vem, ker sem v življenju že tudi sam kar nekaj pisanja dal skoz, da je težko in predvsem zelo zamudno tako pisanje. In s tega vidika vaju razumem. Še vedno pa je relativno nezamudno in enostavno kdaj narediti kakšno fotografijo, ki pokaže kaj več, kot le dva motorja v šavju. Kakšna fotografija ritja po blatu, ko motor vkopan stoji sam od sebe, voznik je ves usran in prešvican, za njim pa se vidi še 200 metrov take poti, bo sigurno povedalo več o vajini poti, kot fotografije za v jamahin katalog. :)

 

Sicer pa si verjetno z zadnjo objavo potešila tudi radovednost večine tu gor :)

Sam sem recimo dolge zimske večere dobesedno požiral objave W. Colebatcha na advrider forumu...v branje njegovih potopisov sem "vložil" sigurno za par dni ur...a mi nikoli ni bilo dolgčas. Ravno zaradi načina pripovedovanja, ki te kar potegne v zgodbo.

Popravljeno . Popravil Kiri
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!