Skoči na vsebino

Transport psa - kje, kako...


Aurorra

Priporočene objave

Kljub iskanju po forumih in prodajalnah nisem našel originalnega boxa za transport psa.

Motor je enduro, pes pa NL terier, cca 10kg.

 

Možnost je da v Givi naredim luknje, vendar ne vem kako se bo obneslo, saj so psi občutljivi na visoke tone - žvžganje vetra skozi luknje. Sam pepih ni toliko pomemben.

Nimam ideje, kako in z čim poskusiti narediti nekaj primernega na sedežu zadaj.

 

Ali ima kdo izkušnje ali predlog, kako rešiti problem prevoza

 

Prijatelji predlagajo motor z bočno prikolico, vendar... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub iskanju po forumih in prodajalnah nisem našel originalnega boxa za transport psa.

Motor je enduro, pes pa NL terier, cca 10kg.

 

Možnost je da v Givi naredim luknje, vendar ne vem kako se bo obneslo, saj so psi občutljivi na visoke tone - žvžganje vetra skozi luknje. Sam pepih ni toliko pomemben.

Nimam ideje, kako in z čim poskusiti narediti nekaj primernega na sedežu zadaj.

 

Ali ima kdo izkušnje ali predlog, kako rešiti problem prevoza

 

Prijatelji predlagajo motor z bočno prikolico, vendar... :kva1:

Bogi pes...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Prijatelji predlagajo motor z bočno prikolico, vendar... :kva1:

 

To se mi zdi še najboljša varianta za psa. Ampak stane in pol tud vožnja ni enaka...

Jaz sem se srečeval z isto dilemo in se odločo, da pes ostane doma. Če bi pa res nujno hotel met psa zravn pa je avto boljša varianta zame.

Tale se je pa drugače odločo:

 

IMAG0654_zpsf0840b1d.jpg

Popravljeno . Popravil frischfleisch
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Endure imajo kar dobre vetrne zaščite,ponavadi lastnilki dodajo povišan vizir kar še izboljša zaščito.Midva z ženo sva jo dala v navadno tank torbo,ki ima notri kot vrečo narejeno vrvico z katero ji s občutkom zategneš okoli vrata da ne more skočit vun.No to je bil test če se naša psička sploh strinja s vožnjo,očitno ji je pasal,pa tudi očal ne rabi saj ima njen motor kot sem že povedal zadostno zaščito.No zdej razmišljam da ji naredim v tank torbi čez zgornji pokrov luknjo za glavico,kar bo še bolj varno in praktično.

Za pogled pa......takole nekak.....sam naša je Boston terier 7kg in je v tank torbi dosti prostora.

 

DSC04300.JPG

Malo slabša slika,sam se vid :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Endure imajo kar dobre vetrne zaščite,ponavadi lastnilki dodajo povišan vizir kar še izboljša zaščito.Midva z ženo sva jo dala v navadno tank torbo,ki ima notri kot vrečo narejeno vrvico z katero ji s občutkom zategneš okoli vrata da ne more skočit vun.No to je bil test če se naša psička sploh strinja s vožnjo,očitno ji je pasal,pa tudi očal ne rabi saj ima njen motor kot sem že povedal zadostno zaščito.No zdej razmišljam da ji naredim v tank torbi čez zgornji pokrov luknjo za glavico,kar bo še bolj varno in praktično.

Za pogled pa......takole nekak.....sam naša je Boston terier 7kg in je v tank torbi dosti prostora.

 

DSC04300.JPG

Malo slabša slika,sam se vid :grim

Kaj si člouk res nebo vse spomnu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si člouk res nebo vse spomnu....

Zakaj pa ne? Če imaš takšnega psa(bolj mičkenega) in mu ni hudo  na motorju oz mu celo paše...

Jaz moje 25kg bulterierke nebi gor vlačo, pa ne zarad kil, ampak ker se ji utrga ko se ji nekaj pod nogami premika. :grrr

En prijatelj pa je dal dobermanko na tank in od takrat dalje se hoče pes z vsakim motorjem pelat... kar je tud malo mimo, ker skače na vsak tuj motor. :grim

 

p.s.: ampak je pes nosil čelado!!

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oči, ušesa... pa tud za to se najdejo rešitve. Saj vidiš al mu je vredu al ne, pa pes tud zna kaj sam povedat...

Drugač pa kot je kmet reko, šipica dela svoje. Pomoje je večji problem zadaj v kufru. Predvsem kaj bi mene skrbelo je glasnost vetra, ki jo pa pes veliko bolj občuti.

Mogoče pa štopli pomagajo. :unsure:

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem našel v svoji arhivi slik, če ti kaj pomaga 

post-5391-0-99416000-1370946862_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bmwslo
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si člouk res nebo vse spomnu....

Zase se brigej :P  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Mr.Pet se vsake toliko najde tanktorba za psa... mislim, da je max nosilnost cca. 15kg. Pa še draga ni bila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če imaš psa in babnco... je najboljš, da babnca pelje psa na sprehod, ti pa na motor za ta cajt.... in če babnca pride prej domov s psom, kot ti... nej gre pa še en krog.. al pa dva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......in ne pozabi "nosilca" za torbo; ni poceni. prednost pa je, da lahko potem montiras se kaksne torbe ali druge namenske resitve za transport na rezervoarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak je Kmet mislil, da se luknja naredi v tank torbi.

Čakanje na trajekt Prizna - Žigljen.

 

20867454.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...
pred 10 minutami, ukica pravi:

Dobremana na motor? O.o

Kako? A kovcke/plato delajo za 50kg nosilnosti? :D  

 

IMG_0280.JPG

kovčke ne, delajo pa prikolico za motor :P

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, DAMI34 said:

kovčke ne, delajo pa prikolico za motor :P

 

Me res zanima, ce je kdo kdaj vozil dobermana naokol :D 

Zgornja slika se ni full size. 

Najdu 

 

hahahahahah 

faking sit morm probat dokler je se mladic :D 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!