Skoči na vsebino

Honda CRF 1000L Africa Twin 2016 in CRF 1100L AT 2020


Fadil

Priporočene objave

Govori se, da bo nova Africa Twin ob zacetku prodaje cca 1000 EUR drazja od trenutno oglasevane cene.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvi je tale nova reinkarnirana AT še najboljši približek tistega kar je včasih bila. Upam, da bo dostojna naslednica tudi v vzdržljivosti in zanesljivosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni zelo vsecen motor ampak ne vem kako bi se glede videza odlocil napram Tenerejki. Morda celo kdaj zamenja mojo Varo tale nova Africa, ampak bo treba najprej en cas pocakati da dobim kaj vec info s strani uporabnikov. Prav tako se cisto strinjam da bi opcijsko lahko ponudili ogravane rocke in kaksne druge dodatke saj smo vendarle prepredeni s tehniko in je to se najmanj. Meni osebno bi cisto pasalo da ob dezju ali mrazu vklopim zadevo, komur je vseeno pac ne bi dokupil. S takimi zadevami bi pac motor bil se bolj priblizan zahtevnejsim kupcem, kar je pa res, je to da bi s tem morda po nekaterih besedah omilili njeno staro "slavo" in potencialno povecali moznost pokvarljivih delov.. Zelo tezke so take debate ker itak vsak kupuje za svoje potrebe in zelje predvsem pa se mi zdi da marsikdo z manj izkusnjami vedno bolj z ocmi in brez vecjega razmisleka zakaj, kje, kako ipd.

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A so resni s temi cenami?

Eine Standard Version um EUR 13.990,-, eine Version mit ABS und HSTC (Traktionskontrolle) um EUR 14.890,- und eine Version mit ABS, HSTC und DCT (Doppelkupplungsgetriebe) um EUR 16.190,- inklusive NoVA und MWSt.

Kako je s cenami v Nemčiji proti našim na splošno?

A so resni s temi cenami?

Eine Standard Version um EUR 13.990,-, eine Version mit ABS und HSTC (Traktionskontrolle) um EUR 14.890,- und eine Version mit ABS, HSTC und DCT (Doppelkupplungsgetriebe) um EUR 16.190,- inklusive NoVA und MWSt.

Kako je s cenami v Nemčiji proti našim na splošno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas prištej še 5% DMV.  :mad: 

no, bomo videli. Vse ob svojem času. Mislim, da če bo tako dobra kot stara AT,jo kljub ceni, čaka svetla prihodnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Ferrarist pravi:

Mislim, da če bo tako dobra kot stara AT,jo kljub ceni, čaka svetla prihodnost.

Nisem ravno prepričan. Nova se bo morala spopasti s precej bolj številčno in močno konkurenco kot stara.

Tudi s Super Tnere je bilo podobno. Če bi se Yamaha s ceno postavila malo nižje, bi jih bilo zagotovo precej več na cesti. Tako pa je relativno redka ptica...

Popravljeno . Popravil Joker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje bo nova slovenska cena osnovne  z abs in tc 13600.. plus kufri in dct nekaj čez 15000 e ..ni 100% je pa zelooo blizu točne cene .. se pa še borijo ..

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga,mislil sem da bodo pri ceni probali biti ugodnejši kot konkurenca !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Kmet2 pravi:

Draga,mislil sem da bodo pri ceni probali biti ugodnejši kot konkurenca !

pavzaprav ji ne vidim direktne konkurence v jurja klasi ... ali so 800 ali pa 1200 ... ali pa so cestni softiči .. dokaj  hard jurja trenutno ne vidim ..

kar se cene tiče bo pa tudi tu nekje vmes - 800 so okoli 12000e , 1200 pa nekje od 14500 naprej ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja malenkost tolko dnarja ne bi upala na polno gont po offroudu in tvegati padec. predrago vse skupaj. za cesto se pa mi zdi da bo bl tko, če ima 21 colsko kolo spredaj.. pa težka je. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 11. 2015, Kmet2 pravi:

Draga,mislil sem da bodo pri ceni probali biti ugodnejši kot konkurenca !

Konkurenca je bil KTM 990 adventure. Pa ga ne delajo več.

Če bo zadeva podobno sposobna in po japonsko "ugodnejša" za vzdževanje bo zmaga.

Glede cene... Meni je pri motorjih vse nad 10.000 fako**.

 

Ob 23. 11. 2015, BRANE pravi:

...za cesto se pa mi zdi da bo bl tko, če ima 21 colsko kolo spredaj.. pa težka je. 

Ne vem, js sm z 21 colskim kolesom spravil marsikaterega cestaka v sramoto. Po ovinkih. Eden z R6 je na jadranki rajši na kremšnito zavil preden bi ga v ovinku šibnu.
Glede teže pa... 2015 Yamaha Tenere 660 1 cilinder 50 kojnu, abs => 212 kg , pa jo uporabniki hvalijo. Nekaj naredi tudi kako so kilogrami razporejeni. Pri hondi so ponavadi  dokaj pametno. Je pa bolje kakšna kila več, kot pa da se ti motor nekje sredi Mongolije zlomi.

Sem, imel ktmja z cca 160 kilami, pa je blo vsejen pretežko da bi se šel neki resni off road po gozdu.

To so motorji za potovanje, raziskovanje, makedame, kolovoze, ob primernih gumah tudi puščavo in off road kadar je res nujno.

Js sam upam de jih tisti ki ste pri denarju čimveč nabavte, pa de bo zadeva zanesljiva, pa jo kupim čez ene 10 let rableno : )

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Joker pravi:

Nisem ravno prepričan. Nova se bo morala spopasti s precej bolj številčno in močno konkurenco kot stara.

Tudi s Super Tnere je bilo podobno. Če bi se Yamaha s ceno postavila malo nižje, bi jih bilo zagotovo precej več na cesti. Tako pa je relativno redka ptica...

So naredili Tracerja z nižjo ceno, sami sebi pa ne bodo konkurirali. Itak pa za težji teren in blato ni ne en ne drug.

V bistvu bi prej izbral Tracerja s primerno obutvijo, zaradi teže. Sem imel na testu Super Tenere in enkrat po neumnosti z nosom rahlo navzdol parkiral (pred neko ograjo).... uf uf.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎23‎.‎11‎.‎2015‎ ‎21‎:‎18‎:‎35, thumper pravi:

baje bo nova slovenska cena osnovne  z abs in tc 13600.. plus kufri in dct nekaj čez 15000 e ..ni 100% je pa zelooo blizu točne cene .. se pa še borijo ..

Res je bilo zelo blizu, izgleda da ni več dileme, 13.490 EUR naj bi bila končna cena.

Honda AFRICA TWIN CRF1000L ABS+TCS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, mirc pravi:

Res je bilo zelo blizu, izgleda da ni več dileme, 13.490 EUR naj bi bila končna cena.

Honda AFRICA TWIN CRF1000L ABS+TCS

jaz dam rajši mal višjo ceno pa pol mal rabata :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tem linku je dokaj pozorno komentiral kolesa in vzmetenje, pa tubeless koles ni omenil

https://youtu.be/T5AIKu4pW58

 

cene v italiji začne se gola i bosa 12400, in konča z vso elektroniko, dvojno sklopko in ta drago poslikavo (HRC ali RALLY) pri 14300€ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova Africa proizvodnja do aprila 2016 razprodana. Prvi testi so potekali v južni Afriki. Citat iz MotoIt:

Obljuba je izpolnjena; Honda je z novo CRF1000L Africo Twin naredila enostaven motor z zavidljivimi voznimi lastnostmi, 70kW ( 95 km ) omogoča tekoče pospeševanje že od nizkih vrtljajev in ne deluje zastrašujoče. Na Africi Twin ni čutiti nobenih vibracij. Izvrstna vetrna zaščita pa je velika prednost pri vožnji po dolgih ravninah južne Afrike!

Citat iz Moto It

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!