Skoči na vsebino

Honda CRF 1000L Africa Twin 2016 in CRF 1100L AT 2020


Fadil

Priporočene objave

pred 9 urami, Snecer pravi:

tempomat skozi naselje...večje neumnosti še nisem slišal

prej omejevalec, da ne presežeš brzine, ne pa tempomat, da ti drži konstantno

 

pred 8 urami, Snecer pravi:

vidim, da tvoj avto ne pozna omejevalca, zato nimaš pojma, o čem pišem :)

pri tempomatu lahko ali uporabiš zavoro ali pa kar je še pomembnejše - lahko pospešiš če je treba...      pri omejevalcu lahko samo zaviraš kar je super ko se želiš nekomu izmakniti..

pred 14 minutami, gradbenik pravi:

Nekako mi več ni jasno ali so bolj zahtevni tisti, ki bi motor čim bolj enostaven in gol ali mi, ki bi pač kakšne dodatke :D!?!? 

Moje mnenje je, da se sprememb in novosti večina otepa, tako kot je marsikdo govoril, češ kaj bom s telefonom na "touch", jaz ostajam na tipkah, to ni zame. No danes večina ne bi šla nazaj. Malo analogije za tempomat, dokler ga konkretno ne probate, bo to brezveze, ko ga pa boste, pa bo zadeva super fino fajn... Naj si naprej razlaga vsak po svoje, vsako tele ma svoje vesele :),

zdaj pa...
 

SE LAHKO VRNEMO K OSNOVNEMU NAMENU TEME + malo opustimo mlatenje tele prazne slame! Bi šlo :)??

večna dilema ja .. če bi jo imel bi se odločil za tempomat .. če ti crkne se lahko še zmeraj z ročko naprej pelješ.. ride by wire  ? to je pa malo težja odločitev .. za nekega popotnika , ki mu je vseeno ali pride domov en mesec prej ali kasneje je pa verjetno odločilna zanesljivost vseh komponent ... to a vemo - manj je gor manj ima murfi šans..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova AT je lep motorček, če mu nekateri očitamo nekatere (za nas) pomanjkljivosti, to ne pomeni, da ga ne bi imeli. Verjetno bi me pomanjkanje sladkorčkov motilo, vozil bi se vseeno z veseljem. Zanimivo bo pa videti, koliko jih bo šlo na res daljšo in težjo turo (ker je že toliko govora o tem). Po mojem mnenju ne prav veliko in nič več kot s konkurenčnimi motorji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, motolover pravi:

 Zanimivo bo pa videti, koliko jih bo šlo na res daljšo in težjo turo (ker je že toliko govora o tem). Po mojem mnenju ne prav veliko in nič več kot s konkurenčnimi motorji. 

Več kot z GS-i, konkurenca ji bo le mala tenerejka, po moje.

Do sedaj je bila najracionalnejša odločitev za pot okoli sveta Yamaha Tenere XT 660 Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, vandrovec said:

Več kot z GS-i, konkurenca ji bo le mala tenerejka, po moje.

Do sedaj je bila najracionalnejša odločitev za pot okoli sveta Yamaha Tenere XT 660 Z

Primejavo z GSi bo pokazal čas. Zaenkrat je popotnikov z GSi toliko, da bodo morali nekaj let prodajati AT, da bodo sploh številčno prišli blizu.

Srb Zoki se zdaj po Južni Ameriki vozi s starim Suzukijem DR 650. Da se z marsičem, če je želja: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/110901-juzna-amerikaputevima-che-gevare/page-43

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu Kavazokiju  pa kapo dol. Spremljam ga dnevno lepo napreduje. 

Zanimivo, ko objavlja slike in srečuje ostale motoriste so ti motorčki majhni po večini starejši .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ste face. :?  Rad bi vidu ker'ga kje v Zakavkazju na razritih kamnolomih, al' pa v kakšni peščeni, zaprašeni pampi s tempomatom. Po moje bi še krave čudno gledale. Ampak se mi zdi, da so jih imeli na Pariz-Dakar... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej maš prav Rider... ampak DO TJA bi pa zelo prav prišel...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

as mogu v blat :) tole testna iz Asa ali si že prvi srečnež? :) 

kva je pa uno skrivil na avtu? :P 

 

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, moto rider said:

Mater ste face. :?  Rad bi vidu ker'ga kje v Zakavkazju na razritih kamnolomih, al' pa v kakšni peščeni, zaprašeni pampi s tempomatom. Po moje bi še krave čudno gledale. Ampak se mi zdi, da so jih imeli na Pariz-Dakar... :hmm:

Tvoja AT je sicer polepljena, samo pol teh poti na nalepkah ni naredila. To je nekako tako, kot bi si nekdo nalepil na motor nalepko 500.000km, naredil bi jih pa z vsemi, ki jih je imel. Pa brez zamere, v tvojih knjigah sem užival!.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Evo idealna Africa. Ima tempomat, omejevalc, avtomatik al pa manualc, ogrevani hemoroidi in urezne od papirja, centralni štender in še kardan. YES. Pa še znamke je taprave. Zmaga. 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10599552&show=1&avto=BMW%20serija%20X6:%20xDrive%2030d%20Avt.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer Ofenziva je večinoma le takšna kakršno so jo naredili stari, bodoči ali pa le potencialni uporabniki sami. Lahko bi rekli da se blago že deloma samo hvali.

Medijsko je pa toliko, kot ti ki tu po mediju sproščaš frustracije. Težko te je razumet, ker sam sebe trpinčiš. Ti ni všeč, ne razumeš ali pa nočeš razumet filozofije in namena določenih motorjev. Zakaj te tako vznemirja njihov obstoj in odobravanje ciljne skupine, kateri je namenjen (velja tudi za druge firme in modele)?

Raje ne bom dolgovezil tale off-topic, bi te pa rad v živo kdaj soznal, imam kar nekaj teorij za preverit.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, drjack_dj pravi:

@Snecer Ofenziva je večinoma le takšna kakršno so jo naredili stari, bodoči ali pa le potencialni uporabniki sami. Lahko bi rekli da se blago že deloma samo hvali.

Medijsko je pa toliko, kot ti ki tu po mediju sproščaš frustracije. Težko te je razumet, ker sam sebe trpinčiš. Ti ni všeč, ne razumeš ali pa nočeš razumet filozofije in namena določenih motorjev. Zakaj te tako vznemirja njihov obstoj in odobravanje ciljne skupine, kateri je namenjen (velja tudi za druge firme in modele)?

Raje ne bom dolgovezil tale off-topic, bi te pa rad v živo kdaj soznal, imam kar nekaj teorij za preverit.

Fejst dec drugač :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, Snecer said:

preprosto ne verjamem tem testom, ko da oceno za videz 5/5 ob takem dimniku

sicer pa izjemna medijska ofenziva, ne pomnim do sedaj

iIzpuh se mi zdi popolnoma v redu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par dni nazaj videl v Trstu parkirano novo africo Twin. Definitivno sem se 2x obrnil čeprav ni moja skodelica kave.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!