Skoči na vsebino

BMW R 1200 RT / BMW K 1200 GT razlike med letniki izdelave


kajote

Priporočene objave

  • 2 let pozneje...
On 10. 11. 2013 at 11:29 AM, Kmet2 said:

Povprečje porabe K1200GT-ja je 5.5 litra, upoštevano način vožnje, ki pritiče temu modelu: sport-touring. RT je bil ob istem režimu vožnje manj žejen za 0.5 litra.

Moj GT 1200, poraba solo 4,4-4,8,odvisno od agresivnosti vožnje,v dvoje poraba skoraj nespremenjena...nažiganje na AC 5l/100km..V primerjavi z japonci (konkretno VFR800 in 110KM dobre 3l manj na 100km...ali Fjr1300 1l-1,5l/100km manj...moj zaključek-zelo ekonomičen za 153KM

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Imam eno vprašanje, a mi lahko kdo izmeri višino motorja brez prednje šipe. V Nemčiji sem kupil rabljenega pa da sem siguren da mi gre v kombi.

lp Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa tema na Bmw, lani sem kupil Maxi skuterja 500ccm, in v bistvu tudi začel z motociklizmom. Za začetek mi je kar ustrezal ampak proti koncu sezone sem sam pri sebi opažal neko nezadovoljstvo z tem motorjem, pa ne da bi se kvaril gre kot namazan, ampak konji, celo če sem dal še zraven ženo.Zadeva je kar udobna in se lepo pelje, ampak KONJI majnkajo. Zdaj se pa odločam za nakup nekaj močnejšega, in kolebam iz dneva v dan kaj kupiti. Trenutno gledam r 1150 rt tam okrog 3500€, na spisku pa so še Varaderka, V strom, Cbf -ka,ali pa celo r 850 rt. Vsi imajo seveda prevoženih 60.000 km ali več, Žal pa finance ne dopuščajo nakupa za kaj mlajšega.

Gledam pa tudi malo čez mejo, k sosedom Italijanom, tam so cene bolj ugodne, ne vem pa kakšni so stroški uvoza. Sem pa tudi skeptičen glede poštenosti italijanov.

Kakšne izkušnje , verjetno da so, kaj kupiti??? Vem da tisto kar meni najbolj odgovarja, ampak iz stališča vzdržljivosti agregatov, tehničnih zadev, udobnosti, stroškov, in tako naprej. Seveda pod pogojem dobrega vzdrževanja.

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z nobenim od naštetih nebi smel imeti prevelikih problemov. Najbol bulletproof ti je še Varedero - glej da je vsaj 2004 letnik da je ajnšpric. Une stare pijejo kar prcej. Pri bmw-ju načeloma tudi nebi smelo bit težav, nimaš pa pri hondi kardana, in pa menjalnik je svetlobna leta pred BMW-jevim, pa da ne bo pomote tudi sam si lastim 1150tko. Se pa mogoče pri BMW-ju najmanj vidi sama obrabljenost tudi ko imajo nad 100.000km...

V tujino se po mojem mnenju ne splača. Je dost ponudbe pri nam, še cenkaš se lahko ....

Srečno pri izbiri. 

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Kawl said:

Z nobenim od naštetih nebi smel imeti prevelikih problemov. Najbol bulletproof ti je še Varedero - glej da je vsaj 2004 letnik da je ajnšpric. Une stare pijejo kar prcej. Pri bmw-ju načeloma tudi nebi smelo bit težav, nimaš pa pri hondi kardana, in pa menjalnik je svetlobna leta pred BMW-jevim, pa da ne bo pomote tudi sam si lastim 1150tko. Se pa mogoče pri BMW-ju najmanj vidi sama obrabljenost tudi ko imajo nad 100.000km...

V tujino se po mojem mnenju ne splača. Je dost ponudbe pri nam, še cenkaš se lahko ....

Srečno pri izbiri. 

Hvala za odgovor, ampak je Varaderka po letniku 2004 že krepko čez moj buđet, vse eno pa hvala za tehnično, nisem  vedel glede ajnšprica in porabe. In prav zato se se obrnil na vas da izvem tisto kar ne vem, vem pa skoraj nič.:-)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ksx pravi:

Lepa tema na Bmw, lani sem kupil Maxi skuterja 500ccm, in v bistvu tudi začel z motociklizmom. Za začetek mi je kar ustrezal ampak proti koncu sezone sem sam pri sebi opažal neko nezadovoljstvo z tem motorjem, pa ne da bi se kvaril gre kot namazan, ampak konji, celo če sem dal še zraven ženo.Zadeva je kar udobna in se lepo pelje, ampak KONJI majnkajo. Zdaj se pa odločam za nakup nekaj močnejšega, in kolebam iz dneva v dan kaj kupiti. Trenutno gledam r 1150 rt tam okrog 3500€, na spisku pa so še Varaderka, V strom, Cbf -ka,ali pa celo r 850 rt. Vsi imajo seveda prevoženih 60.000 km ali več, Žal pa finance ne dopuščajo nakupa za kaj mlajšega.

Gledam pa tudi malo čez mejo, k sosedom Italijanom, tam so cene bolj ugodne, ne vem pa kakšni so stroški uvoza. Sem pa tudi skeptičen glede poštenosti italijanov.

Kakšne izkušnje , verjetno da so, kaj kupiti??? Vem da tisto kar meni najbolj odgovarja, ampak iz stališča vzdržljivosti agregatov, tehničnih zadev, udobnosti, stroškov, in tako naprej. Seveda pod pogojem dobrega vzdrževanja.

Hvala za odgovore.

Premalo podatkov glede vožnje si podal. Zaenkrat ti lahko odsvetujem R850RT, ker je 1150 veliko boljši. Z Japonci ne moreš zgrešiti. Ob rednem in pravilnem servisiranju, seveda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Borutt said:

Premalo podatkov glede vožnje si podal. Zaenkrat ti lahko odsvetujem R850RT, ker je 1150 veliko boljši. Z Japonci ne moreš zgrešiti. Ob rednem in pravilnem servisiranju, seveda. 

Res da nisem napisal kakšna vožnja me privlači, s tem da sem z izbiro motorjev že nekaj nakazal. Bolj umirjena in udobna z dobro veterno zaščito.Daljša potovanja, naprimer čez vikend na morje itd...

Motor bi pa tudi rad uporabljal za skočit v trgovino, za v službo, v bistvo tudi za vsakdanja opravila.

Zakaj odsvetuješ 850-tko, razen kubikaže in nekaj majn konjev? Ali j samo to razlog?

1 hour ago, Kawl said:

No hvala, to Varaderko sem pa res spregledal, ne vem pa zakaj me pri Hondi moti višja kilometrina pri Bmw-ju pa nekako ne.

Na primer ena od sosedov italijanov:

http://www.subito.it/moto-e-scooter/varadero-1000-livorno-183633897.htm

Ogromna cenovna razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napreden pripelješ to v Slovenijo si na istem ali pa še slabšem... Poleg tega že na sliki zgleda čuden :)

Kaj pa vem jaz pa imam bmw-ja pa nekako še vedno bolj prisegam na Honde.

Te V2 1000ccm so pa itak odlični stroji, pa še olja precej manj pijejo kot BMW-ji ko seveda govorimo o 1150.

Pa še na cesti je tak dolgčas ratal, ker je teh BMW-jev res nenormalno...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ksx pravi:

...

Zakaj odsvetuješ 850-tko, razen kubikaže in nekaj majn konjev? Ali j samo to razlog?

...

850 ima ožje krmilo, je nekoliko nižji, z eno prestavo manj in z manj moči. Ergonomsko meni veliko bolj ustreza 1150, kateri se mi zdi tudi bolj vodljiv, kar je najbrž povezano z ergonomijo in občutkom za krmilom. Pri moči je pa tako, da je 850 dovolj do trenutka, ko preizkusiš 1150. Tukaj ne gre za neko veliko moč, ampak za navor skozi kubaturo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Borutt said:

850 ima ožje krmilo, je nekoliko nižji, z eno prestavo manj in z manj moči. Ergonomsko meni veliko bolj ustreza 1150, kateri se mi zdi tudi bolj vodljiv, kar je najbrž povezano z ergonomijo in občutkom za krmilom. Pri moči je pa tako, da je 850 dovolj do trenutka, ko preizkusiš 1150. Tukaj ne gre za neko veliko moč, ampak za navor skozi kubaturo. 

Hvala za podatke, pol bi pri moji višini 190cm to bil verjetno malo premajhen motor, oziroma prenizek sedež.

4 hours ago, Kawl said:

Napreden pripelješ to v Slovenijo si na istem ali pa še slabšem... Poleg tega že na sliki zgleda čuden :)

Kaj pa vem jaz pa imam bmw-ja pa nekako še vedno bolj prisegam na Honde.

Te V2 1000ccm so pa itak odlični stroji, pa še olja precej manj pijejo kot BMW-ji ko seveda govorimo o 1150.

Pa še na cesti je tak dolgčas ratal, ker je teh BMW-jev res nenormalno...

 

Koliko sploh znašajo stroški uvoza, kje plačaš davek???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, ksx pravi:

Hvala za podatke, pol bi pri moji višini 190cm to bil verjetno malo premajhen motor, oziroma prenizek sedež.

Koliko sploh znašajo stroški uvoza, kje plačaš davek???

Oba imata po višini nastavljiv sedež. Tristopenjsko. Usedi se na oba, pa boš takoj razumel moj prejšnji zapis. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolje da prašaš koga ki ima več pojma o 1150tkah :)

Fajn je da ima vsaj nekaj znane zgodovine servisiranja, vizuelno čim manj napak, ponavadi so cilindri porajsani, kar naj ne bo razlog da BMW ja ne kupiš, ker jih ima vleiko prajsane cilindre... Probaj se peljat, pri cca 100.000km zna biti amortizacija že utrujena. _najcenejša nadgradnja je Wilbersa in tudi boljša kot oroginal,... računaj na najcanejšo varijanto tam od cca 700€ naprej. Pa čim manj lufta v kardanu... kar pa vidiš že pri speljevanju...

Vse ostale zadeve so zelo robustno narejene in 1150 stroji so bili in so še vedno super stroji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!