Skoči na vsebino

Kako zmanjšati hrup vetra


motom

Priporočene objave

Lej kolega....na motorju imaš hrup, ko je pač preprosto samo bolj glasno vse skupaj...in imaš hrup, kjer te po uri ali dveh vožnje bolijo ušesa. S tem pada koncentracija, poveča se utrujenost..itd. Tako je bilo  na mojem prvem motorjuYamaha diversion 600, kjer brez čepkov ni bilo variante se vozit dalj kot  dve uri. Občutek...kot bi imel v čeladi še ene par tavžent os, mini kovačijo in feršterkarijo od AC/DC naenkrat. Pa sem preizkusil ene par različnih čelad. Za znoret.

Zato sem prešel na nakeda, kjer je hrup minimalen, v bistvu je le piš vetra. 

No, zdaj na Verysu imam povišano  šipo ( + 16 cm), ker je bilo z originalno preglasno.

tudi jaz na diversion obupen hrup v čeladi prej na cbr skor nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Zato sem prešel na nakeda, kjer je hrup minimalen, v bistvu je le piš vetra. 

...

Tu je bistvo. Edino naked ali totalni oklepnik boljše sorte nimata tega problema. Vse ostalo je kompromis!

Zato vozim nakede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

da obudim temo

imam čelado shark

nej slaba, moti me le, ker če ni vezir na točno določenem naležnem mestu na dihtungi potem imam težave s pišom, žvižga.

Ko mi uspe čelado in vezir lepo namestiti tudi pri 120-130 km/h nič ne piša in niti neropota. Drugače je kar precej tiha čelada. 

A je to problem z dihtungo, vezirjem ali pač tako to je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabil si povedati, kakšen moped imaš, včasih je za hrup kriva tudi šipca pri motorju, drža, odboj zraka pod brado...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga razumem, da ga zafrkava slaba kvaliteta čelade, včasih vezir nalega, včasih ne. Kupi si naj kaj kvalitetnejšega kot je Shark.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, nejc74 pravi:

Jaz ga razumem, da ga zafrkava slaba kvaliteta čelade, včasih vezir nalega, včasih ne. Kupi si naj kaj kvalitetnejšega kot je Shark.

zakaj je shark nekvaliteten?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, ne vem jaz sem prebral njegov post:

"moti me le, ker če ni vezir na točno določenem naležnem mestu na dihtungi potem imam težave s pišom, žvižga.

Ko mi uspe čelado in vezir lepo namestiti tudi pri 120-130 km/h nič ne piša in niti neropota...."

vse kar sem pisal je izhajalo iz tega. Lahko tudi razlozim, da ne bo hude krvi:

Celada je vcasih ok, iz cesa sklepam:

- ni problem vetrna zascita / fizicne lastnosti voznika / motorja / celade

Celada ni v redu, kadar vizir pravilno nalega, vendar se ocitno napaka ponavlja, ocitno je nekaj narobe z materiali celade (od tu komentar na kvaliteto).

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bom po domače povedal...Kmet ma nolan za 500 ali več €..al ceo x lite carbon..nima veze.

Ko je Decembra zložu na jadranki versysa (preko 50m po snegu in ledu) je zlomil pol vizirja na versysu...in pol mi je utrujal, da je zjebal čelado, da mu piha v uč.

Nakar sem predlagal menjavo mopedov, namreč moja HJC rpha 10+ je imela decembrsko zalepjene vse zračnike in ne moreš verjeti, jaz sem vozil BP od Jablanca do Starigrada.

Torej, da lahko je slabo naleganje vizirja (normalno inteligenten člouk bo to znal sam poiskati), lahko pa kaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je treba vizir na novo nastaviti (previjačiti) da spet lepo naseda na tesnilo. 

Včasih je pa zanič čelada, npr moja X-lite-tka, kjer se je tesnilo krivilo (konstrukcijska napaka ali/in slab material) in sem dobil novo čelado. Ima pa nova tudi svoje cvetke, se lušči lak, je pa zanimivo precej tišja od prve (čeprav popolnoma isti model, samo leto ali dve mlajša) (na istem motorju, z isto opremo, jakno, in istimi kilami :) ). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam bandita SA, torej z delno masko.

Danes sem bil pri enem možakarju motoristu in je rekel, da vizir res šalabajzersko nalega na dihtungo.

Potem mi pokaže svojo dirkaško čelado, kjer vizir z enim klikom in pritiskom zadihta in ni piša.

Je moteče, ker včasih že pri 50-60km/h slišim piš. Da je težava v vizirju sem 100% saj ko z roko pritiskam vizir levo, desno, gor dol itd, se intenziteta in smer piša spreminja.

Bom sam najprej poskusil dol vzeti vizir in dihtungo, če bom znal in premontiral drugače pa bom nesel na servis, pa jih prosil.

Drugače pa shark ni slaba čelada. Je ena izmed lažjih in tudi precej tiha (ko ni piša :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, DAMI34 said:

ti bom po domače povedal..

Se čist strinjam, jaz sem samo na ta cisto konkreten post odgovoril.

Btw, sam sem naredil podobno kot gre tvoja zgodba, samo da je bilo precej drazje in je trajalo kako leto, na veliko sem eksperimentiral s šipcami, spojlerji za šipce, wind jamerjem (zapora pod celado), podkapami etc, na koncu pa sem zamenjal celado. In se naucil, da "Pro", "Racer" in podobne čelade niso primerne za nakeda, klub temu da so drazje od touring segmenta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hrup vetra se zmanjša z musko :P

pihanje pa z nastavitvijo vizirja in/ali menjavo gume, kjer se vizir dotika čelade .... 

p.s.

hint...

čelada naj ne bo v času mirovanja popolnoma zaprta, saj se ta gumica sčasoma splošči ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno univerzalno sredstvo za manjšanje hrupa v čeladi je na sliki spodaj :whistle: S takimi sem predrajsal kar nekaj kilometrov, brez večernega šuma v glavi in/ali glavobola...

 

ohropax-color-penasti-cepki-za-usesa.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/07/2017 at 10:30 AM, jskrablin said:

Eno univerzalno sredstvo za manjšanje hrupa v čeladi je na sliki spodaj :whistle: S takimi sem predrajsal kar nekaj kilometrov, brez večernega šuma v glavi in/ali glavobola...

 

ohropax-color-penasti-cepki-za-usesa.jpg

Cena in kje si jih kupil? Jaz sem imel Oxfordove, paket po 30 za 8€, pa jih je BS ukinil in zdaj raje prodaja po 4 za 4€. 

Ko bom velik, si bom dal naresti ene po meri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene se ne spomnim točno, jih imajo pa v lekarnah. Tule jih imajo po 3€/8 komadov. Mislim da je tudi v Lekarna Ljubljana cena tu nekje. Kot piše na linku, so za večkratno uporabo z nekaj malega čiščenja po uporabi.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti čepki se tudi dobro obnesejo. Brez njih ne grem več na motor. Hrup zadušijo ravno prav, pa še dve stopnji dušenja zvoka sta (za odprt in zaprt ror :)).   

earplugs-for-motorbikes.jpg 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele so novi od Alpine so super, stara verzija je bila predolga in s trdimi plastičnimi deli, ki so se zatikali v celado. Pa pri Louisu se jih dobi kar ugodno. In držijo najmanj eno sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, nejc74 said:

Tele so novi od Alpine so super, stara verzija je bila predolga in s trdimi plastičnimi deli, ki so se zatikali v celado. Pa pri Louisu se jih dobi kar ugodno. In držijo najmanj eno sezono.

Moram tudi te poskusiti. Pri teh s peclji me skrbi, da se bodo dotikali čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 7. 2017 ob 12:51, maus pravi:

 .... 

p.s.

hint...

čelada naj ne bo v času mirovanja popolnoma zaprta, saj se ta gumica sčasoma splošči ;)

 

Čelada mora imeti vedno ko "skladiščena oz je nimaš na glavi odprt vizir!

Da se zrači lepo in kot si napisal...men so tako povedali,ko sem kupil prvi Arai od Mick Doohana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadni rumeni "industrijski" čepki, ki jih morajo imeti v škatlah na stenah pri vratih v objekt v vsaki (bolj glasni) fabriki na kile so več kot odlični.

Jaz jim odrežem cca 1/3 zgornjega dela, ker so original predolgi in potem ti štrlijo iz ušesa...

...skrajšani se ti lepo zagozdijo v ušesu, lepo cele zatlačiš not, ne štrlijo ven in jih ne premakneš ob nameščanju čelade...in dosti bolje tesnijo kot originalne dolžine.

...edino malo več časa porabiš, da ga z nohtom mezinca potem malo težje spraviš ven. Ampak gre.

Če ne uporabljam čepkov, me po kaki malo daljši vožnji ponavadi boli glava. Čelado imam X-Lite 802R in X-Lite 702GT. Obedve glasni brez čepov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no prou, men se je hotelo zmešati(kar glava me je začela boleti), toliko so me čepki motili, nema boga, da še kaj ftaknem v ušes, raje trpim hrup. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se po kaksnih 8 letih voznje z navadnimi cepki, odlocil za tiste po meri pri Neuroth;mislim da so bili nekaj cez 100€. Vredni vsakega eura, ceprav tudi Ohropax (kupoval v DMu ali Müllerju), ki sem jih prej uporabljal nis bili slabi. Najbolj me je pri tistih motilo,da si bil cisto odrezan o zunanjega sveta,ker so res dobro dihtali. Pri teh po merih pac zadusijo dolocene frekvence bolj, dolocene pa manj. Probal sem tudi te od Alpine in mi niso ustrezali.

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!