Skoči na vsebino

MP3 - predelave, oprema in vse ostalo


Priporočene objave

Evo, komaj na forumu, pa že fehtam za pomoč...kaj čmo...taklemamo... .)

malo si ogledujem kovčke za našga skuterja, gledal sem original piaggio, je tak lep šmekerski, sam se mi zdi malo majhen in drag v kombinaciji z nosilcem. Drugo je pa givi maxi E52/55...kakšno je vaše mnenje glede te izbire...bi pasal na mojga kak drugi model...a sta ta dva prevelika...sej za enkrat ga ne rabim, ker se moja noče peljati z mano, če se pa premisli in svojo tazadnjo parkira odzadi, bo pa zmanjkalo prostora za dva... :D

druga stvar je prednji vizir...ta model ima novi vizir, nastavljiv po višini, samo razmišljam o zimski varianti in to je tavisok, tudi z zaščito rok. Je smiselen tak nakup...vaše mnenje...na koncu, pa grelno prekrivalo za kolena...ga kdo uporablja in kako se obnese...o tem razmišljam, samo zato, ker od vse opreme edino nimam termo hlač...je pa cena enaka hlačam...100+€...zato trenutno samo razmišljam o tej varianti.

Toliko za enkrat, da takoj na začetku ne zamorim preveč...itak, bojo vse te moje želje počakale na drugo leto in letos bolj testiram, kolk se bom še vozil in do katere temperature...razen, če bo kaka huuuda akcija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mataur ti res preveč kompliciraš.

1. ne vem zakaj ne bi pasal gor kufer od givija (tudi kar se estetike tiče)

2. un poštarski vizir je za hladno vreme kul tko da pač greš naročiš, namontiraš, se voziš, zeloooo enostavno.

3. za zaščito rok pač al kupiš od tucano urbano COPRIMANOPOLE IN NYLON O IN NEOPRENE al pa ene zimske rokavice.

4. tisto zimsko pregrinjalo je original tudi po vsej verjetnosti od tucano urbano in zdej ne vem kakšna je razlika v ceni 3 leta nazaj sm jst za moj skuter dala 75€, je pa SUPER! zadeva res preštudirana, fajn je k nisi moker (mene sicer malo manj greje kot bi moralo, ker sem bolj suha pa mi spodaj potem piha :P ) in še če ga moreš pustit na dežju služi kot pregrinjalo. uglavnem meni je zakon.

drugače pa samo tko btw na tem forumu ni najbolj zaželjeno da za vsako zadevo odpiraš novo temo, tako da raje lepo piši pod temo od mp3 da te ne bojo kregali.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cikadina, hvala za nasvete in konstruktivno kritiko...kot sem omenil, sem nov na tem forumu :worship: bom v bodoče malo zategnil zavoro in manj kompliciral...mogoče sem, iz prevelike želje po aktivnosti na tem forumu, narobe zastavil moj pristop :( to je verjetno deformacija iz drugih forumov, kjer sem aktiven in kjer je sistem odzivnosti trenuten in 24 uren...drugače, pa imam kar velik krog kolegov motoristov in bom v bodoče raje težil njim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabil, sem se ti zahvalit za 4. točko...če prav zastopim, je ta zaščita za kolena uredu in se splača nabavit...

pod prvo točko...vem, da givi kovčki pašejo na moj skuter...zanima me, kaj menite o velikosti maxia 55/52...prevelik za ta skuter...katera litraža kovčka bolj primerna...in ja izgled/uporabnost je pomemben dejavnik...saj zame

pod drugo točko...če prav zastopim je ta "poštarski" vizir kul in ga priporočaš...???...

pod tretjo točko...ne zastopim...rokavice imam, spraševal sem glede vizirja, kateri ščiti tudi roke...

Drugače, pa odločitev za jutrišnjo furo že na 90% ...prekmurje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla, za "poštarski vizir" vprašaj oljko, on ga ima in bi ti znal najbolje povedat. Glede predgrinjala za kolena, jest sem ga tud nameraval kupiti, pa se pol nisem zanj odlčil, ker sem nabavu dvoslojne motoristične hlače in so čisto dovolj tudi za vožnjo pri malo bolj niskih temperaturah in trislojno janko, ki je pa naspolh super, ne prepiha. Opremo se kupu v TC MOTOSHOPU v LJ. Predlagam pa ti, da še malo počakaš z nabavo opreme, če se ti ne mudi preveč, ker je pred vrati zima, in imajo trgovci včasih kr konkretne popuste in se plača kupit takrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, za nasvete...drugače, nabavljam robo v TC motoshopu, ravno sedaj so kovčki v akciji, pa se ne morem odločit katerega bi vzel...za vizir, so mi pa rekli, da je zadost visok in ni potrebe po višjem, zato isčem še drugo mnenje in izkušnje uporabnikov visokih vizirjev...saj za poleti je ta enkraten, samo bi rad malo podaljšal sezono vožnje v pozno jesen. Za hlače, pa razmišljam enako kot ti. Bom kar ene termo vzel, bodo prišle bolj prav, pa še cena je tuki nekje.

Evo, sedaj pa da se pri nas malo dvigne megla, pa krenem...kam še ne vem...verjetno pa kar proti prekmurju...gor na Ljutomer, nazaj na Radgono in Maribor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, za nasvete...drugače, nabavljam robo v TC motoshopu, ravno sedaj so kovčki v akciji, pa se ne morem odločit katerega bi vzel...za vizir, so mi pa rekli, da je zadost visok in ni potrebe po višjem, zato isčem še drugo mnenje in izkušnje uporabnikov visokih vizirjev...saj za poleti je ta enkraten, samo bi rad malo podaljšal sezono vožnje v pozno jesen. Za hlače, pa razmišljam enako kot ti. Bom kar ene termo vzel, bodo prišle bolj prav, pa še cena je tuki nekje.

Evo, sedaj pa da se pri nas malo dvigne megla, pa krenem...kam še ne vem...verjetno pa kar proti prekmurju...gor na Ljutomer, nazaj na Radgono in Maribor...

Vetrobran GIVI (če bi se zdaj odločal bi vzel verjetno večjega, razmišljam celo da čez zimo tega prodam in kupim drugega):

http://www.maxiscoot...emid=22&lang=sl

Kovček GIVI (super zadeva, ravno dovolj velik zame, praktično ne uporabljam več prtljažnika na motorju pa še žena pravi da je sedaj vožnja zanjo precej udobnejša):

http://www.maxiscoot...emid=22&lang=sl

LPF

Popravljeno . Popravil Flukturr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flukturr, mi lahko zaupaš litražo kovčka, oziroma, kaj priporočaš...55, ali 52 l...

Kje pa nabavljaš vizirje...

Pirat, jest imam soseda, ki dela pri akrapoviču....tkole mi je razložu...kupit moraš lonc in pripadajoči katalizator...če nočeš, da se ti izpuh pregreva in da imaš še poleg dobrega glasu, tut kej več moči, katalizator ne vgradiš in reskiraš kako kontrolo s strani polcije, ga pa vgradiš pred tehničnem...potrebna, pa je homologacija tega izpuha...cena pa tko, med brati, mal čez 300€...jest, dokler imam motor v garanciji, ne razmišljam o tem...kasneje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bohlonej zaizčrpno poročilo.Jest ga mam še tudi v garanciji pač mislim za vnaprej sej če preveč ropota se potem ne bi odloču zanj bolj me vleče,tisto malo več moči.Za tehničnega bi pa tko original gor nataknu :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bohlonej zaizčrpno poročilo.Jest ga mam še tudi v garanciji pač mislim za vnaprej sej če preveč ropota se potem ne bi odloču zanj bolj me vleče,tisto malo več moči.Za tehničnega bi pa tko original gor nataknu :surrender:

Dones sem se pozanimal pri mojem serviserju glede akrapoviča pa mi je reku.da razen ropota in preč vrženega denaeja ne bom imel nič drugega.Povečana mč je samo marketinškia finta in :pos:

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Evo, komaj na forumu, pa že fehtam za pomoč...kaj čmo...taklemamo... .) malo si ogledujem kovčke za našga skuterja, gledal sem original piaggio, je tak lep šmekerski, sam se mi zdi malo majhen in drag v kombinaciji z nosilcem. Drugo je pa givi maxi E52/55...kakšno je vaše mnenje glede te izbire...bi pasal na mojga kak drugi model...a sta ta dva prevelika...sej za enkrat ga ne rabim, ker se moja noče peljati z mano, če se pa premisli in svojo tazadnjo parkira odzadi, bo pa zmanjkalo prostora za dva... :D druga stvar je prednji vizir...ta model ima novi vizir, nastavljiv po višini, samo razmišljam o zimski varianti in to je tavisok, tudi z zaščito rok. Je smiselen tak nakup...vaše mnenje...na koncu, pa grelno prekrivalo za kolena...ga kdo uporablja in kako se obnese...o tem razmišljam, samo zato, ker od vse opreme edino nimam termo hlač...je pa cena enaka hlačam...100+€...zato trenutno samo razmišljam o tej varianti. Toliko za enkrat, da takoj na začetku ne zamorim preveč...itak, bojo vse te moje želje počakale na drugo leto in letos bolj testiram, kolk se bom še vozil in do katere temperature...razen, če bo kaka huuuda akcija.

Lp

jaz sem si montiral to poštarsko šipo in sem prav zadovoljen. Mi ni žal da sem kupil. Je tudi res da ni tako šmensi ta majhna, samo je ful dobra za veter in tudi za roke. Glede kovčka jaz sem kupil original in v njem mi stojita dve čeladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko zaupaš, kje si nabavil ta poštarski vizir...

za kovček, se pa ne morem odločit...original pride komplet 350€ ...

od Givia pride nosilc 129€, maxia 52l kovček 145€ in maxia 55l 180€ (v akciji).

opozorili so me tudi, da se bolj splača vzet mat, kakor lakiran kovček zaradi opčutljivosti pri prenašanju...je pa lakiran lepši...

tko bom kar na spomlad počakal z odločitvijo...trenutno se bolj sam vozim in imam kar dost osnovnega placa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

placa ni nikoli dovolj :grrr . Šipa je original in sem jo kupil tam kjer sem kupil motor in so mi jo tudi montirali. Tudi ta šipa ni poceni če se ne motim pride tudi okrog 250€. Jaz načeloma kovča ne dajem doli ga vedno postim gori na motorju. Šipo sem se odločil kupit ker mi je preveč pihalo v čelado ko sem šel nad 100 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Flukturr, mi lahko zaupaš litražo kovčka, oziroma, kaj priporočaš...55, ali 52 l...

Kje pa nabavljaš vizirje...

Zdravo!

Moj je 37l, tale: http://www.givi.it/c.../Monolock-/E370

Zame ki se večinoma vozim sam je idealen. Nisem hotel nekega širokega.

Tudi vizir je GIVI-jev.

Oboje sem nabavil v TC Motoshop, Lj.

lpF

Pirat, jest imam soseda, ki dela pri akrapoviču....tkole mi je razložu...kupit moraš lonc in pripadajoči katalizator...če nočeš, da se ti izpuh pregreva in da imaš še poleg dobrega glasu, tut kej več moči, katalizator ne vgradiš in reskiraš kako kontrolo s strani polcije, ga pa vgradiš pred tehničnem...potrebna, pa je homologacija tega izpuha...cena pa tko, med brati, mal čez 300€...jest, dokler imam motor v garanciji, ne razmišljam o tem...kasneje....

Ljudje božji, skuterja smo kupili da nam ne ropoče pod ritjo...

Kaki glasnejši avspuhi, bejžte no...

lpF

Popravljeno . Popravil Flukturr
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kovcek se nekako ne morem odlocit...gledam 52l in 55l, se pa bojim, da bosta premasivna, ceprav me prepricujejo nasprotno. Bom pa vzel kar givi, ker me pride pri vecji litrazi dosti ceneje, kakor original. Za vizir sem bil v TC Motoshopu in so mi fantje ocenil, da je vizir dosti visok za mojo visino, ce ga nastavim na tretjo stopnjo. Bi pa nabavil tisti postarski, ki ti pokrije tudi roke in ti sega preko glave... za pozimi. Kje se dobi tak in da pase na ta model, ki ima pritrjevanje na tri vijake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kovcek se nekako ne morem odlocit...gledam 52l in 55l, se pa bojim, da bosta premasivna, ceprav me prepricujejo nasprotno. Bom pa vzel kar givi, ker me pride pri vecji litrazi dosti ceneje, kakor original. Za vizir sem bil v TC Motoshopu in so mi fantje ocenil, da je vizir dosti visok za mojo visino, ce ga nastavim na tretjo stopnjo. Bi pa nabavil tisti postarski, ki ti pokrije tudi roke in ti sega preko glave... za pozimi. Kje se dobi tak in da pase na ta model, ki ima pritrjevanje na tri vijake.

Pokliči AURES v KP in ti točno povedo kje je v tvojem kraju najbližja trgovina z njihovimi izdelki, jaz sem pri njih vedno dobil vse in za zmerno ceno. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla, jest sem vzel kovček od HEPCO BECKER na tej povezavi http://www.yogi.si/p-133395-kovcek-journey-z-adaptersko-plosco-50-l-crn.aspx, notri grejo 2 čeladi, preklopna in fullface, pa zdele imajo še 20% popust,preklopni nosilec za kovček sem pa vzel v TC MOTOSHOP cena je bila okoli 125 eurou. zelo zadovoljen z nosilcem in kovčkom. Kvaliteta po izdelavi je primerljiva z GIVI-jem, če ne boljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest sem imel kar nekaj moznosti, da nabavim ta nosilec, pa so me v TCju, leporecno preprical, da ga bom dobil v nekaj dneh...pa ni pene, itak se sedaj ne vem ker model kufra bom nabavil, sem pa ze zakljucu s furami, ker imam ze drugi (tretji) servis pred vrati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jest tut narocil preklopni nosilc pri TC in ze skoraj obupal...cakam ze vec kot en mesec na dobavo...bemti...

ne obupat, jest sem tud čaku mesec papol in ga dobil, nasilce naročajo sproti za vsako stranko posebej, sicer je pa original nosilec od piaggia za MP3 180 eurou, tko da se splača počakat in nekaj malega privarčevati in dat razliko raje za kovčke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kovcek se nekako ne morem odlocit...gledam 52l in 55l, se pa bojim, da bosta premasivna, ceprav me prepricujejo nasprotno. Bom pa vzel kar givi, ker me pride pri vecji litrazi dosti ceneje, kakor original. Za vizir sem bil v TC Motoshopu in so mi fantje ocenil, da je vizir dosti visok za mojo visino, ce ga nastavim na tretjo stopnjo. Bi pa nabavil tisti postarski, ki ti pokrije tudi roke in ti sega preko glave... za pozimi. Kje se dobi tak in da pase na ta model, ki ima pritrjevanje na tri vijake.

Ti kar vzami manjši Givi, da gre ena čelada noter, če se le ne boš veliko v dvoje vozil.

Je elegantnejši, pa še pod sedežem je dovolj prostora za daljšo furo.

Taogromen kufer boš rabil samo 2x na leto ali pa še to ne...

lpF

Popravljeno . Popravil Flukturr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!