Skoči na vsebino

MP3 - predelave, oprema in vse ostalo


Priporočene objave

Jest sem dal not LED žarnice in takšna poraba elektrike, da bi karkoli motilo.

Hojla pozdravlen mene zanima kakšne led žarnice tip, moč Če v trgovini rečem ene led žarnice ne bodo vedel kakšne al bodo?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo te žarnice imam jaz not . Zaenkrat se dobro obnesejo. Nimajo stranske svetilnosti kot jo imajo SMD žarnice vendar svetijo natravnost kar je meni osebno bolj všeč (stvar okusa posameznika).

http://www.ebay.com/itm/10X-T10-168-194-501-W5W-Car-LED-Light-Dashboard-Wedge-Light-Bulb-Cool-White-N98B-/130798454339?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item1e74320643&vxp=mtr

Kupim preko ebaya! 14 dni rok dobave.Pri nas pride 1 kos več kot preko ebaya 10 kosov.

L.P. Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdrav!

 

1. Je že kdo menjal akumulator in s katerim?

 

2. Kateri polnilec akumulatorja uporabljate?

 

Hvala.

F

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumolator je najpomembneje da je enake moči kot je originalni ali močnejši ,le če ti dopušča velikost prostora v motorju, da ima pravi levi in desni priklop, če leži obvezno zaprt (gel),....  Polniš pa ga lahko brezkrbi z 12V avtopolnilcem v 1-2h postavkih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumolator je najpomembneje da je enake moči kot je originalni ali močnejši ,le če ti dopušča velikost prostora v motorju, da ima pravi levi in desni priklop, če leži obvezno zaprt (gel),....  Polniš pa ga lahko brezkrbi z 12V avtopolnilcem v 1-2h postavkih.

 

Ivan hvala.

 

Ko sem spraševal če je tale OK, so mi sporočili kot spodaj:

 

Pozdravljeni,

Za vaš akumulator je bolj primeren polnilec na spodnji povezavi:

http://www.akumulator.si/index.aspx?source=katalog&kategorija=13&nadgrupa=Z43&grupa=ST%2079&id=K1%2001%2017

Razlika je v polnilnem toku. Polnilec Paco je namenjen polnjenju akumulatorjev od 35Ah do do 100Ah. Polnilec Optimate 4 pa je namenjen za polnjenje moto akumulatorjev.

Lep pozdrav,

 

Kaj praviš ti?

LPF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih izkušenj ti povem da meni se osebno najbolj obnese navaden avto polnilec in s tem polnim pozimi vsak mesec aku. ko je od zunaj po eno uro in še do sedaj nisem imel kakšnega problema z aku, važno je da pozimi aku. vzbujaš in obnavljaš  z el. krogom ko je v mirovanju da ne pride do oksidacij celic katere posledično nredijo kratek stik , kar pomeni da pade napetos aku. in ni več uporaben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam občutek, da delajo iz polnilcev že znanstveno fantastiko.

Tako, kot bi primerjali izbiro pump za kolo. Malo mala, prevelika, da preveč zraka, moraš predolgo pumpati, kompresor premočen....

Napumpaš pa z vsako. Tudi jaz imam že vsa leta avtomobilskega, pa vse dela kot je potrebno.

Če ga ne polniš celo zimo, bo vsak polnilec slab, akku pa kmalu za v smeti.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S polnilcem zelo zadovoljen, motorček zdaj vžge spet kot šus.

 

Me pa zanima:

 

- polnite kdaj ko je aku še priklopljen na motorju (tako kot AMZS ki nikoli ne odklaplja)?

 

- čez zimo polnite 1x mesečno ali imate stalno priklopljenega na polnilec (ima nek način vzdrževanje ko je napolnjen)?

 

lpF

Popravljeno . Popravil Flukturr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S polnilcem zelo zadovoljen, motorček zdaj vžge spet kot šus.

 

Me pa zanima:

 

- polnite kdaj ko je aku še priklopljen na motorju (tako kot AMZS ki nikoli ne odklaplja)?

 

- čez zimo polnite 1x mesečno ali imate stalno priklopljenega na polnilec (ima nek način vzdrževanje ko je napolnjen)?

 

lpF

 

Ja, jaz ko se neham vozit v jeseni, vzamem aku ven iz motorja in ga priklopim na ta moto polnilec/vzdrževalec...

 in ga odklopim šele spomladi, ko ga dam spet nazaj v motor...

 

Tako odpade skrb vmesnega polnjenja... kar se rado pozabi preko zime....

 

Aku bo letos star 5 let in je v odlični "kondiciji"... :)

 

Lep maxi pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljen

 

Kupil sem si identičen kovček. Čakam še nosilec ki ga žal ni bilo na zalogi. Zanima me kako težko je montirati nosilec? Namreč ne vem ali bi šel po njega z motorjem in ga zmontiral pred trgovino ali z avtom in to opravil doma? Aja pa katero orodje rabim če bom montiral pred trgovino? Mogoče kak nasvet o montaži ker ne vidim nikjer nobenega prostorča kjer bi se nosilec pritrdil. Ali moram kak del motorja odstraniti, da lahko pritrdim nosilec?

 

Zaenkrat bo to vse. Ko se odločim pa še za nakup luči pa bom spet malo gnjavil :P .

 

PS: res lepo predeluješ svojega MP3ja. Upam da se opogumim tudi sam saj nimam ravno znanja za delo z elektriko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen

 

Kupil sem si identičen kovček. Čakam še nosilec ki ga žal ni bilo na zalogi. Zanima me kako težko je montirati nosilec? Namreč ne vem ali bi šel po njega z motorjem in ga zmontiral pred trgovino ali z avtom in to opravil doma? Aja pa katero orodje rabim če bom montiral pred trgovino? Mogoče kak nasvet o montaži ker ne vidim nikjer nobenega prostorča kjer bi se nosilec pritrdil. Ali moram kak del motorja odstraniti, da lahko pritrdim nosilec?

 

Zaenkrat bo to vse. Ko se odločim pa še za nakup luči pa bom spet malo gnjavil :P .

 

PS: res lepo predeluješ svojega MP3ja. Upam da se opogumim tudi sam saj nimam ravno znanja za delo z elektriko

 

Ne vem kakšen nosilc si kupu .Jaz sem nabavu original  za MP3 in so bila priložena navodila.Lahko prletim do tebe in boš vidu kako to zgleda na profilu je moja mobi cifra pa me pokliči ,če te zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala gusar. Te zvrcnem. Drugače pa kakor sem tipa v TCju razumel bo to prav za MP3ja ker ga bo ali celo je že naročil. Dvomim da bi bil kak drugi ker pol bi mogu še kej fleksat pa švasat :?

Popravljeno . Popravil Lokos
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej Lokos, prpel da skriviva in pošvasava, pa še na 10kV te prklopim :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miha takele lučke bi si tut ti loh umislu, pa bi midva enkrat mela en tak štromarski piknik pr tep da bi tole zvezala na obeh prčoplanih. Jaz bi pa še ledice naroču prek eBaya da žmigovce dodatno namonterava :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velja, potem se bova pa  v lučkah za NOVO LETO okrog furala.  :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala gusar. Te zvrcnem. Drugače pa kakor sem tipa v TCju razumel bo to prav za MP3ja ker ga bo ali celo je že naročil. Dvomim da bi bil kak drugi ker pol bi mogu še kej fleksat pa švasat :?

Pozdravlje

si mogoce narco nosilec od GIVIJA? Ce si potem ti lahko jest kako pomagam, namrec jest imam na mojem MP3ju GIVIjev nosilecin ga ni problem zmontrirat. v skatli dobis tudi slikovna navodila. Ce pa bi slucajno imel se kakso vprasanje me lahko kontaktiras na gsm moj mobi je v mojem profilu.

LP A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nosilec bo GIVIjev saj je tut kufer. Sej za pošraufat pomoje ne bo problem. Skregan sem bolj z elektriko  :hmm:. Mene bolj zanima če je bolj pametno da grem po nosilec z avtom in se tega lotim doma ali je zadeva čist simpl in grem lahko z motorjem in pošraufam pred trgovino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šraufej doma!

Kratko in jedrnato. To je vse kar sem rabil vedet, čeprav sem upal na kak krog več z motorjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratko in jedrnato. To je vse kar sem rabil vedet, čeprav sem upal na kak krog več z motorjem

Če rabiš pomoč  pri montaži nosilca sporoči, ti pridem pomagat. Moj gsm je v mojem profilu.

 

LP A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nosilec bo GIVIjev saj je tut kufer. Sej za pošraufat pomoje ne bo problem. Skregan sem bolj z elektriko  :hmm:. Mene bolj zanima če je bolj pametno da grem po nosilec z avtom in se tega lotim doma ali je zadeva čist simpl in grem lahko z motorjem in pošraufam pred trgovino.

za montažo nosilca si vzemi čas in ga zmontiraj doma, ker je preveč vijakov za odvit in tudi pred trgovino bi te čudno gledali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoyla hvala za ponujeno pomoč. Če mi ne bo šlo se ti zagotovo javim. Gusar vem da te nisem poklical vendar sem zaenkrat dobil dovolj podatkov ki sem jih rabil. Če bom rabil še kak nasvet ali pomoč pa se sigurno javim. Še enkrat hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni kej ti zmontiraj pol se pa se dobimo na kakšnem potepanju  po sivih cestah. :OK:

Popravljeno . Popravil gusar
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glede na to da moj MP3 še nima niti 1 leto me zanima če kdo od vas ve če mi garancija propade če se lotim takele predelave. Če bi samo zamenjal žarnice za led verjetno nima vpliva, bolj me zanima kaj bi bilo če bi naredil vezavo, da bi delali še zgornji dve žarnici? Aja, pa kakšen kabl ste uporabljali za vezavo. Kako  debel, trd, mehek, tistega ki ima pod izolacijo več žič ali tistega ki ima samo eno ...? Nisem ravno elektro tip zato sprašujem neumnosti :P

Popravljeno . Popravil Lokos
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!