Skoči na vsebino

BMW R Ninet


Kavbojc

Priporočene objave

Oj. Imam opcijo nakupa rabljenega r ninet l 2017. Glede na to da je tema mrtva. Je kakšen lastnik še tukaj za kakšno mnenje? Ali je dejansko zadeva takorekoč ista kot stari GS/R z drugačnim prvim koncem kar se mehanike tiče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 25. 5. 2022 ob 18:09, Markisan pravi:

Oj. Imam opcijo nakupa rabljenega r ninet l 2017. Glede na to da je tema mrtva. Je kakšen lastnik še tukaj za kakšno mnenje? Ali je dejansko zadeva takorekoč ista kot stari GS/R z drugačnim prvim koncem kar se mehanike tiče?

Nisem lastnik sem pa testiral že trikrat (različne letnike in variacije (scrambler in pure)), prvega mislim da letnik 2018. Gre za vožnje po cca 45 min, dovolj, da občutiš obnašanje motorja in ugotoviš ali ti je všeč ali ne.

Na kratko, motor je izredno močan, drža relativno pokončna, teža cca 220 kg, ki je zaradi nizkega težišča ne občutiš. Motor je relativno nizek a še vedno dovolj dolg, kar rezultira v stabilno vožnjo. Na njem se zelo uživa, ker drža ni prisilna, v ovinke zlahka pada. Ima izredno močan pospešek kar pa rezultira v powerslide (načeloma kadarkoli odpreš ročico za plin do konca). Tudi navor je super, motor namreč npr. od 100-180 vleče res konstantno in hitro in je v tem segmentu (hitrosti) popolnoma konkurenčen ostalim.

Ni pa na primer quickshifterja, kar je na novejših BMWjih že standard. Da ne pozabim, ker gre za boxer motor, je tresenje neizogibno. Tudi ob navitju ročke za plin, čutiš, da motor rahlo potegne vstran. Nisem ga vozil na celodnevni vožnji a verjamem, da za to niti ni primeren - sam sem že ob koncu voženj čutil rahle mravljince v rokah zaradi konstantnega tresenja motorja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!