Skoči na vsebino

Yamaha MT 07


ELO

Priporočene objave

pred 27 minutami, Blisk1 pravi:

tole so samo stranske plastike, brez zaščite hladilnika ... kot jaz razumem ... 

tole je kao komplet ;)

https://www.ebay.com/itm/Yamaha-MT-07-Rad-Guard-Radiator-Guard-with-side-covers-set-moto-cage-smoto-cage/152603200870?hash=item2387dc0d66:g:bxEAAOSwpDdVIREy&vxp=mtr

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/7/2017 at 10:30 AM, apirko said:

MT-07 2018.

Naj bi bila bolj podobna MT-09,  ampak jaz podobnosti ne vidim. :D Sicer pa mislim da so se držali načela don't fix it if it ain't broken.

Luč je od stare 09 (2014-2016). :P

 

Glede radiator coverja, jaz sem za svojo MT09 nabavil iz Evotecha (https://evotech-performance.com/)...lahek, lep, dobro in natančno narejen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri kok ste kej menjaval gume, še bolj pomembno pa kere ste gor dal?:? pregledal forume, ampak večina sem našel samo angleže, ki so večinoma se odločal po karakteristikah v dežju, ker se v vsakem vremenu vozijo, kar se pa sam zelo zelo malo vozim

Popravljeno . Popravil a-rod
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, a-rod said:

pri kok ste kej menjaval gume, še bolj pomembno pa kere ste gor dal?:? pregledal forume, ampak večina sem našel samo angleže, ki so večinoma se odločal po karakteristikah v dežju, ker se v vsakem vremenu vozijo, kar se pa sam zelo zelo malo vozim

Jaz mam zdaj SportForce+, zadaj že tadrugo. Prvi komplet zamenjal na 8, potem pa še eno zadnjo na 15k. Ko to zvozim bom poskusil še kaj drugega, recimo Continental (sprednjo in zadnjo). Glede Mitaske... dobro se obnese, sploh glede na ceno. Tudi pri bolj dinamični vožnji dobro drži. Jo pa po sredini bolj pobere če se voziš v dvoje, ker je to pač sport guma. Pa ko pa prideš do indikatorjev obrabe, vsaj zame ni več zanesljiva. Mogoče sem pač bolj občutljiv.

Za ostale znamke gum pa pobrskaj malo nazaj, sem enako spraševal nekaj strani nazaj.

2 hours ago, Blisk1 said:

Mene pa zanima a kdo kaj ve koliko je cena servisa na 10.000 in kaj vse zamenjajo?

Olje in filter. Pri Primcu malo čez 80.

Popravljeno . Popravil apirko
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko so pa gume in menajva, komplet?

A menjal si jih zaradi starosti ali obrabe, ker pri men so še prve pri 10.000.

Popravljeno . Popravil Blisk1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena gum je odvisna od tega kje jih vzameš. Komplet Mitask s centriranjem in montažo je malo čez 180.

Menjal sem zaradi obrabe, ker gumi enostavno nisem več zaupal. Dovolj je, da ti enkrat zdrsne, pa maš potem v podzavesti ves čas. Če k temu prišteješ še to, da je pri indikatorju, pa je po mojem mišljenju čas za menjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Blisk1 pravi:

Moram pogledati, kje ima guma indikator

indikatorji so v profilu, ponavadi 0,7-1mm dvignjeni od polno gladke površine. ko se 1x guma dotakne indikatorja je zrela za menjavo (pa za kazen tudi)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Blisk1 pravi:

sem gledal gumo pa nikjer našel tele zadeve

indikator obrabe, glej puščice izbočen del v profilu, večina gum ima podobno:

Rocker-Tire_0399.thumb.jpg.f854e4b246d6a1a51c75ffd9435be1ab.jpg

ps. če jih ne vidiš več, si gumo iztrošil že do čistega konca in je slick :D še mal pa ti bodo žice ven pogledale

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Blisk1 pravi:

Hvala, moram vzet baterijo pa pogledat še enkrat oreng.

Poglej na boku gume. Ponavadi piše TWI in puščica. Potem poglej po tekalni površini gume in morjo bit indikatorji tam kjer ti kaže puščica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pričakovano. Kar zadeva barv je stvar relativna. Meni osebno je bela sedmica vrhunska, nekomu je siva fantastična, tretji onanirajo na sivo-fluo kombinacijo, pač... :) ...

 

Iz linka ki si ga prilepil je pa ta predelava XSR-ke kar huda za tak stil.

IMG_0108.JPG?w=800&dpr=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

lep pozdrav, da se na hitro predstavim, sem novi lastnik Yamaha MT 07 tracer, z motorjem sem zelo zadovoljen, trenutno prevoženih nekaj več kot 1500 km in ga moram glede prvih vtisov kar pohvalit.

Sedaj pa vprašanje, rad bi ga nagradil s novim športni izpuhom, sem že kar nekaj prebrskal po internetu in sem nekak najbolj navdušen nad SC Project izpuhi in LeoVince UNDERBODY. Nekje sem tudi prebral, da tisti ki so zmontirali SC Project izpuh znali povedat, da imajo občutek da so zgubili nekaj štartne moči.

Imam kdo takšno izkušnjo?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem Ixilu ne morem reči da se kaj pozna. Sicer pa so prirastki in odrastki na MT-jki skorja ničelni, tako da tudi če bi bila izguba, je minimalna.

Sem pa slišal o izgubi moči na cenejših izpuhih. za SC Project pa je težko verjet. Morda pa kaka AFR enota reši to zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12/10/2017 ob 9:22, topi pravi:

lep pozdrav, da se na hitro predstavim, sem novi lastnik Yamaha MT 07 tracer, z motorjem sem zelo zadovoljen, trenutno prevoženih nekaj več kot 1500 km in ga moram glede prvih vtisov kar pohvalit.

Sedaj pa vprašanje, rad bi ga nagradil s novim športni izpuhom, sem že kar nekaj prebrskal po internetu in sem nekak najbolj navdušen nad SC Project izpuhi in LeoVince UNDERBODY. Nekje sem tudi prebral, da tisti ki so zmontirali SC Project izpuh znali povedat, da imajo občutek da so zgubili nekaj štartne moči.

Imam kdo takšno izkušnjo?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Js mam sc project, eni praujo da je izguba, js mislm da ni, velik je vrjetn v glavi, seveda pa sam, ce das na dyno dejansko vids, vse ostali so bolj obcutki, kar pa vemo da velikokrat varajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, a-rod pravi:

Js mam sc project, eni praujo da je izguba, js mislm da ni, velik je vrjetn v glavi, seveda pa sam, ce das na dyno dejansko vids, vse ostali so bolj obcutki, kar pa vemo da velikokrat varajo...

ja saj to mi ni jasno, kako bi lahko motor izgubil na moči, ker na vseh motorjih ko sem montiral športni izpuh sem vedno imel občutek, da je motor zadihal, da se je lepše peljal.

In katerega imaš ti in kje si ga nabavil, preko njihovega spleta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, topi pravi:

ja saj to mi ni jasno, kako bi lahko motor izgubil na moči, ker na vseh motorjih ko sem montiral športni izpuh sem vedno imel občutek, da je motor zadihal, da se je lepše peljal.

In katerega imaš ti in kje si ga nabavil, preko njihovega spleta?

Yamaha je pač RnD delala na svojem izpuhu. Motor je zaključen kot celota da bo najbolje delal s tem kar pride iz fabrke. Ko ti menjaš komponento se slika (lahko) podere.

Pomanjkljivosti se potem odpravijo z dodatki: mapiranje, pri SC project-u ti "priporočajo" še air filter in AFM enoto. Jaz odkrito še razmilšjam če bi oboje montiral. Filter že mogoče. AFM pa priklopiš na senzor temperature zraka in motor nahecaš da je bolj mraz kot je v resnici in potem dovaja boljšo mešanico-kar sem gledal na youtube-u za dotični primer.

Link za mojega. Načeloma naj bi pasal na vse 07 in izvedenke (tracer, XSR) ampak vseeno raje izberi svoj motor (model+leto) da ne boš kaj zaštrikal brezveze. Jaz sem šel v AS domžale ker so kao zastopniki in so mi še kar tam zmontirali. Prišparaš na poštnini, ne vem pa koliko so računali delo. Fertik so bili v cca 45 min. Lahko ti ga pa zrihta tudi Yamaha zastopnik- KMC je meni rekel da bi isto zrihtali brez problema.

Zvok pa...ni primerjave z original sesalcem. Poka in strelja kot po gmajnah '45 :OK: Spomladi se lahko oglasiš, če boš še neodločen pa hočeš slišat v zivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!