Skoči na vsebino

Z motorjem okoli sveta v enem letu - Kdo je zraven?


riderka

Priporočene objave

Sneci z BMW s kom drugim,itak da ne s Kawasakijem :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemu jst bi šou...v SLO me trenutno itak ne drži kej preveč. Če najdeš sponzorje sporoči ;) 

Aja bi pa uzeu KLR 650 al pa skor še raj africo twin 750.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želim veliko sreče ekspediciji pri iskanju sponzorjev in dodatnega člana, meni se zdi ta diejja tudi fantastična samo bom raj eposkusil prej it na "potovanje" Budimpešta - Bamako, pred lahko rečem ja jst grem pa tut lahko okol sveta.

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem čez 4 mesece že greš? Vse je splanirano? Kaj to pomeni? Vize imaš, plan poti, oprema, vse je že pripravljeno? Stroški izračunani? Če boš delala, bo moral tudi sopotnik poiskat kako zaposlitev al kako si to mislila? Azija katera smer, Arabija katere države? Si se pozanimala glede ladijskega prevoza, cena, čas transporta itd.? Koliko izkušenj imaš z moto potovanji?

Popravljeno . Popravil dromomaniac
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če preračunaš čez 4 mesece ni konec pomladi, temveč gre pomlad proti koncu junija. Torej čez cca pol leta.

 

Vse bo splanirano, vendar ne čisto v detalje, ker preferiram spontanost, okvirne plane. Tudi že zato, ker se ne moreš zanesti na naravne in družbene dejavnike.

 

Preračunani pa bodo stroški jasno. V decembru naredim plan. Okvirno koliko bi bilo prevoženih km v tem času.

Imam vse napisano katere vize, cepljenja, transporte, dovoljenja je potrebno urediti, preveriti... katere države bi se prepotovalo.... potrebna oprema.

 

In ne, ne bom vsega prinesla na pladnju. Tisti, ki gre zraven se bo tudi sam malo potrudil in sodeloval pri kreaciji celotnega projekta-potovanja.

 

Pisal se bo blog, objavljale fotografije.

 

Januarja tako začnem s iskanjem sponzorjev, ki bodo pokrivali od motorjev, opreme do ostalih stroškov. Torej kar rabiš svojih financ, so tiste kar bi si pač dodatno privoščil zase.

Do konca marca se v bistvu ve, če potovanje sploh je v igri.

 

Za sabo imam 30.000 km.... dve večdnevni, s 300-600 prevoženimi km na dan.

 

Če se vam vse skupaj zdi nerealno, se pač ne vmešavajte v debato in si mislite svoje.

 

Če ne probaš, ne veš. Imela sem preblisk. In kar se jaz domislim vsaj probam.

 

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sami seratorji :slap:

 

Riderka, jaz ti želim srečno pot in prijetnega sopotnika :)

Si se ti fant ze kdaj odpeljal dlje kot do Crnega kala?

Se zavedas kaj prinese taka pot? Ocitno res ne..

Moja vprasanja so cisto na mestu in z veseljem se zapeljem okoli Sveta a z nekom, ki samo sanja tja v tri dni, zal zadeva ni izvedljiva..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če preračunaš čez 4 mesece ni konec pomladi, temveč gre pomlad proti koncu junija. Torej čez cca pol leta.

Vse bo splanirano, vendar ne čisto v detalje, ker preferiram spontanost, okvirne plane. Tudi že zato, ker se ne moreš zanesti na naravne in družbene dejavnike.

Preračunani pa bodo stroški jasno. V decembru naredim plan. Okvirno koliko bi bilo prevoženih km v tem času.

Imam vse napisano katere vize, cepljenja, transporte, dovoljenja je potrebno urediti, preveriti... katere države bi se prepotovalo.... potrebna oprema.

In ne, ne bom vsega prinesla na pladnju. Tisti, ki gre zraven se bo tudi sam malo potrudil in sodeloval pri kreaciji celotnega projekta-potovanja.

Pisal se bo blog, objavljale fotografije.

Januarja tako začnem s iskanjem sponzorjev, ki bodo pokrivali od motorjev, opreme do ostalih stroškov. Torej kar rabiš svojih financ, so tiste kar bi si pač dodatno privoščil zase.

Do konca marca se v bistvu ve, če potovanje sploh je v igri.

Za sabo imam 30.000 km.... dve večdnevni, s 300-600 prevoženimi km na dan.

Če se vam vse skupaj zdi nerealno, se pač ne vmešavajte v debato in si mislite svoje.

Če ne probaš, ne veš. Imela sem preblisk. In kar se jaz domislim vsaj probam.

LP

Jaz sem zainteresiran, zato pa sem postavil par kljucnih vprasanj in zal nanje ze dobil odgovor. Par izletov in 600 km na dan, ne pove veliko..verjemi.

Vsi bi sli okoli sveta, za katere drzave potrebujes vizo ni tezko ugotoviti, pridobiti vizo pa je nekaj povsem drugega.

No ce imas cas in odgovoris s konkretnimi odgovori na moja vprasanja sem mogoce še vedno za ta izlet..

Popravljeno . Popravil dromomaniac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si se ti fant ze kdaj odpeljal dlje kot do Crnega kala?

Se zavedas kaj prinese taka pot? Ocitno res ne..

Moja vprasanja so cisto na mestu in z veseljem se zapeljem okoli Sveta a z nekom, ki samo sanja tja v tri dni, zal zadeva ni izvedljiva..

 

a si se našel v moji objavi? :naughty:

 

Se niti ne rabim zavedat, kaj prinese takšno potovanje, punci sem samo zaželel srečno pot in fajn sopotnika....

 

 

ej, ne boš verjel, letos sem se prvič odpeljal dlje kot do črnega kala.... http://www.motosvet.com/tabla/topic/38315-z-motorjem-do-lefkade-2013/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če ti to ne pove veliko. In moji podatki zate niso kilometrina. Nima veze. In ja, veliko znanja, izkušenj, česarkoli mi še manjka... Ampak enkrat je potrebno tudi ta prvič dati čez.

 

Saj, vsi bi šli okoli sveta, le da si večina na to ne upa niti pomisliti, ker si v glavi postavljajo določene meje. Vem, da ni tako preprosto kot se sliši, a s trudom, delom  in vztrajnostjo se da marsikaj doseči. In ne bi bila prva, ki bi z motorjem obkrožila svet. Tako, da zadeva je izvedljiva.

 

Nobenega ne mislim prepričevat, ali si, ali pa nisi za stvar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če preračunaš čez 4 mesece ni konec pomladi, temveč gre pomlad proti koncu junija. Torej čez cca pol leta.

 

Vse bo splanirano, vendar ne čisto v detalje, ker preferiram spontanost, okvirne plane. Tudi že zato, ker se ne moreš zanesti na naravne in družbene dejavnike.

 

Preračunani pa bodo stroški jasno. V decembru naredim plan. Okvirno koliko bi bilo prevoženih km v tem času.

Imam vse napisano katere vize, cepljenja, transporte, dovoljenja je potrebno urediti, preveriti... katere države bi se prepotovalo.... potrebna oprema.

 

In ne, ne bom vsega prinesla na pladnju. Tisti, ki gre zraven se bo tudi sam malo potrudil in sodeloval pri kreaciji celotnega projekta-potovanja.

 

Pisal se bo blog, objavljale fotografije.

 

Januarja tako začnem s iskanjem sponzorjev, ki bodo pokrivali od motorjev, opreme do ostalih stroškov. Torej kar rabiš svojih financ, so tiste kar bi si pač dodatno privoščil zase.

Do konca marca se v bistvu ve, če potovanje sploh je v igri.

 

Za sabo imam 30.000 km.... dve večdnevni, s 300-600 prevoženimi km na dan.

 

Če se vam vse skupaj zdi nerealno, se pač ne vmešavajte v debato in si mislite svoje.

 

Če ne probaš, ne veš. Imela sem preblisk. In kar se jaz domislim vsaj probam.

 

LP

 

V vrsti čakajo, ko plačajo prispevke za zaposlene ipd...

 

Meni se pa zdi škoda, da vsega ne poveš, ker do sedaj še nisem zasledil, da bi nekdo celostno opisal zadevo.

 

Ponavadi ponikne vse skupaj, skrivnostni "Kuvajtski" financer je v ozadju, odgovor na vprašanja ni.

 

Vso srečo na potovanju, saj če Rusijo prevoziš, si že pol sveta. drugo polovico pa s trajektom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, malo sem v dvomih...te pač ne poznam :yes: ampak....zakaj pa ne. Če ne uspe, je pa dobra šola...pravijo!

A ni tud Pulko šla čisto brez iskušenj???

 

Sponzorje bo pa težka...so ti že vse pobrali..... :yea1: 

 

http://www.najinsvet.com/

 

http://www.motosvet.com/tabla/topic/37924-pot-okoli-sveta/

 

Tole si pa sploh dobro preberi.... http://www.motosvet.com/tabla/topic/27971-aroundtheworldsi/

 

Pa veliko sreče! :OK: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super. Pomoje je večina preprek v glavi.

Lahko imaš denar, sponzorje.... pa se zadeva ne izpelje zaradi preveč če, če  - jev in kompliciranja.

Takšne zadeve itak ne moreš do potankosti splanirati. 

Moraš pa biti avaturist po duši in znajdljiv človek, pa sem prepričan, da ni problema, seveda pa se zadeva lahko tudi sfiži.

 

Če boš šla, ti želim srečno pot.

 

Ja, se spomnem, ko sem bil prvič v Bosni, sem mislil uuuuuuuuuuu, kje sem. Vse je bilo v glavi, danes grem tja na čevape, kot na krofe na Trojane.

 

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanje večina nas motoristov.Da o tej temi ne bo ne duha in sluha čez 4-6 mesecov sem pa žal prepričan.
Drgač ,pa , če vsak motosvetovec prispeva vsaj 2€, bi blo vsaj za prenočišča ;)

 

P.s: Če ti res uspe štartat, sporoči, ti dam ženo zraven .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!