Skoči na vsebino

Minsk


kađiva

Priporočene objave

Ni rečeno da je po kvaliteti slab ..................... ali slabši kot Yamaha. Na našem teritoriju je ta tehnologija neznana. Ko sem v 80tih šel z Jawo 350 na Poljsko, sem imel mešane občutke ( z Hondo 350 four se nisem upal - da ga ne ukradejo ), pa sem brez okvar prišel v Brno in nazaj in kakor sem videl odziv Poljakov, je bil motocikel kar cenjen pri njih.

Tomos bi moral imeti samo dober marketing in prodajno mrežo + rezervni deli/servisi in mu ne bi bilo nič hudega ...................... tako pa je končal kot TMZ ( Tovarna Motorjev Zagreb - mladi po srcu, malo manj po letih, vedo o kateri znamki govorim ), nobeden nima existence, če ne prodaja svoj izdelek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa smo šli OT, ampak tomos prodaja v severni ameriki un streemate ma kr nekaj opisov in komentarjev po youtubu, tako da smbil kr presenečen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa na Nizozemskem in Floridi je vodilni v segmentu. Na Discoveryju sem gledal oddajo ko nas "hispanoti" poučujejo da je Tomos iz Evrope.... in da je kultno prevozno sredstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Nazaj na temo:

Tale "Minsk" se ne dela v Belorisiji ampak je to je v osnovi Zongshen RX3, ki ga uvozniki različno poimenujejo: v Belorusiji je to Minsk, v ZDA Cyclone RX3, v UK je to Honley Venturer, nam najbližje je na Poljskem, kjer podjetje Romet  ( http://www.romet.pl ) uvaža te motorje in jih prodaja kot Romet ADV 250. Cena je še vedno zanimiva - 14.000 PLN kar znese cca. 3.300 EUR, nudijo pa 3 leta garancije na mašino (jp, servis je treba delat pri njih...).

Uvoznik v ZDA (California Scooter Company, http://www.cscmotorcycles.com) je še malo "doteral" motor - prodaja ga s 17" zadnjim kolesom (v osnovi je 15" in posledično so dual sport gume zanj redke kot sneg v avgustu), 300W alternatorjem in še par dobrotami. Ameriški uvoznik tudi dobro medijsko pokriva tale model na strani http://californiascooterco.com/blog/ , ima pa zanimiv pristop - nima dealerjev in servisne mreže ampak v primeru okvare v garancijski dobi (2 leti) lastniku lahko dostavi dele in nudi podporo pri servisiranju (za tiste, ki so tega sposobni) ali pa se dogovori z bližnjo mehanično delavnico, ki opravi delo za njih.

Zongshen ima v svoji paleti še RX1 (125 ccm), v Milanu pa je predstavil še model RX4, ki ima 450 ccm in bo mogoče bolj uporaben pri nas.

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!