Skoči na vsebino

Avstrija, radarji, kazni ...


Lokos

Priporočene objave

Pozdravljeni prijatelji ceste in sovražniki radarjev

 

Zanima me ena zadeva. Če v Avstriji priletiš na stacionarca pri omejitvi 30 km/h z hitrostjo nekje med 40 in 43 km/h kako visoka je kazen? To da ti jo pošljejo domov se mi zdi nekako logično saj smo v EU (kurč3v4 EU ni prinesla nič pametnega). Bolj me zanima kok me bo to po žepu usekal in koliko časa bom čakal na kazen? Tolk o vseh čestitkah za "SREČNEGA in zdravega". :angryrant1:  Prosim samo za čimbolj verodostojne in preverjene informacije. Ugibanja in lobiranja me ne zanimajo, ker o teh tut mr. Google dosti ve.

 

Pa SREČNEGA in zdravega vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem v Avstriji vozil 100kmh na 70kmh omejitev  in kasiral 30 evrčkov :glare:.....normalna kazen za normalen prekršek,ne kot pri nas debilnih zakonopisalcev deželi :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobiš njihovo kazen, pa čeprav bo pisalo v Nemščini hitro plačaj,ker sicer plačaš za dotičen prekršek po naši "specijalni" - edinstveni tarifi v EU ! ! Najmanj zaslužimo in NAJVEČ plačujemo za; prekrške,benzin,registracijo,vinjete,dauke itd.itd. tej Banana republiki !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem v Avstriji vozil 100kmh na 70kmh omejitev  in kasiral 30 evrčkov :glare:.....normalna kazen za normalen prekršek,ne kot pri nas debilnih zakonopisalcev deželi :closedeyes:

Hmmm...

Omejitev 70, vozil 15 km/h prehitro, po 6 mesecih so mi poslali položnico za 45€.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče zaradi upravnih stroškov in biokracije,jaz sm kazen plačal na mestu,z mano je bil še Zivnorc in kasiral isto kazen.

 

P.S. oba pa sva bila deležna tudi pregleda Akrapovičevega lonca,če imata db kilerje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa res to...

Kazen sem plačal, da ne bo kake pi*** ko se bom naslednje leto tam okoli fjakal...

 

Kako pa je s temi dopisi, ki jih pošiljajo?

Jaz sem ga prejel v nemščini, nekateri so jih dobili v slovenščini.

Sem nekaj slišal, da ne bi rabil plačati te kazni, ker ni v slovenščini...

Ima kdo izkušnje okoli tega?

 

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopis naj bi bil v slovenščini, to je res. Samo, ampak to je moje mnenje, je bolje takoj plačati, tudi če je le v nemškem jeziku. Lahko se pritožiš, poslali bodo potem v slovenskem jeziku. Ni pa izključeno, da ne bo potem še kakšen evro več za plačati. Torej pridobiš le nekaj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore fantje. Mislim da bom kar plačal kolikor pač bo za plačat in to še isti dan ko dobim fotko. Matr bo drag tale hokej :headbang: :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore fantje. Mislim da bom kar plačal kolikor pač bo za plačat in to še isti dan ko dobim fotko. Matr bo drag tale hokej :headbang: :hooray:

naslednjič pa voz po omejitvah pa ne bo položnice...... :oops: :oops: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz sem danes dobil ze drugo kazen z ene same fure v Avstrijo, 79 v naselju Griffen..90 EUR. Prva je bila 83 na omejitev 70, 35 EUR. Oboje je bilo med 15.-17.8.2013.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Hej, ih habe ajne frage

Včeraj sem prvic dobil, vsaj zdi se mi, kazen iz avstrije. Prispelo je po navadni pošti, nobenega osebnega prevzema, nobene slike zraven, samo položnica? Pa ni od policije.

Ne znam nemščine brati, samo razbral sem, da naj bi šel v naselju z omejitvijo 50 kmh, 19kmh prehitro in da bi oni "gelde" v višini 45€.

A je to normalno, da ne pošljejo dopisa v slovenščini in nobene slike zraven?! Naj plačam prevajalca, da bom kaj razumel ali naj slepo vrjamem, da so to mestno redarstvo in jim plačam?

post-16642-0-80852500-1424255166_thumb.jpg

post-16642-0-91032300-1424255195_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, ih habe ajne frage

Včeraj sem prvic dobil, vsaj zdi se mi, kazen iz avstrije. Prispelo je po navadni pošti, nobenega osebnega prevzema, nobene slike zraven, samo položnica? Pa ni od policije.

Ne znam nemščine brati, samo razbral sem, da naj bi šel v naselju z omejitvijo 50 kmh, 19kmh prehitro in da bi oni "gelde" v višini 45€.

A je to normalno, da ne pošljejo dopisa v slovenščini in nobene slike zraven?! Naj plačam prevajalca, da bom kaj razumel ali naj slepo vrjamem, da so to mestno redarstvo in jim plačam?

Nekaj takega pošiljajo naši severni sosedje.

Če si bil v opisanem časau na opisanem mestu, potem bo potrebno plačati. Sicer lahko zavlačuješ in jim pošlješ vse skupaj nazaj z dopisom, da ne razumeš nemško. Čez kakih 14 dni pa boš dobil isto zadevo prevedeno z Google translate ... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz to nebi placal..pac nisi dobu :glare:

Pametno,pol posljejo nasim policajem in placas naso tarifo in mislim da dobis tud pike za povrh. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si preberi:

 

http://www.motosvet.com/tabla/topic/15488-visoke-avstrijske-kazni/

 

šokac ni plačal kazni, Je pa zagnjavil vse od zunanjega, notranjega ministrstva v SLO in A, deželnega glavarja na Koroškem,

kjer je slovenščina tudi uradni jezik, pa POP TV, pa še koga.

Na koncu jim je dopovedal, da imamo Slovenci svoj jezik, Avstrijci pa ga nimajo. Uporabljajo nemščino.

In da je slovenščina uradni jezik v Sloveniji in enakopraven ostalim jezikom v EU,

Če že pošiljajo kazni čez mejo MORAJO biti prevedene v jezik prekrškarja!

Ne samo v slovenščino, ampak tudi druge jezike. Misliš, da v Italijo, Francijo, Madžarsko, pa še kam. pošiljajo kazni v  nemščini?

Malo morgen ali pa malo sutra, za tiste, ki ne govorijo nemško.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma tole sem plačal, samo zato, ker nočem in se mi ne da imeti sitnost. Naslednjič, pa če bo večji prekršek, zagnjavim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko se buniš zaradi slovenščine kolko hočeš na koncu dobiš lepo v slovenščini enako položnico...govorim iz lastnih izkušenj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mladench.. lahko bi v miru poklical herr Mickla v avstrijo in ga povprašal o tem kot sem to storil jaz,,,

In sicer me je zanimalo kot prvo kjje pri HU diču je hodilo to tako dolgo glede na to da sem prekršek storil 15.7.2014, dobil sem odgovor da naj vprašam pri naših, kajti avstrija je podala zahtevo za moje podatke 20.8.2014, naši pa so jim ekspresno odgovorili v začetku februarja... 

Gospod Mickl je povedal tudi sledeče : polno je Slovenskih državljanov ki se hočejo izogibat kazni itd.... Ampak slej kot prej bo jo potrebno poravnat.

Rekel je tudi da pri njih ni praksa slik zraven pošiljat, če pa kdo zahteva jo tudi dobi... Sicer nevem ali je plačljiva ali ni, je pa vsekakor da ti pošljejo brezplačno tolmačenje v Slovenskem jeziku...

Ko sem ga vprašal zakaj ni kazen v slovenskem jeziku, mi je dejal da oni pač smatrajo da mi ki se vozimo po avstriji obvladamo njihov jezik.... No :D , takoj sem mu povedal da gre dosti avstrijcev čez Slovenijo na morje pa ne vedo niti Dober dan, kaj šele kaj drugega :D

 

No hočem reči, da gospod Mickl govori slovensko, tako da če bo kdo dobil kazen kot mladench in jaz, ga lahko v miru pokliče brez da bi si lomil jezik :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Dobil pošto od pisarne župana iz Voelkermarkt iz avstrijske Koroške s prilogo v obliki položnice.

Vse v le nemškem oz. avstrijskem jeziku in brez kakega prevoda v slovenščino.

Ujet na stacionarnem radarju, kjer dovoljujejo 70kmh. Je prispelo na Miklavžev dan 2015 za dogodek iz 15. avgusta 2015.

Čez mesec dni so poslali opomin in k predmetnem znesku dodali 5eur.

Sem plačal preventivno. Alternativa je bilo 46 ur zapora.

 

Precej dražje od Policije. Za 98 pri dopustnih 70 so zaračunali 150eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Živjo!

Danes sem dobil domov kazen iz avstrije (tudi v slovenskem jeziku) za 160€ ker sem prekoračil na avtocesti za 36kmh pri omejitvi 100...
Kar sem malo brskal nisem nikjer dobil da bi kdo plačal tako visoko kazen razen gsxf750.
Ali ve kdo kje se da dobiti uradni list da piše kakšne so kazni glede na prekoračitev? ker se mi zdi malo visoka glede na izkušnje drugih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so poslali v memškem in slovenskem jeziku in to v pravilni slovenščini.50 km omejitev v naselju, toleranco prekoraču za 11km vrednost 35€.Kolega,ki je vozil za menoj pa ni dobil še kazni,če jo sploh bo.Pošto sem dobil v 14.dneh.

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, krejn pravi:

Živjo!

Danes sem dobil domov kazen iz avstrije (tudi v slovenskem jeziku) za 160€ ker sem prekoračil na avtocesti za 36kmh pri omejitvi 100...
Kar sem malo brskal nisem nikjer dobil da bi kdo plačal tako visoko kazen razen gsxf750.
Ali ve kdo kje se da dobiti uradni list da piše kakšne so kazni glede na prekoračitev? ker se mi zdi malo visoka glede na izkušnje drugih.

 

js sem par let nazaj dobo 290€...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!