Skoči na vsebino

Ducati 996 projekt za čez zimo (obnova)


ludiluka

Priporočene objave

Ta z žmigavci v ogledalih mi je všeč sam kaj ko moreš imeti potem po notranji strani maske kable to pa je no go pri meni prej bi se prez žmigavcev vozu :D

 

mi je blo pa danes dolgčas pa sem se malo igral :D

 

pa ne gledat delavnice ker je tko nametano da je joj :D

 

Priprave

 

dsc0061.jpg

 

Izrezani kroji za del ter ostal material potreben za vakumiranje

 

dsc0062.jpg

 

Kalup za nosilec tablice ter obrisano kam moram položiti karbon.

 

dsc0063.jpg

 

In v vakumu 

 

dsc0064.jpg

 

lepo se vidi odvečen epoksi ki ga vakum potegne iz izdelka 

 

dsc0065.jpg

dsc0066.jpg

 

Tukaj se lepo vidi da sem fajn pretiraval z epoksijem 

 

dsc0067.jpg

 

Na tem mestu se pa priporočam če ima kdo kak kompresor od hladilnika oz. skrinje viška :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva izvedenka masa 85,64g 

 

untitled.png

 

nr:2 69,72g

 

1.png

 

nr:3 82,65g

 

2.png

 

nr4 56,04g

 

3.png

 

tko da zgleda da mamo zmagovalca :D pa itak bo stvar komi jutri suha tko da se lahko še kej spremeni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še primerjava teže starega nosilca sicer bo tudi moj težji kot so zgornji podatki saj pr zgornjih potencialnih oblikah nosilca nisem upošteval celega nosilca ampak le tisti del ki ga prekriva tablica.

 

dsc0072.jpg

 

to bo pa naslednja žrtev 

 

dsc0068.jpg

 

Pa še to do sedaj nisem nikjer zasledil karbonskega ogledala za 748 916 996 998 pa se mi je to zdelo vedno čudno saj sem mislil da se ga ne da narediti oziroma bi bilo prezakomplicirano in predrago za izdelavo,

 

Zdej sem vzel eno ogledalo pa sem si ga malo ogledal in ugotovil da ga sploh ni problema narediti tako kalup kakor tudi izdelek. Tako da so se tudi ogledala znašla na To do list :D. Sicer se tega nebi spravil delati ampak ker imam 3 pare ogledal in ena so v zelo slabem stanju (barva) tako da jih bom zbrusil pokital en del na spodnji strani kjer so luknje za zmanjšanje teže in nato pobarval in jih tako pripravil kot pramodel za izdelavo kalupa

 

dsc0069.jpg

dsc0070.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn projekt, samo tistih 40 gramov pri zgornjem karbonskem nosilcu, se ti ne bo nikjer opazno poznal. Drgač pa je motorček bomba :OK:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn projekt, samo tistih 40 gramov pri zgornjem karbonskem nosilcu, se ti ne bo nikjer opazno poznal. Drgač pa je motorček bomba :OK:.

 

Jah lej vsaki stvari malo zbiješ težo na koncu ko pa sešteješ vse skupaj se kar lepo pozna. Drugače pa ne delam to glih zarad tega da bi se poznalo ampak zato da produktivno porabim svoj prosti čas in se počutim da sem naredil nekaj dobrega :D drugače bi pa sam na pc-ju visel :D

 

Priprava in poliranje trobente za izdelavo kalupa

 

dsc0073.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poklič 041 666 176 Boris za kompresor

 

hvala se slišima med tednom ko sem v Lj.

 

Pa še ena ideja 

 

nr:5 masa 49.07 g

 
4.png
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdu zadnji karbonski nosilec za tablco.Jest ga nism rabu k takrat so bli še cajti k smo se veselo brez tablc, žmigavcev, ogledal in na slick gumah  vozil in k me je policaj ustavu na ridah z 996 in akrapoviči mi je še reku, dej navij ga zdele da z kolegom slišva ta bas  :D  (dons bi pa verjetnobrez prometne ostal )Vidm, da si si ga že naredu sam, če bi vseeno rajš imel takšnega ti ga podarim sam dostavo iz ljubljane si zrihti ;)

 

 

post-8975-0-58973200-1391965420_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bi rabil tudi takega da bom čez tehnični prišel ker jaz nimam originalnega :D sem pa med tedni v Lj tako da se lahko dobima pa ti vsaj pijačo častim :D

 

Drugače pa ja bom videl kako bo pr meni avspuhi niso homologirani niti ni možnosti :D drugi žmigovci sam kratko luč bom mel drug nosilec tablice pa še kej bi se dobilo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hud in lep projekt ;) Kaj se skriva pod rjuho za dučejem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laverda

 

Eko malo napredka sicer je malo bolj počasen ker je bilo treba postružit kalupe za trobento, trenutno delam na kalupu za ogledalo tako da upam da mi ta vikend rata narediti vsaj eno stran kalupa.

 

Sicer ima trobenta par napak vendar glede na to da sem jo naredil samo za to da sem testiral kalup ter kalupe za izdelavo utorov za oring,... je ok

 

dsc0127.jpg

dsc0128.jpg

dsc0129.jpg

dsc0130.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi moj mel tolk karbona bi šou še hitrej......mim teeebeeee   :jezik:

drgač pa LL....lohk bi mi zrihtu tist pokrov za sklopko :cry:  pllliiiiiizz za reveža :kmet:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi moj mel tolk karbona bi šou še hitrej......mim teeebeeee   :jezik:

drgač pa LL....lohk bi mi zrihtu tist pokrov za sklopko :cry:  pllliiiiiizz za reveža :kmet:

 

Sej sem rekel da ni problema sploh če mi zrihtaš enega da lahko kalup naredim sam se vas more vsaj par dobit ker drugače me stane več izdelava kalupa kot bi zaslužil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še malo updejta danes sem naredil še eno trobento tokrat eno ki bo šla na motor. Pripravil sem tudi vse potrebno za izdelavo prvega kosa kalupa (kalup bo iz 4 delov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni slo narazen ker je trba prej narediti se par delov kalupa trenutno cakam da mi gelcoat zazelira vmes se pa malo z dekoracijo ukvarjam

post-24414-0-16162800-1392844882_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem skončal nosilec tablice  

 

 

 

 

 

Eeeeeeeeeee, a si mogoče dva nosilca naredu :blush: , na mojem bi tud pasal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!