Skoči na vsebino

10. Slovenski dan na Grobniku


Cufa

Priporočene objave

Delavnice pa ne bo letos?

 

Delavnice bodo!

 

In ponovno bodo verjetno brezplačne za vse udeležence. Novost naj bi bila, zaradi velikega zanimanja, dodatna 3-ja skupina in pa možnost predprijave!

 

Kmalu bo znano več!

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mene pa nekaj zanima, kako je z temi delavnicami na Grobniku, predvsem potem ko se gre na pisto, predvidevam da se spredaj vozi inštruktor, potem pa vsi za njim? Kakšen je kaj tempo, glede na to da jih je verjetno kar nekaj tudi prvič na pisti? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kako bodo pa oni vedeli v katero skupino te razvrstiti ali se to kar sam, ali so tudi ne vem trije rangi spoznavanja z progo .... hitri, srednje hitri pa turistini vozniki? :).

Jaz sprašujem za tist del ko niso dirke, če bilo morda napak razumljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo tudi sam veš kako voziš in poveš. In ja več različno hitrih skupin je vsako leto, ki krožijo za vodjo po progi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kako bodo pa oni vedeli v katero skupino te razvrstiti ali se to kar sam, ali so tudi ne vem trije rangi spoznavanja z progo .... hitri, srednje hitri pa turistini vozniki? :).

Jaz sprašujem za tist del ko niso dirke, če bilo morda napak razumljeno.

Razporediš se sam, smo pa lani vidl, kako se ma velika večina za tahitre :whistle: , tako da malo samokritike ne škodi :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razporediš se sam, smo pa lani vidl, kako se ma velika večina za tahitre :whistle: , tako da malo samokritike ne škodi :grim

velika vecina ravno ne, je pa vmes res kdo, ki se preceni. in ko se tak kekec ne umakne, imate vso pravico, da pa po voznji  :bum: !

 

Samo kako bodo pa oni vedeli v katero skupino te razvrstiti ali se to kar sam, ali so tudi ne vem trije rangi spoznavanja z progo .... hitri, srednje hitri pa turistini vozniki? :).

Jaz sprašujem za tist del ko niso dirke, če bilo morda napak razumljeno.

casi na krog (tahitri) se gibljejo okoli 2:10.

za primerjavo, ko sem naslednjic sel prvic sam na progo v lastni reziji (s kolegom) in sem tiscal kolikor sem lahko, sem prisel na priblizno 1:52.

se pravi, da je za popolnega zacetnika ritem res izvrsten. ni prevec, niti pod razno pa ne toliko, da bi bilo dolgcas. skozi ovinke se gre hitreje, kot marsikdo zmore, po ravnici pa se ne tisci pretirano (max nekje do 200 - instruktorju verjetno ni slo hitreje :blush:, sicer pa je tako tudi ok, vsaj ni bilo ostrega zaviranja, kjer bi se mi loleki pobili med sabo  :ninja: ).

 

ta delavnica je meni osebno odprla vrata v precudovit svet "dirkanja".

potem pa kar veselo dalje, vsak naslednji obisk grobnika priblizno 3 sekunde dol, zdaj sem pri 1:42.

naslednjic grem pod 1:40...  :whistle:

 

tako je izgledalo na "moji delavnici":

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se tak ne gre za kaj drugega kot to, da se vsaj enkrat pelem po pravi pisti, pa da se enkrat malo hitreje pelem kot po ac :D.

Tak da glede na to da sem sam začetnik, bil šel kar med začetnike, bi blo čist ok :D. Sploh če se pele do max. 200km/h bi blo več kot dovolj, glede na to da moja krava tk ne vem če sploh tolk gre he he, no do 178km/h sem že prišel, več niti nisem poskušal z kufrom :D.

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

velika vecina ravno ne, je pa vmes res kdo, ki se preceni. in ko se tak kekec ne umakne, imate vso pravico, da pa po voznji  :bum: !

 

casi na krog (tahitri) se gibljejo okoli 2:10.

za primerjavo, ko sem naslednjic sel prvic sam na progo v lastni reziji (s kolegom) in sem tiscal kolikor sem lahko, sem prisel na priblizno 1:52.

se pravi, da je za popolnega zacetnika ritem res izvrsten. ni prevec, niti pod razno pa ne toliko, da bi bilo dolgcas. skozi ovinke se gre hitreje, kot marsikdo zmore, po ravnici pa se ne tisci pretirano (max nekje do 200 - instruktorju verjetno ni slo hitreje :blush:, sicer pa je tako tudi ok, vsaj ni bilo ostrega zaviranja, kjer bi se mi loleki pobili med sabo  :ninja: ).

 

ta delavnica je meni osebno odprla vrata v precudovit svet "dirkanja".

potem pa kar veselo dalje, vsak naslednji obisk grobnika priblizno 3 sekunde dol, zdaj sem pri 1:42.

naslednjic grem pod 1:40...  :whistle:

 

tako je izgledalo na "moji delavnici":

 

Najbolj je zmagala turistična vožnja na Slovenia speed day-u l. 2010, ko jo je vodil en forumaš na crustyjevi Yamahci. So se turistično vozili 2:00 :) :) :) Pritoževal se ni pa nihče :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje glede panoramske, zanima me če je tudi za njo potebno spustiti tlak v pnevmatikah(Gp racer m), ter če je kakšen drugačen občutek vožnje na "praznih" pnevmatikah ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje glede panoramske, zanima me če je tudi za njo potebno spustiti tlak v pnevmatikah(Gp racer m), ter če je kakšen drugačen občutek vožnje na "praznih" pnevmatikah ?

 

Mislim, da panoramska ne gre tako hitro, da bi posebej za njo moral nižat tlak v gumah :)

 

Občutek malo drugačen je glede na to ali imaš recimo zadaj 1.2 ali pa 2.9 (oboje hladna guma), ampak dokler ne letiš na polno bi rekel, da se je lepše peljat z lepo normalno napolnjenimi gumami.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa res sploh ne zgleda nekej grozn hitr, tk da mislim da bi še js brez problema dohajal :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preveru vreme za 3. maj, in bo zgleda sončno, tak da sem se kar prjavu na tretji termin, ker ostali že bili polni, zdj pa bo kar bo :grim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res da smo mel bolj spredi snga mojzesa na FJR ki je vse skup upočasnil.

Aha, o tem majstru sem pa nekaj slišal. Menda je hotel voziti prvi. Po mojem je poslušal   :music2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirke bodo ena velika žalost saj 90 % tahitrih SOVENCEV NEBO, bodo pa Nemci in Italjani, no to SLO dan glih nebo, 60 tujcev in 40 Slovencev

Popravljeno . Popravil Ghost_R1
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirke bodo ena velika žalost saj 90 % tahitrih SOVENCEV NEBO, bodo pa Nemci in Italjani, no to SLO dan glih nebo, 60 tujcev in 40 Slovencev

Kaj češ Iztok tud jaz po 6 zaporednih nastopih na Slo.dnevu letos ne morem (beri ne smem) vozit in še kup hitrih fantov..............zaradi raznih "Fritzov, Helmutov itd......" prireditelji imajo precej čudno miselnost okoli imena "Slovenski dan"....................predvidevam pa da se niti ne zavedajo kako majhen je slo.moto prostor in tole ne bo ravno pozitivno vplivalo na njihovo poslovanje.....................ampak to niso več moje stvari.

Vsekakor nas imajo tuji prireditelji precej raje kot domači............."sam gledaš pa se čudiš"  :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!