Skoči na vsebino

Padec na makadamu, pesek v ovinku...


Kiri

Priporočene objave

Pravkar, DAMI34 pravi:

Maus vse povedu, ne da se mi več :P

Prov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Ne bo držalo. Agregat ima svoj navor, kar pomeni da pri nekem minimumu ob spuščenem gasu še vedno premika zadnje kolo. Ko ti stisneš sklopko odvojiš agregat od zadnjega kolesa in le to se prosto vrti, kar pomeni da ima zadnja zavora večji vpliv in posledično lahko prej pride do blokade. V kolikor pa minimum plina vpliva na vrtenje zadnjega kolesa, je zaviranje nežnejše in težje pride do blokade kolesa. Simpl.Fizika.!

Res verjameš temu, kar si napisal ? Res misliš, da je agregat močnejši od zavor ? Res misliš, da ob spuščenem plinu agregat še vedno premika zadnje kolo, ker deluje na nekem minimumu ? Res misliš, da se voziš z minimumom ? Res misliš, da bo agregat med zaviranjem preprečil blokiranje zadnjega kolesa ? 

Kaj za enega hudiča kadiš ? Ker pišeš neumnosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Po tvoje agregat skrbi, da se zadnje kolo vrti. Kdaj se zadnje kolo vrti ob pomoči agregata ? Ko držimo odprt plin, se zadnje kolo vrti ob pomoči agregata. Mogoče držiš odprt plin med zaviranjem ? Sam sebe negiraš s takšnimi izjavami, saj si v temi GT napisal, da agregat dobro zavira ob spuščenem plinu. Agregat vedno zavira zadnje kolo, če zapremo plin. Zato pa je potrebna uporaba sklopke, da odpravimo to nezaželeno in nekontrolirano zaviranje oziroma blokiranje zadnjega kolesa zaradi zaviralnega delovanja agregata na zadnje kolo. 

Na mokrem in spolzkem terenu je uporaba sklopke nujna, ker se moč agregata nežneje prenaša na zadnje kolo. Sam agregat je grob in lahko cukne v najbolj neprimernem trenutku. 

Ker pa je tudi pesek na cesti ovira, katero moramo obiti ali z manevrom poravnavanja motorja prevoziti, je potrebno vedeti, da se pred vsakim izogibom oviri stisne sklopka, zavira, s stisnjeno sklopko in brez zaviranja opravi manever izogiba oviri in šele, ko je motor poravnan za vožnjo naprej, spusti sklopko. Simpl. 

Prvo odebeljeno .....DA sploh ko grem po zaprtih ovinkih in vidim da sem malenkost prehitro vstopil v ovinek.

Drugo odebeljeno......GT in podobni stroji imajo protizdrsno sklopko , ki onemogoča blokiranje zadnjega kolesa , onemogoča tudi hitri pojemek ko zapreš gas .

Mamo Rain mode ....ne cuka in ne ruka v neprimernih trenutkih.

Zame je tudi avto pred mano ovira , 2 prestavi nižje in gas ....kaka sklopka :D

Pa ne se užigat ....ne kadim!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Borutt pravi:

Res verjameš temu, kar si napisal ? Res misliš, da je agregat močnejši od zavor ? Res misliš, da ob spuščenem plinu agregat še vedno premika zadnje kolo, ker deluje na nekem minimumu ? Res misliš, da se voziš z minimumom ? Res misliš, da bo agregat med zaviranjem preprečil blokiranje zadnjega kolesa ? 

Kaj za enega hudiča kadiš ? Ker pišeš neumnosti. 

Preberi kaj sem zapisal, in preberi še objavo na vrhu od Mausa. Govori se o zaviranju na zadnjo zavoro in sočasnem stisku sklopke. Trdim, da je zaviranje na zadnjo zavoro bolj varno brez stiska sklopke. Ne pa o zaviranju z agregatom. A se sedaj razumemo?

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Borutt pravi:

Kaj za enega hudiča kadiš ?

Rabiš ???? :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

Preberi kaj sem zapisal, in preberi še objavo na vrhu od Mausa. Govori se o zaviranju na zadnjo zavoro in sočasnem stisku sklopke. Trdim, da je zaviranje na zadnjo zavoro bolj varno brez stiska sklopke. Ne pa o zaviranju z agregatom. A se sedaj razumemo?

Ne vleči se ven z nekimi drugačnimi izjavami. Ni bolj varno, ker agregat lahko blokira zadnje kolo. Kako se boš izognil oviri z blokiranim zadnjim kolesom ? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Kmet2 pravi:

Mamo Rain mode ....

Kaj pa če imaš na pesku lih Sport mode ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jest pa tlelele že eno uro berem, kaj pa kuko storiti, kar se zgodi v eni stotinki sekunde...   :huh:

...pomoje da odreagiraš, kakor odreagiraš... veliko pa verjetno pomaga, če si to kje prej potreniral (razne šole... tečaji... avtotreningi...), da pač odreagiraš, kot odreagiraš v tistih nekaj stotinkah sekunde.

Razmišljaš lahko potem, ko se ustaviš in s tresssočo roko prižigaš cigaret, kako si jo dobro odnesel...

....al pa pač razmišljaš, tko kot pravi maus, medtem, ko frcaš mraule s face v malinah in čakaš rešilca....  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak bo rekel po svoje, vsak ma svoj stil in način, brezveze se kregat kako je prav na koncu te reši samo sreča.

Drugače pa osebno: Če je možno se prebremza ali pa obvozi zadevo. Če ni potem pač zmanjšam hitrost kolikor je možno potem pa zravnam motor, spet kolikor je možno in s čim manj agresivnimi popravki probam ostat na dveh kolesih :D . Je pa res, da si pomagam z zaviranjem na zadnje kolo. Za sklopko pa po občutku, včasih ja včasih ne, odvisno od situacije in kaj se mi v tem trenutku zdi najboljše.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..aja pa še to:

Protizdrsna sklopka ima nastavljen nek določen navor, ki ga lahko premaga.... če je ta navor večji, sklopka zdrsne. V večini primerov motociklov je nastavljena tako, da sklopka zdrsne ob prehitrem pretikanju navzdol na ravnem delu ceste. Če je motor položen v ovinku, na meji oprijema, je dovolj najmanjša motnja (pojemek) na zadnjem kolesu, da kolo zdrsne. Protizdrsna sklopka v tem primeru ne pomaga nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam še neki bi dodal ... pri šaltanju dol, pri novejših motorjih, zadnje kolo ne blokira ...

če si pa prehiter, ali je na konc ovinka oljni madež preko celega ovinka ... je pa jeba ... maline ne ginejo, če maš srečo počakaš rešilca ... štekate ... je pa vbsaka situacija drugačna ... zmeri je neki nouga ... 

sam še čakam nage babe sred ovinka, ki delajo stojo, js pa po kolenu mim njih, da jim šumico zapalim ... mamicu jim :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Borutt pravi:

Ne vleči se ven z nekimi drugačnimi izjavami. Ni bolj varno, ker agregat lahko blokira zadnje kolo. Kako se boš izognil oviri z blokiranim zadnjim kolesom ? 

lepo te prosim, preberi eno stran nazaj. 

govori se o zaviranju na spolzki podlagi. O rahlem zaviranju z obemi zavorami. Agregat ti delno preprečuje blokado zadnje zavore, če stisneš sklopko ti le tega ne počne več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Ne bo držalo. Agregat ima svoj navor, kar pomeni da pri nekem minimumu ob spuščenem gasu še vedno premika zadnje kolo. Ko ti stisneš sklopko odvojiš agregat od zadnjega kolesa in le to se prosto vrti, kar pomeni da ima zadnja zavora večji vpliv in posledično lahko prej pride do blokade. V kolikor pa minimum plina vpliva na vrtenje zadnjega kolesa, je zaviranje nežnejše in težje pride do blokade kolesa. Simpl.Fizika.!

 

pred 1 uro, Borutt pravi:

Res verjameš temu, kar si napisal ? Res misliš, da je agregat močnejši od zavor ? Res misliš, da ob spuščenem plinu agregat še vedno premika zadnje kolo, ker deluje na nekem minimumu ? Res misliš, da se voziš z minimumom ? Res misliš, da bo agregat med zaviranjem preprečil blokiranje zadnjega kolesa ? 

Kaj za enega hudiča kadiš ? Ker pišeš neumnosti. 

Pejta probat? En prazen parkplac pa se mal pasta gor pa dol. Sam morta skupi ker če bo en sam mu ta drugi ne bo verjel.

Pogoji: 70km/h naravnost, brez ABS, samo zadnja zavora

-Zaviranje na polno brez sklopke (razdalja, kdaj blokira, kdaj crkne)

-Zaviranje na polno s sklopko (razdalja, kdaj blokira)

Pol pa še v ovinku, ni treba na polno ampak kolikor upaš.

Tko bomo meli znanstveno preizkušane rezultate, čene se lahko prepucavate še naslednje 4 strani.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak zdej pa res ne vem kaj naredit .... :hmm:

Bom jest to use sprintu in ko pride situacija lepo preštudiral in bom zagotovo vedel kaj mi je naredit :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Zivnorc pravi:

..aja pa še to:

Protizdrsna sklopka ima nastavljen nek določen navor, ki ga lahko premaga.... če je ta navor večji, sklopka zdrsne. V večini primerov motociklov je nastavljena tako, da sklopka zdrsne ob prehitrem pretikanju navzdol na ravnem delu ceste. Če je motor položen v ovinku, na meji oprijema, je dovolj najmanjša motnja (pojemek) na zadnjem kolesu, da kolo zdrsne. Protizdrsna sklopka v tem primeru ne pomaga nič.

če nisi pred ovinkom vsa opravila naredu ... znižal na primerno hitrost, dal v primerno prestavo, se presedel, fuknu vn kolen in komouc, prdnu, rignu itd. ... je pol vse đabe ... odpeleš in molš ... štekaš :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

če nisi pred ovinkom vsa opravila naredu ... znižal na primerno hitrost, dal v primerno prestavo, se presedel, fuknu vn kolen in komouc, prdnu, rignu itd. ... je pol vse đabe ... odpeleš in molš ... štekaš :P

Od vsega tega mi edin kolen hitr vn fukne ... Ostalo pa en bi vedu :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

lepo te prosim, preberi eno stran nazaj. 

govori se o zaviranju na spolzki podlagi. O rahlem zaviranju z obemi zavorami. Agregat ti delno preprečuje blokado zadnje zavore, če stisneš sklopko ti le tega ne počne več. 

... če imaš stegnjeno ketno je dovolj samo rukar od ketne, da ti zmakne zadnje kolo...  Štekaš.. :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem končno vse razumela!

Da pojasnim: ko priletiš na pesek v ovinku, lahko pritisneš ali pa spustiš karkoli, itak je vseeno, ker boš odletel v maline.

Ampak ko boš pristal, boš opazil, da sploh nisi v malinah, ampak v plantaži trave.

Takrat lahko enega skadiš, se priklopiš na MS forum in napišeš svoje doživetje v temi: Vtisi z dnevnih voženj, ali kako je že, pojma nimam, ker sem zadeta :yea2:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

Jaz pa sem končno vse razumela!

Da pojasnim: ko priletiš na pesek v ovinku, lahko pritisneš ali pa spustiš karkoli, itak je vseeno, ker boš odletel v maline.

Ampak ko boš pristal, boš opazil, da sploh nisi v malinah, ampak v plantaži trave.

Takrat lahko enega skadiš, se priklopiš na MS forum in napišeš svoje doživetje v temi: Vtisi z dnevnih voženj, ali kako je že, pojma nimam, ker sem zadeta :yea2:.

Končno eden k razume in to napiše, da še ostali razumejo. 

Se pravi kakorkoli - maline sledujejo.... Ne maram malin !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, KARMEN1 pravi:

Jaz pa sem končno vse razumela!

Da pojasnim: ko priletiš na pesek v ovinku, lahko pritisneš ali pa spustiš karkoli, itak je vseeno, ker boš odletel v maline.

Ampak ko boš pristal, boš opazil, da sploh nisi v malinah, ampak v plantaži trave.

Takrat lahko enega skadiš, se priklopiš na MS forum in napišeš svoje doživetje v temi: Vtisi z dnevnih voženj, ali kako je že, pojma nimam, ker sem zadeta :yea2:.

nč nisi štekala .. premal ćebule poješ ... štekaš :ras:

za kazn vse moje poste preber ... štekaš ... in se boš spopadala s peskom k tavelka :jezik: .... štekaš 

:ninja: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, KARMEN1 pravi:

Jaz pa sem končno vse razumela!

Da pojasnim: ko priletiš na pesek v ovinku, lahko pritisneš ali pa spustiš karkoli, itak je vseeno, ker boš odletel v maline.

Ampak ko boš pristal, boš opazil, da sploh nisi v malinah, ampak v plantaži trave.

Takrat lahko enega skadiš, se priklopiš na MS forum in napišeš svoje doživetje v temi: Vtisi z dnevnih voženj, ali kako je že, pojma nimam, ker sem zadeta :yea2:.

...še bolš pa je....

...da prej enga spohaš. :smoke:

...in se pelješ 40...pa misliš, da greš 180...  :D

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Zivnorc pravi:

...še bolš pa je....

...da prej enga spohaš. :smoke:

...in se pelješ 40...pa misliš, da greš 180...  :D

 

A zrezek spohaš? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, maus pravi:

nč nisi štekala ..... štekaš :ras:

 ... štekaš .. :jezik: .... štekaš 

:ninja: 

Eto, pa se ušteki :P

voltagetester.jpg

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok.

Kratek povzetek:

Pesek v ovinku.

... največ narediš v svojo korist in korist drugih, da narediš čim več, PREDEN prideš na pesek.

Torej: Močno zaviranje, izogib oviri.... gledanje v smeri vožnje (ali rešitve) ...kot učijo v šoli varne vožnje.... to pomeni gledanje kjer NI peska. To je najpogosteje na delu cestišča, kjer so "kolesnice", kjer avtomobili očistijo sledi peska.... največ peska je ponavadi med kolesnicami in na sredini ceste....in gledaš in voziš po delu cestišča, kjer ni peska....ker če gledaš pesek, je isto, kot da imaš že v roki košaro za nabirat maline.

Če zapelješ na pesek (neizogibno) ...poravnaš motor (sevede, če nasproti ni nikogar...oz. ni ovire) ....in storiš vse, kar je napisano zgoraj, na delu cestišča, kjer ni peska.

...če je povsod pesek... pa jebi ga...kot je napisal maus v enem izmed prejšnjih postov.... tisto o molitvi MOOOTOOORIIII...itd.

 

Tko.

Zdej pa samo upam, da ne zapeljem kje na kak pesek...  :D

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!