Skoči na vsebino

Burna razprava o potopisih forumašev


Priporočene objave

OK potem pa dajte vse skupaj v formularje, zraven pa še check listo, da se bodo lahko kljukice delale da boš na koncu vedel ali si videl in doživel vse kar bi moral. Nekateri pač hočete stvari razumeti po svoje in jih pač tudi boste ne glede na vse.

Ja tudi zame je bilo enkrat prvič ko smo šli rahlo posrani in z velikimi očmi od doma.......pa smo zdrli brez formularjev...... Nekako ima zadeva zato svoj čar....če je vse točno planirano pa mi bolj deluje na zbiranje žigov v potnem listu.

 

Snecer glede konzulatov imaš prav.....ja so plačani, da ti postrežejo z informacijami pa je v praksi vse skupaj malo drugače. Ko hodiš po konzulatih in iščeš papirje dobiš občutek, da poskrbijo le za svoje ritke pa ni važno za katero državo gre vključno z našimi naduteži, ki sedijo po veleposlaništvih v tujini in trošijo denar. Sem ravno par dni nazaj imel situacijo, ko bi zaradi teh popolnih informacij s konzulatov lahko ostali ujeti v birokratski zanki med Iranom in Irakom, nekaj podobnega kot Tom Hanks v filmu Terminal.

 

Fantje počite se na moped, bicikel, avto, osla.....si začrtajte ruto pa pejte...ne bit obremenjeni do kje je treba kak dan prilesti in česa ne smete izpustiti....zadeva tako dobi povsem novo dimezijo. Pa izogibajte se krajev kjer kradejo ledvice :)

 

 

Zaključujem debato.

sam ti men ličiš mau na Šerugo :P s tisto malo bebo sabo :OK: ej svaka čast...verjetn ne delaš problemov z vsako lukno na poti :P po moje pomaga pri uspavanju O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrazci za potopis? Imam občutek, da bi še tiste ljudi, ki se spravijo kaj skupaj napisat, le to odvrnilo od tega... potem bi jih bilo šele malo :) Si predstavljaš, da bi bili vso potopisi napisani po istem kopitu??? Ja sej pol ga nima smisla brati, pogledaš samo naslov koliko časa se je vozil, kje je bil in basta! Unikat vsakega potopisa šteje (no ja, govorim zase) :)

 

 

Kaj ste zdaj navalili na mene z neki obrazci? Kdo je omenjal obrazce?

Ste zapeli za to, ko gluhi na telefon!

 

Jaz sem omenil, da bi bilo dobro, da se že v naslovu ve, kako dolgo je izlet trajal, ter destinacijo.

 

Itak me pa BK, jaz ko se odločim nekam it, si poiščem info, splaniram in grem. Do zdaj mi je še vedno vse uspelo, tako da mi je za to novo temo vseeno ..... ko sem pisal sem razmišljal o drugih, ki niso tako vešči iskanja in planiranja, pa bi radi potovali. Zaradi tega ne rabimo človeka poniževat in jih drugače tretirat (vsi nismo za vse) .... če pa je nekdo lenoba, da si poišče info je pa druga stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam vedno enga takšnega sabo ,da ve kam gremo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je v tej temi bore malo potopisov, pa veliko razpravljanja o tem kaj bi moralo bit in kako in zakaj nekaj ja in kaj ne, kdo je grd in kdo malo manj, sem stvar prestavila v temu primeren del foruma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste zdaj navalili na mene z neki obrazci? Kdo je omenjal obrazce?

Ste zapeli za to, ko gluhi na telefon!

 

Jaz sem omenil, da bi bilo dobro, da se že v naslovu ve, kako dolgo je izlet trajal, ter destinacijo.

 

Itak me pa BK, jaz ko se odločim nekam it, si poiščem info, splaniram in grem. Do zdaj mi je še vedno vse uspelo, tako da mi je za to novo temo vseeno ..... ko sem pisal sem razmišljal o drugih, ki niso tako vešči iskanja in planiranja, pa bi radi potovali. Zaradi tega ne rabimo človeka poniževat in jih drugače tretirat (vsi nismo za vse) .... če pa je nekdo lenoba, da si poišče info je pa druga stvar.

 

Breitner, noben ni navalil na tebe, le mnenja izmenjujemo, ni res???

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK potem pa dajte vse skupaj v formularje, zraven pa še check listo, da se bodo lahko kljukice delale da boš na koncu vedel ali si videl in doživel vse kar bi moral. Nekateri pač hočete stvari razumeti po svoje in jih pač tudi boste ne glede na vse.

Ja tudi zame je bilo enkrat prvič ko smo šli rahlo posrani in z velikimi očmi od doma.......pa smo zdrli brez formularjev...... Nekako ima zadeva zato svoj čar....če je vse točno planirano pa mi bolj deluje na zbiranje žigov v potnem listu.

 

Snecer glede konzulatov imaš prav.....ja so plačani, da ti postrežejo z informacijami pa je v praksi vse skupaj malo drugače. Ko hodiš po konzulatih in iščeš papirje dobiš občutek, da poskrbijo le za svoje ritke pa ni važno za katero državo gre vključno z našimi naduteži, ki sedijo po veleposlaništvih v tujini in trošijo denar. Sem ravno par dni nazaj imel situacijo, ko bi zaradi teh popolnih informacij s konzulatov lahko ostali ujeti v birokratski zanki med Iranom in Irakom, nekaj podobnega kot Tom Hanks v filmu Terminal.

 

Fantje počite se na moped, bicikel, avto, osla.....si začrtajte ruto pa pejte...ne bit obremenjeni do kje je treba kak dan prilesti in česa ne smete izpustiti....zadeva tako dobi povsem novo dimezijo. Pa izogibajte se krajev kjer kradejo ledvice :)

 

 

Zaključujem debato.

Komplicirano, čeprav se v osnovi strinjam s tabo.

Formularje sem omenil, za tiste, ki bi hoteli pisati in podajati informacije in za tiste, ki jih iščejo. Drugače so pa že teme odprte, recimo, Korzika, Črna gora, bližnji vzhod...tam lahko vsak piše kar hoče. Na piscu pa bi bila odločitev, a gre zavestno v stil s formularji ali ne.

 

Torej, še ena dodatna tema s formularji, plus vse kar že obstaja.........potem pa pišeš kamor hočeš.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Swašta :P

zdj je "swašta", čeb meu formular, bi bilo urejeno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bo ko bomo šli naslednjič v Romunijo,si bo spet kakšna zoprna petko zlomla :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Nočem da bi si kdo napačno predstavljal moje mnenje . Pa vendar ali nebi imeli še zraven teme vtisi z dnevnih voženj , še vtisov z večdnevnih? Včasih se mi zgodi da razmišljam kam bi lahko šel, berem tukaj teme, pridem do čudovitih stvari, na kar ugotovim da v enem dnevu ne gre ;) ...

Nimam pa nič proti, samo predlagam moj pogled, ker se mi zdi da večdnevno potovanje bi si zaslužilo svoj oddelek :D

Lp pa varno na poti vsem

Popravljeno . Popravil Matej207
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem da bi si kdo napačno predstavljal moje mnenje . Pa vendar ali nebi imeli še zraven teme vtisi z dnevnih voženj , še vtisov z večdnevnih? Včasih se mi zgodi da razmišljam kam bi lahko šel, berem tukaj teme, pridem do čudovitih stvari, na kar ugotovim da v enem dnevu ne gre ;) ...

Nimam pa nič proti, samo predlagam moj pogled, ker se mi zdi da večdnevno potovanje bi si zaslužilo svoj oddelek :D

Lp pa varno na poti vsem

sej če smo natančni bi moral biti naslov teme vtisi iz ENOdnevnih voženj.

Ker če je že naslov vtisi iz dnevnih voženj potem naj bo pa še tema vtisi iz nočnih voženj.

Sam kaj češ... Glavno, da se kaj bere...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem da bi si kdo napačno predstavljal moje mnenje . Pa vendar ali nebi imeli še zraven teme vtisi z dnevnih voženj , še vtisov z večdnevnih? Včasih se mi zgodi da razmišljam kam bi lahko šel, berem tukaj teme, pridem do čudovitih stvari, na kar ugotovim da v enem dnevu ne gre ;) ...

Nimam pa nič proti, samo predlagam moj pogled, ker se mi zdi da večdnevno potovanje bi si zaslužilo svoj oddelek :D

Lp pa varno na poti vsem

...to sem že jaz enkrat predlagal ampak ostaja tako, kot je. V glavnem je vse v tej temi in kdor ni vsak dan na forumu pač pogleda zadnjo stran te teme, kvečjemu še eno nazaj...

Mi je žal, da ne všečkam vsega, kar mi je res zanimivo...ker je vse v tej temi, ki je premalo časa aktualna.

...ko bom imel malo več časa, bom pogledal še eno stran nazaj... :closedeyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je razlika med vtisi z enodnevnih, pa vtisi večdnevnih voženj?

Razen med začetno in končno točko nobene :D

* pa še to me zanima, če sem 09.08.2014 štartal zjutraj iz Plužin (MNE) in se zvečer spet vrnil nazaj, a je to vtis iz dnevne vožnje ali večdnevne?

 

Mogoče je bolj pomembno, da se vsak še dodatno potrudi še kaj napisati v določene teme kot so: Dolomiti, Črna gora, Albanija, Grčija...

 

drugače pa zelo rad prebiram vtise iz dnevnih voženj, pa čeprav je potovanje trajalo 5dni  :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je razlika med vtisi z enodnevnih, pa vtisi večdnevnih voženj?

Razen med začetno in končno točko nobene :D

 

Dnevne vožnje so brez nočitev in so omejene na razdaljo, ki se jo prevozi v enem dnevu.

...razlika bi bila v preglednosti in aktualnosti objav.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem, ker je zadeva povsem nepregledna, vtisi pa vsebujejo tudi kdaj koristne in zanimive informacije.

 

Ker ni sistematično urejeno pod državah, je zato vse skupaj precej neuporabno, iskalniki pa itak nedorasli.

 

Kaj so pa enodnevnih izleti pa je menda vsakemu minimalno brihtnemu jasno.

 

Izlet, kot se isti dan vrneš domov v Slovenijo, torej izlet okoli doma.

 

Ne pa enomesečno potovanje, razdeljeno na dneve.

 

Tisto sodi v ločeno temo.

 

Ampak moderacija spet pametna in po svoje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, pol je kuj vprasanje, kolk kdo nardi v 1 dnevu in kolk se ustavlja za razne oglede in slikanje, malcanje, lulanje,..

Enemu je lahko point v voznji sami, bo naredil 700 km in 3 slike. Drugemu je vazno, da si ogleda znamenitosti, bo naredil 300 km in 30 slik, tretjemu je vazno, da gre na sladoled/kavo s prjatli in se mu bo prvi zdel, da pase v temo za vecdnevne voznje..

Tezko je razmejit, se mi zdi.

Mogoce bi blo boljs razmejit po stevilu prevozenih km, pol se pa vsak odloci sam, v kolikem casu jih bo prevozil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do neke mere imate vsi prav,toda vedno ko grem na večdnevno vožnjo ne grem samo na določen cilj npr. MNE temveč v več držav in kaj naj potem napišem vsak post v svojo temo"iskreno se mi ne da in mi je butasto"

 

Tisti pa ki bo hotel kaj več informacij jih bo dobil tako ali drugače, tu ali kje drugje če je le: citiram snecerja"minimalno brihten" ;)

 

Jaz tu preberem vse poste saj mi je tema zanimiva in čisto vsakemu pritisnem všečka če se le toliko potrudi da obesi kakšno slikico al mi je všeč kot profil ali pa ne! 

 

Živi in pusti živeti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, pol je kuj vprasanje, kolk kdo nardi v 1 dnevu in kolk se ustavlja za razne oglede in slikanje, malcanje, lulanje,..

Enemu je lahko point v voznji sami, bo naredil 700 km in 3 slike. Drugemu je vazno, da si ogleda znamenitosti, bo naredil 300 km in 30 slik, tretjemu je vazno, da gre na sladoled/kavo s prjatli in se mu bo prvi zdel, da pase v temo za vecdnevne voznje..

Tezko je razmejit, se mi zdi.

Mogoce bi blo boljs razmejit po stevilu prevozenih km, pol se pa vsak odloci sam, v kolikem casu jih bo prevozil.

Vtise, ki jih je precej bi lahko na nek način vsaj malo razdelili, da bi bili dalj časa pregledni.

Tko se prehitro vse skupaj izgubi....ampak dobro, če večini tko paše, naj tko bo...povem pa lahko, da marsikoga ne lajkam zato, ker se mi ne ljubi pregledovati strani nazaj :mellow:

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer...

Grem na izlet v Grčijo... Prečkal pa bom kar nekaj različnih pokrajin (za vsako izmed njih je naprimer tema na foromu) in da nebi bilo res tako kot pravi kmet... da bi vsak post pisal v pravilno pokrajino, bi se simpl naredila tema večdnevni izlet... Kjer bi lahko še bolj podrobno opisali nastalo situacijo.. Bral sem o potepanju v Durmitorju stran dve nazaj, in dobil nekaj koristnih informacij.

Zame ki še nisem videl praktično nič, in nisem predelal še nič na motorju in avtomobilu okrog je to lahko zelo koristna informacija za moj podvig...

Bi mi pa bilo lažje oz bolj na pladnju servirano, če bi lažje dostopal do teh informacij.

 

Pa če se ne motim je CUFA hotela da približno takšna tema obstaja? ,,,,

 

Kakorkoli, da nebi koga odvrnilo od nadaljnega pisanja oz. deljenja informacij o potepih, je res mogoče bolje da tako ostane...

 

Je pa malenkost nepregledno za nas zelence :D

Popravljeno . Popravil Matej207
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha a smo malo sitni ker je dež pa ne moremo izkoristit prostega dneva? :P (Jaz priznam da sem! :D )

 

Ampak bi vseeno raje kaj zanimivega prebrala in kakšno lepo fotko pogledala! Tako da če ma kdo še kakšne "stare grehe" - le objavit :OK:  Bo definitivno bolj zanimivo kot prepucavanje.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi za moje pojme bi bilo veliko bolje, če bi bila ta tema kot je, druga pa vtisi večdnevnih voženj :)

Drgač pa danes pa tudi jutri ne bo motorostičnih vtisov, bojo pa v nedeljo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

* pa še to me zanima, če sem 09.08.2014 štartal zjutraj iz Plužin (MNE) in se zvečer spet vrnil nazaj, a je to vtis iz dnevne vožnje ali večdnevne?

jaz glasujem za "vtis iz dnevne vožnje"  :OK:  :OK:

 

 

 

Mogoce bi blo boljs razmejit po stevilu prevozenih km, pol se pa vsak odloci sam, v kolikem casu jih bo prevozil.

ne zastopnim prav dobro; a da bi potem imeli teme:

prevoženih 100km/dan,

prevoženih 200km/dan 

....

.....

....

....

prevoženih 1700km/dan  ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!