Skoči na vsebino

Skuter-maxiskuter


Priporočene objave

Sem star motorist a "nov" skuterist. Debate, ki jih poslušam in berem so podobne politiki........

Zanima me, po čem ali kako ločujete skuterje, od kje naprej je maxiskuter ..................??

Pa "mirno" cesto !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa tudi že od 250 ccm. Res pa je, da dvocilindraši so popolnoma nekaj drugega od enocilindrašev. V kolikor kupuješ svetujem Burgman 650 za udobno vožnjo, Yamaha T max za športno vožnjo. Tu so še Honda Silverwing, Integra, ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od dveh cilindrov naprej.

Verjetno, ko enkrat presedlaš na dvocilindraša, več ne gledaš nazaj. :)

Jaz sem pa mnenja, da vsak skuter, ki ima okrog 30KM in je udoben tudi za sopotnika, spada med maksije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

No kar se cilindrov tiče, verjetno trditev ne vzdrži. Enoclindraše najdeš tudi blizu 1000.  Da pa je maxi , če pelje tudi sopotnika spet ne pije vode......tudi moped (50 cm) pelje sopotnika. Ja, udobje bo tukaj verjetno imelo kar nekaj besede..........Ko gledam slike skuteristov na srečanju, pa je vse kar zmore peljat tablico................

LD

Popravljeno . Popravil yamtdm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa je maxi , če pelje tudi sopotnika spet ne pije vode......tudi moped (50 cm) pelje sopotnika. Ja, udobje bo tukaj verjetno imelo kar nekaj besede..........

Saj udobno vožnjo v dvoje sem imel tudi v mislih. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enocilindraš, dvocilindraš, princip je isti, sve su ostalo nianse.

Moj kriterij je tak: če gre lahko na avtocesto je maxi, če ne sme, pač ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo...........mislil sem, da obstaja neka uradna oz. ustaljena meja. Se mi pa zdi ta meja (avtocesta) zanimiva in kar se mene tiče čisto sprejemljiva. 

Za šalo; če bi bila meja hitrost, bi tisti koprčan , ki so ga par mesecev nazaj ujeli policaji,( ko neki poniexpres-hitrost pa okrog 120km/h),  sigurno imel maxija. 

Pa pustite cesto na tleh, da vam ne prileti v glavo !!

LD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:Je neka definicija Adac-a o skuterjih katera glasi:

 

Mestni skuter do 125 cc.

Primestni skuter 125 - 250 (300) cc.

Medmestni skuter nad 250 cc,

 

Kaj je maxi? Hmmm kako gledaš, V mestu, na avtocesti...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec koncev je vseeno kako se mu reče če sploh kaj. Važno da zadosti tvojim potrebam/željam. Ker imaš A kategorijo se splača vzet malčk višjo kubaturo...a spet odvisno od potreb. Ker zadeva lashko kmalu prerase v konkretno križarko..a spet...odvisno kaj iščeš. Jaz sem kompaktnega, z malenkost višjo kubaturo, nevpadljivega, zanesljivega. Kar srm nabavim sem kar dobro zadel. Ti pa zase veš kam te vleče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strijam. Temo sem načel zato, ker sem bil presenečen nad odnosi in pogledi med motoristi. Več kot štiri desetletja sem bil na "klasičnih" motorjih, MZ,Puch, NSU,BMW in zadje desetletje Yamaha TDM. Nikoli mi ni prišlo na misel, da bi motoriste delil na križarke, enduraše, skuteraše, maxi skuteraše, mopediste  itd.  motorist je motorist in pika.  Sedaj pa, ko mi je zdravje in emšo reklo svoje sem si kupil skuter PCX150 in dnevno doživljam presenečenja ko večina motoristov niti ne odzdravi kaj da bi oni pozdravili.  Me ta odnos  na cesti preseneča.  Zadnjič mi je na Tolminskem ko sem šel na kavo, eden  celo zagrozil, da jim kvarim ugled s svojim mopedom, ko bi vsaj imel Maxi skuter, če parkiram poleg njih in naj se poberem. Seveda sem ostal na kavi a je imela "grenak" okus. Ko pa sem ga povprašal kaj je maxi skuter me je le debelo gledal............še zmeraj mislim, da je motorist na cesti, motorist neglede na značke, firme verige in še kaj. Problem je mentaliteta. 

LD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@yamtdm, ne se sekirat. Se pač ne pozdravljaš več, odzdraviš pa vedno, v primeru da si pozdravljen. Za primitivne besede pa se pač ne zmeniš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni paše da ni treba skoz pozdravljat. Tako da se ne sekiram...brigaš se zase in uživaš v vožnji. Po mestu je prav zabavno...marsikaterga 'motorista' razhajkaš ko se prižge zelena luč :)...sicer ti iz jeze vrne v naslednjem semaforju a je vsaj zabavno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Hm odprli ste zanimivo temo ,se fajn pogovorili in se celo strinjali z napisanim,potem pa vsak v svoj kot. Zanimivih in plodnih debat je žal bore malo. Se pozdravmo k se srečamo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje skromno opažanje glede pozdravov - po dolgi želji sem lani le kupil Nexus-a 500; al je maxi al ne pustim vam presojo, je pa enocilindraš, Mogoče te vibracije dajo en dodaten feeling :); sem pa rekel, da bom probal letos še Tmax-a, da vidim ali je res vreden tistih 5-6000 Eur več. Ta dva prideta v moj izbor :) 

Že na prvi vožnji sem iz evforije, veselja in uživancije pozdravil vsakega in... niti eden ni odzdravil. Mogoče niso videli pozdrava, si mislim in naslednjič "poblendam".. Nič....

Zdaj odzdravljam, ampak poredko, ker me nihče prvi ne pozdravi :( 

That's life - ampak naj bo - jaz UŽIVAM, ko se peljem in mi to ne bo uničilo tega užitka...

Pozdrav vsem, tudi "motoristom" in brez zamere, jaz nimam nobenega predsodka, saj pozdravim človeka in ne njegovega "stroja"

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na žalost je to medsebojno spoštovanje okrnjeno a z leti se izboljšuje. Sam vozim vse kar se premika in tak je tudi odziv, od odvisnosti na čem sediš. Žalostno. Ne se sekirat tisti ego in zagledanost vase je močna in trdovratna bolezen. 

Nexus praviš!? T max je absolutna boljša rešitev-motor,a preklemano drag. Če si zagrizen skuterist razumem vse njihove prednosti, drugače se pa ozri čez ramo in kupi kakšen klasičen motor ali mešanček med tem,recimo integro 700 ali 750!??

integraimages-20.jpeg.8b7395bd7f7479d6cded75b36images-14.jpeg.5b098b082d6274eaeefba17bbimages-22.jpeg.384c6c9e21ed5c4a144dfff34

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala @luxuz, saj ne da bi bil zagrizen "skuterist" ampak pri boljši polovici beseda skuter pride lažje skozi kot motor, čeprav... :)   Radi rečemo "mogoče, ko bom velik", samo ne vem, kdaj bo to, ker "velik" se mi zdi, da sem že sedaj; doma citirajo Predina - bolj star bolj nor :):)

Vem, da je boljša rešitev ampak cifra je lepa, ne da ne...

Ta Honda, pa mi oblikovno ni všeč... "sto ljudi - sto čudi"

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem,da ukaze je treba izpolnjevati  in če bi rad, da se boljša polovica navduši nad vožnjo in uživa na dolgih potovanjih kupi hondo silver wing-ne boš jo spravil iz motorja(ženo seveda). Neverjetna udobnost in minimalna poraba, pa tudi cene so več kot ugodne- ,ciljam bolj od letnika 2010 navzgor-preberi si test na osebni testi motorjev, katerega avtor sem. Neverjetno vozen in udoben navihanček,če pa hočeš loviti ostale motoriste skozi ovinke pa yamaha t max-prikriti ss v preobleki skuterja, a udobje tu ni kaj prida. To le toliko v vednost če želiš,da se ti boljša polovica navduši za potepanja v dvoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8. 3. 2016 at 2:14 PM, tomaz69 said:

Še moje skromno opažanje glede pozdravov - po dolgi želji sem lani le kupil Nexus-a 500; al je maxi al ne pustim vam presojo, je pa enocilindraš, Mogoče te vibracije dajo en dodaten feeling :); sem pa rekel, da bom probal letos še Tmax-a, da vidim ali je res vreden tistih 5-6000 Eur več. Ta dva prideta v moj izbor :) 

Že na prvi vožnji sem iz evforije, veselja in uživancije pozdravil vsakega in... niti eden ni odzdravil. Mogoče niso videli pozdrava, si mislim in naslednjič "poblendam".. Nič....

Zdaj odzdravljam, ampak poredko, ker me nihče prvi ne pozdravi :( 

That's life - ampak naj bo - jaz UŽIVAM, ko se peljem in mi to ne bo uničilo tega užitka...

Pozdrav vsem, tudi "motoristom" in brez zamere, jaz nimam nobenega predsodka, saj pozdravim človeka in ne njegovega "stroja"

Jaz bi ti odzdravil čeprav ne voziš "motor".

A veš kako bi (najbrž) užival en dan ko bi sedel na "pravi" motocikel? Morda si eden redkih ki se resnično povsem zadovolji na skuterju a vsaj poskusi še tisto pravo enkart za vsak slučaj, da ti ne bo en dan žal. Ne se omejit na začetku razen če ti je res to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma js odzdravim vsem ki me pozdravijo,pa naj bo to maxiscooter scooter al pa tomos ,vecina nas je itak zacela na tomos-u :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@luxuz - sem bolj nagnjen k športnim oblikam in mi ti glomazni maxi-ji ne dopadejo :blush:. Glede boljše polovice pa, ob vsem nasprotovanju na začetku - vprašaj me, kdo je imel prej novo čelado :blush:

@StaraFeltna - Ti ni treba ugibat, ti jaz povem, da bi užival tudi na (hm) "pravem" motorju; mogoče pa kdaj, zaenkrat sem vesel kot mali otrok veš - boljše vrabec v roki kot golob na strehi - :grupni:

@Ciko86 - če bom kdaj na vašem koncu (čeprav sem čisto blizu) in ko me bo prestavlo za tistih par cm, ko boš šel mimo, bom poblendal za tabo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/30/2014 at 2:01 PM, yamtdm said:

No kar se cilindrov tiče, verjetno trditev ne vzdrži. Enoclindraše najdeš tudi blizu 1000.  Da pa je maxi , če pelje tudi sopotnika spet ne pije vode......tudi moped (50 cm) pelje sopotnika. Ja, udobje bo tukaj verjetno imelo kar nekaj besede..........Ko gledam slike skuteristov na srečanju, pa je vse kar zmore peljat tablico................

LD

No tle se s taeboj delmžno strinjam, in v tem ,da se da z 50cc pelat v dvoje in da enocilindaraše najdeš tudi blizu 1000 cc. Ka r se pa ne strinjam je to,  da vse kar premore skuter zmore peljat tablico...res, da skuter ni motor, ki bi ppotegnil z mesta do 100 km/h v 2 sekundah ampak ni vse v hitrosti. Nažekatri uživamo tudi v umirjeni vožnji, ki je v mejah omejitev. 

On 5/29/2014 at 3:23 PM, yamtdm said:

Sem star motorist a "nov" skuterist. Debate, ki jih poslušam in berem so podobne politiki........

Zanima me, po čem ali kako ločujete skuterje, od kje naprej je maxiskuter ..................??

Pa "mirno" cesto !!

Vse kar je na 50 cc je tretirno kot maxi skuter.

On 3/9/2016 at 3:20 PM, tomaz69 said:

Hvala @luxuz, saj ne da bi bil zagrizen "skuterist" ampak pri boljši polovici beseda skuter pride lažje skozi kot motor, čeprav... :)   Radi rečemo "mogoče, ko bom velik", samo ne vem, kdaj bo to, ker "velik" se mi zdi, da sem že sedaj; doma citirajo Predina - bolj star bolj nor :):)

Vem, da je boljša rešitev ampak cifra je lepa, ne da ne...

Ta Honda, pa mi oblikovno ni všeč... "sto ljudi - sto čudi"

 

 

Jaz sem vozil BMW C650 GT, maxi skuter in moram rečt, če bo sreča bo maxi BMW C650 GT naslednji nakup. Odlično se sedi, odlična veterna začita in zamoj način vožnje lahko rečem enkraten.

11 hours ago, tomaz69 said:

@luxuz - sem bolj nagnjen k športnim oblikam in mi ti glomazni maxi-ji ne dopadejo :blush:. Glede boljše polovice pa, ob vsem nasprotovanju na začetku - vprašaj me, kdo je imel prej novo čelado :blush:

@StaraFeltna - Ti ni treba ugibat, ti jaz povem, da bi užival tudi na (hm) "pravem" motorju; mogoče pa kdaj, zaenkrat sem vesel kot mali otrok veš - boljše vrabec v roki kot golob na strehi - :grupni:

@Ciko86 - če bom kdaj na vašem koncu (čeprav sem čisto blizu) in ko me bo prestavlo za tistih par cm, ko boš šel mimo, bom poblendal za tabo :worship:

BMW c 600/650 sport maxi skuter z 60 konji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tud mene na mojem bivšem nexusu niso najbol radi nazaj pozdravlali :D

Mi je pa blo všeč, da so kaki starejši čoperisti že od daleč dvignli roko! :D 

Neznam opisat filinga.. ampak je res fajn :P

Sem bil z njim res zadovoljen. Sem pa prodal, ker sem ga tudi kupil z namenom, da se vozim leto.. dve.. in potem

prešaltam na MT07 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako se pelje ta bmw 650,ker ga nisem vozil in nimam informacij o sami kvaliteti in okvarah,a glede na to,da ima od kymhota pogon sem zelo skeptičen, ker njega sem pa imel kratek čas. Imel je serijske napake -dihtnga na glavi je spustila in ostale komponente kot so vzmetenje je bilo porazno. Sedaj o samem bmw produktu mogoče ni velikih pomanjkljivosti,a kaj bo s časoma pokazal-ali je pa že in pri bmw-ju to znajo strokovno skrivati pri vseh svojih produktih bo pokazal čas. Prosim naj me nekdo,ki ga ima že nekaj časa ali še bolje,ki ga je imel razsvetli ,kako se zadeva v praksi v daljšem obdobju obnese. No glede na to,da jih ni veliko in so bolj kratek čas v prodaji ne vem če bo podatek povedal kaj več o tem pregrešno dragem skuterju.

Glede pozdravljanja na cesti je pa ta folklora bolj v domeni novopečenih motoristov ali skuteristov,oboji se srečujemo in pozdravljamo več ali manj. Nekdo je prevzeten,važen,ima slab dan,nekateri smo že malce leni, ob poplavi motoristov bi pa moral non stop mahati,kar pa ni več zabavno.Najbolj važno je,da ti motoristi priskočijo na pomoč ob okvari,praznemu rezervoarju ali nesreči. Tam smo si več ali manj enotni in složni, kar je najpomembnejše,da veš  da boš dobil pomoč ,ko se mimo pripelje prvi bajker,kateri ima lahko vse potrebne informacije in znanja ,da ti bo svetoval in ti pomagal nesebično in strokovno. Posebno ob nesrečah je vsak namig iz izkušenj dobrodošel,da te policisti z svojim 'strokovnim 'znanjem ne namočijo preveč. Ali pa,da te zapelje do prve črpalke,mehanika ali ti priskrbi vleko-to boste znali cenit,ko boste le to potrebovali in od takrat boste pozdravljali prav vsakega bajkerja. Na cesti smo vsi eno-isto in stari mački pravijo-so motoristi,ki so padli in motoristi,ki bodo padli-kje se najdete vi je pa na vas.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!