Skoči na vsebino

Kontrola db glasnosti-Policija


krtek

Priporočene objave

Zdavo. Kolega so včeraj na črnem kalu ustavili policisti in mu izmerili glasnost izpuha.

V sloveniji še nisem zasledil da imajo prijatelji v modrem tako napravco.

Zato samo v opozorolo motosvetovcem da imajo ta-plavi povečano kontrolo glasnosti naših mopedov.

Prevelika glasnost... 400€ pa avtovleka do doma če nimaš db killerja pod sedežom.

Baje da bo akcija potekala do 18.8 na priljubljenih moto rutah v Sloveniji.

Srečno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdavo. Kolega so včeraj na črnem kalu ustavili policisti in mu izmerili glasnost izpuha.

V sloveniji še nisem zasledil da imajo prijatelji v modrem tako napravco.

Zato samo v opozorolo motosvetovcem da imajo ta-plavi povečano kontrolo glasnosti naših mopedov.

Prevelika glasnost... 400€ pa avtovleka do doma če nimaš db killerja pod sedežom.

Baje da bo akcija potekala do 18.8 na priljubljenih moto rutah v Sloveniji.

Srečno ;)

 

Vemo vemo, prebranega kar veliko o tem....so že lani merili, tko da ni glih nova zadeva...

 

Zakaj pa avto vleka...primeš pa rineš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, kok bi se skregu...

 

Jaz imam lonec homologiran, homologacija in tehnični pregled sta bila opravljena brez db killerja, prav tako je bil izpuh na homologaciji poslikan brez db killerja.... Naj rohni :OK:  :yea1:  :fyou:  :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, kok bi se skregu...

 

Jaz imam lonec homologiran, homologacija in tehnični pregled sta bila opravljena brez db killerja, prav tako je bil izpuh na homologaciji poslikan brez db killerja.... Naj rohni :OK:  :yea1:  :fyou:  :fyou:

 

Super, samo še vseeno jakost ne sme presegati predpisane tovarniške, tle pa oni pol nam kažejo  :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdavo. Kolega so včeraj na črnem kalu ustavili policisti in mu izmerili glasnost izpuha.

V sloveniji še nisem zasledil da imajo prijatelji v modrem tako napravco.

Zato samo v opozorolo motosvetovcem da imajo ta-plavi povečano kontrolo glasnosti naših mopedov.

 

Pohvalno, da so končno začeli preverjati tudi to :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevelika glasnost... 400€ pa avtovleka do doma če nimaš db killerja pod sedežom.

Se vidi da smo balkan,... pri severnih sosedih prideš veliko ceneje skozi in so xy standardov višje kot mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enim je zgleda glavni užitek, da proizvajajo hrup in to nepotreben, ko si odprejo lonce ali montirajo namerno bolj hrupno zadevo.

 

Edino pravilno, visoke kazni in prepoved vožnje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enim je zgleda glavni užitek, da proizvajajo hrup in to nepotreben, ko si odprejo lonce ali montirajo namerno bolj hrupno zadevo.

 

Edino pravilno, visoke kazni in prepoved vožnje.

Sicer sem zaprisežen drekpumpar, ampak se načeloma strinjam. Tudi meni gre pretiran ropot na jetra, že zdavnaj sem dal nazaj originalne rore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol se boste pa čudli zakaj vas nono ni videl :grim

Ja, bogi nono, ko v zaprtem avtu ni slisal izpuha, ki je, what a wonder, usmerjen nazaj, nasprotno od smeri voznje.

Loud pipes save...ego, in case of short penis.

P. S.

Lahko si dokaj glasen in z markantnim zvokom pa se vedno street legal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje čase opažam veliko HDov, kateri so obupno glasni, sploh v večernih/nočnih urah po naseljih/mestih...

 

Se sprašujem kako gre ta zadeva čez tehničnega, mene bo pa moril na GSu, če bom brez dB killerja in mi bo nameril mogoče 2 dB preveč, pa še zmeraj 10 manj od HD !

 

Avstrijci pa že to kar nekaj časa prakticirajo, samo kazen pa ne vem kakšna je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kolk je meja glasnosti v db da ti napise kazen..ker ce mas ti sportn avspuh homologiran in db kilerje not je verjetno vseeno glasnejse kot pa je v  homologaciji zapisano..???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kolk je meja glasnosti v db da ti napise kazen..ker ce mas ti sportn avspuh homologiran in db kilerje not je verjetno vseeno glasnejse kot pa je v  homologaciji zapisano..???

 

Street legal after-market izpuhi imajo svojo homologacijo, ta pa je osnova za vpis dodatno vgrajene opreme oz. predelave v homologacijski kartonček motorja. Ko to opraviš, imaš popolnoma legalen, glasnejši motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk kot ti piše na deklaracijski ploščici ki jo imaš nekje prikovičeno na okvir

 

Vidim, da bo treba kupit napravo za  graviranje, to zna bit kmalu državni šport...novo ploščico pa je...popravimo na 120dB pa ne bo problema :P

 

Jaooo kam gre ta svet :S

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da bo treba kupit napravo za  graviranje, to zna bit kmalu državni šport...novo ploščico pa je...popravimo na 120dB pa ne bo problema :P

 

Jaooo kam gre ta svet :S

 

Bo kr državni šport, ja..

 

Neumno vprašanje.. homologiran izpuh, vendar je bil brez in je brez "dB-killerja" (starejši model), kaj boš pol plavim povedal, če so vedno najbolj pametni..

 

Se vidi, da se utapljamo v bedi, ljudje živčni in nevoščljivi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Je kar prav ,da merijo glasnost  in da se potem motor ročno potiska peš :worship: , še veliko premalo to preverjajo ,mi tudi nikol ne bo jasno kaj za hudiča je tako fajn v avspuhu ,da ga moram poslušat tri kilometre prej pa še pet kilometrov potem ,ko se je odpeljal mimo  in pa še prav počasi se pricjazi :bike:  mimo, glede na zvok človek pričakuje saj dvestopedeset plus :hooray: .Potem pa ima še  moto športno popoldne pa ga poslušaj, ko dela enajsti moto krog. :angryrant1:

Se pa potem motorist čudi ,da ga je policija vzela na piko ,da ga kar naprej ustavljajo ,ja hudiča tudi njim enkrat dopizdi ,aja ima pa najtišjo čelado pa čepke v ušesih. :slap:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim brez db kilerja in me je policaj vprasal zakaj ga nimam noter.

Odgovor tici predvsem v varnosti. Ko se pripeljem za avto, me slisijo v kabino (testirano) in me ne spregledajo. Varnost pred srnami, saj ogromno dobrih okoliskih cest lezi na predelu, kjer je ogromno divjadi in morem rect da dosedaj se nobena srna ni priletela na cesto.(Sprednji levi zracnik na mojem golfu mi je razbil zajec, skoraj povozil petelina, divjacinskega golaza pa se (zaenkrat) nisem povozil. (Naj ostane tako.)

Moras samo povedati tehtne razloge zakaj si tako naredil, pa bo vse vredu, ce je vsaj kulckej cloveka v policaju.

Ce pa zacnes s tem da je zvok lepsi sta pa takoj koncala.

Popravljeno . Popravil Lynx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pac da nisi srecu nobene srne in podobno nima veze z izpuhom. Na crnem kalu je mankala samo sekunda pa bi trescu v srno (pa sm mel ziher na najmn 13000rpm pa na škoflc srna in lisica pa sem imel odprt izpuh

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pac da nisi srecu nobene srne in podobno nima veze z izpuhom. Na crnem kalu je mankala samo sekunda pa bi trescu v srno (pa sm mel ziher na najmn 13000rpm pa na škoflc srna in lisica pa sem imel odprt izpuh

 

Pohvala za povedano resnico, čeprav bodo nekateri še vedno prisegali na odprt izpuh kot edino učinkovito sredstvo proti vsem nesrečam. Baje, v Postojni, pri tistih, ki so imeli motor z odprtim izpuhom v garaži, sploh ni bilo žleda :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po veljavni zakonodaji za RS je potrebno biti strokovno usposobljen za izvajanje meritev in imeti tudi certifikat za tovrstne meritve. Prav tako morajo tudi merilni instrumenti biti usklajen+jeni z zakonodajo. Pa me zanima, če kdo ve ali ima ta podatek, ali so policisti kvalificirani za tovrstne meritve in s kakšno opremo le te izvajajo. Gre za resno dilemo, saj imam občutek, ki me upam vara, da je to kar malo prosto po prešernu. Pa ne se preveč vžigat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!