Skoči na vsebino

Kontrola db glasnosti-Policija


krtek

Priporočene objave

Po veljavni zakonodaji za RS je potrebno biti strokovno usposobljen za izvajanje meritev in imeti tudi certifikat za tovrstne meritve. Prav tako morajo tudi merilni instrumenti biti usklajen+jeni z zakonodajo. Pa me zanima, če kdo ve ali ima ta podatek, ali so policisti kvalificirani za tovrstne meritve in s kakšno opremo le te izvajajo. Gre za resno dilemo, saj imam občutek, ki me upam vara, da je to kar malo prosto po prešernu. Pa ne se preveč vžigat.

 

A to tko kot radarski in laserski merilniki hitrosti, ki morajo biti ustrezno atestirani in osebje, ki z njimi rokuje, ustrezno usposobljeno? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to tko kot radarski in laserski merilniki hitrosti, ki morajo biti ustrezno atestirani in osebje, ki z njimi rokuje, ustrezno usposobljeno? ;)

Po moje, je vse skupaj isti šmorn!!!  Redarji, policaji, nekateri motosvetovci, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje, je vse skupaj isti šmorn!!!  Redarji, policaji, nekateri motosvetovci, ...

 

Itaq, zmeraj eno in isto jokcanje ter nabijanje brez argumentov z domnevami ali naravnost zlaganimi domislicami. Ker gre za informacijo javnega značaja, ti bodo na MNZ verjetno odgovorili glede vsega, kar te zanima v zvezi z meritvami glasnosti izpuhov motornih koles. Saj veš, stane te približno minuto, da naklofaš ustrezen mail (toliko kot jokcanje na forumu).

 

P.S.

Avstrijski miličarji imajo verjetno doktorat iz fizike in prenosen avdio laboratorij, da se nič ne bunite, ko vas tam zmerijo, anede? :grrr

 

P.P.S.

Tale forum si bo kmalu prislužil naziv MotoJokica :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru lahko organ odredi izredni tehnični pregled ... in bodo na uradnem izrednem tehničnem pregledu vozila ugotovili, ali se je organ motil :krneki:

 

p.s.

itak vsi vemo, da bo organ podkupil uradnika na tehničnih pregledih, da bo pričal v njegovo korist :P

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mojga prijatla so z avtom vlekl na tehnični pregled, ker je imel preglasn auspuh ... impreca ;) ... mislim, da jo je takrat pocen odnesu ... ;)

 

za tovornjake vem, da jih tehtajo in opravljajo izredne tehnične preglede, za vlake in avione pa ne vem

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A avte tut kej merijo? Kaj pa vlake in tovornjake? Jebat ga..tistih par motoristov je treba skenslat..

 

Jp, zadnje čase je Akrapoviću drastično narasla prodaja izpuhov za tovornjake in avtomobile. Na tovornjakarskih forumih že zagotavljajo, da so brez dB killerjev veliko bolj opazni, da je število nesreč drastično upadlo, da naredijo bistveno več kilometrov z enim tankom in da je obraba gum padla za polovico. Pa še žena je bolj živa v postelji, laško ni več grenko in na novem LED TV-ju dejansko vidijo vseh 16 milijonov barv, ki bi jih naj bil sposoben prikazati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, glede usposobljenosti je stvar zelo preprosta... Policaj, ki konča policijsko akademijo je usposobljen za delo z prav vso merilno-prometno inštrumentacijo... verjemite, da jih "v šoli" vse naučijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Inkasanti so včasih rekli tistemu, ki je prišel po denar. Danes so pač drugačni izrazi za te iste vrste posla. Pravila nas bodo pa itak dala v kalup. Na koncu bomo robotki s knofom za ON in OFF.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

onasnaževanje okolja s hrupom ne morem ravno oklicat za inkasanstvo. Ne gre se za nekaj decibelov preglasne auspuhe, ampak eni majo pa res take :SS kozlavne na svojih motorjih, da stvar res ni za nikamor. sej človek razume da ma vsako tele svoje vesele, ampak v neki približno urejeni družbi pa tudi ne more prav vsak delat kar se mu zazdi. v tujini niti po pisath ne smeš več brez db killerjev vozit. oz. je obvezna meritev hrupa, prej ko lahko greš na track day. 

 

Konec koncev tisti, ki tako zelo rad posluša svojo mašino, nej se zapre v domačo gražo pa nej tam veselo nažiga (dokler ga kak sosed ne bo prjavu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje kar grejo, vpiknejo se najbrž po večini samo v nakede in športake, ker že motor po obliki bojda kliče, da je prehiter, preglasen in nasplošno kršitelj cestno prometnih predpisov.. Za čoperiste si pa mislijo pustmo mu vsaj brnenje, saj motor tako ali tako ne gre nikamor. :D

 

Malo za šalo, malo za res. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, samo še vseeno jakost ne sme presegati predpisane tovarniške, tle pa oni pol nam kažejo  :fyou:

Niti na tehničnem, niti na homologaciji mi nihče ni nikoli meril glasnosti... S časom, ko se volna malo požge je izpuh verjetno malo bolj glasen. In kako naj jaz vem gdaj preseže tisto mejo, če je bilo na tehničnem pregledu vse ok? 

Zopet nekaj vse na pol narejeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka pa so problemi tudi z originalnimi izpuhi brez dušilca?

 

Mal še pa se me bo strah z motorjem vozit zaradi predpisov.. z prdalico se pa ne mislim vozit.

Popravljeno . Popravil Whitee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj piše v navodilih na koliko časa jih je treba obnovit. Tako kot j etreba komplet airbage in inštalacijo menjat na avtih po tolko pa tolko letih. Kdo pa naredi to? :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da bojo bolj na udaru take zadeve. tako kot se to dere, se original auspuh tudi po 100.000km ne.

 

post-23082-0-33201300-1407876502_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti na tehničnem, niti na homologaciji mi nihče ni nikoli meril glasnosti... S časom, ko se volna malo požge je izpuh verjetno malo bolj glasen. In kako naj jaz vem gdaj preseže tisto mejo, če je bilo na tehničnem pregledu vse ok? 

Zopet nekaj vse na pol narejeno...

 

Če sam nimaš možnosti meritve jakosti zvoka, ti pomojem vsak policaj naredi to z veseljem. S tem, da te DB merilnik stane 15€, pri policaju pa z nekaj več marže :P.

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj piše v navodilih na koliko časa jih je treba obnovit. Tako kot j etreba komplet airbage in inštalacijo menjat na avtih po tolko pa tolko letih. Kdo pa naredi to? :mellow:

Kje si pa to pobral? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sm tut jst prebral, da naj bi se mejalo kemikalje ki sporžjoairbeg ki lahko baje z leti zgubijo jakost in se airbag nebi pravilno napolnil (samo msilim da tega nihče ne dela)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Volvicu je kontrola po 10ih letih.....Sam sej ni panike, povprecn slovenck avta nima 5 let. Skos nove, tko da ni sile. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merjenje glasnosti - hrupa izpuha ni enostavno opravilo. Za meritev je potreben certificiran postopek. Pri nas ti dajo kazen, pol se pa pritoži, če ti kaj ne paše. Ne mislit, da je balkan kje drugje. Balkan je tukaj in sedaj.

 

Pa še to: Če so komu morda izdali plačilni nalog, naj napiše, po katerem zakonu, členu ... je to fasal, pa da potem še to plat medalje malo predebatiramo.

 

Zdaj bo pa spet enim jokcanje ven butnlo.

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merjenje glasnosti - hrupa izpuha ni enostavno opravilo. Z

:krneki:  UAAAUUUU to pa res mora bit zapleten postopek... in še certificiran povrh!   Ne moreš verjet, da mi to vsako leto počnemo na žegnu... z vsemi certifikati in božjim blagoslovom nam komaj uspe... res zahtevno opravilo! :D  :D  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merjenje glasnosti - hrupa izpuha ni enostavno opravilo. Za meritev je potreben certificiran postopek. Pri nas ti dajo kazen, pol se pa pritoži, če ti kaj ne paše. Ne mislit, da je balkan kje drugje. Balkan je tukaj in sedaj.

 

Pa še to: Če so komu morda izdali plačilni nalog, naj napiše, po katerem zakonu, členu ... je to fasal, pa da potem še to plat medalje malo predebatiramo.

 

Zdaj bo pa spet enim jokcanje ven butnlo.

 

 

:yawn: ... :winkiss:

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:krneki:  UAAAUUUU to pa res mora bit zapleten postopek... in še certificiran povrh!   Ne moreš verjet, da mi to vsako leto počnemo na žegnu... z vsemi certifikati in božjim blagoslovom nam komaj uspe... res zahtevno opravilo! :D  :D  :D

Če se grejo te meritve potem more biti oseba usposobljena in imati certifikat tako kot naprava...in pa seveda dovoljenje. Saj v moji stroki je tako pa delam zelo podobne stvari.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se grejo te meritve potem more biti oseba usposobljena in imati certifikat tako kot naprava...in pa seveda dovoljenje. Saj v moji stroki je tako pa delam zelo podobne stvari.

 

Policaj ki konča akademijo je usposobljen za vse!... Dovoljenja da ti bo imeril pa od tebe verjetno ne rabi?  Naprav brez certifikatov, kao na ebayu, pa policaji gotovo ne kupujejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!