Skoči na vsebino

Kontrola db glasnosti-Policija


krtek

Priporočene objave

Mal je pa tud stvar dobrega okusa. Ne moreš bit kot novoletna jelka, okranclan s fluo ne vem kaj. Nekaj je tudi usoda, ki te doleti tako ali drugače, in ne zatiskajte si oči. Vsakdo izziva na svoj način. Eni s potapljanjem, hribolazenjem, kolesarjenjem, .... ali pa motorizmom. Fajn je če se motor sliši. Kaj bo, ko bodo samo še električni motorji - to bo šele morija.

 

Meni osebno so lepo narejene jakne s fluo inserti kar všeč. Sicer res, da kaj takšnega na kakšnega caffee-racerja nikakor ne paše ampak po tem, ko me je voznik avtomobila spregledal, jaz pa ne predvidel njegove napake in veselo letel z motorjem čez avto, nisem več nagnjen k sekiranju glede tega ali sem okusno oblečen in bolj glede tega, ali sem drugim vpadljiv in viden.

 

Sicer pa itaq veš, da si z BMW-jem težko lep :P

Popravljeno . Popravil Fritz
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se cca en teden vozil na mojem Sv-ju V2 mašina braz db kilerja v akrapotu in sem dejansko imel filing, da so ostali udeleženci bolj pozorni na mene in me prej opažajo. Blo je dokaj glasno pa še vedno definitivno ne tako moteče kot pri vrstnih 4 valinikih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa zgodba me malce spominja, na pravljico o kasiranju varnostne razdalje, ko je naša policija imela lepo napravico, ki je izdajala plačilne naloge, direktno z nadvozov avtoceste. Pa so izgleda nekomu napačen nalog izdali in je šlo spet vse v maloro.... :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha... ali pa periskop na plavem kombiju, ki snema truckerje ko drkajo in gledajo filme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede glasnosti samo tole:

 

http://southpark.cc.com/full-episodes/s13e12-the-f-word#source=6b9ca5c9-c3e1-431b-bd57-4c2a369455bd%3A25eebf82-ed8e-11e0-aca6-0026b9414f30&position=12&sort=%21airdate

 

Pa še v skrajšani verziji:

 

 

 

Bučke o tem, da te vozniki avtomobilov slišijo kaj bolje pa lahko greste prodajat pred vrtec tistim na triciklih. Kdorkoli je tako voznik avtomobila kot tudi motorist ve, da se sliši motor samo če vozi direktno za tabo pa še to v primeru, da sta radio in sopotnica čisto tiho. Vse ostalo se ne sliši čisto nič, razen če vozite kakšne stare neizolirane karete.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prodajam pred vrtcom ker je tam prazno in so vsi akterji tu na MS!

KTM990ADV +leovinci se je umikalo vse od avtobusa do karet in superduper Alf :grim......več jih lahko pa potrdi to izjavo pa niso v vrtcu temveč spet tu gor od časa do časa  ;)

Vrjamem pa da je moteče za okolico in po 500km tudi za mene,saj ko se zvečer ustaviš piska in šumi kot da bi mel vrtec v glavi :yes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevarno zdravju in okolici, torej nujno izključiti iz prometa in dati v uničenje.

 

Denarna kazen ne zaleže očitno, takšna vozila je potrebno odvzeti in papa. Samo to bi bila učinkovita kazen.

 

Naenkrat bi imeli mir...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naenkrat bi imeli mir...

 

Nič ne bi bilo miru - še vedno bi se našli cepci, ki bi se z motorjem vozili zgolj za lasten užitek (torej brez utemeljenega razloga), s čimer seveda povzročajo popolnoma nepotreben hrup in izpušne emisije.

 

Vse prepovedat!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K pa kmet(pa ne forumas) zakurbla kosilnco pa se ganja ceu dan pa najeda, je pa vse uredu? :lol1: Pa da enga tok iz tira vrze 15 sekund ropotanja, je za uprasat ce je vse ok...

Popravljeno . Popravil DIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer ženska kaj pa govoriš,bejž za šporget :P 990 je šla iz Ljubljanskega prometa v Mariborski promet,zgleda da so tam še mal po balkansk,sam da ropota,tu smo si omislili bolj kultivirane mašine :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet.. Pomoje so se ti odmikal k si zgledu ko kamikaza :P

Kdor te hoče videt te vidi, kdor te noče te ne vidi...

Če se pelješ po omejitvah, ne rabiš bit glasen, ker skoraj ne rabiš prehitevat.

Glasnost ima zame vsaj dve slabi lastnosti ..boli te glava po dolgi turi, pa moteče je za ljudi...

Priznam, ko se je kdo mimo peljal z glasnim rorom, mi je bilo vseeno. Odkar pa sosed tu nabija vsaki dan po eno uro direkt pod oknom pa popizdiš...

Mislim da se da tud "tovarniško" mirno peljat, če pa ti je ovinek prekratek al pa križišče preblizu pa tako ali tako potrebuješ oklepno vozilo :D

Sem pa doživel tudi par komadov.. Na sebi oprema za k "maši" na motorju pa akrapo....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prodajam pred vrtcom ker je tam prazno in so vsi akterji tu na MS!

KTM990ADV +leovinci se je umikalo vse od avtobusa do karet in superduper Alf :grim......več jih lahko pa potrdi to izjavo pa niso v vrtcu temveč spet tu gor od časa do časa  ;)

Vrjamem pa da je moteče za okolico in po 500km tudi za mene,saj ko se zvečer ustaviš piska in šumi kot da bi mel vrtec v glavi :yes:

 

Tole je pa obešanje za dlake v stilu pravih picajzlov :D Tarzan style!

 

Sem napisal, da če voziš direktno za nekom je možnost, ampak je pa zanimivo, da se takšni odmikajo tudi meni in to celo po tem, ko sem reinštaliral stock izpuh. Po moje se ustrašijo tvoje sence.  :ninja:

 

Po drugi strani pa te sigurno ne bo na razdalji 100m slišal čika, ki te gleda direktno v oči tik preden ti s stranske ceste zapelje na glavno, ne bo te slišal prvi avto v koloni 5ih vozil, ki jo prehitevaš in ki bo zavil brez smerokaza levo, ne bo te slišal tip, ki bo sredi ceste obračal 180 ker je zgrešil odcep. Ok ja slišali bodo ampak ne wrooooom ampak thump in hrsk. Za vse ostale opcije pa glej mojo prejšnjo objavo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem se peljala pred enim z leovincijem brez db dusilca. Sva bila zmenjena, da me na neki ravnini prehiti, da mu povem, kako se slisi.

Zarohnel je sele, ko je svignil mimo mene, torej vstric. Prepozno, da bi se sel lahko zvocno preventivo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogovarjamo se o hrupu, hrup je izjemno škodljiv zdravju in naravi.

Povišan vizir pa najbrž ne.

 

In nikakor ne razumem motoristov, ki namerno namestijo glasne izpuhe na itak že prezmogljive motorje.

 

Očitno je namen samo en = namerno povzročanje hrupa in nič drugega.

 

Jaz namreč ne najdem nobene pametne razlage za to idiotsko početje.

 

p.s.

sosed pa mora travo pokositi, sicer se mu bodo zaredile kače in ostala svinjarija in boš še bolj ogrožen

traktor tudi mora na njihov, da boš lahko kaj dal v usta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrup povzročaš tudi ti, več kot se voziš, več hrupa si povzročil, torej si enako glasen kot tisti ki se pol manj vozi kot ti, pa ima zato odprti ror.

 

p.s. imel sem homologiranega MASSa na Yamahi, vedno vozil z db killerjem in se ne počutim nič bolj hrupnega posiljevalca, kot bi imel navaden ror.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se zelo malo vozim, da povzročam malo hrupa, pa v primernih obratih, skratka zelo ekološko.

 

Kako bi pa izgledalo, če bi si še vsi avtomobilisti navrtali izpuhe...

 

Dajte si nekaj dopovedat, niste sami na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se zelo malo vozim, da povzročam malo hrupa, pa v primernih obratih, skratka zelo ekološko.

 

Kako bi pa izgledalo, če bi si še vsi avtomobilisti navrtali izpuhe...

 

Dajte si nekaj dopovedat, niste sami na cestah.

oprosti, ampak jaz sem auspuh menjal ne pa navrtal, prav tako je bil homologiran torej v skladu z zakonom, pa vseeno mnogo glasnejši od originala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem se peljala pred enim z leovincijem brez db dusilca. Sva bila zmenjena, da me na neki ravnini prehiti, da mu povem, kako se slisi.

Zarohnel je sele, ko je svignil mimo mene, torej vstric. Prepozno, da bi se sel lahko zvocno preventivo.

 

Ni problem če te kdo prehiteva. Probaj enako stvar s tem da si postavljena pravokotno na cesto po kateri se bo pripeljal (izven naselja) Pa lahko si tudi v avtu verjemi da se sliši.

 

 

Snecer ma ne jokej dej in ja tud povišan vizir je nevaren za živali še predvsem za mušice in druge žuželke si upam stavit da so bile nekatere na tvoji šipi tudi zaščitene ali pa ogrožene ;)  Drugače bi pa lahko odgovorni na tej strani napisali o tebi kak članek glede na to da si brez napak 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprosti, ampak jaz sem auspuh menjal ne pa navrtal, prav tako je bil homologiran torej v skladu z zakonom, pa vseeno mnogo glasnejši od originala. 

 

Dami pomoje ni bil glasnejši ampak je imel samo tak zvok ker tudi če zamenjaš avspuh ne sem biti glasenejši od tiskega kar piše na deklaracijski tablici tisto vrednost pa že skor original avspuh doseže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami pomoje ni bil glasnejši ampak je imel samo tak zvok ker tudi če zamenjaš avspuh ne sem biti glasenejši od tiskega kar piše na deklaracijski tablici tisto vrednost pa že skor original avspuh doseže

deklaracijska tablica piše Db na določenih obratih, kaj se pa prej in potem dogaja, je pa čisto drugače od originala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

deklaracijska tablica piše Db na določenih obratih, kaj se pa prej in potem dogaja, je pa čisto drugače od originala :D

to je pa tud res ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!