Skoči na vsebino

Najslabsa sezona v SLO ever!


Zorro

Priporočene objave

Tukaj je prostor za vse, ki si zelijo spucat duso glede letosnjega vremena, ki je vsaj v Sloveniji katastrofa, hehe:)

No torej spet scije in naj gre dez v tri p.... m.....

Me ma da bi kar vse motorcke nalozil in se preselil kam v Andarluzijo...

Ajt!

Zorro

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je prostor za vse, ki si zelijo spucat duso glede letosnjega vremena, ki je vsaj v Sloveniji katastrofa, hehe:)

No torej spet scije in naj gre dez v tri p.... m.....

Me ma da bi kar vse motorcke nalozil in se preselil kam v Andarluzijo...

Ajt!

Zorro

Andaluzija bi bila dobra opcija. Če pa boš šel kdaj v Skandinavijo in se pomenkoval z domačini ti bodo lepo povedali, da vreme ni nikoli problem. Problem so neprimerna oblačila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najslabša sezona?  Ja pa kaj še... Naredil do zdaj že 11000 km (Avstrija, Madžarska, Češka, BIH, ČG, Albanija, Švica, Dolomiti, HRV...)... pa še vsaj nekaj 1000 jih bom... 

 

Kdo pa pravi, da se moraš tam vozit, kjer je slabo vreme...  

 

Na slovenskih cestah pa prvo kot prvo sploh ne uživam zaradi drugih zadev in ne zarad vremene...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je izibajker že napisal ... dejstvo je, da ni slabega vremena za motorista, temveč je samo slabo oblečen motorist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam mesec pa pol izpit pa motor pa 5k km. Kriza srednih let, j...bi ga.

Ene 4x sem se pelu tko daj bil celo pot sonček, ostalo je bil vsaj kakšen km dež.

Tretjo furo k je spet začel neki močit sem študiru, a spet obrnem a grem naprej. Pol sem pa pomislu da se angleži cel življenje furajo po dežju pa se še noben ni stajal, pa sem reku f...it pa sem šu naprej. In se ne sekiram več. Sam mal tečn je pol motor pucat. 

 

Drgač bi pa lohk kakšen k ma veze reku tistim famoznim stricem iz ozadja naj ga nehajo srat z vremenom letos.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dežno obleko,rokavice in gas;)Res je,da ni tako sproščena vožnja,kot po lepem vremenu in suhih cestah,vendar vseeno po svoje zanimivo.Prilagodiš hitrost razmeram,si bolj pozoren na promet okoli sebe in greš novim ciljem naproti,ter v tem uživaš,no,kakor kdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dezju pa res ni uzitek.... Drgac pa ja....za vsak soncn dan je komu lahko zal, da se ni vozil. :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za naravnost peljati se ni važno ali je dež, za užitke po ovinkih pa je suha cesta pomemben faktor.

Se strinjam ja,ampak pomemben faktor za tiste,ki kolenčkajo in komolčkajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam ja,ampak pomemben faktor za tiste,ki kolenčkajo in komolčkajo.

 

Ali pa vozijo od kafiča do kafiča :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se ne vozim po dežju, razen če me slučajn dobi in od teh 11000 jih ni niti 500 blo deževnih... Pač zbereš "suho" destinacijo in taprav termin... Res je, da nimam problemov z dopustom, varstvom otrok itd... A že davno sem nehal fure planirat v naprej, datumsko in destinacijsko... Ko se odloćim, da grem, sčekiram vse sosednje države, kjer kaže na teden dni lepega vremena, in se odpeljem v tisto smer... in tako sem šočasi že skoraj vse smeri oddelal in vsaka pride enkrat na vrsto...

 

Največja napaka je ko se ala 4 kolegi zmenijo (tudi v našem klubu), da na ta in ta datum grejo naprimer v Dolomite, pa si vsi že en mesec prej dopust zrihtajo, pol pa pride tist, komaj dočakan termin, pa povsod okol ščije... oni pa doma, koristijo dopust in se smilijo sam sebi!

 

Tak da moja letošnja sezona je preprosto fantastična... medtem ko je lanska bla katastrofalna, ko sem "lizal rane"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam!  :worship:

 

in to natolcevanje o slabi opremi je en velik bull shit! vsak k pravi da je isti užitek peljat po dežju al po lepem sončnem vremenu laže. itak se bojo pa zdej spet eni na veliko širokoustili kaki badass bajkerji so in da jih nič ne ustavi in bla bla bla. spet eno merjenje kurcev!

 

točno tako. lani je blo killer poletje in sem od junija do oktobra natolkel 7000+km. letos sem prlezel do slabih 3000km. po dežju samo kadar me dobi. če kaže na dež na željeni lokaciji, se sploh ne spravim ven. problem je tud, da med tednom sploh nimam cajta...vikendi so bli pa kot zakleto vedno vsrani. tako da letošnje kao poletje - jebi se!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam!  :worship:

 

in to natolcevanje o slabi opremi je en velik bull shit! vsak k pravi da je isti užitek peljat po dežju al po lepem sončnem vremenu laže. itak se bojo pa zdej spet eni na veliko širokoustili kaki badass bajkerji so in da jih nič ne ustavi in bla bla bla. spet eno merjenje kurcev!

Js sem napisal zase,da mi ni odveč se vozit po dežju in da pač se potrudim uživat,tud,če je mokro,pač kakor komu,to pa ne pomeni,da bi kdo zaradi tega,ker se noče pelat po dežju,moral biti badass bajker.Mislim,da nihče od motoristov se ne mara vozit po dežju,ampak,če te že kje ulovi,jbg,pač se ne bom sekiral,če bodo jajčka mokra in se peljal naprej.To sezono sem se navadil skoz jemat dežno opremo,je lahka,vzame mal placa in ko kje začne scat,si jo oblečem in grem naprej.prvih par kilometrov preklinjam vreme in vse po spisku,pol pa umirjeno grem kamor sem pač že namenjen;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam!  :worship:

 

in to natolcevanje o slabi opremi je en velik bull shit! vsak k pravi da je isti užitek peljat po dežju al po lepem sončnem vremenu laže. itak se bojo pa zdej spet eni na veliko širokoustili kaki badass bajkerji so in da jih nič ne ustavi in bla bla bla. spet eno merjenje kurcev!

Tnx cikadina, po prvih nekaj postih sem že mislil da je z mano nekaj narobe in da preveč dlakocepim, dež je sranje, in letos je tega sranja tumač! na vsaki furi je blo fajhtno, dvakrat skor v maline... mam srečo da je že nekaj kmjev za mano, če bi bil novinec bi šlo v maloro...

 

baje da bo drugo leto bolš:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne le za vožnjo z motorjem, tudi za sončenje, ležanje na plaži...deževno vreme ni najbolj primerno. :)

 

Danes sem srečal skupino kolesarjev, ne vem od kje "so se vzeli", ko je lilo kot "iz škafa", nekateri so imeli neke dežne obleke ali vetrovke, ena mlajša bjonda med njimi pa tako, kot bi sonce sijalo in še smejalo se ji je...kot, da bi ji bilo všeč "zastonj tuširanje". :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem napisal zase,da mi ni odveč se vozit po dežju in da pač se potrudim uživat,tud,če je mokro,pač kakor komu,to pa ne pomeni,da bi kdo zaradi tega,ker se noče pelat po dežju,moral biti badass bajker.Mislim,da nihče od motoristov se ne mara vozit po dežju,ampak,če te že kje ulovi,jbg,pač se ne bom sekiral,če bodo jajčka mokra in se peljal naprej.To sezono sem se navadil skoz jemat dežno opremo,je lahka,vzame mal placa in ko kje začne scat,si jo oblečem in grem naprej.prvih par kilometrov preklinjam vreme in vse po spisku,pol pa umirjeno grem kamor sem pač že namenjen;)

 

razloge za vožno v dežju in slabem mrzlem vremenu lahko razčlenimo v več kategorij:

1. me je pač ulovilo slabo vreme šit hepens

2. imam novo igračko in nič me ne bo odvrnilo od vožnje! (tako sm se tudi jaz decembra furikala naokrog vsa  :kva2:  ker imam moped, juhej! )

3. ful sm car ker se furam neglede na vreme ostale p**** pa si ne upajo, ow jea, ow jea!

4. sm na potovanju in sem primoran se vozit v vsakeršnem vremenu, če želim vse videt in doživet kar sem si zamislil

5. v bistvu se ne vozim po dežju ampak se samo po forumu kur**** kako se furam, in kako so ostali p****, ker si ne upajo!

 

mogoče je še kaka točka za dodat, ampak se je ne spomnim glih zdej. grem zdej v svojo dežno moto opremo, in potem na dež sedet in pit :kava: garantiram da je to popolnoma isto, kot v lepem vremenu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predstave o motorizmu so precej različne, sploh tisti, ki se podajo v to zadevo na podlagi raznih trendov, filmov itd...

 

Ni motorizem vožnja v kavbojkah brez čelade, kjer se p... lepijo ko za šalo.

 

Od vzdrževanja, razumevanja prometa, sploh specifike motorizma, opreme, vremena itd.... 

 

Vožnja v lepem vremenu je prijetnejša, to je naravno za človeka, saj imamo sonce radi po defaultu pa tudi bolj varna.

 

Po drugi strani pa vožnja v hudi vročini na pripeki tudi ni prav noben užitek in je precej utrudljiva.

 

Me prav zanima, če bi sedaj bila enaka tema z naslovom vožnja v vročini. Kjer popiješ litre vode, ne veš kako bi se slekel, oblekel, ker je vse ultra vroče.

 

Vožnja po nekem zmernem dežu, če normalno voziš, vsaj zame ni nek problem in je do neke mere celo užitek. Opažam, da se takrat tudi umiri promet, gume pa na dežju prijemajo neverjetno.

 

Oblečeš dežjak, rokavice in se pelješ, kaj hudega ti ne bo, razen da ne bo razgledov.

 

Problem je močno deževje, ko se tudi vidljivost tako poslabša in ko je preveč vode na asfaltu, takrat pa vožnja ni preveč prijetna.

 

Tako da mene dež ne ustavi, sploh če greš za več dni in imaš termin, nonstop ne bo deževalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razloge za vožno v dežju in slabem mrzlem vremenu lahko razčlenimo v več kategorij:

1. me je pač ulovilo slabo vreme šit hepens

2. imam novo igračko in nič me ne bo odvrnilo od vožnje! (tako sm se tudi jaz decembra furikala naokrog vsa  :kva2:  ker imam moped, juhej! )

3. ful sm car ker se furam neglede na vreme ostale p**** pa si ne upajo, ow jea, ow jea!

4. sm na potovanju in sem primoran se vozit v vsakeršnem vremenu, če želim vse videt in doživet kar sem si zamislil

5. v bistvu se ne vozim po dežju ampak se samo po forumu kur**** kako se furam, in kako so ostali p****, ker si ne upajo!

 

mogoče je še kaka točka za dodat, ampak se je ne spomnim glih zdej. grem zdej v svojo dežno moto opremo, in potem na dež sedet in pit :kava: garantiram da je to popolnoma isto, kot v lepem vremenu!

 

Kaj pa po vročini blizu 40, ko požiral litre vode in švicaš kot za šalo? kakšne so tam točke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa po vročini blizu 40, ko požiral litre vode in švicaš kot za šalo? kakšne so tam točke?

snecer jst dejansko z vrocino nimam problemov. ker sm izredno zmrzljena. me pa zelo hitro zazebe (recimo vecini je temperatura okrog 20 stopinj super, jst razmisljam ze o ta toplih rokavicah :? ). tako da ko je vroce ponavadi se ravno med spico ne vozimo ker smo na kosilu, drgac pa v naselji odprem jakno pa zracnike v celadi, pol izven naselja pa itak piha pa ni vec tako hudo. se pa strinjam da tako en kot drug ekstrem ni v redu. upam na malo indijanskega poletja sedaj na jesen :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja definitivno najslabša sezona do sedaj. K malo prevoženim kilometrom je sicer dosti prispevala tudi poškodba kolena v marcu, zaradi katere do maja sploh nisem vozila in dejstvo, da je moja plača iz leta v leto nižja, bencin pa vsako leto dražji … :grrr

 

Zdaj avgusta, mi je pa nagajalo vreme. V 14 dnevih dopusta mi je ratalo narest celih 5 daljših fur :mellow:  medtem ko lani če se prav spomnim v prav tako 14 dnevih v avgustu ni minil dan ko ne bi šla na motor…

 

Tudi meni ni užitek se vozit v dežju – nekako ne morem sproščeno vozit. Če me dobi OK – pač gre, da bi se pa zavestno vsedla na motor in se šla vozit po dežju – neee, mi ni do tega. Predvsem se je lušno  na daljši furi med pavzo malo martinčkat na kakšni klopci, ali še bolje ob morju – tega v dežju pač ne moreš počet :P

 

Sicer pa tudi jaz vsakič zjutraj preden grem na furo preverim vremensko in se odpeljem tja, kjer je napovedano največ sončka :D

 

Zato čakam na lepše vreme in upam vsaj na sončno jesen – da obrnem še ene par tisoč kilometrov z užitkom :OK:

 

 

............................................................................

 

 

Glede vožnje v vročini izpostavljam to - zadosti pit. Sicer se (na daljši furi) hitro zgodijo kakšni mišični krči zaradi dehidracije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!