Skoči na vsebino

Najslabsa sezona v SLO ever!


Zorro

Priporočene objave

cikadina, tvoj polizdelek prihaja iz deževnih krajev, zato nimaš nobenega razloga, da ne bi tudi v najhujšem nalivu skulirano kruzala naokoli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razloge za vožno v dežju in slabem mrzlem vremenu lahko razčlenimo v več kategorij:

1. me je pač ulovilo slabo vreme šit hepens

2. imam novo igračko in nič me ne bo odvrnilo od vožnje! (tako sm se tudi jaz decembra furikala naokrog vsa  :kva2:  ker imam moped, juhej! )

3. ful sm car ker se furam neglede na vreme ostale p**** pa si ne upajo, ow jea, ow jea!

4. sm na potovanju in sem primoran se vozit v vsakeršnem vremenu, če želim vse videt in doživet kar sem si zamislil

5. v bistvu se ne vozim po dežju ampak se samo po forumu kur**** kako se furam, in kako so ostali p****, ker si ne upajo!

 

mogoče je še kaka točka za dodat, ampak se je ne spomnim glih zdej. grem zdej v svojo dežno moto opremo, in potem na dež sedet in pit :kava: garantiram da je to popolnoma isto, kot v lepem vremenu!

Hehe Cika carica;)

Js se dam v kategorijo 1,4;)

Relax Cika,tud zate bo posijal sonček;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predstave o motorizmu so precej različne, sploh tisti, ki se podajo v to zadevo na podlagi raznih trendov, filmov itd...

 

Ni motorizem vožnja v kavbojkah brez čelade, kjer se p... lepijo ko za šalo.

 

Od vzdrževanja, razumevanja prometa, sploh specifike motorizma, opreme, vremena itd.... 

 

Vožnja v lepem vremenu je prijetnejša, to je naravno za človeka, saj imamo sonce radi po defaultu pa tudi bolj varna.

 

Po drugi strani pa vožnja v hudi vročini na pripeki tudi ni prav noben užitek in je precej utrudljiva.

 

Me prav zanima, če bi sedaj bila enaka tema z naslovom vožnja v vročini. Kjer popiješ litre vode, ne veš kako bi se slekel, oblekel, ker je vse ultra vroče.

 

Vožnja po nekem zmernem dežu, če normalno voziš, vsaj zame ni nek problem in je do neke mere celo užitek. Opažam, da se takrat tudi umiri promet, gume pa na dežju prijemajo neverjetno.

 

Oblečeš dežjak, rokavice in se pelješ, kaj hudega ti ne bo, razen da ne bo razgledov.

 

Problem je močno deževje, ko se tudi vidljivost tako poslabša in ko je preveč vode na asfaltu, takrat pa vožnja ni preveč prijetna.

 

Tako da mene dež ne ustavi, sploh če greš za več dni in imaš termin, nonstop ne bo deževalo.

 

vsak je drugače naret. jaz sem lani z veseljem šel na teren, ko je bil tisti najhujši val vročine. pa tudi drugače uživam v vročini in soncu. po drugi strani ne maram dežja in vlage. v bistvu ne maram vode, razen kopanja v morju in tuša. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos je res za en **** vreme, najbl na jetra mi gre, ko je cel tedn k sm v službi sonce, za vikend pa ščije :headbang: ....v dežju mi je skrajno zoprno vozit, ker se vidi tolk kt nč , ker ti po določenem času začne tečt čez vse možne luknje in te posledično, vsaj mene zelo hitr, zebe in seveda ker je treba pol spucat svinjsko umazan motor, sam oprijem na cesti mi ni tak problem, pač mal prilagodiš hitrost in stil vožnje, razn kdr voda stoji d vsake tolk človk kr mal zaplava. Lohk na prste ene roke preštejem, kolkrat letos sem pršla suha nazaj domov, ker očitno sem magnet za dež, tud če ni napovedan bo tam kjer sem jz zihr :jezen .No kljub vsemu bo zame ena najboljših sezon zadnjih par let kar se kilometrine tiče, kmal bomo na 10 jurčkov :yea1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vreme je slabo to leto, tega ne more nihče oporekati. Zaradi slabega vremena sem moral odpovedati dolg vikend izlet na morje. :(

Se pa vidi ogromna količina tudi drugje. Namreč vrt je trebalo zaliti letos samo 4x, preveč dežja pa je tudi uničilo pridelek (plesen).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe Cika carica;)

Js se dam v kategorijo 1,4;)

Relax Cika,tud zate bo posijal sonček;)

ti si tudi kategorija 2, nova igračka :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam tu v ku*** sezono, ampak zarad drugi stvari :(

 

Vreme letos je pa totalno mim... čakam na september... ko se bom lahko sankal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  :naughty: Tko da ne vem tocn o cem vi to? :P

Ja o koruzi vendar, a nič ne vidiš kako velika je že  :P 

Krem zdajle malo gume nucat ,vreme je, ajd B)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vreme jaz letos ločim v naslednje kategorije: 

 

1) "spet ščije" (niti pod razno me ne spraviš na motor)

2) "ah saj bo zdržalo do takrat ko pridem domov" (mogoče se mi je v takih primerih kakih 2-krat letos izšlo da sem prišel domov suh)

3) "no pa dajmo pokvarit še en sončen dan z močnim vetrom" (mogoče sem za nekatere softić ampak z mojim podhranjenim motorjem in svojo zmerno težo ne vozim najraje v 50km/h + vetru)

4) "rajcasto vreme" (ko je sonce, mene pa ni doma ali pa nimam časa)

5) "praznik" (ko so vremenski pogoji končno primerni za vožnjo)

 

Ta sezona je totalen poraz, pa ne samo zaradi vremena. Po lanski zelo uspešni je bila prvo kot prvo potrebna generalka na moji aprilii, ki pa se je zaradi šole ter pomanjkanja časa mojega prijatelja, ki mi servise izvaja, zavlekla vse do maja.  

     Potem ko bi se pa končno morali začeti nabirati kilometri pa dež za dežjem. Doma sem bil bolj kot ne samo za vikende pa še to ne vsakič, ko sem pa bil, pa nisem mogel nikamor. Ne vem če sem že katero sezono tako "glancal" motor kot to leto.

 

Kar se tiče same vožnje po dežju, mi ni neki problem če me slučajno dobi in če pada v zmernih količinah (je v bistvu na nek način sproščujoče in mi je definitivno bolj všeč kot pa vožnja po vetru), kakor pa pride do kakšnih nalivov pa je zabave konec.

 

Trenuten izkupiček kilometrov je tam nekje med 3000-4000, čeprav mi števec veselo kaže da sem jih letos naredil že 10000 (neoriginalen zadnji zavorni disk, kjer se nahaja senzor hitrosti in števec ima od takrat to hibo).

Po eni strani je sicer dobro da se ne vozim toliko, saj so moje gume tudi že bolj na 3/4 svoje življenjske poti, denarja pa tudi ni kaj dosti viška ampak nekaj več sončnih dni bi si pa vseeno želel. 

Tako da sem tudi jaz v upanju da se vreme vsaj malo popravi in da bo jesen letošnje poletje. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem iskren, brez merkenje dolžine ku.. (Za cikadino :P )

Lani sem v celi sezoni rukno 6k km... Letos jih imam za seboj že 5k km, in upam da bom presegel lansko leto.

Mogoče imamo sam filing jooj dež pa se nemoremo peljat....

Lahko da bi bilo lepo pa bi imeli kakšno drugo opravilo pa neb niti na motor razmišljali?

Samo na glas razmišljam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos se mu zdi da sm se manj vozil k lansko leto pa sm jih letos naredil 6000km, lansko leto pa? Samo 2500. Dobro edin da sm se zacel vozit ze marca k je bil lep vreme. No pa sj pride se september pa glossglockner pa fakersee :) la se bo nabralo se kaksnga jurcka :) seveda ce bo vreme :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jamranje... jamranje...

 

Evo, pred vami je 3 dni lepega vremena... pri meni to pomeni cca 1500 km...

 

Ajde... spakirat pa gaasssaaa!

 

Sami kaferejserji! Pol je pa vreme krivo!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj je narobe z biti caferacer? :D

 

Nič... jaz sem prav rad... od cajta do cajta... sam če si pa skoz, pol pa do neke znatne letne kilometrine težko prideš...

 

"Nimamo vsi dopusta po vremenu" ... se strinjam... ampak ne pričakujte, do se bo kdaj vreme ravnalo po vašem dopustu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jamranje... jamranje...

 

Evo, pred vami je 3 dni lepega vremena... pri meni to pomeni cca 1500 km...

 

 

Bled - dežuje že od 11:00.

Bohinj - dežuje

Vršič - dežuje že od 10:30..

 

(preverjeno po telefonu...)

 

Jebiga..če je pa SLO tooolk velika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa na Primorsko udar ;)

 

Ja, no. Kljub slabšemu vremenu imam v primerjavi z lansko sezono skoraj 2x toliko prevoženih. Dež me je opral samo 1x pa še takrat smo ga prav iskali. Ostali km pa so bili daleč od kakšnega rosenja ali pa dežja. Se nimam kaj pritoževat nad letošnjo sezono :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bled - dežuje že od 11:00.

Bohinj - dežuje

Vršič - dežuje že od 10:30..

 

 

Beograd, lepo do četrtka

Podgorica, sonček do 2.9.!

Skopje, lepo v nedogled...

Atene, lepo v nedogled...

 

A se je treba res sam po Gorenjski furat...

 

Če zdejle štartaš, si do večera že na čevapih v Beogradu, jutri v Skopju ali Podgorici....

Popravljeno . Popravil ferek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beograd, lepo do četrtka

Podgorica, sonček do 2.9.!

Skopje, lepo v nedogled...

Atene, lepo v nedogled...

 

A se je treba res sam po Gorenjski furat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beograd, lepo do četrtka

Podgorica, sonček do 2.9.!

Skopje, lepo v nedogled...

Atene, lepo v nedogled...

 

A se je treba res sam po Gorenjski furat...

 

Če zdejle štartaš, si do večera že na čevapih v Beogradu, jutri v Skopju ali Podgorici....

Ferek daj ne ga srat no...

Nimajo vsi po cel vikend ali več časa samo za motor, da bi šli iskat sonca nekam na Balkan ali v Grčijo. Pa nekaterim tudi finance tega ne dopuščajo. Vse lepo in prav če si ti in nekaj drugih lahko to privošči (sem vam sam fouš, priznam) ampak ne moreš potem dajati tukaj takih mnenj, če ne poznaš ozadja... pomoje bi marsikdo od tukaj šel na omenjeno destinacijo vendar ni vedno tako enostavno.

 

Pa brez kake zamere, samo povem kaj mi leži na duši  :)

Popravljeno . Popravil skategrizzly
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

Lej...ne gre za Gorenjsko...letno naštepam 10-12K predvsem drugje....ampak če sedaj kamorkoli grem, me  bo pol ure pralo  "k pr norcih".  Za te destinacije žal nimam časa...sem vezan na kolektivni dopust žene in pa obveznosti v službi...in ravno konec avgusta in cel september je pri nas največja norija. 

Žal...

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa brez kake zamere, samo povem kaj mi leži na duši  :)

 

Razumem... popolnoma... sem samo "malce žleht"... nagajiv... tut mene pizdi vreme, verjemi...

 

Bom pa še skočil letos enkrat do Grčije in nazaj, to je pa tudi res... konec septembra...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!