Skoči na vsebino

KTM 1290 Super Adventure (R, S, T)


Dark
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_2550-Edit-Edit.jpg.0c3502d6074d400e24173557e844ab55.thumb.jpg.f6e96486d3668beda6fe61e3b1b47345.jpg

Priporočene objave

Ob 7 Jan 2016 at 10:37, Kmet2 pravi:

V tej podalpski državici nič ne ostane skrito.:D

Ob 7 Jan 2016 at 14:24, kasti pravi:

Dark bo zihr GS-a kupil! :smoke:

Never ever...:D Je pa dobesedno vreden greha XR...

Ob 7 Jan 2016 at 14:33, speedfighttuning pravi:

Mogoče pa Super Duka GT, da bo delal konkurenco Damiju :D

GT se mi zdi fantastičen...:grupni:

Ob 7 Jan 2016 at 16:42, vandrovec pravi:

Kako to, da se tako dober in drag motor prodaja...kaj mu manjka? :hmm:

...ali ima kaj preveč :?

Sicer bolj sodi v rubriko: Zakaj ne bi imel GS-a... Poleg vsega, ker ga imajo vsi... Na Avto netu se jih prodaje neskončno, tudi letnikov 2015. Pa nič...

Ko pa se prodaje SA 1290 pa dobesedno završi...:D  KTM SA 1290 nima nič preveč in nič premalo. :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7 Jan 2016 at 14:33, speedfighttuning pravi:

Mogoče pa Super Duka GT, da bo delal konkurenco Damiju :D

Še nekaj: Super Duke GT me zelo zanima, saj je "nadgradnja" Super Duka, ki je zame najboljši motocikel, ki sem ga kadarkoli vozil. Sem pa malček zaustavil konje, saj bi GT želel najprej preizkusiti (še poročil se nisem brez "Fahrprobe").

Medtem pa bom veselo "preganjal" SA 1290, ki nima, za moj okus, nič preveč in nič premalo.:D Kljub "dežurnim" kritikom in "nejevernim Tomažem". In prav je tako: na cestah vsaj ne srečujem stotine "replik" svojega mopeda. Celo več: imam privilegij, da v Sloveniji poznam vse lastnike SA in vsi so fajn 'dečki'...

P.s.: Dani, s prodajo svojih dosedanjih KTM-ov nisem imel nobene težave. Ali sem jih zamenjal staro za novo, ali mi jih je prodal Simon... Ker  je 'oranžnih' tega razreda tako malo, se z lahkoto najde kupec...

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opis Moto-magazina:

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/vozili-smo/ktm-1290-super-adventure/galerija/105960_cockpit_1290_super_advtif_2903/e Adventure.

 

 

To je motocikel, s katerim so pri KTM-u jasno napovedali, da ne mislijo stati križem rok in prepustiti mamljivega kosa trga konkurenci. Zato so izdelali super potovalni enduro z zgovornim imenom Super Adventure.

 

Besedna zveza ni kar tako, saj je to v resnici motocikel presežkov in najsodobnejše tehnologije, v motociklizem pa obenem prinaša nove standarde. Najprej se moramo ustaviti pri motorju: gre za 1.301-kubični dvovaljnik v obliki črke V, ki zmore kar 160 'konjev'. Da, prav ste prebrali. Če nas vprašate, ali jih potrebuje, je odgovor jasen: Ne! Ampak jih ima, tudi zato ker jih morda celo mora imeti. Ne nazadnje gre za KTM, ki je svojo zgodbo zgradil na dirkah. Moči in navora je toliko, da brez podpore odličnega nadzora proti zdrsu pogonskega kolesa vožnja ne bi bila več najvarnejša. KTM in Bosch sta tu v zadnjih letih tesno sodelovala in rezultat je odločen nadzor, ki skrbi za varen oprijem prednjega in zadnjega kolesa. Če gre v ovinek prehitro ali če je treba reševati kritično situacijo, je tu tudi cornering ABS oziroma napredna različica zavornega sistema ABS, ki preprečuje, da bi kolo med nenadnim zaviranjem zablokiralo in zdrsnilo, ko je motocikel v nagibu. V vožnji Super Adventure to svojo brutalno moč pokaže ob prvem pospeševanju. Motocikel požene od 0 do 200 kilometrov na uro kot športni sorodnik Superduke, merilnik hitrosti se pri številki 200 še zdaleč ne ustavi in motocikel še naprej močno pospešuje. A bolj kot avtocestno križarjenje, ki je sicer prijetno (tudi zaradi odlične vetrne zaščite), nas je navduševalo odpiranje plina na ovinkih. Elektronika dovoli več stopenj drsenja, ki poskrbi za nasmešek pod čelado ob vsakem izhodu iz ovinka. Varno in zabavno! Vendar športni karakter ni vse, Super Adventure je predvsem udoben potovalni motocikel. Vzmetenje oziroma njegovo delovanje si lahko nastavljate s pritiskom na gumb. Da se na 500-kilometrski rajži, ki jo v enem kosu naredite s polno posodo za gorivo, zadnja plat ne bi pritoževala, je tu tudi zelo udoben sedež, ki je tako kot ročice ogrevan. Ker Super Adventure ni ravno lahek in s prazno posodo za gorivo (ta premore 30 litrov) tehta 229 kilogramov in ker bodo njegovi vozniki verjetno potovali v dvoje in z veliko opreme, niso pozabili niti na samodejno ročno zavoro, ki preprečuje, da bi pri speljevanju v klanec motocikel zdrsnil nazaj. Avtomobilistični pečat so vtisnili tudi v LED-žaromete, ki so del standardne opreme, kot posebno zanimivost pa naj omenimo prilagodljive luči, ki se vklapljajo ob zavijanju v ovinku in za boljšo vidljivost med nočno vožnjo osvetlijo notranjo stran ovinka. Čeprav je zelo zajeten, morda na pogled celo okoren, je v rokah lepo in lahkotno vodljiv, z odličnimi zavorami in vzmetenjem ter elektroniko, ki poskrbi, da na svoji poti lahko priredite delovanje motocikla trenutnim razmeram. To je seveda ključ do tega, da se boste na avanturi imeli lepo.

 

besedilo: Peter Kavčič

 

 

 

 

 

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOTORRAD - Alpen Masters 2015 Adventure-Big-Klasse

KTM Super Adventurer 1290 je zmagovalec tradicionalnega vsakoletnega tekmovanja Alpen Master 2015 Adventure-Big-Klasse nemške revije Motorrad.

V lanskoletnem tekmovanju ugledne revije so se v kategoriji velikih endur za zmagovitim KTM ostali motocikli zvrstili tako:

2. BMW S 1000 XR,

3. Kawasaki Versys 1000,

4. Ducati Multistrada 1200.   

http://www.motorradonline.de/vergleichstest/alpen-masters-2015-adventure-big-klasse-ergebnis-und-fazit/671208?seite=4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, jany pravi:

Če je XR velika endura kaj je GS pol ? :-D 

Kozolec :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, jany pravi:

Če je XR velika endura kaj je GS pol ? :-D 

Nobeden od ostalih treh ni velika endura...v taki druščini je bil zmagovalec že vnaprej znan, oz., temu se reče prirejena ali nastavljena zmaga.

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, vandrovec pravi:

Nobeden od ostalih treh ni velika endura...v taki druščini je bil zmagovalec že vnaprej znan, oz., temu se reče prirejena zmaga.

Ne morem zapisati drugače: kakšne bedarije. Ugledna nemška motociklistična revija z dolgoletno tradicijo je priredila tekmovanje, da je na njem zmagala znamka iz Avstrije? 

 

 

 

 

 

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V segment tega testa bi spadali morda še GS, super tenere, explorer, stelvio...

Nikakor pa XR, Versys, MS in Capo 1200, ki so pa drug (cestni) razred...

Čeprav jaz iz razbranega testa skozi ceno, stroške in univerzalnost vidim zmagovalca Versysa. Meni je ta test najboljša reklama ravno za kawasaki - toliko cenejši in v tako eminentni družbi... pa še pred MS!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj, če bi na Motosvetu začeli podpisovati peticijo naslovljeno na Mottorad in v njej ostro protestirali, ker v svojih primerjalnih testih  "prirejajo in nastavljajo zmage" in ker tudi nasploh nimajo pojma. Saj ne znajo niti motorjev pravilno uvrstiti v posamezne primerjalne  razrede...:D 

Razred primerjalnega testa, v katerem je zmagovalec KTM SA 1290 (lahko pa tudi Kawasaki Versys 1000, če je kdo tako prebral članek) je Adventure-Big-Klasse, kar sem sam prevedel v razred velikih endur. In čeprav nisem motociklistični strokovnjak menim, da vsi motorji, ki so jih primerjali, sodijo v ta razred. Vanj bi sodil tudi GS in še kateri izmed omenjenih motociklov... Zakaj pa se niso uvrstili na primerjalni test, pa je potrebno povprašati organizatorje...B)  

 

 

 

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dve leti nazaj so motocikle teh dimenzij in lastnosti (OK, vsaj dveh modelov še ni bilo) v testih razvrščali po obsegu prednjega kolesa. 18 colski so bili velike endure, 17 colski pa "potovalni super moto" ali nekaj takega. Modelno so jih razdelili tako, kot je napisal Ferek.

 

Sicer pa...meje se brišejo...doma imamo 8 let staro Vitaro...vam povem, da je "ornk terenc. Poglejte novo Vitaro...še SUV bi ji težko rekel....

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Dark pravi:

Kaj, če bi na Motosvetu začeli podpisovati peticijo naslovljeno na Mottorad in v njej ostro protestirali, ker v svojih primerjalnih testih  "prirejajo in nastavljajo zmage" in ker tudi nasploh nimajo pojma. Saj ne znajo niti motorjev pravilno uvrstiti v posamezne primerjalne  razrede...:D 

Razred primerjalnega testa, v katerem je zmagovalec KTM SA 1290 (lahko pa tudi Kawasaki Versys 1000, če je kdo tako prebral članek) je Adventure-Big-Klasse, kar sem sam prevedel v razred velikih endur. In čeprav nisem motociklistični strokovnjak menim, da vsi motorji, ki so jih primerjali, sodijo v ta razred. Vanj bi sodil tudi GS in še kateri izmed omenjenih motociklov... Zakaj pa se niso uvrstili na primerjalni test, pa je potrebno povprašati organizatorje...B)  

 

 

 

Kaj, če bi začeli podpisovat peticijo proti uvedbi bencinskega centa ( 3,6,9,............... 213,255,...... ), naj enkrat naš minister za nevem kaj že ( pa tudi drugi ) vendarle začutijo upor državljanov, ne pa da mislijo, da bo šlo to tako lepo skozi.

Ja seveda vem, da zopet ne bo nič in da smetim.

 

Popravljeno . Popravil Lipstick
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DinDiin pravi:

Mors si primerno druzbo izbrat, da loh zmagas :P 

Sem že v pravi družbi nič bat :-D 

Jaz sprejmem vse na dveh kolesih ;-) 

V vsakem motorju najdem neki slabega in neki dobrega :-D 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, sem bolj ciljal na izbor motorjev :P  No ja...testi ko testi. Jih je fajn prebrat, da vidis kako drugi dozivljajo zadeve, da bi se pa na osnovi tega nekej odlocal pa preferiral pa pac ne....sej vemo, vsakmu svoje. Mi vsi bomo drugac dojemal en in isti motor, tko da...debate za preganjat zimo, to pa. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DinDiin pravi:

Hmm, sem bolj ciljal na izbor motorjev :P  No ja...testi ko testi. Jih je fajn prebrat, da vidis kako drugi dozivljajo zadeve, da bi se pa na osnovi tega nekej odlocal pa preferiral pa pac ne....sej vemo, vsakmu svoje. Mi vsi bomo drugac dojemal en in isti motor, tko da...debate za preganjat zimo, to pa. :) 

Se popolnoma strinjam s tabo ;) 

Samo nekateri tega ne razumejo in trmarijo po svoje.Ponavadi itak tisti ki si motorja ki ga zagovarjajo niti ne morejo privoščit ampak je prijatu od prijatla imel bratranca ki ga je imel in je bil najboljši :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, Dark said:

Kaj, če bi na Motosvetu začeli podpisovati peticijo naslovljeno na Mottorad in v njej ostro protestirali, ker v svojih primerjalnih testih  "prirejajo in nastavljajo zmage" in ker tudi nasploh nimajo pojma. Saj ne znajo niti motorjev pravilno uvrstiti v posamezne primerjalne  razrede...:D 

Razred primerjalnega testa, v katerem je zmagovalec KTM SA 1290 (lahko pa tudi Kawasaki Versys 1000, če je kdo tako prebral članek) je Adventure-Big-Klasse, kar sem sam prevedel v razred velikih endur. In čeprav nisem motociklistični strokovnjak menim, da vsi motorji, ki so jih primerjali, sodijo v ta razred. Vanj bi sodil tudi GS in še kateri izmed omenjenih motociklov... Zakaj pa se niso uvrstili na primerjalni test, pa je potrebno povprašati organizatorje...B)  

 

Pa, ne vem, a se prevč obremenjujemo s predalčkanjem?

Dejansko sta bla na testu dva "standarda" ki se ločita po kolesih, kot je Tedybear omenu. Na asfaltu so vsi suvereni. Se mi pa zdi, da so ti križanci na 17" cestnih kolesih potomci prve TDM in multistrade. Segment je počas spodkopal STje in potovalne nakede. Po izgledu in ergonomiji so skor  potovalne endure. Tak da, tale adventure bomo s časom mogli prevest drgač kot v enduro.

 

Whatever. SA1290 je po moje overkill. Torej odlična zadeva :D Ampak na koncu, samo motor. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 21. 1. 2016 at 14:57, vandrovec pravi:

Nobeden od ostalih treh ni velika endura...v taki druščini je bil zmagovalec že vnaprej znan, oz., temu se reče prirejena ali nastavljena zmaga.

Ja, tipična izjava kardanfarerja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, motolover pravi:

Saj je sploh ni bilo konec.. :)

 

Odvisnost je večja ali manjša...:)

pred 6 urami, bambi61 pravi:

Ja, tipična izjava kardanfarerja!

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5 Jan 2016 at 10:05, pjotr pravi:

Vidim, da si dokupil dodatna svetila? 

 

 

Pjotr, še fotografija dodatnih svetil. Toplo priporočam...

ec32b119-9d06-4098-9fa3-0a2d725b382b_zpsbuz3zqkk.JPG

Popravljeno . Popravil Dark
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!