Skoči na vsebino

BMW R 1200 RS


motolover

Priporočene objave

pred 6 urami, Cartman pravi:

Eniwey, kljub res robatim klonkom in pokom (tud na 4cilindrcih) še nism slišal da bi Bmfu menjalnik crknil.

.....am.....ja no, ni čisto res......moj je ravno včeraj crknil na RT-ju pri 215.000km. Naj počiva v miru :cry:.

Takole zgleda danes bemfa, ko sem menjalnik dol snel:

20161001_122714.jpg

20161001_112452.jpg

Je pa zato sklopka še vedno v odličnem stanju. Lamela ima je še vedno debela 5.25mm (minimum je pri 4.4mm), tako da ocenjujem,  da bi sklopka zdržala brez težav še 100k km. Za nove mokre sklopke v boxerjih pa nisem ravno prepričan v tako življensko dobo. Je pa res, da sedaj ne rabiš več motorja v prafaktor podreti, da prideš do sklopke ali menjalnika.

Kaj več o tem dogodku pa v kaki drugi temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Kardan, menjalnik,... jaz bi na kombi naložil

 

Ni potrebno! Oni "črni" pridejo na dom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od letnika 2013 so menjalniki narejeni na japonskem.

15 hours ago, Snecer said:

Kardan, menjalnik,... jaz bi na kombi naložil. 

p.s.

znanec ima na versaču 232200km...

Pojdi smetiti v temo o Versačeju, tu nas ta model ne zanima!

 

Skala, a to sam rihtaš?

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Me zanima, če se da kakšne vzporednice potegnit med BMW R1200RS in BMW S100XR.

Poznavalci mi boste znali pojasnit razliko. Zanimajo me predvsem vozne lastnosti, ostalo je jasno že na pogled.

Je boxer pred vrstnim motorjem ali pač ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, tomash pravi:

Me zanima, če se da kakšne vzporednice potegnit med BMW R1200RS in BMW S100XR.

Poznavalci mi boste znali pojasnit razliko. Zanimajo me predvsem vozne lastnosti, ostalo je jasno že na pogled.

Je boxer pred vrstnim motorjem ali pač ne?

Ti pa s za hece :cool: povsem različna motorja ki jim je skupno super ciklistika in super zavore......ostalo pa sploh ne bom pisal ker bi lahko napisal zelo veliko .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Ti pa s za hece :cool: povsem različna motorja ki jim je skupno super ciklistika in super zavore......ostalo pa sploh ne bom pisal ker bi lahko napisal zelo veliko .

lp

Zakaj za hece. Sta mi oba všeč, vsak po svoje, pa me zanima o vsakem posebej videnje tistih ki se spoznajo. 

Ti kar napiši, ti bom hvaležen, ko boš pa v žalcu dam za pivo pri fontani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Me zanima, če se da kakšne vzporednice potegnit med BMW R1200RS in BMW S100XR.

Poznavalci mi boste znali pojasnit razliko. Zanimajo me predvsem vozne lastnosti, ostalo je jasno že na pogled.

Je boxer pred vrstnim motorjem ali pač ne?

Pri AC Cosmos nudijo testne vožnje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 10. 2016 at 10:16, gsxf750 pravi:

Pri AC Cosmos nudijo testne vožnje.

Verjamem. Ampak jaz ponavadi kar kupim vozilo in se potem privajam. S testnimi vozili pa se najraje ne vozim.

Vprašanje pa ostaja enako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, tomash said:

Verjamem. Ampak jaz ponavadi kar kupim vozilo in se potem privajam. :headbang: S testnimi vozili pa se najraje ne vozim.  :eek:

Vprašanje pa ostaja enako!

 

Ce si prestudiral cel internet kar se tvojega vprasanja tice, ti lahko samo se to dodam.... 

Super je !   

Zdaj pa sibaj kupit, da se bos lahko cimprej privajal.   

WTF  ? ? ? 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sedaj sem z mojim zadovoljen,po 17000 km se zmeraj dela,nic ni stran padlo,pelje se lepo,je bolj okreten kot moj prejsnji k1300s,vcasih se mi se milo stori po stirih cilindrih drugace pa ok.XR ima super motor,vozne lastnosti ok.,vendar ima ketno in sedi se prevec pokonci za moj okus.

Za sedaj sem z mojim zadovoljen,po 17000 km se zmeraj dela,nic ni stran padlo,pelje se lepo,je bolj okreten kot moj prejsnji k1300s,vcasih se mi se milo stori po stirih cilindrih drugace pa ok.XR ima super motor,vozne lastnosti ok.,vendar ima ketno in sedi se prevec pokonci za moj okus.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Nearrain pravi:

 

Ce si prestudiral cel internet kar se tvojega vprasanja tice, ti lahko samo se to dodam.... 

Super je !   

Zdaj pa sibaj kupit, da se bos lahko cimprej privajal.   

WTF  ? ? ? 

zakaj pa ne? Recimo js sm vs vesel k sm na KTMju in nimam pojma kok bi bil lahko neskončno vesel če bi vozil BMW.

Tak da, konckoncev ma prav, najbolj da se privadi motorju. :P ne pa da joče, un je boljš, un ma to, joj kok mi je blo fletn pa na testnem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar ne vela za polovico folka na ms,mel bi pa ne morjo,pol pa pluvajo po tistih k majo tist k bi oni mel,pa ceprou ne priznajo da bi mel. Ful globokoumno,dez pada jebiga.:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, luxsa pravi:

XR ima super motor,vozne lastnosti ok.,vendar ima ketno in sedi se prevec pokonci za moj okus.

Pri meni je pa ravno obratno...na RS-u mi položaj ni preveč ustrezal, na XR-u pa zelo.

Pogonska agregata sta oba odlična, tako da tukaj je za mene neodločeno, pa čeprav sem kar zagrižen "boxeraš".

Kardan je super zadeva (dokled ne odpade :kva2:), tako da tukaj pri meni zmaga pred verigo.

Torej če po šahovsko seštejem zgornje besede, pridem do rezultata 1,5 proti 1,5

In kako naj se potem človek pametno odloči? :slap: 

Aja, ostane metanje kovanca: cifra je XR, glava je RS.....evo, ta nasvet je še najbolj merodajen :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebe lud zbunjenog competition?

 

Ce imas moznost probat motor, izkoristi moznost. Ce imas moznost probat/vozit  vec motorjev se boljse. Najvecja neumnost se je odlocat po mnenjih neznancev, ce imas moznost testne voznje. Sele med samo voznjo bos lahko videl, a Je to to, kar tebi ustreza. Ta pravi deal breaker-ji sele takrat pridejo do izraza. V salonu, papirju in na internetu Je vse super-duper.  Tu na forumu pa vecinoma vsak svojo pridobitev v nebesa kuje.

BTW: vozim boxerja, vendar mi Je bil RS napram mojemu totalno zgresen motor v vseh obzirih. Sploh sta si RS in XR popolnoma razlicna motorja in Je Vsaka primerjava neumestna.

Edini bonus v primerjavi z XR Je kardan, ce to Je to pomembno.

Skratka... sigurno se da oba dobit pri dealerjih za sporbat.

Pojdi, vozi in ne beri subjektivnih klobasanj. Ce Je pa denarja na odmet, pa kar oba kupi.

IMHO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, luxsa pravi:

Kar ne vela za polovico folka na ms,mel bi pa ne morjo,pol pa pluvajo po tistih k majo tist k bi oni mel,pa ceprou ne priznajo da bi mel. Ful globokoumno,dez pada jebiga.:smoke:

čist sm se zgubu v teh globokih mislih :P

ps. js bi meu vse!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Kar malo neopazno se je prikradel tudi novi R1250RS. Lepa prva maska z LED lučmitudi tokrat spominja na novega S1000RR. Meni osebno je največja graja pri prejšnjem modelu bila nepregledna armaturka, pa to so sedaj lepo rešili z novim TFT zaslonom znanim iz GS-a. 

Skratka....lep, lep ,lep....bi mel, bi mel :OK:

2019 BMW R1250 RS

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, skalaprava pravi:

Očitno je bila cela nova serija R1250 pri nas snemana....fajn

... na istem viaduktu, kot tvoje tanove gume...  :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj res.....torej zelo lepa kombinacija na tistem mostu bi bile nove mitaske na novem R1250RS in na njemu moja malenkost........ jebeno dobra kombinacija! :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!