Skoči na vsebino

Madžarska - Blatno jezero...


Priporočene objave

Kot izgleda, vreme na balkanu ne bo preveč prijazno in bo marsikateremu ( kot meni ) prekrižalo potepanje po Balkanu.

Izgleda pa, da vreme na Madžarskem in Slovaškem bo bolj prijazno, zato me zanimajo vaše izkušnje, predvsem po madžarskem in slovaškem

lp Marjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za info:Madžari so (bili) po MOJIH izkušnjah v nasprotju z ex južnimi brati in Romuni zelo/precej neprijazni.V Budimpešti pa so me na cesti iz čiste objestnosti še bolj ogrožali kot Črnogorci. Pa srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani sem bil, sicer z avtom v Komaromu. smo se peljali vse izven AC. ceste so široke in dolge... dolge... dolge ravnine (takrat sem si mislil živ dolgčas za motor). lahko se ti zgodi, da te pri 120 km/h prehiteva ena lada s hitrostjo 125 km/h, srečaš kakega konja z vozom in na sredini pasa izpušno maso konja, 2x opazil oz bil priča vratolomnemu prehitevanju tovornjakarjev in ni treba ugibat... oba sta imela SLO registracijo (v enem primeru smo se iz 120 ustavili na 0 in bili s polovico avta na bankini da je lahko šel skozi). okolica ceste... večinoma valovita polja do koder se vidi. takšna je moja izkušnja na tej relaciji z avtom...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz slabih izkušenj nisem imel, pelji po severnem gričevnatem delu Madžarske (ta tudi meji na Slovaško) ljudje niso neprijazni zgolj previdni in zadržani, moje izkušnje so precej dobre. Na severnem delu ti lahko pomaga tudi znanje nemšekega jezika, drugače je pa bolj tema glede komunikacije.

Ceste so načeloma slabše kot pri nas, razen avtocest, ki jih pa v severnem delu ni. Imena krajev ti ne bodo dosti pomagala bolj se boš moral orientirati po številkah cest (več mestna številka ceste je hkrati nižja kakovost npr. št 7 ki vodi ob Balatonu je čisto OK, št. 76 ki pelje naprej proti Slovenije je nekoliko slabša, sam se vozil tudi po takšnih s štirimi ciframi in preživel. M oznako imajo avtoceste npr. iz MB do Szegeda pelješ po M7, pri Budimpešti uporabiš M0 (obvoznica) in nato nadaljuješ proti Szegedu po M5.

Severni del Madžarske nima tako ravnih cest, so precej ovinkaste (za madžarske razmere seveda)

LP bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš obiskat turistično mestece ob Balatonu Heviz kjer imajo zunanje jezero kjer je voda zmiraj okoli 30 c in pa mesto Tihany, drugače Madžarska zelo lepa, ceste uredu in prazne PRIPOROČAM :worship:

post-11617-0-25794800-1303845791_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madžarska je krasna država... edina ovira je jezik (ok, zame ne)... starejša generacija obvlada ruščino, mlajša večinoma nemščino, angleščina pride tudi v poštev

je res, da me še z motorjem niso vidli na Madžarskem, tako da ne vem v kakšnem stanju so ceste...

za enodnevni izlet priporočam Blatno jezero (Balaton)... dolžina cca 70 km... tako da ni neke hude razdalje... gor po severni strani, nazaj pa po južnem delu. obvezen obisk mesta Keszthely (palača Festetics) (od Lendave cca 80 km po regionalni cesti) pa potem mesto Tihany (lahko tudi prečkate jezero s trajektom).. al pa naprej do Balatonfüreda, kjer lahko malo namočite noge :D

za obvoznice in AC si nabavite vinjete... prodajajo jih tudi v Lendavi na petrolu... obstajajo 4 dnevne... za vikend paket čist dost ;)

hrana je relativno draga v trgovini... restavracije so dobre... zbirajte take, ki niso neposredno v turističnih krajih...

če ste že okoli Balatona, morate probat lángos ;) (krompirjevo testo, pečeno v olju, premazan s česnom in kislo smetano ali naribanim sirom- adijo pamet)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajaaa, pa še to :slap:

NIMAJO še eura... so še zmeri forinti (Ft)... js ponavad kar 1:3 računam... pa pol mal dodam al pa odvzamem, odvisno od tečaja... pa menjajte na slovenski strani, se bolj splača...

zakaj to pišem, ker je blo pred leti, sem bla še v drugi štacuni in gre moja biuša šefica vsa naspidirana v Budimpešto... ampak ni pa vedla da še nimajo eura :wacko:(pa ga še en cajt ne bodo mel...) in je bla cela panika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vecjih trgovinah (TESCO) imajo tudi noter menjalnice, samo je ugodnejša menjava pri nas, je pa tudi možnost plačevanja s kartico. Kar se zadeva vinjet je najugodneje kupiti v sloveniji (na vseh petrolovih bencinskih servisih) je najnižja provizija. Cesta št. 86 ki pelje proti Slovaški je precej uničena z veliko kolesnicami in za motor kar nevarna, precej je tudi zemlje po cesti ki jo na cesto nanesejo traktorji, katerih tu ne manjka. Kamionov je tu tudi kar precej. Kar se tiče avtoceste M7 (Pince-Budimpešta) je zadeva popolnoma drugačna, promet relativno redek in cesta zelo dobra. Priporocal bi, da se se odpravljate proti Slovaški uporabite avtocesto M7 in po tem presečete mimo Veszprema proti Slovaški da se izognete stari cesti 86 (Dolga vas-Rajka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lep izlet po madžarski je tudi ob Donavi od Gyora do Višegrada (Madžarskega, ne onega iz Andričeve knjige :rolleyes: ) potem pa za Višegradom prečkaš Donavo z trajektom in se vrneš po Slovaški do Bratislave in nato čez Dunaj domov. Imaš kaj za videt, zelo lepa mesta in pokrajina je kar precej gričevnata, tako da vožnja ni preveč dolgočasna.... No ja, sicer ima tudi Madžarska Pušča svoj čar, ampak vseeno bolj priporočam gornjo destinacijo. Ali pa Balaton za bolj nezahtevne.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Super vtisi s prvomajskega potepanja po Madžarski: po severni strani Balatona, z nekaj ovinki do Budimpešte, nato ob Donavi proti Gyor-ju in nazaj do južne obale Balatona, nekaj fotk v albumu (http://www.motosvet.com/album/album.php?cid=1-2916), sicer pa: čisto, urejeno, ogromno kulturno - zgodovinskih obeležij, toplic kolikor hočeš, ugodno za spanje in hranjenje, težav pa čisto nobenih.

Za nastanitev v Budimpešti pa močno, močno priporočam Hause Bruckner, 5 km izven centra (Budakezi), kjer varno parkiraš motor in šibaš z busom do centra, nato pa z metrojem po dolgem in po črez po mestu; ponoči se lepo spočiješ, za zajtrk bogato naješ,wi-fi; za 20€/osebo, prijazna lastnica Anika pa za povrh še odlično govori angleško, vem da tole izpade kot reklama, samo je blo res upiko, www.hausbruckner.hu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva dni sem se gibal na zahodu Madžarske in bil pozitivno presenečen. Lepa pokrajina in zavite ceste - podobne toskanskim.

post-12625-0-57972600-1336338033_thumb.jpgpost-12625-0-28696200-1336338062_thumb.jpg

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super vtisi s prvomajskega potepanja po Madžarski: po severni strani Balatona, z nekaj ovinki do Budimpešte, nato ob Donavi proti Gyor-ju in nazaj do južne obale Balatona, nekaj fotk v albumu (http://www.motosvet.....php?cid=1-2916), sicer pa: čisto, urejeno, ogromno kulturno - zgodovinskih obeležij, toplic kolikor hočeš, ugodno za spanje in hranjenje, težav pa čisto nobenih.

Za nastanitev v Budimpešti pa močno, močno priporočam Hause Bruckner, 5 km izven centra (Budakezi), kjer varno parkiraš motor in šibaš z busom do centra, nato pa z metrojem po dolgem in po črez po mestu; ponoči se lepo spočiješ, za zajtrk bogato naješ,wi-fi; za 20€/osebo, prijazna lastnica Anika pa za povrh še odlično govori angleško, vem da tole izpade kot reklama, samo je blo res upiko, www.hausbruckner.hu

Ali sem vas mogoče prehitel malo pred križiščem za Tihany na severni strani Balatona? Mislim da je bila še ena Honda Goldwing, jaz sem šel pa mimo vas z rumenim BMW F 800 Gs pa še ena CBR za menoj!

LP AK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne bom pravi;

se mi pa zdi, da je ekipa GS & CBR šibnila mimo ravno, ko sem sestopal z motorina na črpalki pred mejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha to se pa spomnim ko je nekdo bil z motorjem na črpalki. Pa odsevni jopič si imel na sebi če se prav spomnim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, sedaj pa se poznamo, prepričan sem, da ste se meli fino tudi vi

Aha to se pa spomnim ko je nekdo bil z motorjem na črpalki. Pa odsevni jopič si imel na sebi če se prav spomnim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Lep pozdrav. Zanima me, če je kdo v kratkem bil na blatnem jezeru? S punco greva za par dni na dopust in me matra kaksne so kej ceste, kampi, cene? Cene kokr sem zasledil niso visoke, ceste pa bolj tako tako... no sj za par dni bom ze zdrzal potem pa v Pulo na drugi dopust :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js grem ju3. še tudi nisem bil. Sva se odločla za mal bolj hecno varianto. Bova stacionarna v Prekmurju in bova delala dnevne izlete. Če bo vreme in moja ledvica ok pa bova nardila premik proti AT. No če se srečamo kje pade kufe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Zanima me, če je kdo v kratkem bil na blatnem jezeru? S punco greva za par dni na dopust in me matra kaksne so kej ceste, kampi, cene? Cene kokr sem zasledil niso visoke, ceste pa bolj tako tako... no sj za par dni bom ze zdrzal potem pa v Pulo na drugi dopust :P

Ceste niso kaj dosti slabše kot pri nas. No, kakšne lokalne so res bolj tako-tako, glavna magistralka, ki gre okoli jezera, je pa več kot OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta okoli jezera je res OK porihtana, sicer pa so ceste, ki iz smeri Slovenije vodijo proti jezeru tako - tako. Zna se pojavit kakšen kucelj na cesti (jaz sem lani nabasal na enega ravno med prehitevanjem), pa na južni strani jezera je zelo dolgo časa vrsta naselij, ki jih kar ni in ni konca. Pa vsi vozijo 50. Nisem vedel, če je tam toliko radarjev, pa zato vozijo 50, ali pa so pač redoljubni. Takrat ni bilo nobenega radarja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Zanima me, če je kdo v kratkem bil na blatnem jezeru? S punco greva za par dni na dopust in me matra kaksne so kej ceste, kampi, cene? Cene kokr sem zasledil niso visoke, ceste pa bolj tako tako... no sj za par dni bom ze zdrzal potem pa v Pulo na drugi dopust :P

 

Lep pozdrav. Zanima me, če je kdo v kratkem bil na blatnem jezeru? S punco greva za par dni na dopust in me matra kaksne so kej ceste, kampi, cene? Cene kokr sem zasledil niso visoke, ceste pa bolj tako tako... no sj za par dni bom ze zdrzal potem pa v Pulo na drugi dopust :P

 

Lep pozdrav. Zanima me, če je kdo v kratkem bil na blatnem jezeru? S punco greva za par dni na dopust in me matra kaksne so kej ceste, kampi, cene? Cene kokr sem zasledil niso visoke, ceste pa bolj tako tako... no sj za par dni bom ze zdrzal potem pa v Pulo na drugi dopust :P

ceste so totalno v dreku..je pa res da sem lani jaz bil pa sem Bil totalno zadovoljen!!..okrog jezera je res top porihtano..male cene,prijazni ljudje,dobra plaža,lepe stvari za videt,izposodita si lahko tudi kak čoln oz pač Jet ski..no nevem če jih imajo letos..lani so jih meli :)   :P..in še in še...p.s ni radarjev,,pol bi morali mi dobiti kaj po pošti..je pa res da ko smo šli domov pa sem nam je malo mudilo ..smo uleteli lih mimo enih policajev,,to pa so bli edini ..tudi ko smo tja šli jih ni blo nikjer..aja pa ljudje so pošteni..če vidijo da hočeš prehitevat se ti takoj umaknejo ..pa še pozdravijo te :) :)

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zanimiva cesta za motoriste je v smeri:Nagykanizsa,Kaposvar,Pecs(zelo lepo mesto),pa mogoče do Mohacs-a.enih par km malo slabše ceste(naše se lahko skrijejo)ostalo pa super.Mađari prijazni in se umikajo desno,ko vidijo motoriste,cesta pa široka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Zanima me, če je kdo v kratkem bil na blatnem jezeru? S punco greva za par dni na dopust in me matra kaksne so kej ceste, kampi, cene? Cene kokr sem zasledil niso visoke, ceste pa bolj tako tako... no sj za par dni bom ze zdrzal potem pa v Pulo na drugi dopust :P

Midva sva bila v začetku julija - iz Bratislave preko Gyor-a do Blatnega jezera, kjer sva prespala v hotelu v Balatonfured-u in nato naslednji dan po SZ strani proti hrvaški - ceste solidne, v glavnem boljše od naših, cene tu nekje (me je zelo spominjalo na POrtorož :wacko: ), pa kot je omenil že nekdo, naselja si sledijo eno za drugim in s tem omejitve. Lahko jih spoštuješ ali pa tudi ne - midva sva jih, saj sva bolj "firbčne" sorte in kar naprej vrtiva glavo (prevsem boljša polovica, jaz bolj pazim na promet in cesto  :blush: ), policijsko konrtolo pa sva srečala le eno, tako da... Sva pa opazila, da so Madžari kar precej "korajžni" vozniki (avtomobilov predvsem), tako da je prehitevanje kolone v nepregledni ovinek oziroma pred prevojem ceste bolj praksa kot izjema, videl sva tudi posledice "ko se ne izide" ... zato je potrebno biti predvsem previden in predvidevati :klicaj: . Pa lepo se imejta ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil letos maja...

 

Ne vem kje zgodba o slabih cestah... meni so se zdele bistveno boljše kot pri nas... hrana cenejša, ljudje prijazni... v glavnem priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!