Skoči na vsebino

Potovalne endure aka. "Kaj bi izbral ti?"


Ferrarist

  

161 članov je glasovalo

  1. 1. Kateri motor izmed naštetih bi kupili?

    • Aprilia CAPONORD
      13
    • BMW R1200GS/ADV
      35
    • BMW S1000XR
      6
    • Ducati MULTISTRADA
      12
    • Honda VFR X
      7
    • Kawasaki VERSYS
      12
    • KTM ADVENTURE/SUPERADVENTURE
      26
    • Suzuki V-STROM
      10
    • Triumph TIGER
      14
    • Yamaha SUPER TENERE
      26


Priporočene objave

Svojega GS-a sem prodal, sedaj pa sem pred eno "oviro", ko dejansko ne vem, kaj bi naredil. Ali si kupil nekaj za par €, da prevozim sezono, ali bi šel v "tazaresno" nabavo. No, če se odločim za nabavo novega motocikla, spet pridem pred nekakšno veliiiiiiko vprašanje. Kaj kupiti...še pred nekaj leti je bil odgovor samo eden, in to je bil R1200GS. Roko na srce, BMW kar nekaj let praktično ni imel verodostojnega nasprotnika. Sedaj v zadnjih nekaj letih pa je tale razred potovalnih endur praktično preplavil trg. Izbire je resnično ogromno, vsaka izmed uveljavljenih znamk ima v tem segmentu svojega (verodostojnega) predstavnika z več rangi opreme. 

 

 

Torej, recimo da imaš v žepu nekaj denarja, ki si ga - pač kot "povprečen" državljan pripravljen odšteti za nov motor. Nekateri izmed naštetih motorjev so cenejši, nekateri dražji, nekateri NAJdražji, nekateri "slabši", nekateri "najboljši". Tako da zadeva stoji nekako takole:

 

 

 

-VERSYS 120KM, 10300-12300€

-V-STROM 100KM 11500-13000€

-CAPONORD 125KM  14000€

-SUPER TENERE 110KM 13500-15000€

-TIGER 140KM 13500-16500€

-VFR 130KM 15000-17000€

-ADVENTURE ®/SUPERADVENTURE 150KM 16000-19000€

-S1000XR 160KM, 17000-19000€ (???)

-R1200GS (ADV) 125KM 18000-20500€

-MULTISTRADA 150KM 18000-23000€

 

 

 

 Za katerega izmed naštetih bi se odločili vi? Meni osebno je itak GS Adv. zakon...SAMO.... je res vreden recimo 5000€+ več kot recimo Versys, V-strom, Caponord? No, dejmo udarit eno temo na račun ranga potovalnih endur, nekaj kar bo morebitnim potencialnim kupcem "pomagalo" pri lažji izbiri. Pa držimo se primerjav med motorji, saj za razpredanje o vsakem individualnem modelu izmed naštetih, že imamo odprte posamične teme.

Popravljeno . Popravil Ferrarist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od naštetih motorjev nisem vozil nobenega. Najbližje naštetim je bil gs 1150 pa še tega sem vozil vsega skupaj nekaj km. Glasoval sem za GS vendar si ga ne morem privoščiti, drugače pa mi je na pogled zelo všeč super tenere. To je le moje mnenje .

Lp, notranc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

.... ja a nismo že zdavnej pršli do zaključka ??? :) :) :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, to da si vsi želimo najboljšega in najdražjega, je že jasno...bolj me zanima kaj bi se odločil če bi ga kupili sami, če nismo že vnaprej zaljubljeni v enega izmed njih oz. če gledamo nevtralno glede na znamko. Praktično kateri ima nekako najboljši price/performance razmerje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš, kupiš GS (lahko ADV) z vsemi opcijami. 

Če pa nimaš... jah nič... potem pa strmiš v ta tvoj seznam in se greš an ban pet podgan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojega GS-a sem prodal, sedaj pa sem pred eno "oviro", ko dejansko ne vem, kaj bi naredil. 

Zakaj ti GS ni odgovarjal?

 

Če bi jaz sedaj kupoval nov motor potem bi bil to Super Tenere. Zanimala bi me tudi nova Africa Twin, katera se napoveduje...pa tudi tamala Tenerejka bi bila sprejemljiva.

Bolj cestne variante kot so Versys in Multistrada...sem ugotovil, da zaenkrat niso zame.

 

Ker novega nimam v načrtu bo GS vsaj še letos...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z GSom sem bil zelo zadovoljen, mogoče je edini minus to da sem se ene 3x s piščulo fejst usekal v cilinder  :oops: ...prodal sem ga sicer zaradi enih družinskih "problemov", pa tudi zato da si, kolikor se da, povečam zalogo komunikacij. Trenutno se odločam ali bi si kupil nekaj za par eur, ali bi šel res v nabavo novega motorja. No, in enostavno, ko začneš pregledovati te motorje, enostavno ne veš več kaj je za kupit. Kot pravim, GS mi je bil res super, zadnjič sem sedel na Primoževem in mi je motor res noro, nenormalno všeč....ampak....ko pogledaš da so določeni motorji za 30% cenejši, zadeva kar hkrati postane "vredna razmisleka".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, to da si vsi želimo najboljšega in najdražjega, je že jasno...bolj me zanima kaj bi se odločil če bi ga kupili sami, če nismo že vnaprej zaljubljeni v enega izmed njih oz. če gledamo nevtralno glede na znamko. Praktično kateri ima nekako najboljši price/performance razmerje.

 

Sam vozim GSA 09 in sem izredno zadovoljen, prevozil sem že 82500 km brez nobenih težav ,tako ,da naslednji bo tudi GSA  če bo le mogoče. Tako ,da ,če niso problem € potem jaz nebi razmišljal.Sem pa prej vozil V-stroma 650 in nimam kaj za kritizirat ,vendar, če ju primerjam je GSA daleč pred Suzukijem.Pa tudi vzdrževanje ni nič dražje kot pri Suzukiju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot pravim, GS mi je bil res super, zadnjič sem sedel na Primoževem in mi je motor res noro, nenormalno všeč....ampak....ko pogledaš da so določeni motorji za 30% cenejši, zadeva kar hkrati postane "vredna razmisleka".

Če ti je bolj všeč od drugih potem se splača dati 30%, o tem jaz ne bi razmišljal.

Priznam, da je tudi meni od aktualnih modelov GS "najlepši", lepša mi je bila edino Africa Twin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pristavim še svoj lonček:

Če si na asfaltirani cesti 99% časa in če preostali 1% predstavlja lep makadam, sploh ne glej potovalne endure. PIKA!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce gres na Kamenjak recimo 1x na let? To ze rabs, nujn. :grim

Pr 25K na leto, je to še vedno manj kot 1%....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, no...je že res, ampak....kaj pa multistrada? pa litrski versys?

 

Mislim, da si ceno Versysa "nastavil" prenizko. Gre za prejšnji model, novi se začne pri 12300 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj sem jih že sprobal; sploh ko sem kupoval sem testiral oba Tigra, Bemfla LC, Varedero, Caponord, kolega mi je posodil Versy-ja... imel 2 leti GS-a (l.2005), trenutno imam Tigra XC...

 

Kaj je prevagalo ? Definitivno je zmagovalec GS (zračno hlajen); zakaj ga nisem kupil ? Če bi bila ženkica navdušena motoristka bi ga zagotovo, saj ga ni boljšega za dvotedenski dopust na motorju v dvoje, ker pač to ni, sem iskal kompromis...uporabnost (tudi za na kafe...), lahkotnost, vozne lastnosti....in v tem je Tiger zmagovalec...lahek, okreten, tudi za po travniku ali pa za skok v dvoje do Kopra, za vikend....

 

Sam bi se odločal glede na:

- vlogo in pomembnost motorja v tvojem življenju; nekaterim je motor vse, več kot avto...

- prevožene km in

-  glede na to kako dolgo boš motor imel (5, 7, 10 let),

 

razen če nisi eden izmed tistih, ki se radi kažejo....I have it...pa naredijo 2-3 kkm/leto... 

 

Gledam predvsem s stališča, da je vožnja z motorjem čisti užitek, ki sprošča in ko bom pri 60 -tih naredil le 2-3 kkm/leto, si omislim Harley-ja....

 

Kakorkoli pa je dejstvo, da pri takšnem nakupu igrajo vlogo tudi cekinčki....razen če nisi zaposlen kje v slabi banki....

 

Pa dobro izberi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce clovk ne ve kaj kupt, je cudn. :P  Pogledas kok mas v toslu, pa pregledas motorje in tist k ti poigra najbl, tist uzames. Men se zdi cist izi no. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos sem v cca 4 mescih "sezone" (kupil sem ga sredi avgusta) naredil 6k km...tako,da....recimo da v dobri sezoni 15-20k. In ja, lahko bi si privoščil kateregakoli, še posebej mi je všeč BMWjeva 3easy ride opcija...samo ne vem, če je toliko boljši kot je dražji. Priznam pa, ga sanjam....če bi bil recimo 2-3k dražji od recimo v-stroma, versysa itd, nebi niti pomislil... Sem pa sedel na Primoževem LCju in nisem mogel verjeti, kako lažji občutek (na mestu) daje napram prejšnjemu. Kako je med vožnjo ne vem, ker ga še nisem vozil...kaj pa ostali? Mal napišite razlike v sami vožnji tisti, ki ste jih že več sprobali....Kmet?

Popravljeno . Popravil Ferrarist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!