Skoči na vsebino

Potovalne endure aka. "Kaj bi izbral ti?"


Ferrarist

  

161 članov je glasovalo

  1. 1. Kateri motor izmed naštetih bi kupili?

    • Aprilia CAPONORD
      13
    • BMW R1200GS/ADV
      35
    • BMW S1000XR
      6
    • Ducati MULTISTRADA
      12
    • Honda VFR X
      7
    • Kawasaki VERSYS
      12
    • KTM ADVENTURE/SUPERADVENTURE
      26
    • Suzuki V-STROM
      10
    • Triumph TIGER
      14
    • Yamaha SUPER TENERE
      26


Priporočene objave

... sem si malo prebral tole....

 

...a naredimo neodvisni test?  :huh:

 

... zame so vsi teli "kozolci" - kozolci. .... in bi blo fajn, da mi da vsak svojga za sprobat, pol pa napišem poročilo, ker je boljši  :P  . Objektivno..  :D

 

...vozil sem nekaj malega teh "kozolcev" (vsakega po nekaj km), kolikor jih je premogel Kmet v zadnjih nekaj letih.... pa moram rečt :hmm:  .... no ja... sej se da peljat z njimi...  :D

 

Ne vem v čem je fora v "potovalni enduri". Vsi se vozite v glavnem 99,999% po asfaltu (no ja.. so izjeme) z nekimi trail gumami...pol pa hočete, da se še fajn držijo na asfaltu in makadamu...  :D

 

Men se zdijo kot da bi sedel na otroških igralih (tista igrala, ko se na fedru guncaš naprej-nazaj) proti "normalnim" motorjem. Sej ne rečem... so vozni, agilni, dinamični.... ampak je tu govora o POTOVALNI enduri. .... kjer bi človek pričakoval neko udobje na potovanjih za pilota in kopilotko.

...zdej al jest vozit ne znam... ampak, ko sem vozil svojo na GSA za ohoho €  ;)  .... mi je moja od zadaj stolkla čelado... strla jajca ob rezervoar....in na konc rekla, da s takimi plužnami nikol več ne gre z mano :P

 

...sej imajo tanovi elektronske bonbončke za "federacijo" ...ampak to pa pol že tolk drago pride..  :slap:

 

...upam, da nisem preveč pošinfal... pa da dobim na probo še Multistrado :D ... pa da se pol ugriznem u jezik... in zbrišem tale post  :P

... ampak, kolikor sem sedel na DMS, se mi tut približno ne zdi, da je to potovalna endura... ampak klasičen motor. ... pa tale tanov bavarc XR si grem tut od blizu ogledat..  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izraz "ENDURO" je danes ze tok zlorabljen, da ni res.

A ce dam na Ducatija Panigale kufre in mal bolj ravno balanco je potem to potovalni superbike? No ja...mogoche  :smoke:

Drži. V avto svetu se tem zadevam reče SUV, pri motorjih pa se tale skovanka potovalni enduro sliši butasto. Ker to je pač SUV.

Glede ta druzga.....Mausa prašej kaj za eno stvar ma....,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži. V avto svetu se tem zadevam reče SUV, pri motorjih pa se tale skovanka potovalni enduro sliši butasto. Ker to je pač SUV.

Glede ta druzga.....Mausa prašej kaj za eno stvar ma....,

 

Z razliko od avta tipa SUV, ce na nekega moto-allarounderja nataknes solidne offroad gume, se lahko celo kar dobr stran od asfalta zapeljes...z SUV-om, pa ni nujno, da bos potem, ko si nabrisal kaksno na kaksnem fuk-placu na Vecni poti pri zivalskem vrtu prisel ven iz grmovja.   :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal sem novo Multistrado, ker so dodali lipicance, odpravili tresljaje, ki jih omenja Kmet in zmanjšali porabo. Skratka čisto drug motor.

Meni najlepša je pa res, da tudi najdražja.

 

Kdaj in kje si pa vozil tanovo MTS, ce smem vprasat?

 

PS: al si to iz grafov in tabelic razbral?  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja..na koncu večne poti so najboljši f -placi

Ti veš ja :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok

 

sem

 

iz grafov in tabelic torej.   :smoke:

 

Sem kje napisal, da sem model MTS DVT 2015 že peljal?

Nisem jo še peljal in z dukatističnem srcem upam, da bo  mnogo boljša od trenutne in da dobi titulo za najboljšo fuckin ever "potovalno enduro".

Na grafe, tabelice in slike pa drkam že sedaj.

Srečen?

:kva1:

Popravljeno . Popravil Spasky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kje napisal, da sem model MTS DVT 2015 že peljal?

Nisem jo še peljal in z dukatističnem srcem upam, da bo  mnogo boljša od trenutne in da dobi titulo za najboljšo fuckin ever "potovalno enduro".

Na grafe, tabelice in slike pa drkam že sedaj.

Srečen?

:kva1:

Z mojim rahiticnem srcem srcno upam, da od drkanja ne bos oslepel in da si bos lahko titulo v wc obesil ...  :smoke:

 

PS: ce bos oslepel  se lahko po prstih usekas medtem, ko bos zebelj na katerem bo titula visela zabijal . . . pizda...zdej me pa res skrbi zate...jebemti empatijo !

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kje napisal, da sem model MTS DVT 2015 že peljal?

Nisem jo še peljal in z dukatističnem srcem upam, da bo  mnogo boljša od trenutne in da dobi titulo za najboljšo fuckin ever "potovalno enduro".

Na grafe, tabelice in slike pa drkam že sedaj.

Srečen?

:kva1:

Koliko si pa trenutno MTS vozil oziroma to ki je že od 2010 na trgu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko si pa trenutno MTS vozil oziroma to ki je že od 2010 na trgu ?

tastara je zanga jajc ..tko da mu je sploh ni treba pelat...  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko si pa trenutno MTS vozil oziroma to ki je že od 2010 na trgu ?

 

Na žalost manj kot bi si želel ampak bolj zaradi žene, ker ji je MTS vsekakor bolj udobna kot diavel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost manj kot bi si želel ampak bolj zaradi žene, ker ji je MTS vsekakor bolj udobna kot diavel.

ti voziš ženo na diavel-u??? 

antikrist ....

:lol:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti voziš ženo na diavel-u??? 

antikrist ....

:lol:

 

ja...ne govor...  :blush:  :whistle:  :)

Zato pa spremljam te potovalne krave, da se bo večkrat z veseljem z mano peljala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...ne govor...  :blush:  :whistle:  :)

Zato pa spremljam te potovalne krave, da se bo večkrat z veseljem z mano peljala. 

jaz sem jo imel ene 3000km zadaj..potem je šla pa izpit delat pa svoj moped kupila ...

seveda če greva na daljši sprehod greva z mojim - zaradi stroškov predvsem bencina ...

aja sorry k sm  :topic:  ker tukaj je govora o potovalnih endurah .. jaz imam pa skromnega classica  s katerim sem v treh sezonah naklepal komaj nekaj več kot 43000km .. se oprostituiram ..   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izraz "ENDURO" je danes ze tok zlorabljen, da ni res. Marketing je tok casa nabijal enduro this, enduro that, da je to postala resnica. 

 

Ti motorji nimajo, ama skor nikakrsne veze z endurom, razen redkih izjem (XTZ, KTM Adventure . . . ).

 

Primarno nimajo veze z endurom zaradi colaze prvega kolesa, hoda vzmeti in navsezadnje teze. 

 

MTS, XR ipd so sport touring zadeve, ostala jajca ala GSA, Tiger pa allaround touring. IMHO 

 

Enduro motor je bistvu Mx motor, kateri je jedva prilagojen do te mere, da je street legal.

 

V linku je dokaj dobra razlaga pojma "enduro".

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Enduro_motorcycle

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Enduro

 

BTW: "potovalna endura" je popacena skovanka za odpiranje denarnic. A ce dam na Ducatija Panigale kufre in mal bolj ravno balanco je potem to potovalni superbike? No ja...mogoche  :smoke:

Krosu z lučjo se je ponavadi reklo hard enduro :D Z drugim pa se strinjam...stare endure so ble recimo tenere, yamaha xt itd...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krosu z lučjo se je ponavadi reklo hard enduro :D Z drugim pa se strinjam...stare endure so ble recimo tenere, yamaha xt itd...

 

....pa še ATX za njim še uni ta močan CTX   :ninja:    :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno mimo vprašanje.

 

Pa mora biti res motor klase 1000  ccm ali zadostuje tudi razred 650+ pa dalje?

Za solo vožnjo in občasno vožnjo v dvoje mislim ,da bi manjši popolnoma zadostoval.

Saj se verjetno ne vozimo stalno vsi na polno,da bi potrebovali 100+konjev in vozili stalno po AC 130+.

 

Denarnica nam je hvaležna,užitek pa nič veliko manjši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Saj se verjetno ne vozimo stalno vsi na polno,da bi potrebovali 100+konjev in vozili stalno po AC 130+.

 

 

Večji kubiki ne pomenijo, da moraš voziti hitreje. Zaradi večje moči in navora je vožnja prijetnejša. Npr. ni ti treba pred dolgim klancem prestavljati v nižjo, da ga zmoreš.

Seveda se da potovati tudi z manjšimi motorčki, poglej malo na http://www.advrider.com/forums/index.php, boš videl s čim vse se da na pot okoli sveta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno mimo vprašanje.

 

Pa mora biti res motor klase 1000  ccm ali zadostuje tudi razred 650+ pa dalje?

Za solo vožnjo in občasno vožnjo v dvoje mislim ,da bi manjši popolnoma zadostoval.

Saj se verjetno ne vozimo stalno vsi na polno,da bi potrebovali 100+konjev in vozili stalno po AC 130+.

 

Denarnica nam je hvaležna,užitek pa nič veliko manjši.

 

Neprimerno manjsi . . .  :smoke:

 

PS: denarnica se mora pa v vsakem primeru sprijaznit z dejstvom, da se je v luksuzne vode podala

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno mimo vprašanje.

 

Pa mora biti res motor klase 1000  ccm ali zadostuje tudi razred 650+ pa dalje?

Za solo vožnjo in občasno vožnjo v dvoje mislim ,da bi manjši popolnoma zadostoval.

Saj se verjetno ne vozimo stalno vsi na polno,da bi potrebovali 100+konjev in vozili stalno po AC 130+.

 

Denarnica nam je hvaležna,užitek pa nič veliko manjši.

Zadostuje F800GS ali pa 650 je povsem zadovoljiv ,sicer z dvemi moraš bit tud mal šoferja da nadomestiš konje a gre....

AC je nujno zlo pri tranzitih kjer je tudi magistralka zelo dolgočasna .

Ja denarnica je hvaležna za vse drugo pa se strinjam z Nearreinom,užitek je kar mnogo manjši,je pa res ,da če ne veš kakšen užitek je na velikem ,ga tudi na malem ne boš pogrešal in boš užival kot da si na velikem  :P ko pa probaš velikega nočeš več malega :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!