Skoči na vsebino

Črna gora, Makedonija ...Kosovo ali Albanija


Priporočene objave

Šiptarji hočejo biometrične dokumente, ker slovenska osebna ni biometrična moraš imeti potni list (par let nazaj so to "uradno" popravili) . Meni Kosovo ni bilo všeč (sistem) in se ga bom v bodoče izogibal (drugače pa vsakemu svoje... ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh dobro da sem naletel na te info. Hvala. Js bi pičil od doma prez pasoša, bumbar.

@BIF kdaj greš proti Kosovu? Mogoče se srečava, oz da veva v primeru kake nuje. Jaz grem 15. junija odvozit makadamsko transbalkansko tranzverzalo katero trasiram že 10 mesecev. Cca 2500 km, od tega 80% makadama. Planiram da bom okol MNE, AL, Kosova okol 20. junija. 

 

Imam pa v mislih morda odvozit tale del kosovskih planin ob Tromeđi.

5927ed6a251dd_Breznaslova.thumb.jpg.3ebdfd391d7bc3746522310c7ed5baa0.jpg

 

Na poti pa tole in takšno. Nisem še 100% raziskal par detajlov ali je prevozno... sploh ker grem tokrat solo na trip.

48908906.jpg.9355fcfb8c6cc790d220de473054f6ae.jpg

58528311.jpg.0745783e5133feb064e761da6a27cc40.jpg

 

107890250.jpg.86c6036da8cec4252854182159412878.jpg110952310.jpg.312ae0608f335d67db8efa508c35b647.jpgkosovo1.jpg.257508df58cfd08937e8958f2dd1480a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno moraš to odpeljat in vključit v TET N3ous. 
Na prvi pogled zgleda prevozno. Kar nekaj hiš in naselij je na poti, tak da je verjetno pot vzdrževana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz krenem 17.06...via Bosna....Prokoško jezero, Bjelašnca...smer Durmitor...Albaniha iz Gusinja...SH20....do Škodra...smer Puka-Kukes...potlej pa Kosove ali pa po Albanski meji proti Ohrid-u...Mislim da bova okrog 20 glih nekje skupaj tam doli.

Se slišiva po tel....

Ti 80%makedama jaz 80% asfalta...odlično povprečje bova naredila...:)

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ni3ous..sem malce pogledal tvojo traso na Kosovu...vrhunskooo...res. Ko sem imel štiricikl sem iskal samo take pizdarije. Užitek prvinski. Ti kar zavidam, vendar se zavedam, da z mojim pol letnim lastništvom izpita za motor, neznanjem in neizkušenostjo ne bi prišel skozi. Tako, da letos bo moja vseeno bolj soft, čeprav imam pripravljenih nekaj off vložkov....ker nekje je treba začet...

No verjamem, da bo tudi teh mojih 4000 solo za začetek na motorju kar spodobnih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Se mogoče dobiva na piru. 

Tole se še nisem odločil ali bom vključil v traso, ker imam na lagru še dovolj "bolj divjega" materiala za prevozit. Tale kosovski del pa mi nekako ni pri roki... bom še videl ali grem sedaj, ali pa raje drugo leto temeljito po Kosovu in še podrugod kjer še nisem prečesaval terena. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil lan 1. majai po Crni Gori, Albaniji, Makedoniji in BiH. Dol sem sel ob Jadranu in vdaril neko bliznjico cez Albanijo do Ohrida. Zal ni bilo casa za po Makedoniji, drug dan pa je scalo in sem sel nazaj v Crno Goro cez Albanijo po glavnih cestah. Pol pa po celi Crni Gori cez Zabljak, cel dan scalo. Pa v Mostar in cez Banjo Luko nazaj. 8 dni 3000 km. Sem planiral, da grem v Crno Goro, Albanijo pa Makedonijo se enkrat ko bo lepse vreme. Bolj po asvaltu. Kak makadam ni ovira, ril pa ravno ne bi z mojo kravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ok.  Kosovo  mi tokrat ne bo uspelo... 

A rabim pasoš in zavarovanje (vstopno, katero preverijo potrdilo še ob izstopu)  tudi za Albanijo ali le za Kosovo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Ni3ous pravi:

Ok.  Kosovo  mi tokrat ne bo uspelo... 

A rabim pasoš in zavarovanje (vstopno, katero preverijo potrdilo še ob izstopu)  tudi za Albanijo ali le za Kosovo?

Za Albanijo ne rabiš nič resnega. Osebno izkaznico, prometno in zeleno karto. Nič ne komplicirajo, nič ne preverjajo ne not ne ven. Policija ima befel, da ne gnjavi turistov...če te ustavijo je to le zato, ker jih zanima tvoj motor....firbci.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW...nekje v torek 20.06. predvidevam, da bom vstopil v Albanijo...preko Gusinja v črni gori...na SH20....če se seveda ne bom kje prej preveč "zaštrikal" po Bjelašnici in Zelengori...če boš ob tem času kje doli....pivo Tirana ima dober žmaht....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Plan je nekej nekako takole po balkanu. Štartam 14.8. zjutraj. Trajanje 8 - 10 dni. Če bi šu kdo zravn naj se javi al pa če bo kdo kje dol se lahko dobimo na piru :)

598b0e6fa0eb0_Zajetaslika.JPG.6eee8bac959d75eed0126c8f722e30f5.JPG

lp

Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

A je že kdo bil v ČG pri Kapetanovem jezeru https://www.google.it/maps/place/Kapetanovo+jezero/@42.8140757,19.2292901,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x134d748b3e784847:0x3cda49bc122534ed!8m2!3d42.8147088!4d19.2318597?hl=sl

 

z normalnim motorjem s cestnimi gumami? Kak je kaj makedam? (da ne rabm šus plate in pretiranega terenskega znanja, predvsem pa da ne uničim motorja) Bi šlo? In od kje se najbolj splača?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

A je že kdo bil v ČG pri Kapetanovem jezeru https://www.google.it/maps/place/Kapetanovo+jezero/@42.8140757,19.2292901,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x134d748b3e784847:0x3cda49bc122534ed!8m2!3d42.8147088!4d19.2318597?hl=sl

 

z normalnim motorjem s cestnimi gumami? Kak je kaj makedam? (da ne rabm šus plate in pretiranega terenskega znanja, predvsem pa da ne uničim motorja) Bi šlo? In od kje se najbolj splača?

"...Pet kilometara nije lose idu luksuzna auta.."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, mladench pravi:

"...Pet kilometara nije lose idu luksuzna auta.."

još da mi kažeš odakle, možda iz kraja Lukavica? :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, mladench pravi:

"...Pet kilometara nije lose idu luksuzna auta.."

i đip je luksuzan auto :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno po kateri cesti se lotiš, drugače se na Kapetanovo da s cestnim motorjem. Na koncu imaš 3-5 km (po spominu) ne preveč slabega makadama (samo je dovolj "po ravnem" in ni problema) . Jaz nisem šel po alsvaltu, tako da iz prve roke ne vem kje se začne. Kakor pa sem gledal nekje pri rudniku boksita Nikšič.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, franc pravi:

Odvisno po kateri cesti se lotiš, drugače se na Kapetanovo da s cestnim motorjem. Na koncu imaš 3-5 km (po spominu) ne preveč slabega makadama (samo je dovolj "po ravnem" in ni problema) . Jaz nisem šel po alsvaltu, tako da iz prve roke ne vem kje se začne. Kakor pa sem gledal nekje pri rudniku boksita Nikšič.

lp

tenx, saj nekaj takega sem računal, gugl kaže lep makedam, sam me je že mal nasral, pa raje preverim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, franc pravi:

Če planiraš obisk še letos pohiti, ker se bo "sezona" zaključila (še poleti ni prave vročine tam gor) .

lp

kje pa, naslednje leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Lep pozdrav.Načrtujem turo čez Albanijo in Kosovo.Če je kdo že bil naj napiše česa ne smem izpustiti oz. kje se da kaj videti.

 

Popravljeno . Popravil sbp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!