Skoči na vsebino

Črna gora, Makedonija ...Kosovo ali Albanija


Priporočene objave

No okej... jaz bom pa takole rekel... če nič drugega, center Prizrena je lep... in ovinki na mejni prehod Kula s Črno Goro tudi... Če je bilo vredno plačati tisto zavarovanje na meji?   ...za 100 km Kosova? ...gledano iz ekonomskega stališča gotovo NE...  A kot je zapisa MRaider... odpeljat in videt, to je to...

 

Gledano iz ekonomskega stališča je že nakup motocikla čisto zgrešena investicija...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nič ne rečem,vsak naj proba sam,iz mojih izkušenj pa toliko:Hrana ne najboljša,na vseh koncih smeti,v mestih promet kaotičen in ljudje govorijo albansko,nemško veliko angleško manj,srbohrvaško pa samo še starci-drugi nočejo.Domačini še kar uslužni,vendar na koncu za vsako uslugo pričakujejo plačilo.PROBAJTE :OK: JAZ SEM ŽE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nič ne rečem,vsak naj proba sam,iz mojih izkušenj pa toliko:Hrana ne najboljša,na vseh koncih smeti,v mestih promet kaotičen in ljudje govorijo albansko,nemško veliko angleško manj,srbohrvaško pa samo še starci-drugi nočejo.Domačini še kar uslužni,vendar na koncu za vsako uslugo pričakujejo plačilo.PROBAJTE :OK: JAZ SEM ŽE

 

Ne vem kje si ti to probal... jaz sem probal septembra... Prizren in okolica: Nobenih smeti... mesto izredno čisto in urejeno... promet urejen... srbohrvaško povsod... hrana balkanska... v primerjavi s sosednjo Albanijo ali južno Srbijo, čisto evropski vtis... Je pa promet tudi izven mest dokaj gost, ceste pa urejene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je hotel samo povedati, da imajo nizke kazni in da ga lahko biksaš, razen tistega zavarovanja. :lol:

 

Scarabeo

 

Ne ne... Ne leti osebno na Joker-ja, sploh ne, ampak na splošno jamranje, kaj vse te čaka, ko greš z motorjem od "doma".

Če sem bil narobe razumljen se opravičujem!! :worship:

P.S.

Če bo kdo v Ulcinju, lahko prespi v Villa Marija ul. Draška Vujanovića bb, (poleg pravoslavne cerkve na hribčku)

To je Slovenka iz Maribora, ki v Ulcinju živi že nekaj desetletij in ima (ugodne) apartmaje.

Pa še Slovencev je posebno vesela!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne... Ne leti osebno na Joker-ja, sploh ne, ampak na splošno jamranje, kaj vse te čaka, ko greš z motorjem od "doma".

Če sem bil narobe razumljen se opravičujem!! :worship:

P.S.

Če bo kdo v Ulcinju, lahko prespi v Villa Marija ul. Draška Vujanovića bb, (poleg pravoslavne cerkve na hribčku)

To je Slovenka iz Maribora, ki v Ulcinju živi že nekaj desetletij in ima (ugodne) apartmaje.

Pa še Slovencev je posebno vesela!!

 

EEE, besede in razumevanje le teh. Jaz sem se želel samo pohecati.

Glede tvojega pisanja pa se povsem strinjam s tvojo filozofijo, je zelo podobna moji.

Zalo rad se zapeljem po urejenih cestah zahodne Evrope. Ampak v bistvu je enako kot bi se vozil pred domačimi vrati.

Ko se zapeljem na vzhod je povsem drugače, načeloma slabe ceste, luknje, smeti, kaos na cesti, živali na cesti, ljudje povsem drugačni...Meni je to povsem druga dimenzija, ki ti požene kri po žilah.

Nisem tip, ki bi solil pamet, se pa rad pohecam. Rad imam in ne moti me to kar nekatere - je bolj prvinsko  :yes: .

Veš kje sem se počutil najbolj slabo, v Nemčiji v Leonbergu.

 

LP Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje si ti to probal... jaz sem probal septembra... Prizren in okolica: Nobenih smeti... mesto izredno čisto in urejeno... promet urejen... srbohrvaško povsod... hrana balkanska... v primerjavi s sosednjo Albanijo ali južno Srbijo, čisto evropski vtis... Je pa promet tudi izven mest dokaj gost, ceste pa urejene...

Bil sem v okolici Prištine in  okoli Gnilan in kot sem rekel probajte.Meni ne glede na vse mi ni nič žal.Ena izkušnja več,ki pa je dobrodošla.

Drugače pa sem jo najslabše odnesel na Češkem v Olomoucu in tudi tukaj ne bom posploševal,da je cela Češka zanič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EEE, besede in razumevanje le teh. Jaz sem se želel samo pohecati.

Glede tvojega pisanja pa se povsem strinjam s tvojo filozofijo, je zelo podobna moji.

Zalo rad se zapeljem po urejenih cestah zahodne Evrope. Ampak v bistvu je enako kot bi se vozil pred domačimi vrati.

Ko se zapeljem na vzhod je povsem drugače, načeloma slabe ceste, luknje, smeti, kaos na cesti, živali na cesti, ljudje povsem drugačni...Meni je to povsem druga dimenzija, ki ti požene kri po žilah.

Nisem tip, ki bi solil pamet, se pa rad pohecam. Rad imam in ne moti me to kar nekatere - je bolj prvinsko  :yes: .

Veš kje sem se počutil najbolj slabo, v Nemčiji v Leonbergu.

 

LP Matjaž

Matjaž , ne slažem se sa tobom da je istok druga dimenzija i da su ljudi sasvim drugačiji , a da ima rupa po putevima ima to je istina a ima ih i po zapadnim zemljama tako da ne treba generalizovati stvari , nego treba lepo i pametno organizovati samo putovanje naravno kao i ti što si pravi majstor za to .

 

pozdrav u  SLO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matjaž , ne slažem se sa tobom da je istok druga dimenzija i da su ljudi sasvim drugačiji , a da ima rupa po putevima ima to je istina a ima ih i po zapadnim zemljama tako da ne treba generalizovati stvari , nego treba lepo i pametno organizovati samo putovanje naravno kao i ti što si pravi majstor za to .

 

pozdrav u  SLO

Res malo nerodno napisamo.(dvoumno)

Najlepše stvari so se mi dogajale ravno na Jugu.

 

Pozdrav v Kraljevo.

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matjaž , ne slažem se sa tobom da je istok druga dimenzija i da su ljudi sasvim drugačiji , a da ima rupa po putevima ima to je istina a ima ih i po zapadnim zemljama tako da ne treba generalizovati stvari , nego treba lepo i pametno organizovati samo putovanje naravno kao i ti što si pravi majstor za to .

 

pozdrav u  SLO

Mi v Sloveniji imamo najbolje puteve i policajce! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Da  , dobri su putevi ali za dva sata si sa jednog kraja na drugom i to da voziš po ograničenju pa onda moraš malo Austriju da zakačiš pa Italiju i malo Hrvatsku pa  ugođaj bude podpun .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo lani imeli zanimivo izkušnjo pri vstopu na Kosovo na mejnem prehodu Rudnica. Pričakovali smo plačilo zavarovanja vendar so policiste in carinike bolj zanimali motorji kot papirji. Vse so nas spustili naprej brez plačila in beżno kontrolo dokumentov. Na izstopu iz Kosova je zahteval potne liste in potrdilo o plačilu....grozil je s kaznijo a potem iz vsega ni blo nič. Kasneje so nam v Makedoniji pojasnili da so na tem mejnem prehodu večinoma srbske izmene in da namenoma puščajo turiste preko meje.

Popravljeno . Popravil OFI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je.. tudi pri nas so na izhodu v Črno Goro, mejni prehod KUla, zahtevali potrdila o plačilu zavarovalnine... seveda smo jih imeli... Torej šparat papirje do izhoda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2009 sem med vožnjo od Kraljeva do Skopja po pomoti priletel na srbsko-kosovsko mejo pri Raški (navigacija - itak). Nihče ni omenjal nobenega plačila zavarovalnine, čeprav sem vedel, da bi ga moral plačat... Kosovo sem zapustil na mejnem prehodu pri Skopju, kjer me ni nihče nič vprašal.

 

Sem pa imel nekaj let pozneje težavo...ob vstopu v Srbijo so mi namreč v potni list vpisali fotografsko opremo, ob izhodu na Kosovo pa mi vpisa niso poštemplali - dokazilo, da sem opremo peljal tudi iz države. Seveda sem ob naslednjem vstopu v Srbijo imel težave na meji. Takrat sem imel že drug DSLR body... in komaj sem se izgovoril, da so me pustili brez plačila dajatev in neke kazni. Smatrali so namreč, da sem prejšnji fotoaparat prpeljal v državo, ga tam prodal in nisem plačal carine.  No, potem smo na enem majhnem mejnem prehodu pri Srebrenici pregovorili carinika, da mi je stisnil tisti štempl not in podpisal, da smo fotoaparat peljali ven iz države. :)

 

Kar se pa tiče doživljanja najlepših stvari na jugu... ko sem lani poleti naletel na gostoljubne motoriste v Sv. Nikole in Kumanovem, ki me dva dni niso pustili dalje, sem jim razložil, da živim 12 km od slovensko-avstrijske meje. Ko sem v Bad Radkersburgu, 15 km od doma, se počutim kot tujec. Ko sem v 1200 km oddaljenem Ohridu, se počutim kot da sem doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2009 sem med vožnjo od Kraljeva do Skopja po pomoti priletel na srbsko-kosovsko mejo pri Raški (navigacija - itak). Nihče ni omenjal nobenega plačila zavarovalnine, čeprav sem vedel, da bi ga moral plačat... Kosovo sem zapustil na mejnem prehodu pri Skopju, kjer me ni nihče nič vprašal.

 

Sem pa imel nekaj let pozneje težavo...ob vstopu v Srbijo so mi namreč v potni list vpisali fotografsko opremo, ob izhodu na Kosovo pa mi vpisa niso poštemplali - dokazilo, da sem opremo peljal tudi iz države. Seveda sem ob naslednjem vstopu v Srbijo imel težave na meji. Takrat sem imel že drug DSLR body... in komaj sem se izgovoril, da so me pustili brez plačila dajatev in neke kazni. Smatrali so namreč, da sem prejšnji fotoaparat prpeljal v državo, ga tam prodal in nisem plačal carine.  No, potem smo na enem majhnem mejnem prehodu pri Srebrenici pregovorili carinika, da mi je stisnil tisti štempl not in podpisal, da smo fotoaparat peljali ven iz države. :)

 

Kar se pa tiče doživljanja najlepših stvari na jugu... ko sem lani poleti naletel na gostoljubne motoriste v Sv. Nikole in Kumanovem, ki me dva dni niso pustili dalje, sem jim razložil, da živim 12 km od slovensko-avstrijske meje. Ko sem v Bad Radkersburgu, 15 km od doma, se počutim kot tujec. Ko sem v 1200 km oddaljenem Ohridu, se počutim kot da sem doma.

Zašto te to čudi pa nekad smo živeli u istoj državi i mnogi se sa nostalgijom sećaju nekih davnih vremena od Vardara pa do Triglava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Priština

 

mesto, kjer sta Klinton in Hillary neločljiva, kjer že 10 let podirajo spomenik bratstva in enotnosti, kjer že 10 let gradijo katedralo matere tereze, mesto z najgršo stavbo na svetu ....

i'll be back :D

 

post-21285-0-87457900-1436687517_thumb.jpg post-21285-0-06016100-1436687533_thumb.jpg post-21285-0-80930900-1436687546_thumb.jpg post-21285-0-27970200-1436687562_thumb.jpg post-21285-0-02084000-1436687575_thumb.jpg post-21285-0-09519500-1436687612_thumb.jpg post-21285-0-75950700-1436687636_thumb.jpg post-21285-0-98255700-1436687650_thumb.jpg post-21285-0-42095300-1436687664_thumb.jpg post-21285-0-54850800-1436687765_thumb.jpg post-21285-0-63342000-1436687804_thumb.jpg post-21285-0-15026500-1436687821_thumb.jpg post-21285-0-97012100-1436687866_thumb.jpg post-21285-0-86084900-1436687891_thumb.jpg post-21285-0-75535300-1436687911_thumb.jpg post-21285-0-28967700-1436687707_thumb.jpg post-21285-0-91327200-1436687722_thumb.jpg post-21285-0-59915400-1436687743_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
pred eno uro, MARJA pravi:

Ko policija nekako zve, da @Maus prihaja v Skopje :OK:

DSC07299.JPG

klevete :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!