Skoči na vsebino

Črna gora, Makedonija ...Kosovo ali Albanija


Priporočene objave

pred 5 minutami, Snecer pravi:

Žal ne razumem "uveličala", kaj to pomeni?

,,uveličala" pomeni da si bio u prvim redovima sa podignutim rukama uvis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, mlekar pravi:

,,uveličala" pomeni da si bio u prvim redovima sa podignutim rukama uvis

sa tri prsta? ok :) ne poznam šiptarske muzike, sigurno ni slabša/boljša od srbske seljačke (cigu migu) :)

da se vrnemo na Kosovo

vidim, da si domačin, kaj bi ti predlagal za pogledat na Kosmetu?

p.s.

bračo iz Kraljeva :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pečka patriaršija. Samo odpre se šele po 11 uri se mi zdi. Rugovska klisura - gor proti Čakorju in nazaj dol (nič posebnega). Samostan Dečani, staro mestno jedro Prizrena. Pol pa sam čez prelaz, gasa proti Tetovu - Makedonija mimo Mavrova in Debra do Ohrida.

Gračanica in Gazimestan sta mal preč pri Prištini.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

sa tri prsta? ok :) ne poznam šiptarske muzike, sigurno ni slabša/boljša od srbske seljačke (cigu migu) :)

da se vrnemo na Kosovo

vidim, da si domačin, kaj bi ti predlagal za pogledat na Kosmetu?

p.s.

bračo iz Kraljeva :) 

Nikad nisam bio z motorom po Kosovu i nemam zelju za sad jer tamo nema pravne drzave i vlada totalni haos pogotovu na severu gde zive Srbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate kakšna priporočila za oglede in prenočišča na relaciji:

Banja Luka-Sarajevo-Višegrad-Kopaonik-Kumanovo-Skopje-Ohrid-Debar-Skhoder-Bijelo polje-Žabjak- Nikšič-Split

Če kdo pozna kaj zanimivega, pa da vključim v to pot.

 

V4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 2. 2018 ob 16:42, Whiskey pravi:

Pečka patriaršija. Samo odpre se šele po 11 uri se mi zdi. Rugovska klisura - gor proti Čakorju in nazaj dol (nič posebnega). Samostan Dečani, staro mestno jedro Prizrena. Pol pa sam čez prelaz, gasa proti Tetovu - Makedonija mimo Mavrova in Debra do Ohrida.

Gračanica in Gazimestan sta mal preč pri Prištini.

zaprta meja peć-plav, ne moreš na Čakor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, tomash pravi:

Imate kakšna priporočila za oglede in prenočišča na relaciji:

Banja Luka-Sarajevo-Višegrad-Kopaonik-Kumanovo-Skopje-Ohrid-Debar-Skhoder-Bijelo polje-Žabjak- Nikšič-Split

Če kdo pozna kaj zanimivega, pa da vključim v to pot.

 

V4.jpg

Pre Novog Pazara imas skretanje  za planinu Golija i prevoj na 1800mnv , asfalt nov i pejzazi prelepi , vidi se venac Kopaonika sa  jedne i Durmitora sa druge strane , na vrhu Golije restoran gde se jede rolo teletina , i dalje put vodi u Rasku , pa na Kopaonik vode dva puta jedan preko Josanicke Banje drugi preko Rudnice  , prvi lepsi.

  • Všeč mi je 5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, tomash pravi:

Imate kakšna priporočila za oglede in prenočišča na relaciji:

Banja Luka-Sarajevo-Višegrad-Kopaonik-Kumanovo-Skopje-Ohrid-Debar-Skhoder-Bijelo polje-Žabjak- Nikšič-Split

Prenočišče v Skadru : Hotel Shkodra L praktično v centru mesta (50m od začetka korza). Precej novo, zaprto dvorišče, da je motor na varnem. Lani v visoki sezoni sva plačala 30€ na noč za dva z zajtrkom, za precej velik apartma... Našel sem na bookingu, vendar nisem rezerviral ampak sva kar uletela. Sva imela sečo, da je nekdo odpovedal...

https://www.booking.com/hotel/al/shkodra-l.sl.html?aid=357026;label=gog235jc-region_bedNandNbreakfast-sl-al-shkoderNregion-unspec-si-com-L%3Asl-O%3AwindowsS7-B%3Afirefox-N%3AXX-S%3Abo-U%3Ac-H%3As;sid=2081c5963d095910b5cd25df5e6f126d;checkin=2018-03-15;checkout=2018-03-16;room1=A,A;homd=1;srpvid=ffec317512de029f;srepoch=1519282977;atlas_src=sr_iw_btn#availability

Popravljeno . Popravil Joker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, damjandugi pravi:

V Kumanovu prenočišče Durmitor.Bil sem izredno zadovoljen.

Zakaj je tako tezko napisati zakaj? Soba, hrana, pijaca, cena, garaza.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Solo zakaj, odgovor od vecino forumasov... pa sej vse pise na guguli v 4 sekundah vse najdes na guglu....

Taki so normalni odgovori na forumu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 2. 2018 ob 20:05, Snecer pravi:

zaprta meja peć-plav, ne moreš na Čakor...

Saj sem napisal: najprej gor, pol pa dol. Sicer sem tam bil že 2x. Po moje je lepše it proti Čakorju s Črnogorske strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

mogoče pride komu prav

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jutri štartamo proti Črni gori. Delam plan iz Kotorja na Lovčen. Hočemo iti po tistih na novo asfaltiranih serprentinah, ampak Google maps noče nikakor peljati tam čez. A še vedno potekajo dela?

Na Črnogorskem "AMZS" tudi ni nobene informacije...vsaj jaz ne najdem. AMSCG

lovčen.jpg

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Rey pravi:

Jutri štartamo proti Črni gori. Delam plan iz Kotorja na Lovčen. Hočemo iti po tistih na novo asfaltiranih serprentinah, ampak Google maps noče nikakor peljati tam čez. A še vedno potekajo dela?

Na Črnogorskem "AMZS" tudi ni nobene informacije...vsaj jaz ne najdem. AMSCG

lovčen.jpg

bil prejšnji teden v Kotorju in na Lovčenu. Nova cesta je Cetine-Njeguši. Nora zrihtana. Sam vzpon iz Njegušev do mavzoleja je pa groza. Vse v šodru, kamioni, bagerji, avti. Ne priporočam. Tako da se ti bolj splača direktno iz Cetinj do mavzoleja na Lovčenu.

Oziroma, takole ti predlagam, da bo vse.

Kotor-Njeguši (odcep je v Kotorju, za lovčen pri pumpi https://www.google.hr/maps/@42.4160444,18.765753,3a,75y,282.38h,86.52t/data=!3m7!1e1!3m5!1s5X564pmBwJ0yOFDXaXREFw!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D5X564pmBwJ0yOFDXaXREFw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D107.588036%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=en Maps ti noče narisati poti, ampak je asfalt in ok pot, slika je točno nekje s prve polovice vzponahdr_00177_0.thumb.jpg.c3e1f4d76f9dac4991944fdea6c772cc.jpg

Nato Njeguši-Cetinje, da malo podirkaš po novem asfaltu in iz

Cetinj na Lovčen https://www.google.hr/maps/dir/42.3948338,18.9152642/Nacionalni+Park+Lovćen/@42.3911842,18.8298685,13z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x134dcd815ba6acc3:0x221dd0848a225061!2m2!1d18.8432656!2d42.397607?hl=en

da se izogneš delu kjer renovirajo in makedamu

 

pred 22 minutami, DinDiin pravi:

Iz Kotorja gor je razrit ja, sem bil 3 dni nazaj tam. Pac makedam, da se, ni sile.

Razrito je od odcepa na vrhu od Njegušev dalje

IMG_20180716_114315.thumb.jpg.8b1486302fcd0471807ed2ef49485ac2.jpg

Razrit je tale del1418330133_Breznaslova.thumb.jpg.8b53bbce98e4a845164a9b21a503ac12.jpg

in ni prijetno, parkrat sem se vkopal, da sva moped ven vlekla, pa višje kot greš bolj je "tucan" kamen :D

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko ja, jaz sem sel iz vrha dol, pa je na zacetku makedam, ampak ni sile :)  , cez tiste kljuke spodaj je ok. Terraforce dela. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Vprašanje. Katero pot mi svetujete od Ohrida do SH20?

Makadama čim manj ali nič:

Ena opcija je tole: Ohrid – Elbasan – Tirana – Skadar = 4,10h, 234km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Tedybear pravi:

Vprašanje. Katero pot mi svetujete od Ohrida do SH20?

Makadama čim manj ali nič:

Ena opcija je tole: Ohrid – Elbasan – Tirana – Skadar = 4,10h, 234km

Pozabi. Mejo imas vmes, kar zna pozreti kar nekaj casa. Tudi, ce se zrines cisto naprej. Potovalno povprecje na teh cestah strmo pade. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ojla :) Si bom sposodil to temo, ker ne dobim teme od Kosova. 

Zanima me, če je kdo bil sedaj tam doli in kako je s prehajanjem mej glede na to, da so pred kratkim zapirali meje ? 

Drugo kar bi še vprašal kaj je za pogledat po Kosovu, da res ni za izpustit ? 

Hvala za informacije.

Lp Kras

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Kras said:

Ojla :) Si bom sposodil to temo, ker ne dobim teme od Kosova. 

Zanima me, če je kdo bil sedaj tam doli in kako je s prehajanjem mej glede na to, da so pred kratkim zapirali meje ? 

Drugo kar bi še vprašal kaj je za pogledat po Kosovu, da res ni za izpustit ? 

Hvala za informacije.

Lp Kras

Osebna izkaznica. Nič ni zaprto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!