Skoči na vsebino

Krmila - razno


Desmo

Priporočene objave

Ima gdo za prodad kakšen stabilizotor za yamaho r6 letnik 99, v Slovenuji je zelo malo te robe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajoj, sem videl, da se te zadeve še vedno prodajajo. Kot je videti, so si nekateri zelo pogumni tole tudi zmontirali.

Glede na gibanje telesa ob morebitni nesreči si sam ne bi nikoli upal kaj takšnega namontirati na motor. :mellow:

http://www.youtube.com/results?search_query=moto+crash+test&page=2

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak res!!! Če se zaletiš s tem na tanku si loh daš sam še maternico zmontirat :slap: :slap:

BNogve če ni to še ena naprava za redukcijo prebivalstva?? :surrender:

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... res deluje kot "apciger za jajca ofnat"....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sopotnico, ki ima "prekratke" roke, obstaja tudi dodaten pas za voznika, za katerega se lahko prime. Enostavno ga zapneš preko jakne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim kaj res nobeden ne upa napisat:

Ne se hecat ! Kdor ne seže tanka (ne vem zakaj bi ga moral) naj sedi doma!!!!!!!!!!!

Da bi si take vile za snemanje jajc na motor dajal?!

Naj mi kdo odgovori zakaj bi naj sopotnik segel do tanka??! Kaj se z nohti za tank drži?? Morebiti se vozi brez voznika spredaj!

Rad bi videl punco(ali fanta) ki se ne more prijeti voznika vsaj za pas če že okoli ne!

V skrajnem slučaju predlagam taki "štift" na sedežu da se not zatakne in ne drsi naprej. Obliko in dolžino štifta si naj vsak prilagodi sam.Dobavljivo v vsakem SEX Shopu.

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri športnejših motorjih (kar veliko jih zadaj nima ročajev za držanje) se pri zaviranju sopotnica upre v tank in ne na voznika. Pri nabiranju preko 300km dnevno po ovinkastih cestah je to za voznika velika prednost, kar se tiče utrujenosti in pa recimo tudi vodenja motorja, saj je zelo težko izvajati countersteering, če se z rokami zadržuješ svojo težo plus težo sopotnice, pri močnem zaviranju pred in rahlo v ovinek.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej zgoraj :P

ja no..."pravilna" drža naj bi bila za tank. Že zaradi bremzanja, da jo (jp jo....njega ne vozim ozad :P ) ne nabija naprej.

Osebno nimam rad, da se me oklepa kot pijan plota. Ali za tank, ali pa naj bo doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Bambi, ni panike, za tiste ki se vozite samo naravnost te zadeve sploh niso tako pomembne, tako da se nea sekiraj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim kaj res nobeden ne upa napisat:

Ne se hecat ! Kdor ne seže tanka (ne vem zakaj bi ga moral) naj sedi doma!!!!!!!!!!!

Da bi si take vile za snemanje jajc na motor dajal?!

Naj mi kdo odgovori zakaj bi naj sopotnik segel do tanka??! Kaj se z nohti za tank drži?? Morebiti se vozi brez voznika spredaj!

Rad bi videl punco(ali fanta) ki se ne more prijeti voznika vsaj za pas če že okoli ne!

V skrajnem slučaju predlagam taki "štift" na sedežu da se not zatakne in ne drsi naprej. Obliko in dolžino štifta si naj vsak prilagodi sam.Dobavljivo v vsakem SEX Shopu.

no, jaz mislim da malo nergaš. Če je vožnja vsaj približno dinamična, in motor ni potovalnik/SUV, kjer šofer in sovoznica sedita kot na sekretu, potem se gospodična mora držati za rezervar.

meni ASider ni odtrgal jajc. morda zato ker se ne vozim nag? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni ASider ni odtrgal jajc. morda zato ker se ne vozim nag? :hmm:

Si že stestiral?

Sem prilimal filmček crash testa in glede na videno nobeno usnje, tudi če bi imelo vgrajene suspenzorje ne more omiliti udarca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si že stestiral?

Sem prilimal filmček crash testa in glede na videno nobeno usnje, tudi če bi imelo vgrajene suspenzorje ne more omiliti udarca.

kje je filmček, ne vidim ga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje je filmček, ne vidim ga

Nalepil napačen link. Tistega ki sem ga želel prilepiti trenutno ne najdem je pa tale dovolj zgovoren:

[media=]

Evo tega se prvotno imel v mislih:

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pokrov zadnjega sedeža je lepši kot razni volani na tanku :P

lajk it, lajk it, lajk it, lajk itlajk it, lajk it,lajk it, lajk it, lajk it, lajk it, lajk it, lajk it, lajk it, lajk it, lajk it, lajk it, lajk it, lajk it... :OK:

... pa čeprow jo kdaj rad s sabo vzamem... nimam komunikacije v čeladi....

Drugače pa kot pravite.... nimam super cestaka.. je pa na 3/4 cestak, vsaj kar se položaja sedenja tiče..itd. Mi ni problem svoje vozit, jo sploh ne čutim, moram včasih prow pogledat, če je še zadi. Se drži rezervoarja, ker dobesedno "leži " nad mano na motorju naslonjena na rezervoar in se me ne dotika (je suha). Pravi, da ji ni problem, tudi če narediva 300-400km...ali pa vzamem kufer, da ima "oporo "zadaj, da se včasih malo pretegne.

Naprimer, ko sem vozil FZ6 se nikakor nisva mogla vozit, ker se sedi pokonci, zic je enojen, malo visi naprej in je dvovišinski...in sem imel jajca vsakič na kesselnu, ko sem malo bolj zabremzal. Rezervoarja sevede ni dosegla.

Zadnič sem vozil GSA od enga kmeta ;), pa je pizdila , da se ne more peljat zadaj... in ko smo zamenjali ...je samo rekla..." OOO...MOJ MOTOOORR"

Torej, čeprav je zadaj samo polička (pručka) se moja mnogo bolje pelje zadaj, kot na mnogo bolj udobnem sedežu, kjer se ne more opreti na rezervoar..

Torej... ali bolj športen motor (prepričaš lubico...oziroma ji kupiš črne leder hlače, in ji rečeš, kooolk je tvoja ritka vakuumsko pakirana v črnem ledru sexi od uzadi ... pa si zmagal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

jžš Marija, kaj komplicirate ;) motorji so narejeni za uživanje ene osebe, pika. prevažat se da seveda tudi v dvoje, ampak (vsaj zame) to ni TO - izjema so seveda potovalni SUVji, dnevne sobe z vgrajenimi kavči namesto sedežev :P kar (zame) spet ni TO, a so vsaj narejeni tako, da so udobni za oba (npr GW)

zato je (IMHO, seveda) vožnja v dvoje na "navadnem" motorčku pač kompromis, malce mora popustit pilot (na gasu, in še bolj na prednji zavori), malce sopotnica (ne tečnari preveč zaradi (ne)udobja) in poskuša ves čas vožnje sodelovat z voznikom - tudi tako, da se pri zaviranju upira z rokami v tank

v primerih ko ga ne doseže, lahko še vedno veliko pomaga če pri zaviranju z nogami stisne voznika, tako je sila na njegove roke veiko manjša... skratka pilot ji mora povedat kako in kaj se počenja na zadnjem sedežu... zares dobre sovoznice so silno redke (tiste ki jih poznam lahko preštejem na dva prsta ene roke ;) ) tu pomaga le naraven talent, veliko feelinga, dobre volje in skupnih kmjčkov, zato jih cenite, tisti ki jih imate - voziti se na zadnjem sedežu ni simpl!!

v primeru, recimo temu tehničnih težav (velike razlike v obsegu, teži, velikosti voznika in sopotnice, ali če sta oba "močna";) je (zame, kot voznika) edina resna rešitev še en motor, in potem lahko zares uživata oba, če je želja po motoriranju res tako močna... takale trgala udov pa... ja ne vem no, meni niso...

čeprav ne vem zakaj se sploh oglašam, k ne maram bit sopotnik niti pod razno, me je preveč strah zadaj ;) pa tudi vozim se najrajši sam... aja, misiim da sem hotel povedat samo, da so IMHO problemi (in užitki) pri vožnji s sopotnico čist drugje kot v raznih pomagalih: veliko pomembneje je, da se znata dva zares ujet, in skupaj z motorčkom naredit celoto, v kateri se užitek skupnega motoriranja približa tistemu pri soliranju :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si že stestiral?

Sem prilimal filmček crash testa in glede na videno nobeno usnje, tudi če bi imelo vgrajene suspenzorje ne more omiliti udarca.

ne, kar zmislil sem si. . .

ASiderja nism stestiral v čelnem trku, ampak ob blesavem prevračanju.

Sm pa preživel tud čelni trk, in moje gibanje ni blo niti malo podobno rumeno črnem crash test dummyu. tisti prvi se mi zdi bol znan. . .

ne bom rekel, da stvar teoretično ne more narest kake pizdarije, Ampak to je enaka debata kot "če boš mel motor se boš ubil". . . . na konc je najbol varno met Range Roverja. . . . .

menbe pr Asiderju moti sam to, da ga MojaMoja ne more nucat, ker u bistvu lažje doseže rezervar kot pa ročaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prebranem ugotavljam, da imam zelo dobro (beri idealno/odlično) sovoznico, ki ima izgleda naravni talent - kar pomeni veliko občutka za somotoriranje, ve oz. predvideva kaj bom naredil, me ne ovira ali drži z rokami (včasih pogledam, če je še na motorju - ker mi med vožnjo tudi zadrema).....skratka ne potrebujem nobenih rogovil na motorju.

Sprašujem se edino ali je to zaradi tega, ker vozim prepočasi?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, kar zmislil sem si. . .

ASiderja nism stestiral v čelnem trku, ampak ob blesavem prevračanju.

Sm pa preživel tud čelni trk, in moje gibanje ni blo niti malo podobno rumeno črnem crash test dummyu. tisti prvi se mi zdi bol znan. . .

ne bom rekel, da stvar teoretično ne more narest kake pizdarije, Ampak to je enaka debata kot "če boš mel motor se boš ubil". . . . na konc je najbol varno met Range Roverja. . . . .

menbe pr Asiderju moti sam to, da ga MojaMoja ne more nucat, ker u bistvu lažje doseže rezervar kot pa ročaj.

Easy :D ... sem čisto resno vprašal, ker me zanima.

Najbližje kar sem prišel čelnemu trku je bilo, ko sem direktno nabasal srno, na srečo sem ostal na motorju ampak spomnim pa se udarca v rezervoar in pa kasneje tudi bolečine. Videl sem že udrte tanke na mestu genitalij pri razbitih motorjih in tudi kakšen kolega je že kdaj poročal o bolečinah v delikatnem predelu pri direktnih trkih. Zaradi tega pač sklepam, da je v veliko primerih gibanje podobno tistim na posnetku. Pač gre samo za moj pomislek, da v teh primerih in pri takšnih udarcih usnje nikakor ne pomaga. Pač fizika, velika masa, velika hitrost, in pri takih silah deluje palica s premerom kakšnega pol centimetra bolj kot rezilo noža. Iskreno upam, da se motim.

Seveda se zavedamo, da je motorizem nevaren, ravno za to poizkušamo narediti vse, da ta riziko zmanjšamo na minimum in montiranje morebitne jajčne giljotine oz. drobilca se mi ne zdi ravno korak v to smer. Kot pravim, upam, da se motim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prebranem ugotavljam, da imam zelo dobro (beri idealno/odlično) sovoznico, ki ima izgleda naravni talent - kar pomeni veliko občutka za somotoriranje, ve oz. predvideva kaj bom naredil, me ne ovira ali drži z rokami (včasih pogledam, če je še na motorju - ker mi med vožnjo tudi zadrema).....skratka ne potrebujem nobenih rogovil na motorju.

Sprašujem se edino ali je to zaradi tega, ker vozim prepočasi?

Med vožnjo ti zadrema? Ja ... voziš prepočasi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vožnjo ti zadrema? Ja ... voziš prepočasi ...

Prisrčno hvala za odkrit odgovor - ob priliki sem ti dolžan vsaj kavo.........

p.s. Ko sem tvoj odgovor pred četrt ure pokazal ženi ("kao" lepa zmerno tekoča vožnja z vzornim voznikom), mi je odgovorila v stilu.......rada bi vidla njegove prestrašene izbuljene oči na sovozniškem sedežu našega motorja: pred ovinkom, v ovinku......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!