Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

pred 1 uro, Texo pravi:

veseli lastniki, katere gume kaj vozite na tracerju?

 

@skalar36 .. original vizir ti ni bil ok v nobeni poziciji? kako imaš pa sedež nastavljen? nekje 175 višine če se prav spomnim?

razmišljam o puigovem turingu ..

Dunlop RS3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem dal gor Conti road attack 2 evo gor in sem z njimi res zelo zelo zadovoljen ni niti približne primerjave s prejšnjimi od Dunlopa, ki so bile gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 5000 prevoženih lahko povem tudi nekaj slabosti. Sedež zelo neudoben (prevozim tudi po 300km brez prestanka), za sopotnico pa je ok, pravi, da ji je enako udobno ali celo bolj, kot na fz1. Najbolj sem bil razočaran, ko sem opazil, da je na stranski plastiki odpadel vijak, pod sedežem pa je počena plastika (desna stranska v imitaciji karbona) na katero se pritiska sedež (imam 80kg, da ne bo kakšnih komentarjev)-ta teden grem na servis, da vidim, če priznajo reklamacijo, saj se mi po 4 mesecih to ne zdi normalno. Vzel sem poltrde original kovčke, ki pa v vožnji po dežju niso vodotesni in je potrebno imeti v stvari v vrečkah. Zraven sem sicer dobil neke plastične vreče. Za tiste, ki prestopate z slabših motociklov, bo moči in navora več kot dovolj, jaz pa sem pred tem imel v-maxa, in nazadnje fz1 in mi manjka teh nekaj konjev in tudi 3 cilindrov se je potrebno privaditi, tako zvoka, kot odzivnosti. V prihodnosti imam namen preziskusit mt10, ki obljublja nekaj podobnega, kot je bil fz1. Drugače pa dobro vodljiv, nezahteven za vožnjo, v 6 prestavi do 130km/h poraba pod 5l, kar je dobro pri daljših turah. Nad 210km/h postane zelo nestabilen, sicer ni namenjem temu načinu vožnje in morda se da to tudi nekoliko omilit z nastavitvami vzmetenja, višino šipe in tudi oblačili, ki niso preohlapna. Mogoče sem nekomu pomagal pri odločitvi, vsaj pri opremi. Mogoče tudi pomaga originalni komfortni sedež, vendar mi je 300€ preveč, prej da dobim od nekoga povratne informacije, da je bistveno boljši od nameščenega. Nikoli nisem bil navdušen nad abs in tcs, sedaj pa sem se navadil in je res ok in +++, da je nameščen serijsko, tcs pa se lahko izklopi, kdor je ljubitelj vožnje po zadnjem kolesu, saj v A načinu kaj hitro dvigne kolo pri naglem pospeševanju.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, raketamax pravi:

Po 5000 prevoženih lahko povem tudi nekaj slabosti. Sedež zelo neudoben (prevozim tudi po 300km brez prestanka), za sopotnico pa je ok, pravi, da ji je enako udobno ali celo bolj, kot na fz1. Najbolj sem bil razočaran, ko sem opazil, da je na stranski plastiki odpadel vijak, pod sedežem pa je počena plastika (desna stranska v imitaciji karbona) na katero se pritiska sedež (imam 80kg, da ne bo kakšnih komentarjev)-ta teden grem na servis, da vidim, če priznajo reklamacijo, saj se mi po 4 mesecih to ne zdi normalno. Vzel sem poltrde original kovčke, ki pa v vožnji po dežju niso vodotesni in je potrebno imeti v stvari v vrečkah. Zraven sem sicer dobil neke plastične vreče. Za tiste, ki prestopate z slabših motociklov, bo moči in navora več kot dovolj, jaz pa sem pred tem imel v-maxa, in nazadnje fz1 in mi manjka teh nekaj konjev in tudi 3 cilindrov se je potrebno privaditi, tako zvoka, kot odzivnosti. V prihodnosti imam namen preziskusit mt10, ki obljublja nekaj podobnega, kot je bil fz1. Drugače pa dobro vodljiv, nezahteven za vožnjo, v 6 prestavi do 130km/h poraba pod 5l, kar je dobro pri daljših turah. Nad 210km/h postane zelo nestabilen, sicer ni namenjem temu načinu vožnje in morda se da to tudi nekoliko omilit z nastavitvami vzmetenja, višino šipe in tudi oblačili, ki niso preohlapna. Mogoče sem nekomu pomagal pri odločitvi, vsaj pri opremi. Mogoče tudi pomaga originalni komfortni sedež, vendar mi je 300€ preveč, prej da dobim od nekoga povratne informacije, da je bistveno boljši od nameščenega. Nikoli nisem bil navdušen nad abs in tcs, sedaj pa sem se navadil in je res ok in +++, da je nameščen serijsko, tcs pa se lahko izklopi, kdor je ljubitelj vožnje po zadnjem kolesu, saj v A načinu kaj hitro dvigne kolo pri naglem pospeševanju.

korektno si napisal...glede moči in navora bi vsem pred tabo, ki govorijo kakšna zverina je, napisal enako...odvisno od tega, kaj si prej vozil in kaj pričakuješ od mopeda...tudi glede sedeža si se prav odločil...bojim pa se, da mt10 ne bi bil korak ali preskok na boljše glede udobja za sopotnico...po slikah sodeč so stopalke zelooooo visoko postavljene...pa tudi vetrne zaščite bo manj...pa vzmetenje bo bolj trdo...zdaj pa razmišljaj :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, siks said:

...zdaj pa razmišljaj :-)

...ni veliko za razmišljat, glede na to da prihaja (baje) nov SX :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, raketamax pravi:

Mogoče tudi pomaga originalni komfortni sedež, vendar mi je 300€ preveč, prej da dobim od nekoga povratne informacije, da je bistveno boljši od nameščenega. 

Ni nič bolje kot original. Kolega ga ja kupil ob nakupu motorja, vendar se je pred menjavo zica še nekaj časa  peljal z orig.nameščenim, da bi videl, če bo z komfortnim kaj bolj udobno. Potem pa ga je zamenjal in pravi da ni nobene razlike, rit ga še vedno boli, meni pa je prišparal 300€ :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si bom naročil gel vložke iz luisa, pa bom razdrl sedež in vdelal tale gel, ker sedež na tem motorju je pa grozen, za ta sedež bi pa morali narediti upoklic-brez zajebancije. Po nekem času oziroma po nekaj KM me začne rit bolet, da sploh ne razmišljam več o vožnji, ampak samo še kdaj bom na cilju. Vse ostalo je prebavljivo\dobro. Sedež pa faqof!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Meni si zelo pomagal, ko si omenil, da je nad 210kmh nestabilen :book:

če ti kaj pomaga, moj nad 265 tut malce potrese...ampak ni panike :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Snecer pravi:

Meni je do 190 stabilen

moj tut :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam pa lupjo za gel....a ebay nima cnej? Drgac pa ja....rit je hvalezna gelu,vsaj moja :) Sam bi pa vseeno se dodal kaksen cm pene,pa se visje bi sedel,mi pac.sede :) sedez pa res zgleda,kot da ima 2cm pene gor...heh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, skalar36 said:

Ker mi sedež na tem motorju sploh ni hotel pasat na mojo rit, sem iz luisa naročil gel za v sedež. Naročil sem prejšno sredo, dobil sem v petek popoldan. Če ne bi gorela streha na pošti, nekje v  Lj, bi dobil že v četrtek. požar. Plačal preko paypal, poštnina za 2 kosa 8 eur. Gel 2 kom 120 eur. 

Ker sem nekaj časa delal tudi v tapetništvu, sem nesel poznani tapetnici, in ji razložil, kako naj naredi. Računala mi je 15 eur za delo (prednji sedež). Kakšnih full hudih slik ni, je ena za predstavo. Je pa občutek na novem sedežu fenomenalono boljši! Po 30 min sedenja nobene panike, čist super občutek. nisem se še peljal kam dlje, Ko bom poročam, imam pa filing, da bo od sedaj naprej precej bolje! Placebo!?

Je pa tale podvig še za mojo postavo dodaten +. Zakaj, boste vprašali. Ja ker do nadaljnega ne bo kosila-zame.:

Ko sem prišel domov me je žena vprašala, kako to, da sem dal urediti samo svoj sedež. Jaz junak sem ji pa odgovoril, da se pri njeni riti ne bo veliko poznalo ali je gel ali ne. No evo-dieta.

20160725_192407_HDR.jpg

sliši se kot dieta+"rekreativna" pavza .. ;)

ql ql .. poročaj, kako se kaj obnese pri daljši vožnji .. čak, si oba gela nabasal v voznikov sedeža ali samo enega, za drugega/za sopotnico pa še ni bilo "časa"? a ona ima tudi težave na zadnjem sedežu? moja se čisto nič ne pritožuje zadaj, oziroma ji je ćist kul .. voznikov pa je res neprijazen ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Texo said:

sliši se kot dieta+"rekreativna" pavza .. ;)

ql ql .. poročaj, kako se kaj obnese pri daljši vožnji .. čak, si oba gela nabasal v voznikov sedeža ali samo enega, za drugega/za sopotnico pa še ni bilo "časa"? a ona ima tudi težave na zadnjem sedežu? moja se čisto nič ne pritožuje zadaj, oziroma ji je ćist kul .. voznikov pa je res neprijazen ..

Mogoce si ne upa? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DinDiin said:

Mogoce si ne upa? :P

saj bom zdaj enkrat dal njo naprej pa se bom jaz zadaj peljal .. da vidim, če je res al ne .. je res taka razlika v izdelavi sedeža ali pa je vse samo stvar riti .. ampak res, lahko voziva več ur brez postanka, dosti ur na dan pa ona nič, sploh postanka ne rabi ...

edit: sem še enkrat prebral, kaj sem na začetku napisal in sem si premislil .. rajši ne nje naprej spuščat .... ziher je ziher ..

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Texo pravi:

.. čak, si oba gela nabasal v voznikov sedeža ali samo enega, za drugega/za sopotnico pa še ni bilo "časa"?..

Tudi mene to zanima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Jure pravi:

Tudi mene to zanima :)

Pred par dnevi sem prišel s ture 4400 km - nobene bolečine v riti. Potem pa sem vijak S-H prestavil, da je motor malo manj zibajoč, oz. malo bolj trd. Grem na dnevno furo, jebala po 2 urah boli rit. Ni mi bilo jasno. No, potem se mi je pa posvetilo, da imam narejeno na malo bolj trdo. Isti motor isti sedež.

Torej, kratki hodi amortizerje, na trdo naštelani, bolj športna vožnja a prej boleča rit.:) 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi lahko.bilo res,sem sam sicer na TDM nekaj gumb vrtel,je bil na max.....pa fedr je bil na.max....nic ne boli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DinDiin pravi:

Bi lahko.bilo res,sem sam sicer na TDM nekaj gumb vrtel,je bil na max.....pa fedr je bil na.max....nic ne boli :)

:OK: dobro ustrojena rit.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!