Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Nimam pojma kako. Dej mi povej kot otroku, ki hodi v 1. razred OŠ.

Res enostavna razlaga je takšna. Skupna moč porabnikov ne sme biti večja od nazivne moči generatorja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa dodatna oprema je že bila na motorju preden sem ga kupil. (rabljen) Namontirano pr Primcu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 9. 2016 at 14:53, Danilo D pravi:

Ker je tolk govora o tem woblalalanju, a je kdo o tem že pisal direktno na yamaho? Predvidevam da ne. Zakaj nebi nekdo glede na problem nekaj spisal in posnel ter poslal to japan?

Pred časom sem pisal zastopniku Yamahe za Slovenijo in dobil odgovor, da se naj obrnem na serviserja. Skratka s serviserjem sva ravno danes določila termin za servis (čez dva tedna - ima gužvo), ko bo "wobleka" naredil "ne-wobleka" v okviru garancije.

Naprej bo spustil motor za 2cm, nastavil bo vzmetenje in dodal en člen tako da bo podaljšal medosno razdaljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 9. 2016 at 14:53, Danilo D pravi:

Ker je tolk govora o tem woblalalanju, a je kdo o tem že pisal direktno na yamaho? Predvidevam da ne. Zakaj nebi nekdo glede na problem nekaj spisal in posnel ter poslal to japan?

Danilo, to sem jaz predlagal že več kot mesec dni nazaj, pa so določeni pametovali, da je glava pekla, danes pa ravno to počnejo.
Ker, ko nekomu nekaj napišeš, kar ne želi slišat ima to ravno kontra učinek in takoj misli, da si mu fauš motorja, (kot da se pa ostali vozimo z poganjalci)  ... tipično slovensko.

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DL650 pravi:

Ker, ko nekomu nekaj napišeš, kar ne želi slišat ima to ravno kontra učinek in takoj misli, da si mu fauš motorja, (kot da se pa ostali vozimo z poganjalci)  ... tipično slovensko.

A to po sebi sklepaš, ker spet nekaj izzivaš v tej temi? Če imaš kake zamere z uporabniki, jih rešuj preko ZS.

Če temo podrobneje preberemo, je enim "woblalo", drugim ne, zakaj je temu tako, smo tudi ugotovili. Je pa bila debata odkrita s strani vseh lastnikov Tracerja, na podlagi česar smo tudi ugotovili kje tiči težava. Več glav, več ve, zato so forumi, da se kaj naučimo in pomagamo.

Lp, A.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Andrejcer pravi:

A to po sebi sklepaš, ker spet nekaj izzivaš v tej temi? Če imaš kake zamere z uporabniki, jih rešuj preko ZS.

Evo, točno to , kar sem napisal ...... Vse, kar ni hvala se jemlje, kot izzivanje. 

Zamere z uporabniki?! Ti morda veš več, kar jaz ne vem? 

V mojem postu si se našel? 

Sem pa vesel, da se bo ta težava z motorjem rešila. Glede na to, da imaš motor popolnoma nov je prav, da zahtevaš,da ti rešijo težavo, saj je motor v garanciji. 

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da enim nagaja enim ne,a ni opcija,da vsi se vsi ne znate prilagodit motorju? Ni vsak za vsazga,vsi bi spreminjali motorje,da bi jim sedli. Pa je lazje obratno,ce nisi lih trd...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehiter in prelahek je za vse želje posameznikov. Nekateri bi nanj obesili vso kramo od težkih krav in potem drveli in potovali 250 km/h...kot, da bi s pony expresom šel 150 km/h :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, vandrovec pravi:

Prehiter in prelahek je za vse želje posameznikov. Nekateri bi nanj obesili vso kramo od težkih krav in potem drveli in potovali 250 km/h...kot, da bi s pony expresom šel 150 km/h :P

daj no, na drugih motorjih pa vse živo gor in dol navesiš pa ne duha, ne sluha o woblanju

dejstvo je, da so naredili nek feler in da ga bodo odpravili, pol pa bo mir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

daj no, na drugih motorjih pa vse živo gor in dol navesiš pa ne duha, ne sluha o woblanju

Na Tracerju jih vesimo na napačen konec. :P

Takšen prtljažnik bom zdaj nabavil:

Tracer s košaro.jpg

:kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj iz Omiša v Škofjo Loko. Start 0b 7.40 v Omišu.  Prihod 15.10 Škofja loka. Celo pot po Jadranski magistrali. Vmes 2 pavzi po 30 min.

Mel sem zadnji kufer, ter šotor privezan na sedežu-počez. Peljala se nisva nikjer čez 170 km\h. Sva lepo športno turistično peljala po jadranki. Motocikel popolnoma nič ni woblal, smer držal kot na tračnicah. Super udobna vožnja. Brez problemov prevozil 560 KM. Motor je 1A. Celo pot se mi je pod čelado smejalo kako prožen je agregat. Ga ne menjam. Sem se odločil, da ostane. Menjam še vzmetenje in to bo to.

Kar se tiče woblanja, me čist boli ***** če motor wobla nad 180 km\h. Po jadranki sva lepo peljala od 140-150 izven naselji, v naseljih pa malo manj. Kar je več je potem že mučenje, preveč izčrpa telo. Prehitela ogromno motoristov, naju ni prihitel nihče, vmes se je kdo opogumil, pa šel za nama, a sva ga v ovinkih zgubila, na ravninah naju je dohitel. Motor je tko- Zavore so dobre, lahko bi rekel celo zelo dobre,  vzmetenje solidno, drža, za moj okus, fenomenalna. Agregat pa bombastičen! Kolega na CBF-ki 1000 ni sledil tempa, sem ga moral kar čakat. Mi ni žal, da sem ga kupil! Končni paket, je zelo dober glede na ceno!

Vzmetenje bom menjal zato, ker sem se enkrat okužil z odličnim vzmetenjem in ko enkrat probaš, to morš potem imet!

 

PS: Agregat pa... bom pisal na Yamaho, da naj ukinejo B mode (zgleda da je okrajšava za Brezveze), ter namesto A mode napišejo Death mode. STD je čist dost, za odvzem vozniškega dovoljenja, ne rabiš prejklaplat v A!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podpišem pod vse zgoraj napisano .. sva se ravno z mojo pogovarjala, kako to, da naju tako redko kdo prehiteva po teh ovinkih ..pa daleč od tega, da bi divjala oziroma vozila po mejah zmogljivosti ..

Je pa res, da je treba k nakupu prištet še stroške zobozdravnika .. ta nasmešek ne gre kar tako dol, tako da se zobovje mora svetit kot novo! ;)

Aja, pa če je še kdo, ki dvomi zaradi tistih 180kg max teže, brez skrbi .. v dvoje z polnimi kufri se ceste drži kot treba ..

Popravljeno . Popravil Texo
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, skalar36 pravi:

Agregat pa bombastičen! Kolega na CBF-ki 1000 ni sledil tempa, sem ga moral kar čakat.

 

pred 19 minutami, Texo pravi:

.. sva se ravno z mojo pogovarjala, kako to, da naju tako redko kdo prehiteva po teh ovinkih ..pa daleč od tega, da bi divjala oziroma vozila po mejah zmogljivosti ..

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi še to dodal, da je vzmetenje na Tracerju veliko bolje kot na CBF 1000. Se mi je dogajalo, da se je CBF toliko zibala v nagibu, da je nisem upal peljat hitro.

Med prehitevanji v 2 ali 3 prestavi se mi je nekajkrat nardilo da je prednje kolo (nepričakovano)zgubilo podlago z cesto, in to v STD mode. Malo tudi zato, ker sem imel kufer gor. Sam so bile večinoma cunje notri.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam super motor, ponuja vse kar si povprečen uporabnik želi, ampak dejmo si priznat da ni NAJ in te samospeve, da vas ni nihče moral ujeti..so smešni :) 

Jaz ga vozil nisem, sem pa sedel gor in mi je balanca presiroka, prevec pokončna drža, sedež je udoben lih tok kokr na moji mille(sploh ni). Drugace pa ja kot sem ze rekel meni zgleda super, cena je taprava, ampak zaenkrat bom ostal na italijanu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, ukica said:

Se strinjam super motor, ponuja vse kar si povprečen uporabnik želi, ampak dejmo si priznat da ni NAJ in te samospeve, da vas ni nihče moral ujeti..so smešni :) 

Jaz ga vozil nisem, sem pa sedel gor in mi je balanca presiroka, prevec pokončna drža, sedež je udoben lih tok kokr na moji mille(sploh ni). Drugace pa ja kot sem ze rekel meni zgleda super, cena je taprava, ampak zaenkrat bom ostal na italijanu.

vsekakor, ti kar ostani .. noben ni rekel, da bo/je tudi tebi tako fajn, kot je recimo nam .. vsakemu svoje .. še dobro, da smo si različni .. meni je recimo ravno pokončna drža fajn, in široka balanca ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ukica pravi:

Se strinjam super motor, ponuja vse kar si povprečen uporabnik želi, ampak dejmo si priznat da ni NAJ in te samospeve, da vas ni nihče moral ujeti..so smešni :) 

Jaz ga vozil nisem, sem pa sedel gor in mi je balanca presiroka, prevec pokončna drža, sedež je udoben lih tok kokr na moji mille(sploh ni). Drugace pa ja kot sem ze rekel meni zgleda super, cena je taprava, ampak zaenkrat bom ostal na italijanu.

verjetno je v tem rangu v skupnem seštevku naj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi če bi frustracije o času potovanja in prehitevanju in vse ostale smeti vrgli v drugo temo.....

Ne vsega posvinjat prosim, saj je lepo da je uporabnik napisal da se je lepo peljal po cesti... sam potem se je pol motosveta vpičlo v stil vožnje??? :eek:....

Nekdo ki išče korektne informacije o motorju mu je vseeno če so te vsi po cesti prehiteli al si ti vse prehitel, al si po jarku vozil al po cesti.... In verjetno se ne zanima kje ima kateri skuter tablico, ter kje je kdo koga "nabil"...

Vljudno vas prosim da če nimate kaj "pametnega" povedat/vprašat da ignorirate temo-e o motociklih ne da nabijate v 3 dni :D

Lahko pa vam v podforumu splošno odperem temo Tracer nabijanje... da vam bo v miru prihajalo :D 

Hvala ... sem si olajšal dušo...

Glede Tracerja pa.... od nasmeha zarad nakupa sem zgubil že plombo :D:P 

Danes opravljen prvi servis, nastavljeno vzmetenje, porihtali so mi kabelčke za polnjenje in za navigacijo.. 

Sedaj sledi plošča spredaj nad armaturko za Zumota, naslednjo ki bo montirano bodo nosilci stranskih kovčkov ter SW Motech micro tank bag...

@skalar36 kako zgleda tvoj TRA z meglenkami? :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Sem slikal ugasnjen motor. Ko ga užgem je barva ista. Mogoče je tud kot slikanja pripomogel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče koga zanima. S podjetja http://www.saplex.si/ so mi danes javili da so dobili na zalogo Shadova stranska poltrda kovčka in nosilca za Tracer. Za komplet, z DDV-jem je cena 200€!

Nosilec (Shad Y0MT95SE):

Y0MT95SE.JPG

Kovček/-ka (Shad X0SE48):

a_shad5449.jpg

Popravljeno . Popravil Andrejcer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, blindek said:

Mogoče koga zanima (mene!!!) da je na avstrijski strani že gor nov MT 09 Tracer 2017 :) V 3 novih barvah ;) 

Neki mi je kolega pravu, da ga je videl, z Avstrijsko tablico. Ne vem jest mal dvomim. Lahko, da se ga zamenja za Trecer 700? Google nima nobenih slik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!