Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Spet al kaj .....izgleda da tvoje trditve padajo kot domine ...........spomin ti ni ravno v ponos .....

To si nabijal in nakladal ti ......

pred eno uro, Borutt pravi:

Saj ti ni treba upoštevati veljavne zakonodaje. Ampak potem bodi junak do konca in ne jokcaj, ko te nekdo kaznuje. In takrat ne kaži s prstom na druge prekrškarje, ker nisi nič boljši od njih. Samo heroj bodi in sprejmi posledice. 

Potem sem ti postavil vprašanje ....

Zakaj pa ne sprejemate posledic ko delate sranje po cesti , zakaj se ne kaznujete ?   Tudi vi niste nič boljši ! 

 

Kakšno sranje delamo ? Ker vem, da ne boš zmogel dati primera, ti lahko napišem, da prijavi nekoga, ki dela sranje po cesti. Imej jajca in bodi priča. Ker lahko to narediš. Po zakonu, seveda. Ampak boš raje tukaj nabijal, kot pa nekaj naredil. Zato me ne sprašuj takšnih neumnosti, če nisi pripravljen pokazati in narediti nekaj oziroma imeti jajca. 

pred 6 minutami, krucymucy pravi:

ej dami, kmet pa borut! a vi trije se kej na kofe hodte skupi?

 

Imena se piše z veliko začetnico. Razen v dolini, seveda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Vprašaj moderatorje, kdo jim jokca. Mogoče boš presenečen.

Argumentiranje ni bila nikoli tvoja lastnost. Ker je treba nekaj vedeti in poznati.

Ktere moderatorje? Nemo, Izi, Arcane, jaz? Komu se joka?

Maš filing, da Kmetu popuščam, da ga ne brišem?

Mal več si preberi, zapneva se na smrt, ampak zarad enaga MSja in nestrinjanja tule še ne pomeni da nisva frenda, tako kot ne s tabo. Men lahko napišeš karkol hočeš, ker jaz ločim med fikcijo in realnostjo. V realnosti si človek in človeka spoštujem, prav tako Kmeta. Če sedaj enega ali drugega od vaju pokličem, da vaju rabim, sem prepričan da bosta oba priletela na pomoč. 

Stil nabijanja in argumentiranja ma pa vsak od nas svoj.

 

pred 14 urami, Borutt pravi:

Saj ti ni treba upoštevati veljavne zakonodaje. Ampak potem bodi junak do konca in ne jokcaj, ko te nekdo kaznuje. In takrat ne kaži s prstom na druge prekrškarje, ker nisi nič boljši od njih. Samo heroj bodi in sprejmi posledice. 

heroj sem vedno, včasih vam celo spizdim, če se mi zdi varno in pametno :P

Ampak moraš nekaj razumet, dokler ne bo v moji glavi zavedanje, da sem kriminalni objestni prekrškar se nikakor ne bom tako počutil kot mi hočeš dopovedat. Da to nisem, mi govori več dejstev, selektivna in pomankljiva zakonodaja, ter človeški faktor, ki jo interpretira.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, krucymucy pravi:

ej dami, kmet pa borut! a vi trije se kej na kofe hodte skupi?

 

NE!!!! Prekleto da NE. Niti pod razno ne!!!!!

z @Boruttom sva v petek pila Cedevito. :P

S Kmetom se pa itak vsakodnevno vsaj 5x na dan slišiva, ker jokca moderatorjem :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjih par postov sem brisal, ker....počas gre vse skupaj predaleč, pravzaprav bi moral brisati ene 10 strani ampak se mi ne da, pa tut tako fino podjebavanje še toleriram.

lp

MS policaj :ras:

ampak za razliko od unih ta zaresnih, nisem nobenmu dal kazni :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, DAMI34 pravi:

ampak za razliko od unih ta zaresnih, nisem nobenmu dal kazni :D

... a se bo uvedla mandatna kazen tudi na MS? :P:P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Ktere moderatorje? Nemo, Izi, Arcane, jaz? Komu se joka?

Maš filing, da Kmetu popuščam, da ga ne brišem?

Mal več si preberi, zapneva se na smrt, ampak zarad enaga MSja in nestrinjanja tule še ne pomeni da nisva frenda, tako kot ne s tabo. Men lahko napišeš karkol hočeš, ker jaz ločim med fikcijo in realnostjo. V realnosti si človek in človeka spoštujem, prav tako Kmeta. Če sedaj enega ali drugega od vaju pokličem, da vaju rabim, sem prepričan da bosta oba priletela na pomoč. 

Stil nabijanja in argumentiranja ma pa vsak od nas svoj.

 

heroj sem vedno, včasih vam celo spizdim, če se mi zdi varno in pametno :P

Ampak moraš nekaj razumet, dokler ne bo v moji glavi zavedanje, da sem kriminalni objestni prekrškar se nikakor ne bom tako počutil kot mi hočeš dopovedat. Da to nisem, mi govori več dejstev, selektivna in pomankljiva zakonodaja, ter človeški faktor, ki jo interpretira.

Vidim, da mešaš stvari. Kmet me obtožuje, da jokcam moderatorjem in zahtevam izbris določenega zapisa. Kot vedno naklada in nabija. Zato sem mu napisal, da naj vas vpraša, kdo zahteva izbris. Da bo zvedel ime. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, boych pravi:

... a se bo uvedla mandatna kazen tudi na MS? :P:P 

ena podaljšana, če te dobim, če plačaš takoj kratka kava :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Borutt pravi:

Kakšno sranje delamo ? Ker vem, da ne boš zmogel dati primera, ti lahko napišem, da prijavi nekoga, ki dela sranje po cesti. Imej jajca in bodi priča. Ker lahko to narediš. Po zakonu, seveda. Ampak boš raje tukaj nabijal, kot pa nekaj naredil. Zato me ne sprašuj takšnih neumnosti, če nisi pripravljen pokazati in narediti nekaj oziroma imeti jajca. 

Imena se piše z veliko začetnico. Razen v dolini, seveda. 

ja saj..čas bo prinesel tudi slikice , ki se ti bodo premikale ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No mogoče je pa zdej čas, da se nekdo odloči in malo spiše mogoče najbolje kakšen klub ali celo zveza in mogoče nam kej uspe. Tale dopis mi je prišel pod roke.

Poziv_javnosti_ZPrCP.pdf

lp

Aleš

Popravljeno . Popravil ALEŠ M
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Where Is It Legal To Lane Split?

Keeping it legal on two wheels

 
Motorcycle.com Staff November 14, 2017 4

Lane Splitting. That’s what motorcyclists and law enforcement call it when you’re riding between two lanes of slow-moving or stopped traffic. But can you do it without risking a ticket or worse?

The answer, of course, depends on where you are riding. In many countries around the world, the practice isn’t just tolerated (and legal), it’s a deeply ingrained part of the culture. It would probably also be impossible to enforce anti-lane splitting laws in places like China, Vietnam or India, where the majority of vehicles are often scooters and small motorcycles!

In European countries, the practice is both legal and tolerated, with a few exceptions. In Germany, for example, lane splitting moving traffic is prohibited, but slowly moving between lanes of stopped vehicles (“filtering”) is tolerated, though not expressly allowed. In France, Italy, Spain, the Netherlands and most other countries, the practice is not just lawful, it’s expected.

In North America, it’s not as accepted. In Mexico, it’s legal and tolerated (be polite and friendly though!), but los gringos in the USA and Canada aren’t as accepting. Of the 50 states, only California has legalized lane splitting, and though there have been attempts to legalize it in Nevada, Texas, Washington and Oregon, it’s still a dream outside the Golden State.

lane split

Scooters in Thailand. Can you imagine trying to ban lane splitting where most vehicles only have two wheels?

Canadians are similarly disappointed when they try to save some time by sneaking in between lanes of cars. Traffic laws vary from province to province in Canada, and though it isn’t expressly prohibited everywhere, it’s still not tolerated under the Maple Leaf flag. In fact, the Ontario Ministry of Transportation calls it “extremely dangerous,” and authorities will cite you for something like reckless driving if they catch you.

So where is it legal to lane split? You can do it in most places with roads, but not everywhere. Carefully check with local riders and police to see if it’s legal, acceptable and safe to do – or suffer the consequences of your bad decisions! Ride safe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Evo, da obudim malo tole temo.

Ministrici za infrastrukturo je bilo postavljeno poslansko vprasanje, ki temelji na mojem predlogu https://filtriranje.com/ ki temelji na mojem (zavrnjenem) predlogu na predlagam.vladi.si, ki sem ga linkal tudi v tej temi januarja 2017.

Ce ima kdo kaksne ideje, kako bi predlog lahko se izboljsali, lahko napise tule in bom zadevo dodal, lahko pa tudi pusti komentarje neposredno na dokumentu (google doc, linkano v meniju).

Poleg tega predlog preucujeta AMZS in AVP. Twitnjen pa je bil tudi nekaj medijem in zavarovalnicam ter Policiji. Od teh zaenkrat se ni bilo slisati nicesar.

V delu je tudi letak, ki ga bomo delili, ko bomo zbirali podpise za vlozitev predloga spremembe zakona, ker bo ministrstvo najbrz zadevo gladko zavrnilo, kljub temu, da temelji na raziskavah razmeroma prestiznih institucij.

Skratka, edino, kar je se potrebno, je sirjenje glasu v 9. vas, ce pa bi kdo pomagal se kako drugace, npr. ce kdo pozna koga pri raznoraznih institucijah, ki bi nas morebiti podprle, zlasti zavarovalnice, Policija, resevalne sluzbe in mediji, pa tudi tiskarna, ki bi bila pripravljena cimbolj neprofitno natisniti letake, se priporocam za kontakt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za lane splitting samo v Sloveniji je bol malo cest kjer bi se ga lahko varno izvajalo. Tole filtriranje je večinoma dovoljeno in tolerirano ko je več pasov v isti smeri, recimo v Franciji in v IT se skuterji in motorji štulijo med avti ko so recimo 3je pasovi v isto smer. Torej koliko več pasovnih cest je ki bi to dovoljevale? Avtoceste, hitre ceste in upadnice v LJ in MB.

Italjani včasih malce pretiravajo, ko se da kar lepo na polno črto in si malce dosti upajo za moje pojme, ker če vozijo avti cca 40km/h, in motorist po sredinski črti recimo 60km/h je to po mojem mnenju zeloo nevarno početje, morda bi se lahko opredelilo hitrost kolone ko je filtiranje dovoljeno.

Link filtriranje.com ne deluje, drugače pa sem opazil da so policaji večinoma razumljivi če se motorist vozi med pasovi ko kolona stoji. (so nekateri šoferji bistveno manj)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Argh, piko na koncu je potegnilo zraven v url. Filtriranje.com brez pike normalno deluje... Btw, a sem slep, ali nimam opcije editiranja tistega posta? 

V predlogu je predlagana tudi max hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, benf86 pravi:

Argh, piko na koncu je potegnilo zraven v url. Filtriranje.com brez pike normalno deluje... Btw, a sem slep, ali nimam opcije editiranja tistega posta? 

V predlogu je predlagana tudi max hitrost.

urejeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če vse uzakonijo je brezveze ... motoristi ste itak outlaw ... banda motoristićna ... postali boste običajni državljani :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

no naši vrli strokovnjaki so že mojstri za promet (za bruhat :( )

MZI: Višja prometna varnost lahko negativno vpliva na prometno varnost

https://filtriranje.com/filtriranje-odziv-ministrstva/?fbclid=IwAR23UQjrzqAeig_UrIWkHZnSbh3H24ggah5bAFFeUGXZvUwlZd4okaf2CZs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadaljevanje sage o legalizaciji filtriranja. Hvala DAMI34 za linkanje.

Zdaj se začne zabava. V naslednjih tednih bomo pripravili vse potrebno za začetek zbiranja podpisov za ljudsko iniciativo. Za vložitev predloga spremembe zakona jih bomo potrebovali 5.000. O tem, kje dobiti letake, ki jih bomo delili, in kako oddati podpis, boste obveščeni takoj, ko bo mogoče.

Ministrici je morda vseeno za nas, prepričan pa sem, da ima vsak od vas družino in prijatelje, ki bi z veseljem znižali verjetnost, da vas bo nepozoren avtomobilist "nabil na havbo", za 7x in več kot prepolovili verjetnost vaše smrti v primeru nesreče.

Kot pravijo: "Če hočeš, da je narejeno dobro, naredi sam." Akcija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

no naši vrli strokovnjaki so že mojstri za promet (za bruhat :( )

MZI: Višja prometna varnost lahko negativno vpliva na prometno varnost

https://filtriranje.com/filtriranje-odziv-ministrstva/?fbclid=IwAR23UQjrzqAeig_UrIWkHZnSbh3H24ggah5bAFFeUGXZvUwlZd4okaf2CZs

Vsakršno manevriranje med vozili pomeni rizik za karambol. Ali misliš, da bodo vsi gledali okoli in okoli ter, da bodo vozniki motorjev in ostalega pooooočaaaasiiii peljali. Malo morgen. Že sedaj so karamboli, kaj bo šele potem.

Pa še to; nisem zasledil, da bi MZI izjavilo, da višja prometna varnost lahko negativno vpliva na prometno varnost. To si ti povzel po avtorju članka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakršno odvečno risanje črt lahko pomeni večji rizik za zdrs. Seveda, policaji se tako radi poslužujejo stavka... prilagodi hitrost razmeram na cesti (no... ni prilagodil hitrosti razmeram na cesti). Pa naj še "line spliting" naredijo testno :)

p.s.: kar se nam zdi znanstvena fantastika, je meni bilo prehitevanje po desni strani, ena boljših stvari v ameriki. Neverjetno boljša pretočnost prometa. 

mi ovce se mormo še velik naučit. Znamo pa bit "pametni", en bolj od drugega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Borutt said:

Vsakršno manevriranje med vozili pomeni rizik za karambol. Ali misliš, da bodo vsi gledali okoli in okoli ter, da bodo vozniki motorjev in ostalega pooooočaaaasiiii peljali. Malo morgen. Že sedaj so karamboli, kaj bo šele potem.

Pa še to; nisem zasledil, da bi MZI izjavilo, da višja prometna varnost lahko negativno vpliva na prometno varnost. To si ti povzel po avtorju članka.

Občutki in osebna predvidevanja pri odločanju ne morejo imeti enake teže kot študije svetovno priznanih ustanov, ki pravijo, da je zadeva bolj varna:

  • 7x manj nesreč
  • 60 % manj smrtnih žrtev
  • 47 % manj poškodb glave
  • 34 % manj poškodb trupa
  • 9 % manj poškodb udov

Ko imamo na eni strani več študij več nepovezanih institucij, ki soglasno trdijo, da je filtriranje bolj varno od stanja/vožnje v koloni, je zatrjevanje nasprotnega de facto to, kar sem napisal v članku - da višja varnost (ki je očitno dejstvo) pomeni nižjo varnost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, mladench pravi:

Vsakršno odvečno risanje črt lahko pomeni večji rizik za zdrs. Seveda, policaji se tako radi poslužujejo stavka... prilagodi hitrost razmeram na cesti (no... ni prilagodil hitrosti razmeram na cesti). Pa naj še "line spliting" naredijo testno :)

p.s.: kar se nam zdi znanstvena fantastika, je meni bilo prehitevanje po desni strani, ena boljših stvari v ameriki. Neverjetno boljša pretočnost prometa. 

mi ovce se mormo še velik naučit. Znamo pa bit "pametni", en bolj od drugega.

Glede tistih črt poznaš moje mnenje. Torej ne vozi po njih. Kao.

Amerika je amerika. Bi jim bil rad podoben? Raje glej promet in njegovo ureditev po Evropi. Se lahko ovca takoj kaj nauči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!