Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

  • 1 leto pozneje...

malo nas je za, (malo sem tudi sam proti) ker potem se bojo našli tudi ta "pametni motoristi" ki bojo bo tem zakonu "imeli pravico da švigajo med avti" in če kdo prečka pas, bojo podobni posnetki kot na youtubu .. brcanje ogledal in podobno.

Sem za, in me res zanima če uspe kakšno skropocalo od teksta bi spravili naši posranci.. ups poslanci skozi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZA!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glede na to, kako deluje tole sprejemanje predloga, samo razmerje glasov ni bistveno, dokler je vec za kakor proti, le skupno stevilo glasov za je pomembno.
 

Quote

4.1 Predlog sprejet

Predlog je sprejet, če dobi več glasov za kakor proti in če prejme glas za vsaj treh (3) odstotkov vseh aktivnih uporabnikov. Aktivni uporabniki so tisti, ki so se v zadnjih 30 dneh vsaj enkrat prijavili v sistem.

Skratka, ugibam, da bi MS komot spravil tale predlog do sprejetja. Sicer to ne garantira nicesar, bi pa bilo zanimivo slisati neposredno z Ministrstva za promet odziv na predlog, glede na to, da so navedeni viri de facto strokovni in ne "kr eni".

Popravljeno . Popravil benf86
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Damo001 pravi:

Js sm za :) 

Sam js sm dobu tle mal straha, k mi je lani ena budala vrata odprla...

Jz v Slo to nerad počel,v Milanu recimo non stop...pri nas vozniki osebnih vozil niso pripravljeni na to...preveč je takšnih,ki so jezni ko vidijo moped,da šviga mimo avtov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZA, čeprav v Ljubljani do sedaj tudi nisem mel večjih težav, niti z policijo niti z drugimi vozniki - presenetljivo se jih večina umakne. :)

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za! Saj je na kolesarskih stezah po večjih mestih spliteranje stalna praksa, zakaj ne bi bila tudi na cestah.

Ali bom lahko Splitiral med desno kolono avtomobilov in levo motoristično kolono? Resno!

Lane-Splitting-Traffic-Congestion.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/01/2017 at 5:37 PM, benf86 said:

No, glede na to, kako deluje tole sprejemanje predloga, samo razmerje glasov ni bistveno, dokler je vec za kakor proti, le skupno stevilo glasov za je pomembno.
 

Skratka, ugibam, da bi MS komot spravil tale predlog do sprejetja. Sicer to ne garantira nicesar, bi pa bilo zanimivo slisati neposredno z Ministrstva za promet odziv na predlog, glede na to, da so navedeni viri de facto strokovni in ne "kr eni".

spodaj piše:

Predlog je sprejet, če prejme več glasov ZA kot PROTI, in ob pogoju, da je število glasov ZA vsaj 11 

torej je trenutno sprejet .. sicer je "prijavljenih" glasov ZA samo 9, ampak nič ne piše, da anonimni ne štejejo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, sebar pravi:

Sej lepo, da glasujete. Ampak spremenilo se bo točno nič. Jst sm tudi za :P 

to je tako kot loto, če kupiš listek obstaja možnost da boš zadel, če ga ne kupiš....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, sebar said:

Sej lepo, da glasujete. Ampak spremenilo se bo točno nič. Jst sm tudi za :P 

No, Predlagam vladi sicer ni znan po ogromnem stevilu uspelih zadev, ampak je pa dejansko nekaj primerov, ko je ministrstvo dejansko napisalo, da je predlog ok in da gre v nadaljno obravnavo - obicajno, ko zadeva ne zahteva nobenih financnih stroskov za implementacijo in ni 180-stopinjski preobrat.

Sicer pa, ce tale zadeva propade, komot lahko spisemo predlog spremembe zakona. Poslovnik DZ ima tako ali tako navodila, kako zadeva mora izgledati, studije tudi ze imamo, samo se primere iz 3 drugih zakonodaj EU potegnemo, pa je vse skupaj samo vprasanje zbiranja podpisov. Tisto je pa obvezna obravnava v parlamentu. Ce pa najdemo 3 poslance (se mi zdi), ki so motoristi in bi zadevo podprli, potem je pa tako ali tako zadeva direkt v obravnavi, tudi brez zbiranja podpisov.

Popravljeno . Popravil benf86
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 12. 1. 2017 at 23:26, benf86 pravi:

 Ce pa najdemo 3 poslance (se mi zdi), ki so motoristi in bi zadevo podprli, potem je pa tako ali tako zadeva direkt v obravnavi, tudi brez zbiranja podpisov.

kje boš dobil pa 5000e po poslancu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preveril in je dejansko dovolj samo 1 poslanec. V celem DZ najbrz je vsaj en motorist ;) Sicer pa je alternativa zmeraj 5000 podpisov.

Kakorkoli ze, izgubiti ni nicesar, pesimizem gor ali dol. V najslabsem primeru ostane vse tako, kot je zdaj.

Predlog na predlagam.vladi je sel iz razprave v glasovanje, ki se zakljuci 6. februarja, ko bo zadeva poslana naprej, ce bo dovolj glasov, tako da ce se kdo ni glasoval, pa bi, zdaj ima priloznost. Kot receno, najhujsi scenarij je status quo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 2/7/2017 at 9:20 PM, SMX17 said:

Ki povsem mozno se ne strinja s tem "zakonom"

No, ali pa ki bi bil totalno navdusen nad tem "zakonom" :)

Sicer pa, bojda je bil predlog danes posredovan "pristojnemu organu", ki bi naj odgovoril v roku 30. dni. Me prav zanima, kaj bodo povedali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!